Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • lolekop napisał/a komentarz do Dwóch zawodników nie zagra w Gwardii Opole

  To, że brak jest na ten temat informacji prasowych nie przesądza tej sprawy. Szczególności w kontekście tego, że zawodnicy przez cały miniony sezon nie trąbili o istniejących problemach i byli wstrzemięźliwi w tym zakresie. Ponadto ze słów viceprezydenta, a także stanowiska wyrażanego wcześniej wynika, że miasto nie chciało i pewnie nadal nie chce pokrywać zobowiązań poprzedniej spółki. Co więcej viceprezydent powiedział chyba wprost, że wypłacone zostały tylko należności, na które zawodnicy umówili się z miastem. Ponadto prawdopodobnie nadal istnieją zaległości, bo nowy podmiot dostał podobno tylko warunkową licencję (choć to niczego nie przesądza, bo nie wiadomo jakie są przyczyny takiej sytuacji). Trenera Kuptela nie było bodajże trzeci raz z rzędu w okresie lipcowo-sierpniowym ok. 3 tygodni bo był na zgrupowaniu reprezentacji i mistrzostwach. Daje to ok 30 jednostek treningowych. W pozostałym okresie sezonu także zapewne ma zgrupowania/turnieje/mecze więc dochodzą kolejne nieobecności. Trenowanie reprezentacji jest płatne, więc jest to działalność zarobkowa, a nie działalność społeczna Trenera. Podjęcie przez zawodnika pracy skutkuje tym, że nie może być obecny na części treningów - nie wiadomo, czy praca jest zmianowa (bo to już Twoja opinia niewynikająca z artykułu), jeśli nie jest zmianowa, to będzie nieobecny na rannych/dopołudniowych treningach. W sezonie gra i trenuje się w większości popołudniu/wieczorem więc wbrew Twojemu stanowisku różnica nie jest raczej wielka, więc jeśli tego nie dostrzegasz, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Oczywiście dyskusja i tak jest bez znaczenia na stan faktyczny, niemniej jednak co najmniej potwierdza dyskusyjne zachowanie Trenera (w szczególności ze względu na nieobecność na sparingu w celu wzięcia udziału w jakimiś meczu towarzyskim).

 • lolekop napisał/a komentarz do Dwóch zawodników nie zagra w Gwardii Opole

  A gdyby ta sama osoba w tym artykule powiedziała, że niebo jest zielone, to też byś przyjął to za pewnik?! Swoją drogą ciekawa jest koncepcja trenera Kuptela, zawodnik musi się w pełni oddać drużynie co wyklucza pracę, podczas gdy sam trener poza pracą w klubie prowadzi także reprezentację. Co więcej, z tego co można wyczytać na niniejszym portalu, to w czasie gdy Gwardia grała ostatni sparing, trener przebywał w Płocku na evencie sportowym. Konsekwencja pełną gębą...

 • lolekop napisał/a komentarz do Mariusz Jurasik zakończył karierę. Teraz mówcie mi "Pan Józek"

  Będzie w polskiej piłce ręcznej brakowało ręki Pana Józka. Nieprawdopodobne wykończenie rzutów. Poza tym z całą pewnością dodawał kolorytu lidze poprzez zachowanie na boisku, ławce trenerskiej, czy po zakończeniu meczów. Oby trenerem był równie dobrym, ale do tego będzie musiał chyba jednak pohamować trochę temperament. Powodzenia.

 • lolekop napisał/a komentarz do Arkadiusz Milik: Takie urodziny co tydzień

  Panie redaktorze gdy ktoś ma urodziny to jest jubilatem! Solenizantem jest się w dniu imienin

 • lolekop napisał/a komentarz do [model.removed.news]

  A może po prostu inne klubu nie przesłały do redakcji informacji o takich spotkaniach lub nie powiadomiły, że takie spotkania mają się odbyć i redakcja najnormalniej w świecie nie ma o nich wiedzy?! Zatem jeśli Wisła, Chrobry, Górnik, Azoty itd. nie powiadomiły redakcji, że takie spotkania są organizowane albo nie napisały jak przebiegły, to sportowefakty nic o nich nie wiedzą i nie mają czego opisać.

  Co do Talanta, to nie jest napisane że jest on zdziwiony opłatkiem, tylko że robi on na nim największe wrażenie. Jest to stosunkowo istotna różnica.

 • lolekop napisał/a komentarz do Twierdza Opole znów obroniona! Szósta wygrana Gwardii

  Trzeba też dodać dobrą postawę Zadury. W mojej ocenie jedyny zawodnik MMTS, który pozytywnie zagrał w ataku. Nie bał się podejmować decyzji rzutowych, początkowo odbił się dwa razy od bloku, ale potem zdobył ważne bramki, a szczególnie ta w drugiej połowie po rzucie bieżnym na czasie była przedniej urody. Dobrze, że trener MMTS pozwolił tak długo grać Szperzę (chyba tak to się odmienia ;) ), bo ten rozegrał kiepskie zawody, a Zadura mógłby jeszcze skrzywdzić bardziej Gwardię. Gratulacje dla Opolan, bo u siebie spisują się rewelacyjnie, oby tak było dalej, co może nie być takie łatwe, bo chyba jest tam ciężka sytuacja.

 • lolekop napisał/a komentarz do Transferowe niewypały Górnika Zabrze? "Niewykluczone, że niektórzy będą się musieli z klubem pożegnać"

  Trzeba też przyznać, że Ścigaj dotychczas grał praktycznie bez presji, bo był jedynym na pozycji i cały zespół kreował grę, a on kończył akcje. W Górniku przede wszystkim gra mnie, a po drugie gra jest bardziej zdyscyplinowana taktycznie, a to widocznie mu nie służy. Glina chyba nigdy nie zdobywał wielu bramek, a raczej kreuje pozycje innym i z tego się wywiązuje raczej prawidłowo. Poza tym dużo daje w obronie. Lasonia ciężko jeszcze oceniać, bo w ofensywie mimo wszystko jeszcze za wiele nie było mu dane pograć, niemniej jednak w defensywie się znacznie poprawił. Co do opinii o graczach Gwardii, to Łangowski na razie zapalił po raz pierwszy w sezonie, a dostawał bardzo dużo szans. Zobaczymy czy to był prognostyk lepszej gry, czy tylko jeden przebłysk. A Milasa ciężko jednoznacznie ocenić, bo przeplata fantastyczną bramkę kilkoma bardzo niecelnymi rzutami, czy błędami. Poza tym w przeciwieństwie do Łangowskiego ma problemy z taktyką, co w Gwardii jest bardzo istotne. Ciekawy jest pogląd dotyczący charyzmy, bo jakoś ciężko to było zauważyć dotychczas, a i kondycyjnie nie prezentuje się jakoś super w szczególności, że wraca po ciężkiej kontuzji.

 • lolekop napisał/a komentarz do Kamil Mokrzki: Kibice powinni być razem z nami

  Oczywiście nie sposób się nie zgodzić, iż kibice mają prawo wyrażać ich niezadowolenie, czy także próbować w inny sposób mobilizować zawodników. Niemniej jednak okrzyki Gwardia grać k***a mać po pierwsze upodobnia kibiców szczypiorniaka do tych piłki nożnej (a ci raczej nie kojarzą się zbyt pozytywnie), po drugie jest co najmniej niewychowawcze dla kilkudziesięciu lub nawet więcej dzieciaków na trybunach, których rodzice chętnie zabierają na bezpieczną halę Gwardii. I na koniec po trzecie takie okrzyki w trakcie meczu transmitowanego w tv wystawiają kiepską laurkę KK w całej handballowej Polsce, co skutkuje zdeprecjonowaniem wspaniałej opinii KK wypracowanej w trakcie poprzedniej przygody Gwardii w Superlidze. W mojej ocenie w tym wszystkim KK sam sobie najbardziej zaszkodził, bo Gwardia w ostatnich sezonach miała wspaniałych kibiców preferujących kulturalny doping. Oczywiście to tylko moja ocena.

  Co do poszczególnych zawodników, to ogólnie skrzydłowi Gwardii w tym sezonie zdobywają bardzo mało bramek (poza Wojciechem Trojanowskim, który jest niesamowicie skuteczny z linii 7 metrów). W poprzednich latach Gwardia słynęła z twardej obrony i dużej ilości kontr, a w ataku pozycyjnym zdobywała bardzo dużo bramek ze skrzydeł (nawet w poprzednim sezonie, Simic, Prokop, Swat, Trojanowski i Knop zdobywali łącznie w każdym meczu kilkanaście bramek). Teraz w ogóle Gwardia nie gra skrzydłami, a wszystkie akcje praktycznie kończą się w środkowej strefie. W efekcie tego także kołowi nie mają zbyt wielu sytuacji. To powoduje, że gra w ataku pozycyjnym Gwardii jest łatwa do przewidzenia, a zespół zdobywa niewiele bramek. Dobrze, że ratuje się dobrą grą w obronie i póki co wysoką, równą dyspozycją bramkarzy. Kedzo ma potencjał, tylko trzeba umieć to wykorzystać, a na razie wygląda jakby był przestraszony. Jakoś do końca też Łangowski nie może pokazać całego potencjału, jest aktywny, ale efekt tego jest póki co znikomy. Milas natomiast wprowadza zbyt wiele chaosu, przeplata dobre zagrania, tymi złymi, czy nawet fatalnymi. Brakuje Zeljicia, bo to chyba najlepszy zawodnik z największym potencjałem, tylko jakby nie mógł go sam w pełni wykorzystać.

  Tak czy siak, potencjał jest, najwyższy czas jednak go zacząć uwalniać, bo póki co wyniki Gwardii są raczej niezadawalające wszystkich.

 • lolekop napisał/a komentarz do Emir Taletović: Od Malchera będę mógł się czegoś nauczyć

  I wypisując takie cv nie nasuwa Ci się żaden wniosek? Kedzo co sezon praktycznie zmieniał klub. Jeśli byłby takim talentem to raczej zagrzałby gdzieś w końcu miejsce (ze spisu wynika, że grał w Hiszpanii, Niemczech, Chorawcji, Macedonii, Katarze i na Węgrzech), a jego wielkiej (w Twojej ocenie) kariery nie kontynuowałby raczej w Gwardii, tylko w jakimiś bardziej uznanym klubie, gdzie ktoś poznałby się na jego talencie, a nie tylko warunkach fizycznych. Co do Cioska, to w historii w Gwardii zagrał chyba tyle samo co Kedzo przez miesiąc, bo trenerzy raczej szans za dużo mu nie dawali. Może to przez jego umiejętności, a może chodzi o coś innego, tego nie wiadomo. Podobno z KSZO zagrał podobnie jak Emir niezłe zawody, ale jakoś nikt go nie wychwala. A co do Talentovica to spokojnie trzeba dać mu trochę czasu, bo jak na pierwszy tydzień w Polsce to czasu na aklimatyzację dużo nie miał, a od razu dużą porcję grania. Kibice Gwardii udzielający się tutaj to chyba w ogóle najchętniej chcieliby wszystkich zawodników zza granicy, bo tylko nad nimi się rozpływają, choć nawet bardziej dotyczy to zawodników z Bałkanów, bo Tarcjonas już ich nie zachwyca. Ciekaw jestem jakby masowo zaczęto sprowadzać obcokrajowców do ich miejsca pracy i na ich stanowiska, czy odczuwaliby pozytywną mobilizację do cięższej pracy. Tak czy siak oby tylko polityka sprowadzania obcokrajowców w takiej liczbie nie wyszła Gwardii bokiem.

 • lolekop napisał/a komentarz do Sezon 2015/16 coraz bliżej. Którzy gracze pozostają jeszcze bez klubów?

  Płócienniczak jest już zdrowy i może grać, tylko zapewne nie ma odpowiedniej oferty. Scepanovic podpisał kontrakt chyba w Emiratach, a na pewno w Arabii. Więc jeśli już chcesz pisać, to zweryfikuj swoją wiedzę i nie wprowadzaj innych w błąd.

 • lolekop napisał/a komentarz do Sławomir Szmal: Zagramy z olbrzymią marką

  Logicznym jest, że ktoś sporo zainwestował w to przedsięwzięcie i chce to jak najlepiej sprzedać. Lokalizacja Krakowa też nie jest wzięta z kosmosu. Po pierwsze to kolejne przygotowanie do styczniowych mistrzostw, a po drugie i chyba najważniejsze nieprzypadkowa jest zbieżność sponsora Vive i hali w Krakowie. Na pewno Tauron naciskał na Vive aby ten mecz odbył się w Krakowie by marka Tauron była wyeksponowana w największy z możliwych sposób. W mojej ocenie to właśnie Tauron jest tutaj podmiotem, który ciśnie aby to wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Nie zmienia to faktu, że to ciekawe wydarzenie dla wszystkich kibiców, a także mieszkańców Małopolski.

 • lolekop napisał/a komentarz do Sparingowo: Pierwsze przetarcie Zagłębia. Zwycięstwo i remis w Opolu

  Ze sparingów nie można wiele wyciągać, w szczególności, że to pierwsze gry. Niemniej jednak z tego meczu należy pochwalić Łangowskiego, trzeba mieć nadzieję, że będzie taki aktywny przez cały pobyt w Opolu. Tarcjonas nie miał za wiele okazji w ofensywie do zaprezentowania się, ale w obronie widać, że walczył. Jednak potrzebuje chyba jeszcze czasu przy przyswoić sposób gry w obronie Gwardii. Kedzo zaprezentował się bardzo słabo, może potrzebuje jeszcze czasu (oby) bo warunki fizyczne z pewnością ma. Niewiadomą jest sytuacja z Suchowiczem, oby to nic poważnego, bo Gwardia potrzebuje drugiego solidnego bramkarza obok Malchera.

 • lolekop napisał/a komentarz do Duże zmiany w Gwardii, przychodzi Mindaugas Tarcijonas

  Trener Kuptel objął Piotrkowianina wcześniej niż trener Jednoróg Gwardię. Więc trochę dziwi Twój tok rozumowania, bo niby trener Kuptel w Piotrkowi mógł tylko łatać, a trener Jednoróg pomimo krótszego okresu czasu spuścił zespół do I ligi. Summa summarum obaj spuścili swoje zespołu do ligi niżej. Swoją drogą jeśli Tarcijonas jest takim dobrym zawodnikiem, to dlaczego przez dwa sezony grał w Nielbie w I lidze?! Poza tym dlaczego go trener Noch nie ściągnął do Mielca, gdzie także mieli swego czasu problemy z obsadą tej pozycji. Na chwilę obecną obrona Gwardii wygląda bardzo słabo. Podobnie jak gra całego zespołu w ataku pozycyjnym przez cały sezon. Oczywiście wygrali wszystko, ale prawda jest taka, że tak słabej I ligi B nie było od dawna. Przed sezonem były zapowiedzi, że zespół budowany jest z myślą o awansie, a okazuje się, że po raz kolejny będzie rewolucja (chyba już trzecia). Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo jak do tej pory osiągnięcia trenera Kuptela nie powalają (zarówno klubowe, jak i kadry), więc może Opole będzie miejscem, gdzie pokaże, że faktycznie jest takim utalentowanym trenerem za jakiego go wszyscy uważają. Bo na razie to tylko się tak mówi, a wyniki tego nie potwierdzają.

 • lolekop napisał/a komentarz do Cenne punkty zostają we Wrocławiu- relacja z meczu Śląsk Wrocław - MMTS Kwidzyn

  A co może wyniknąć z rozmowy trenera z jego byłym podopiecznym, który nota bene ma ważny kontrakt z innym klubem. Poza tym, że spotkali się po dłuższym czasie i sobie ucięli pogawędkę, to raczej za wiele wyniknąć z tego dla Gwardii nie może.

 • lolekop napisał/a komentarz do PE Gwardia Opole odpocznie od sparingów

  Dokładnie, Trener Skórski doskonale daje sobie radę. Poza tym zapewne obaj Trenerzy są w stałym kontakcie. Ale Pan Radosław zawsze sieje ferment. Choćby przez pryzmat tego, co pisze w związku ze sparingami, bo póki co z tym gier kontrolnych wniosków dot. tworzenia się zespołu raczej wyciągnąć nie można. Ale trzeba mieć nadzieję, że w końcu wszystko zaskoczy i zespół wraz z trenerami sprostają oczekiwaniom.

 • lolekop napisał/a komentarz do Vladimir Bozić odchodzi z PE Gwardii Opole

  Panie Radosławie niesamowite ile tworzy Pan dodatkowych historii. Jestem ciekawy co obecni zawodnicy i Ci, którzy odeszli z zespołu powiedzą o owej dobrej atmosferze, którą robił Vladimir. TO samo dotyczy rekomendacji, chyba tylko osoby odpowiedzialne za transfer tego zawodnika do Opola mogą go rekomendować, aby znaleźć mu pracodawcę w Polsce. Dobra postawa tego bramkarza miała miejsce bodajże w dwóch spotkaniach z KPR Legionowo i Chrobrym Głogów w trakcie sezonu zasadniczego, w pozostałych meczach raczej nie błyszczał. Zatem stosując zasadę jakość do wynagrodzenia raczej generalnie wypadał niekorzystnie. Największą wartością był wpływ na Adama, choć prawdę mówiąc bardziej wpływ miała chyba postawa Łukasza Romatowskiego w okresie przygotowawczym (turniej w Zabrzu). Tak czy siak Bozicia nie ma już w Opolu.

 • lolekop napisał/a komentarz do Vladimir Bozić odchodzi z PE Gwardii Opole

  Jakoś mam wrażenie, że po tym co ten zawodnik pokazał w Gwardii, nikt z tego klubu nie będzie go nikomu rekomendował. Poza tym raczej dla Śląska jest to zawodnik za drogi, bo jego oczekiwania finansowe są bardzo duże. Chrobry na trzech bramkarzy, więc raczej wątpliwe, aby w jego interesie było przepłacanie bramkarza, który ma być drugim albo trzecim. Najprawdopodobniejsza jest wersja, że V. Bozić opuści Polskę, bo raczej szału nie zrobił i wielkich umiejętności nie pokazał.

 • lolekop napisał/a komentarz do Hit transferowy PE Gwardii Opole!

  Tylko ten tok myślenia prowadzi to tego, że szukając rozgrywającego lepiej zakontraktować skrzydłowego niż nikogo. Przecież to chyba nie o to chodzi :) A Pan Radosław jak mantrę powtarza jedno i to samo, tylko jak budować zespół bez środka rozegrania?! Tym bardziej, że zapowiedzi były takie, że teraz ma być trzon, a po awansie tylko zakontraktowanie kilku zawodników stanowiących wzmocnienie. A w obecnej sytuacji wygląda na to, że w przypadku awansu i tak trzeba będzie budować wszystko od początku i znowu pewnie się wymieni pół składu, jak i nie więcej. Trochę jednak w tym wszystkim zabrakło logiki i głębszego pomysłu.

 • lolekop napisał/a komentarz do Hit transferowy PE Gwardii Opole!

  Tylko, czy akurat ten zawodnik (w szczególności, że jest skrzydłowym) znacznie przybliża Gwardię do awansu?! Raczej mało wątpliwe. W Opolu jest potrzebny środek rozgrywania, a nie kolejny skrzydłowy, bo tych akurat w Opolu mamy dobrych, a na I ligę nawet bardzo dobrych.

 • lolekop napisał/a komentarz do Hit transferowy PE Gwardii Opole!

  Tylko po co Gwardii kolejny skrzydłowy? Przecież ta drużyna potrzebuje klasowego playmakera. Może marketingowo to dobry ruch, ale sportowo chyba jednak lekko niepotrzebny. Chyba, że będą kombinacje i będzie ten zawodnik grał na środku albo zastąpi P. Prokopa, który będzie grał na środku, jak kilka sezonów temu.

 • lolekop napisał/a komentarz do Frekwencja w polskich halach - podsumowanie PGNiG Superligi Mężczyzn

  I Legionowo a nie Legionów... ;)

 • lolekop otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • lolekop napisał/a komentarz do Kadra 2016. Ryszard Skutnik: Idziemy drogą Niemców

  Z dala od jakichkolwiek sympatii czy animozji trzeba zauważyć, iż faktycznie Płock wyszkolił chyba największą liczbę zawodników grających na parkietach Superligi i obu I lig. Jednak jak się temu bliżej przyjrzeć, to w kadrze tych zawodników już tylu nie ma. Wiślakami z krwi i kości są chyba tylko Wiśniewski, Syprzak i powiedzmy Masłowski (ale jego ukształtowała najbardziej gra w Puławach, ewentualnie wcześniej w Piotrkowie). Kielce natomiast rodowitego wychowanka nie mają chyba wcale, choć znowu w tym zespole ukształtowali się Bielecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Kuchczyński, Jachlewski i Rosiński. Chrapkowski jest przykładem zawodnika, na którego oddziaływały oba kluby. Oba kluby prowadzą zupełnie inną politykę, oba mają inny wkład w rozwój szczypiorniaka, ale jednak wkład Kielc w rozwój polskiego szczypiorniaka jest i to nie mały, co pokazują w/w nazwiska. I co najważniejsze oba modele są bardzo istotne dla polskiej piłki ręcznej w kontekście właśnie tego, że są różne a jednak przynoszą efekty.

 • lolekop napisał/a komentarz do PE Gwardia Opole zamyka kadrę na jesień

  Prawdę powiedziawszy zespół skompletowany trochę jednak bez głowy. Po co w zespole zostawiono Kłodę?! Przecież ten zawodnik przez trzy sezony zagrał chyba tylko dwa dobre mecze i to oba z Piotrkowianinem. Nie wspominając o tym, że od pół roku nie gra i nadal chyba się nie wyleczył. Lepiej już było zostawić chociażby Migałę, nie wspominając o Pawle Adamczaku, który byłby tak bardzo potrzebnym środkowym. Poza tym po co kontraktowano Rumniaka. Zawodnik z wielkim potencjałem, ale niestety zmarnowanym. Chyba też nie bez przypadku zwiedził już pół Polski i nigdzie nie zagrzał miejsca. To lepiej już dać szansę Cioskowi albo zostawić chociażby Piotra Adamczaka, który jest przecież młodszy od Rumniaka i który potrzebował trenera, który odpowiednio by go ustawił i wykorzystał. Na koniec oczywiście jak można budować zespół bez środkowego, a kontraktując trzech leworozgrywających i trzech praworozgrywających?! Brak jakiejkolwiek logiki. Poza tym coś cicho o Swacie, Prokopie, Knopie i Płócienniczaku, zostają, czy nie?

 • lolekop napisał/a komentarz do Rafał Kuptel trenerem Gwardii Opole

  Dwóch trenerów jest potrzebnych w kontekście tego, że pierwszy prowadzi kadrę. Tylko pojawi się problem, co gdy obaj wyjadą na zgrupowania kadry?! Poza tym zastanawiające jest, że z poprzedniej drużyny został tylko Adam Malcher, Remek Lasoń i obcokrajowcy, a ci jak już pisano wcześniej zawiedli (poza Scepanovicem). Jednak z nimi pewnie jest ten problem, że mają kontrakty i musieli zostać. Natomiast co najmniej zastanawiająco brzmi stwierdzenie, że Swat, Prokop, Knop i Płócienniczak mają szanse na pozostanie w zespole. Jeśli ich nie będzie, to kim będzie Gwardia grała?! Jednym skrzydłowym i kołowym? Poza tym to zawodnicy, którzy w minionym sezonie nie zawiedli, a trójka skrzydłowych była chyba najlepszymi strzelcami, Płócienniczak stanowił trzon obrony.

  Po co Rumniak, skoro jest Scepanović i Ciosek, a ta dwójka na I ligę w zupełności wystarczy.

  Poza tym z czystej analizy składu wyraźnie widać, że nie ma w zespole środkowego, chyba że Zeljicia będą próbowali w tej roli. Jednak i tak potrzebny jest drugi środkowy.

  I zgadzam się, że Pan Radosław jak zawsze rozpisuje się jak to pięknie w Opolu nie będzie, a póki co szału nie ma, choć z awansem problemów jakiś większych być nie powinno. Przy czym Piotrków póki co prezentuje się na równi z Gwardią, jeśli nie lepiej, bo tam jeszcze kadra nie jest domknięta.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.