Pierwszy krok Zagłębia do finału - relacja z meczu Interferie Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia

Piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin zrobiły pierwszy krok w drodze do wielkiego finału Mistrzostw Polski. W pierwszym meczy play-off podopieczne Bożeny Karkut wygrały na własnym parkiecie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 29:26 (15:12) i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Drugi mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 19:00, również w Lubinie.

Łukasz Lemanik

Początek spotkania to otwarta gra z obu stron i prawdziwa wymiana ciosów. Wynik spotkania już po kilkunastu sekundach otworzyła Karolina Semeniuk. Chwilę później bramkę dorzuciła Joanna Obrusiewicz i było 2:0. Wydawało się, że spotkanie będzie miało podobny przebieg do tego rozegranego w Lubinie w rundzie zasadniczej, jednak przyjezdne szybko się pozbierały. W 2. minucie był remis 2:2, a w 6. Piotrcovia wyszła na pierwsze prowadzenie w meczu - 4:3. W 10. minucie bramkę zdobyła Agata Wypych i przewaga zespołu z Piotrkowa wzrosła do dwóch bramek. Podopieczne Bożeny Karkut szybko doprowadziły do remisu, a w 13. minucie wygrywały 9:7. Przez kolejne fragmenty meczu utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga lubinianek. Do szatni podopieczne Bożeny Karkut schodziły, wygrywać różnicą trzech trafień - 15:12.

Od początku drugiej połowy trwał napór Piotrcovii, która zaczęła odrabiać straty. Przyjezdne robiły to na tyle skutecznie, że dziesięć minut po wznowieniu gry doprowadziły do remisu po 17. Przez kolejny kwadrans sytuacja na parkiecie przypominała ta z początku spotkania. Trwała wymiana ciosów i choć to Zagłębie prowadziło, to różnicą nie większą niż 1-2 bramki. Bardzo dobrze między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz, a na skrzydłach brylowały Agnieszka Jochymek i Monika Gunia. Walka bramka za bramkę trwała do 53. minuty. Wtedy bramkę na 26:23 zdobyła "Gumiś" i pierwsze półfinałowe zwycięstwo było coraz bliżej. Trzybramkowa przewaga lubinianek utrzymała się do końca spotkania. 29:26 dla Zagłębia i 1:0 w półfinałowej rywalizacji.

- Piotrków napsuł nam dzisiaj sporo nerwów, ale można się było tego spodziewać. Jest to bardzo dobra drużyna, która nieprzypadkowo gra w półfinale. Jutro musimy zagrać lepiej jeśli chodzi o taktykę - powiedziała po meczu Bożena Karkut.

Interferie Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:26 (15:12)

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz - Ziółkowska, Semeniuk 4, Obrusiewicz 3, Gunia 6, Jakubowska 1, Olszewska 6, Jacek, Kordić 3, Jochymek 5, Byzdra 1.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas 2, Dominiak 1, Chudzik 2, Kornacka 2, Polenz 8, Lisewska 1, Wypych 7, Szafnicka 1, Szczecina, Dąbrowska, Owczarek 1, Krzysztoszek 1.

Kary:
Interferie: 10 min. (58. min. czerwona kartka - Elżbieta Olszewska)
Piotrcovia: 6 min.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (obaj Płock); Delegat ZPRP: Jerzy Eliasz (Warszawa)
Widzów: ok. 400 (w tym ok. 30 z Piotrkowa)