Lotos PKO BP w półfinale Sure Shot Cup po zwycięstwie nad UTEX ROW Rybnik

Lotos PKO BP Gdynia będzie rywalem KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski w sobotnim półfinale Pucharu Polski Sure Shot rozgrywanego w Jaworznie. Gdynianki po ciekawym spotkaniu pokonały w ćwierćfinale beniaminka Ford Germaz Ekstraklasy UTEX ROW Rybnik 78:56. Tym samym gdynianki wykonały pierwszy krok do obrony pucharu.

Krzysztof Kaczmarczyk

Rybniczanki rozpoczęły spotkanie z wielkim animuszem. Dzięki znakomitej skuteczności rzutów z gry Lotos PKO BP nie umiał wypracować sobie przewagi. Znakomicie pojedynek ten rozpoczęła amerykańska środkowa rybniczanek Hollie Merideth, która w pierwszej kwarcie trafiła wszystkie sześć oddanych rzutów i to ona właśnie ustaliła wynik po pierwszych 10 minutach meczu na 21:20 dla UTEX ROW. W drugiej kwarcie drgnęła w końcu gra gdynianek, które odskoczyły na 36:25. Końcówka połowy należała jednak do beniaminka FGE, który wygrał ostatnie minuty 9:1 i po pierwszej połowie meczu wicemistrzynie Polski prowadziły zaledwie 37:34.

Początek drugiej połowy spotkania nadal toczył się wokół remisu, jednak z biegiem czasu gdynianki objęły znaczną przewagę. Dobrą zmianę dała rozgrywająca Natalia Waligórska, która zapisała w statystykach aż 9 asyst. Katem rybniczanek okazała się Marta Jujka, która w drugiej połowie zdobyła aż 16 punktów, bezlitośnie wykorzystywała błędy podkoszowych. Ostatecznie Lotos PKO BP pokonał UTEX ROW Rybnik 78:56 pewnie awansując do półfinały, gdzie czeka już KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

W drużynie z Gdyni z bardzo dobrej strony pokazała się rozgrywająca Natalia Waligórska, która znakomicie odnalazła się na pozycji rozgrywającej wśród tylu gwiazd w swojej drużynie. Waligórska zapisała na swoim koncie aż 9 asyst. Duża część poszła do Marty Jujki, która zakończyła mecz z 16 punktami, będąc najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny. W Lotosie PKO BP zadebiutowała Amerykanka Alana Beard, która zakończyła mecz z 9 punktami i 4 zbiórkami.

Wśród rybniczanek z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Hollie Merideth, która mecz zakończyła z 20 punktami trafiając pierwsze sześć rzutów z gry w meczu. Dobre wrażenie pozostawiła również, w końcu po kilku słabszych występach, rzucająca Marquetta Dickens, która na swoim koncie zapisała 14 oczek.

W jutrzejszym meczu półfinałowym przeciwnikiem Lotosu PKO BP Gdynia będzie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Lotos PKO BP Gdynia - UTEX ROW Rybnik 78:56
(20:21, 17:13, 22:14, 19:8)

Punkty:

Lotos : Marta Jujka 16, Anna Breitreiner 11, Magdalena Leciejewska 11, Alana Beard 9, Dominique Canty 7, Ekaterina Snytsina 7, Slobodanka Maksimovic 7, Natalia Waligórska 5, Patrycja Gulak 3, Ganna Zarytska 2

ROW : Hollie Merideth 20, Marquetta Dickens 14, Nikita Bell 7, Edyta Błaszczak 5, Joanna Szymczak-Górzyńska 5, Olena Proshchenko 3, Karolina Stanek 2, Barbara Głocka 0, Małgorzata Chomicka 0, Sonia Moszkowicz 0, Magdalena Skorek 0, Natalia Przekop 0