frenk - lubi

 • frenk lubi Komentarz

  Na dopingu, jak każdy z tej reprezentacji, ale pieniądze robią swoje.

 • frenk lubi Komentarz

  Za 8 lat odbiora im te medale.!!Za doping!

 • frenk lubi Komentarz

  Do dziś trudno się pogodzić, że taki zawodnik i tak aktywny młody człowiek zakończył karierę sportową w meczu i biegu już o nic, tak pechowo.

 • frenk lubi KS Toruń - PGE Stal Rzeszów

 • frenk lubi Komentarz

  W innym wątku wyliczyłem 4 najważniejsze z mojego punktu widzenia czynniki sprzyjające rozwojowi dowolnej dyscypliny sportowej. Warto aby wspomnieć o nich pokrótce w tej dyskusji.
  1) Pieniądze
  2) Osoba prezesa/właściciela
  3) Kibice
  4) Medialność

  Wszystkie te elementy pozostają ze sobą we wzajemnych relacjach i wpływają na efekt finalny jakim jest sukces. Sukces oczywiście można różnorako definiować i postrzegać, ważne jednak aby stopniowo przesuwać próg własnych wymagań i standardów do góry. Dlaczego to przytaczam?, ano dlatego, że odnoszę nieodparte wrażenie iż PZN nie ma pomysłu na coś takiego jak "polskie sporty zimowe". Owszem, w skokach pełna zgoda, udało się spożytkować talent Adama Małysza z pożytkiem dla rozwoju całej dyscypliny w kraju. Obyło się bez czarnych scenariuszy w których najwięksi pesymiści przewidywali, że po Małyszu nie będzie już nic.
  Po raz kolejny sprawdziło się, że życie nie lubi pustki, w naszym przypadku było to poparte ciężką pracą wykonywaną regularnie przez trenerów klubowych, popularyzacją dyscypliny w mediach i dopływem gotówki z umów sponsorskich. Doskonale postęp w polskich skokach widać po MŚJ, gdzie naprawdę w ostatnich latach regularnie zdobywamy medale indywidualne i drużynowe. Jedyne czego nam w tej chwili brakuje to płynnego przejścia z juniora do seniora, być może to kwestia czasu. Niemniej, rozważyłbym możliwość poszerzenia sztabu szkoleniowego o dodatkowego/dodatkowych trenerów którzy koordynowaliby w ramach kadry A bądź B grupę tych najmłodszych chłopaków, swego czasu w tej roli świetnie spisali się Austriacy. Następnie zatrudniłbym do stałej współpracy ze skoczkami psychologa sportowego, wydaje mi się że u wielu chłopaków problem leży właśnie w głowie. Reasumując w kwestii skoków narciarskich sytuacja nie jest zła, nie można powiedzieć, że zostaliśmy w miejscu, co prawda w chwili obecnej małymi kroczkami ale wciąż zmierzamy do przodu.
  W kwestii biegów narciarskich odnoszę wrażenie, że nie ma zwyczajnie pomysłu na zrobienie użytku z sukcesów Justyny Kowalczyk. Mimo tego, że w ostatnim czasie dyscyplina ta stała się bardzo medialna w naszym kraju, mimo również zainteresowania ze strony kibiców i sponsorów dalej panuje stagnacja i nie widać na horyzoncie zawodników i zawodniczek, którzy to zmienią. Problem tu chyba tkwi w osobie Pana Prezesa, który od lat jest mocno związany ze skokami narciarskimi i zdaje się, że zbyt mocno upaja się ostatnimi sukcesami naszych skoków. W każdym bądź razie skoki pełnią rolę swoistego 'oczka w głowie', które przesłania problemy i wyzwania stojące na innych płaszczyznach.
  W odniesieniu do przywoływanej na początku przeze mnie frazy 'polskie sporty zimowe' musimy uświadomić sobie jedną zasadniczą rzecz, mianowicie nie stać nas na próby zdominowania wszystkich dyscyplin zimowych. Warto dążyć w moim mniemaniu do zawężenia specjalizacji w oparciu o materiał poglądowy z ostatnich lat. Oczywiście jeśli ktoś chce przykładowo uprawiać skicross, to trzeba mu w tym pomóc ale z zachowaniem zdrowego rozsądku, PZN nie może stać się instytucją do realizacji prywatnych marzeń. W kwestii przytaczanych przed momentem 'specjalizacji' warto uwzględnić również krajowe warunki infrastrukturalne jak i ich potencjalną dostępność. Raczej ciężko wyobrazić sobie rozgrywane w Polsce zawody slalomu supergiganta.
  Zatem biorąc pod uwagę ostatnie sukcesy i możliwości związane z infrastrukturą skupiłbym się w Polsce na:
  1) Skokach narciarskich
  2) Biegach narciarskich
  3) Biathlonie
  4) Łyżwiarstwie szybkim
  5) Short tracku
  6) Kombinacji norweskiej (nieco na wyrost ale to pochodna skoków i biegów)
  7) Łyżwiarstwie figurowym (również nieco na wyrost ale swego czasu mieliśmy sukcesy)
  8) Saneczkarstwie (na wyrost ale też były w tej dyscyplinie sukcesy)
  Czy nas na to stać? Myślę, że tak tym bardziej, że większość infrastruktury posiadamy. Skoki narciarskie natomiast pokazały, że przy minimum chęci i nakładów finansowych kapitał ludzki pojawia się i obfituje w perspektywicznych zawodników. Potrzeba nam natomiast człowieka z wizją zarówno w wymiarze sportowym jak i czysto komercyjnym. Kogoś kto jasno nakreśli plan rozwoju dyscyplin zimowych w Polsce i będzie "mierzył siły na zamiary" wzorem Holandii (łyżwiarstwo szybkie) i Austrii (narciarstwo alpejskie i skoki narciarskie). Wzorem austriackim może warto pomyśleć nad stworzeniem takiego zimowego odpowiednika szkoły mistrzostwa sportowego. Nowoczesnego kompleksu który zagwarantuje zawodnikom doskonałe warunki do treningów, sztab medyczny, sztab odnowy biologicznej, psychologów i blisko sytuowane obiekty treningowe - skocznie, trasy do biegów narciarskich i biathlonu, tory do łyżwiarstwa szybkiego i short tracku, halę do łyżwiarstwa figurowego i tor do saneczkarstwa. No ale to chyba pozostanie w obrębie pobożnych życzeń...

 • frenk lubi Komentarz

  Dobrze, że mamy o czym dyskutować na płaszczyźnie sportu między Bydgoszczą a Toruniem. Chociaż dawniej było tego więcej. Piłka, hokej no i żużel. Ale te czasy chyba nie wrocą. Cieszmy się z tego co mamy, a mamy dużo. Dwie mocne drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. I oby sponsorzy jednych i drugich nigdy nie powiedzieli, że już dosyć finansowania, że później drużyna się wycofa. Derby muszą być!

 • frenk lubi Komentarz

  Jutro ok. 18 znów możemy przeżywać wspaniałe chwile jak 8 lat temu(dzięki temu sukcesowi zacząłem się interesować ręczną i tak już zostało) , mam nadzieje że ogramy ten zespół zrobiony za petrodolary i zagramy w niedzielnym finale:) może coś w tym jest: srebro siatkarzy 2006 - srebro szczypiornistów 2007 . Złoto siatkarzy 2014 - ??? :) nie chcę zapeszać ale wierzę w złoto !!! :)

 • frenk lubi Komentarz

  Niech potrenuje do soboty z zespołem aby pomóc w trzecim w tym sezonie zwycięstwie z Artego...Amber go!

 • frenk lubi Komentarz

  człowieku rozumiesz co piszesz ,NALEŻY się napewno się szczególnie jak zaczyna się mecz w swoim stylu czyli -15 na dzień dobry to im Wisła pokaże gdzie jest ich miejsce no chyba że Omanic w końcu zmądrzeje i tak pobudzi team żeby nie było "drzemki" na poczatku meczu wszystko zależy od Torunia jak mecz bedzie wyglądał

 • frenk lubi Komentarz

  klasyczna sekwencja wiadomości o Kubicy
  "Kubica wygrał OS"
  "Kubica wygrywa kolejny odcinek specjalny!"
  "Kubica wypadł z trasy"

 • frenk lubi Komentarz

  Może tym razem komentarz się ukarze, bo dziennikarz nie jest z Włocławka.
  Znakomity basket w Toruniu. Toruń w swojej historii nie miał tak dobrej drużyny. 3 wyrównane kwarty z najlepszą, najdroższą drużyną Europy oglądało się znakomicie (szkoda tylko że z daleka, ale Toruń to nie Włocławek czy Bydgoszcz). Możemy być pewni, że trener Omanic dopiero szykuje zespół na najważniejszą część sezonu. I Peckowa w playoff też pokaże swoją wielką wartość dla zespołu. Nie trzeba być "znawcą koszykówki", żeby dostrzec ogromne rezerwy tej drużyny.

 • frenk lubi Komentarz

  Sodowka wali,a wynikow jak niw bylo-tak nie ma!

 • frenk lubi Komentarz

  Czekam (ewentualnie) kto - kogo pierwszy ....wykończy (psychicznie) , oczywiście - żartem i delikatnie ! choć taka szkoła Jurkowi by się pewnie przydała !

 • frenk lubi Komentarz

  idzcie na tramwaj włocławek idzcie na tramwaj !!!!!!!

 • frenk lubi Komentarz

  Sędzia międzynarodowy..niejaki Pan Trawicki zawsze lubi wypaczać nieco wyniki meczów..Dziś też sobie zaszalał..On lubi być główną gwiazdą ..reszta czyli mecz 2 zespołów..wtedy schodzi zawsze na plan dalszy..Zwalił Sulimę i Denisona za 5 faulów czyli ustawił łatwą dla Anwilu końcówkę..którą dziś najzwyczajniej Anwil by zje...bał..gdyby nie zimny Jankes rzucający za 3...ale ktoś dał mu na to przyzwolenie..niestety:((Mieliście farta koledzy z Włocławka..niemniej wygraliście z nami więc gratki!

 • frenk lubi Komentarz

  Anwil o play off może pomarzyć. Szczegóły wkrótce :-)Podziękujcie dwóm panom z gwizdkami za tą dzisiejszą wygraną. Szkoda, bo Polski Cukier swoje szanse mimo to miał

 • frenk lubi Komentarz

  Co z tego a za to w dwumeczu lepszy jest Toruń:)))

 • frenk lubi Komentarz

  Krakowiacy się wyśmiewają z katarzynek(które dysponują tylko cząstką budżetu Wisły),że kompromitują się w Eurolidze..Więc jak ten dzisiejszy wynik nazwać z Kurska?Blamażem?Końcem świata?A niedoceniana w Krakowie Pawlaczka rzuciła dziś 15 pkt..w Turcji..
  PS.specjalne pozdrowienia dla nieomylnego Greebo..

 • frenk lubi Komentarz

  News po północy, więc może ankieta była skierowana do wróżbity Macieja...

 • frenk lubi Komentarz

  Łatwo coś jest krytykować i się naśmiewać z perspektywy Krakowa ,który od lat jest najbardziej stabilny finansowo..w Polsce.Ale już trudniej docenić pewien wysiłek i entuzjazm i budowanie czegoś od podstaw..Dla mnie takie komentarze jak kolegi Greebo są poniżej pewnego poziomu..Wstyd ...proszę Pana..Euroliga była z łapanki w tym roku w Polsce..My w Toruniu się podjęliśmy tego zadania bo nikt inny nie chciał..Więc są takie mecze jak dziś ..jak Dawida z Goliatem..a Ty kolego piszesz ,że nas ośmieszono...Pomyśl czasami jak coś skomentujesz...Wiem,że jesteś kumaty ..więc czasami użyj szarych komórek w ocenie innych..