Premiership: Goli jak na lekarstwo, rezerwowy Smolarek

Średnio jedną bramkę na mecz strzelono w sobotniej w 33. kolejce Premiership. Praktycznie pewne utrzymania w Premier League może być Stoke City, które pokonało Blackburn Rovers 1:0. Również Sunderland może triumfować, bowiem oddaliło się od strefy spadkowej.

Bartosz Zimkowski

Najciekawiej zapowiadał się jednak mecz na Villa Park. Tam swój pierwszy pojedynek od siedmiu spotkań próbowała wygrać Aston Villa. The Villans w tym czasie przegrali aż pięć razy. Ich rywal West Ham United zajmował siódme miejsce i także walczy o europejskie puchary.

Już w jedenastej minucie Emile Heskey wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Skutecznie wykończył akcję Jamesa Milnera i na Villa Park powiało optymizmem. W kolejnych minutach podopieczni Martina O'Neilla tworzyli sobie następne sytuacje do zdobycia bramki.

Jednak nie wykorzystali ich i zemściło się to w 85. minucie, kiedy do remisu doprowadził Diego Tristan. Wynikiem 1:1 zakończył się ten pojedynek i Aston Villa musi o kolejny tydzień przełożyć marzenia o zwycięstwie w lidze.

Arcyważny mecz wygrali zawodnicy Sunderlandu. Przed tą kolejką znajdowali się tuż nad strefą spadkową. Mieli zatem nóż na gardle, ale poradzili sobie z nim, ponieważ pokonali bezpośredniego rywala do utrzymania w lidze - Hull City. Jedynego gola zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Djibrill Cisse. Sunderland oddalił się od strefy spadkowej, a zbliżyło się do niej Hull.

O pozostanie w lidze na następny sezon nie musi się raczej obawiać Stoke City. The Potters wygrali swój dziewiąty mecz na swoim stadionie, pokonując Blackburn Rovers 1:0. Stoke zajmuje jedenaste miejsce i ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. To wydaje się być bezpieczną różnicą.

Ponownie ani na minutę na boisku nie pojawił się Ebi Smolarek, chociaż Bolton Wanderers przegrał na Fratton Park z Portsmouth 0:1. The Pompey także mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ ten komfort daje im siedem punktów przewagi nad osiemnastym Middlesbrough. Boro z kolei nie wykorzystało atutu własnego boiska i tylko zremisowało z Fulham Londyn 0:0.