Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • speedwagon napisał/a komentarz do IMP: Antyreklama żużla w Świętochłowicach. Triumf Pawlickiego

  Z pozycji widza - w mojej ocenie - tor nie różnił się specjalnie od torów jakie spotyka się w I lub drugiej lidze. W porównaniu z poprzednimi zawodami na Skałce wydawał się nawet lepszy. Nie czarujmy się - przecież koleiny i i różnego rodzaju niedogodności nawierzchni są częstym elementem żużlowego sportu - także na poziomie Ekstraligi. Nie chcę tu pisać, że tor był idealny, ale żeby powiedzieć, że był na tyle zły, aby zagrażać bezpiecznej jeździe? Tu mam spore wątpliwości. W każdym torze ma prawo powstać koleina lub wyrwa - po to jest kosmetyka, żeby takie rzeczy usuwać. Jak nie ma nawierzchni a la blat stołu to się już jechać nie da?

 • speedwagon napisał/a komentarz do Mistrzostwo świata Jarosława Hampela jeszcze nie w tym sezonie. Kluby mocno odczują jego kontuzję

  Bardzo trafne spostrzeżenia. A u podstaw leży to, że jesteśmy tylko ludźmi-a nie maszynami. Nawet maszynę trzeba czasem odstawić i przeglądnąć. Człowiek musi mieć czas na regenerację (spanie, jedzenie, relaksacja itd. itp.).

 • speedwagon napisał/a komentarz do Tor w Poznaniu gotowy. Klub zorganizuje trzy turnieje

  Wspaniale, że Poznań się reaktywował. Teraz Świętochłowice muszą postawić kropkę nad "i". Ławki, zadaszenia i ten cały znormalizowany porządek - to wszystko jest pomijalne. Widzowie spokojnie się zorganizują-na Wandzie czy Kolejarzu widzimy to na każdym spotkaniu. Nie znam osoby, która wyraźnie narzekałaby na np. brak siedzisk. Dla fana żużla najważniejsze są zawody - i oczywiście charakterystyczny "zapaszek metanolu". Człowiek wraca z zawodów brudny od żużlowego pyłu, ale zawsze szczęśliwy.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Tłumy obejrzały triumf Słowaka - turniej "Opolska Karolinka" (relacja)

  To był typowy turniej jaki mógł zostać rozegrany na torze Slavii Ruda Śląska. Opole może być pierwowzorem dla tego jak należałoby przygotować tor Slavii w przyszłości. Gratuluję Kolejarzowi wspaniałej imprezy, czekam na podobną imprezę na Slavii Ruda Śląska.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Żużel powróci do Świętochłowic? Przedstawiono plany odbudowania "Skałki"

  2018 rok? Kiedy to będzie? Przecież to szmat czasu. Potrzebujemy żużla dziś, nie za kilka lat. Tymczasem niedaleko czeka stadion Slavii Ruda Śląska, gdzie kiedyś żużlowcy Śląska rozgrywali swoje mecze właśnie w oczekiwaniu na wybudowanie Skałki. Dlaczego nie skorzystać z tej opcji? W Rudzie Śląskiej dosyć prostymi środkami można by stworzyć obiekt na miarę tego co mamy na Kolejarzu Opole. Zresztą zobaczcie jak dziś wygląda Slavia - moim zdaniem dałoby się z tego kameralnego obiektu coś zrobić, a żużlowcy nawiązali by w ten sposób do starych dobrych rozwiązań. Oto galeria zdjęć z obiektu Slavii Ruda Śląska:
  http://www.sportowefak...a-slaska/1

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zaniedbany tor Slavii Ruda Śląska (foto)

  Zastanawiam się czy któryś z potentatów Ekstraligi nie zechciałby uczynić ze Slavii swojego miejsca treningowego. A może ktoś z I Ligi? Nie tylko tor jest tutaj atutem, ale także leśna okolica, gdzie można poćwiczyć nazwijmy to na łonie natury. Stadion jest dobrze skomunikowany, w pobliżu znajduje się wiele miejsc noclegowych (także w miastach ościennych). Potencjalne zainteresowanie z pewnością podziałałoby mobilizująco na władze miasta, które być może mogłyby współfinansować odbudowę infrastruktury żużlowej obiektu. Co o tym sądzicie?

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zaniedbany tor Slavii Ruda Śląska (foto)

  Podzielam zdanie, że prawdopodobnie w 1988 roku na Slavii zawodów nie było. Były za to w 1989.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zaniedbany tor Slavii Ruda Śląska (foto)

  W kwestii szans na przywrócenie funkcjonalności mam odmienne zdanie. Faktem jest, że musiałaby tu powstać cała infrastruktura żużlowa: bandy, sygnalizacja, naprawa nawierzchni. Parking można zagospodarować w starym miejscu prostą w montażu wiatą. Oczywiście uporządkowania wymagają trybuny, ale część z nich mogłaby pozostać trawnikiem podobnie jak w Opolu na Kolejarzu.Gdyby pojawił się inwestor, a prace ruszyłyby z kopyta wystarczyłby na to miesiąc pracy. Poznań swego czasu pokazał jak to się robi. Stadion jak już pisałem jest w stałym użytkowaniu piłkarzy, a ostatnio zgromadził się tu dość pokaźny tłum liczony na ok. 2000 widzów. Na ten obiekt to sporo. choć nie wykluczam możliwości większej publiki. Trzeba dodać, że stadion prawdopodobnie nie ma podobnych problemów jak Skałka-czytałem o trybunach wyłączonych z użytkowania w związku z zagrożeniem budowlanym.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zaniedbany tor Slavii Ruda Śląska (foto)

  Ten stadion jest wykorzystywany na bieżąco przez miejscowych piłkarzy Slavii Ruda Śląska. Ostatni rekord frekwencji to około 2000 widzów na meczu towarzyskim z Górnikiem Zabrze. Zresztą zawody żużlowe też oglądało tam kiedyś zwykle około 2000 osób. No może taka frekwencja nie jest mistrzostwem świata, ale na potrzeby 2 ligi - dlaczego nie? Ten obiekt mógłby zafunkcjonować podobnie jak obiekt Kolejarza Opole. Nie trzeba do tego tzw. ogromnych nakładów. Kto był w Opolu ten wie jak prostymi środkami można robić żużel.

 • speedwagon lubi Komentarz

  Byłem pierwszy raz na torze Slavii pod koniec lat 80-tych , był to sezon '88 lub '89. Był to czwórmecz młodzieżowy. A drugi raz to sezon '92 i mecz Śląska z Polonią Piła zakończony wynikiem 38:51 (07.06.1992). Czarny tor jak w Krośnie.

 • speedwagon lubi Komentarz

  Nie pozwólmy by ten niegdyś piękny obiekt popadł w zapomnienie. Postawienie wokół toru nowej bandy i doprowadzenie samego toru do użytku też nie powinno być aż takim problemem, patrz ostatnie działania na świętochłowickiej Skałce. Sam zaś tor mógłby być w przyszłości doskonałym obiektem treningowym dla żużlowych adeptów czy też miejscem rozgrywania np. corocznych turniejów kwalifikacyjnych kadry narodowej.

 • speedwagon lubi Komentarz

  Jeżeli działa tam prężna grupa fanów żużla to należy naciskać włodarzy miasta aby tor przyprowadzić do porządku i rozpocząć działalność sportową.powodzenia,FOTKI FAJNE

 • speedwagon lubi Komentarz

  Szkoda, fajny torek może znajdzie się jakis pasjonat, co odnowi go.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Parking zaplanowano tutaj tuż obok trybun dzięki czemu widzowie mogą na bieżąco obserwować pracę mechaników. Wyjazd z parkingu jest wprost na tor. Sądzę, że to bardzo optymalne rozwiązanie...szczególnie w trakcie treningów.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Obiekt Slavii Ruda Śląska może być niezłym miejscem treningowym. Jak niesie wieść miał tu trenować m.in. Roman Jankowski. Ciekawy kształt toru plus wspaniałe zalesione otoczenie stanowi dobre miejsce do treningów nie tylko na torze, ale i w terenie. Nie wiem czy w filmie "Poza układem" nie wykorzystano okolic stadionu Slavii do nakręcenia scen podczas treningów siłowych na łonie natury-przypuszczam, że mogło tak być.

 • speedwagon lubi Komentarz

  Zapraszam do odwiedzenia galerii fotograficznej ze stadionu Slavii Ruda Śląska użytkownika speedwagon. To właśnie na tym obiekcie istniał w latach 1976-2003 tor żużlowy na którym to min. rozgrywał swoje spotkania ligowe świętochłowicki Śląsk.

 • speedwagon lubi Komentarz

  Dla tych którzy chcieliby powspominać oraz tych którzy nigdy nie byli na obiekcie Slavii jako ciekawostkę poniżej zamieszczam link do fragmentu filmu fabularnego " Poza Układem " który to w 1977 roku TVP kręciła min. na tym stadionie ( patrz od 1:23 do 5:32 )

 • speedwagon lubi Komentarz

  Powodzenia !

 • speedwagon lubi Komentarz

  Tak trzymać Świętochłowice !!! Poznaniowi się udało to i Wam musi. Powodzenia i oby do rychłego zobaczenia na Skałce lub ...rudzkiej Slavii.

 • speedwagon lubi Komentarz

  Pytanie jak najbardziej na czasie, tym bardziej że Świętochłowice chcą reaktywować sport żużlowy a nie mogą aktualnie korzystać ze Skałki. Slavia była zaś w latach 1976-79 "domem" dla żużlowców Śląska i żal wielki byłoby dziś nie wykorzystać takiej okazji by mając dostępny obiekt praktycznie pod nosem, nie móc go na nowo przystosować do rozgrywania na nim imprez żużlowych.

 • speedwagon napisał/a komentarz do Zdjęcia

  To jest widok od ulicy Sosinki - tak jak Pan wspominał. Co do trybun o których Pan wspomniał faktycznie były, ale zostały zburzone podczas modernizacji chyba w 2004 roku. Teraz trybuny są tylko przy wieżyczce sędziowskiej. Dziękuję za słowa uznania i poproszę także o kierowanie internautów do tych zdjęć. Szczególnie przydadzą się one kibicom Śląska Świętochłowice, ale dla innych kibiców czarnego sportu mogą one okazać się interesujące.

 • speedwagon otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Wszech Czasów

 • speedwagon otrzymał srebrny medal w kategorii Guru Dnia

 • speedwagon napisał komentarz na tablicy speedwagon

  Witam, nie uwierzytelniłem konta i stąd problem. Ale wreszcie się udało. Zapraszam do oglądania i liczę na komentarz. Uważam, że realizacja żużla na Slavii Ruda Śląska jest możliwa. Jestem ciekaw czy Pan podzieli moje zdanie po obejrzeniu zdjęć?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Speedway Archive

Witam kolegę, cieszę się bardzo że udało się zaprezentować aktualną sytuację obiektu w Rudzie Śląskiej szerszemu gronu czytelników Sportowych Faktów i choć bardzo bym chciał kiedyś jeszcze zobaczyć na żywo speedway na Slavii to obawiam się że kolega Recon_1 może mieć niestety rację. W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim ewentualny zysk a dopiero potem jest sport. Dlatego uważam że raczej żaden z ośrodków nie generowałby sobie dodatkowych kosztów korzystając z tego toru mając własny na miejscu. Jedyną szansę na "zmartwychwstanie" żużla na Slavii na chwilę obecną widzę jedynie w sytuacji dłuższego remontu toru któregoś z aktualnych klubów żużlowych i przeprowadzkę tegoż na nowy tor. Byłoby to jednak przedsięwzięcie niestety tymczasowe. Jest jeszcze inna możliwość. Skoro mieszkańcy Rudy tak lubili żużel, można by było zwołać taką grupkę zapaleńców i niech zarażą swoją pasją innych mieszkańców i walczą o odbudowę toru. Mogliby w tym celu podobnie jak to zrobiono w Świętochłowicach założyć profil na Facebooku i dotrzeć w ten sposób do coraz szerszego grona podobnych im miłośników speedwaya. Jeżeli jakimś cudem by im się udało doprowadzić do reaktywacji toru, to mógłby on na początek pełnić rolę nie tylko ewentualnego ośrodka treningowego dla wszystkich chętnych ale też tradycyjnego miejsca rozgrywania corocznych eliminacji krajowych do IMŚ seniorów i juniorów oraz turniejów kwalifikacyjnych kadry młodzieżowej. Jeżeli władze miasta byłyby przychylne odbudowie toru to mogłyby też zorganizować (podobnie jak to było w latach 1982-83 turniej o Puchar prezydenta RŚ) jakieś zawody pod swoim patronatem. I tak krok po kroku co raz bardziej popularyzowano by żużel nie tylko w Rudzie ale i okolicznych miastach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
speedwagon

Witam, nie uwierzytelniłem konta i stąd problem. Ale wreszcie się udało. Zapraszam do oglądania i liczę na komentarz. Uważam, że realizacja żużla na Slavii Ruda Śląska jest możliwa. Jestem ciekaw czy Pan podzieli moje zdanie po obejrzeniu zdjęć?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
speedwagon

"Błąd żądania Ajax" - taki komunikat otrzymuję przy próbie załączenia zdjęć na sportowychfaktach.pl. Jest na to jakiś sposób? Wolałbym nie skakać byle gdzie z tymi zdjęciami-sądzę, że tutaj jest dobre miejsce na załączenie zdjęć. Oczywiście w razie czego wrzucę je gdzieś indziej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
speedwagon

Witam serdecznie. Dziękuję za poradę. Postaram się zamieścić zdjęcia możliwie jak najszybciej. Poinformuję jak wszystko będzie gotowe. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.