Czy na pewno to przepis jest głupi?

autor: Wiesław z Czesławowa | 2012-09-18, 18:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Wiele złego powiedziano i napisano o regulaminach w polskiej lidze żużlowej po niedzielnym "meczu" Unibaxu z Azotami Tauron. Wiele osób zarzucało, że sędzia mógł poczekać i te kilka minut nikogo by nie zbawiło.

W normalnej lidze mógłby. Ale polska liga nie raz pokazywała, że do normalności jej daleko. Pomijam już, że Unibax od razu złożyby protest, który zapewnie zostałby uznany (mówi o tym Marek Cieślak). Załóżmy, że w regulaminie jest przepis mówiący, że sędzia w uzasadnionych przypadkach - np. opóźnionego lub odwołanego lotu - może poczekać na jednego zawodnika. Pole do nadużyć ogromne, bo ile może poczekać? 5 minut czy 50? Tak ogólny przepis nie mógłby znaleźć się w regulaminie.

To może bardziej precyzyjny - zawodnik musi się zjawić na stadionie do momentu zakończenia prezentacji, a ta zazwyczaj kończy się, gdy żużlowcy zejdą do parkingu i trwa ok. 15 minut. Rosądny kompromis? Niby tak, ale od razu przypomina mi się pewien mecz I ligi z sezonu 2008 pomiędzy drużynami z Ostrowa i Grudziądzu. Wtedy ostrowianie na gwałt sprowadzali z Niemiec Adriana Gomólskiego i aby zawodnik zdążył na spotkanie, które rozpoczało się o 18:00, przedłużyli prezentację do... 50 minut. Były więc setki serpentyn, przemówienia, kwiaty, a na koniec... badanie alkomatem Kamila Brzozowskiego (swego czasu dokładnie opisałem tę sytuację). Nie mam żadnych wątpliwości, że dzisiaj arsenał środków, by przedłużyć prezentację, byłby jeszcze bardziej okazały.

Niestety, przy takich działaczach, jakich mamy, przepisy w naszym kraju muszą być precyzyjne aż do przesady. Panie prezeski i panowie prezesi w wypowiedziach za każdym razym mówią o "zdrowym rozsądku", gdy przychodzi do czynów, zazwyczaj im go brakuje. W niedzielę wpadli w sidła, które sami zastawili. Nie mam jednak wątpliwości, że czegokolwiek się nauczą...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: