Barcelona gromi, cenne zwycięstwo Chelsea

FC Barcelona nie dała żadnych szans Bayernowi Monachium i rozgromiła Bawarczyków aż 4:0, natomiast w drugim spotkaniu, chociaż FC Liverpool prowadził 1:0 z londyńską Chelsea, to ostatecznie musiał się pogodzić z goryczą porażki, bowiem to The Blues zwyciężyli 3:1.

Adam Kiołbasa

Barca od początku dominowała i nie dała żadnych szans zespołowi prowadzonemu przez Jurgena Klinsmanna. Katalończycy bardzo szybko, bo już w 9. minucie objęli prowadzenie za sprawą Lionella Messiego, a po zaledwie 180 sekundach było 2:0, kiedy to na listę strzelców wpisał się Samuel Eto’o. W końcówce pierwszej odsłony Barcelona zadała kolejne dwa ciosy. Najpierw w 38. znów trafił Messi, a tuż przed zmianą stron na 4:0 podwyższył Thierry Henry. W drugiej części gry nieco lepiej zaczęli się spisywać goście, ale wynik już nie uległ zmianie i ostatecznie gospodarze odnieśli pewne i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.

FC Liverpool chociaż prowadził po bramce z 6. minuty Fernando Torresa, to ostatecznie uległ londyńskiej Chelsea 1:3. Jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Branislav Ivanović, a po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył na 2:1. W 67. na listę strzelców wpisał się jeszcze Didier Drogba, który jak się później okazało, ustalił końcowy wynik tej rywalizacji.

FC Liverpool - Chelsea Londyn 1:3 (1:1)
1:0 - Torres 6'
1:1 - Ivanović 38'
1:2 - Ivanović 61'
1:3 - Drogba 66'

Liverpool: Reina, Aurelio (75' Dossena), Carragher, Skrtel, Arbeloa, Lucas (78' Babel), Alonso, Kuyt, Riera (67' Benayoun), Gerrard; Torres.

Chelsea: Cech; Ivanovic, Terry, Alex, A.Cole; Essien, Ballack, Lampard; Malouda, Kalou; Drogba (80' Anelka).

Żółte kartki: Aurelio (Liverpool) oraz Kalou, Terry (Chelsea).