Jowita WJ - komentarze

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Nie żałujcie pieniędzy Gollobowi. Należą mu się za to, co zrobił (felieton)

  W Polsce funkcjonuje coś takiego jak "emerytura sportowa" i dotyczy głównie mistrzów olimpijskich. Tomek zdobył Mistrzostwo Świata, więc najwyższy tytuł w sporcie żużlowym. Oczywiście o tym, że wypromował żużlową Polskę na świecie wspominać nie trzeba. Ta emerytura jest wypłacana bez względu na zamożność sportowca i tu cytuję "Emerytura sportowa została wprowadzona w celu uhonorowania zasłużonych dla kraju sportowców. Ponadto świadczenie to ma zapewnić stabilną i bezpieczną przyszłość wybitnym polskim sportowcom. Z uwagi na fakt, iż w Polsce nie ma statusu sportowca zawodowego emerytura olimpijska ma pomóc byłym sportowcom w zawodowym odnalezieniu się po zakończeniu kariery sportowej oraz stanowić wsparcie na starość." Także należy się Tomkowi jak wielu innym.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do Można pomóc Tomaszowi Gollobowi! Rusza akcja #MistrzJestJeden

  To jest przerażające, że w takich sytuacjach wychodzi z ludzi takie kołtuństwo. Jak ktoś nie chce pomagać niech tego nie robi. A Ci wszyscy wołający, że jest tylu biednych potrzebujących niech przestaną wołać tylko coś dla nich zrobią. Ja wiem, że jak chodzi o osobę znaną to jest łatwiej, bo włączają się media, ale przypominam, że dla Witalija Biełołusowa pomoc zorganizował kibic z Piły- Adam Ziemkowski. Można? Można. Czyli jak ktoś chce to wystarczy trochę kreatywności i można pomóc chorej sąsiadce, dziecku, którego rodzic zginął w wypadku i komu tam jeszcze trzeba.Tylko trzeba chcieć a nie jęczeć. To co kto zrobi ze swoimi pieniędzmi to jego sprawa. Jeśli daję kasę bezdomnemu alkoholikowi to jestem głupia? Może tak. Ale to moja kasa i mogę ją dać komu chcę. Nie wiem ile Gollob ma pieniędzy jednak wystarczy poczytać, aby się dowiedzieć jak kosztowne jest leczenie takiego urazu jakiego on doznał. Zresztą wierzę, że jeśli nie będzie potrzebował pieniędzy zebranych przez kibiców to odda je innym potrzebującym.Uważam, że dzięki takim akcjom wzrasta wrażliwość społeczna, może rozejrzymy się wokół siebie i dojrzymy kogoś kto potrzebuje naszej pomocy. A GKM-owi radzę jak najszybciej wypuścić koszulki i inne gadżety wspierające Golloba, będzie więcej zebranej kasy. Ci co dziś krzyczą, że nie warto pierwsi kupią, bo przecież trzeba będzie się w koszulce pokazać, żeby inni widzieli.Ale olać to, ważny jest cel i osiągnięty rezultat.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do Piotr Pawlicki ma problemy z sobą i... prawem!

  Może i Wy o tym mówiliście wcześniej, ale teraz to jest normalna nagonka, wywlekanie czego się da. Czemu to ma służyć? Ma mu pomóc się wyprostować czy udowodnić, że jest nikim. To kibice kreują swoich idoli, pozwalają im błyszczeć, wpajają im, że są wyjątkowi.I jak to się mówi > każdy chce się grzać w ich blasku

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do Piotr Pawlicki ma problemy z sobą i... prawem!

  Skoro to taki "as" to dlaczego wcześniej nie wyciągnięto wobec niego konsekwencji? Wyeksploatować do końca sezonu a potem czarny PR.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do Piotr Pawlicki ma problemy z sobą i... prawem!

  Nie obchodzi mnie co zrobił. Ja autorytetów moralnych wśród żużlowców nie szukam. Na zawodach oczekuję fajnego widowiska i konkretnych emocji. Niech robią co chcą byle nie przeszkadzało to w utrzymaniu dobrej formy. To tylko ludzie. W dużej mierze wykreowani przez kibiców i media.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do 37 tys. biletów na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland sprzedane!

  Nie obraziłam Cię w najmniejszym stopniu. Sam miałeś sobie odpowiedzieć kim jesteś. Ty natomiast obraziłeś wielu nazywając ich baranami i burakami. Co do patologii i braku transparentności całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale żeby to zmienić potrzebna jest konsekwencja w działaniu na wielu płaszczyznach przy udziale klubowych włodarzy i kibiców. Jednorazowy bojkot nic nie zmieni. Przyznałeś,że nie jesteś nieomylny, więc inni chyba też mogą popełniać błędy. Poza tym jednak wielu kibiców nie wierzy w to, że mają jakikolwiek wpływ na zmiany. Więc jeśli jesteś jednym z tych którzy chcą zmian i wierzą,że mogą coś w tym temacie zrobić to proponuję działać a nie obrażać innych na forum i udowadniać im,że są głupi. Dysponujemy wolną wolą i prawem wyboru. Argumenty zmieniające świadomość -tak, obrażanie i wyśmiewanie- nie.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do 37 tys. biletów na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland sprzedane!

  Czyli proponujesz pasywną postawę. To co było jest dobre i nic więcej nie trzeba a Warszawki nie lubimy bo nie, choć to w ich rękach w dużej mierze tkwi moc sprawcza. Powiedz skąd w obecnych ośrodkach żużlowych mają brać się nowi sponsorzy? Za co szkolić nowych zawodników? Już teraz na jakie zawody nie pojedziesz ciągle oglądasz tych samych zawodników, a wiele klubów boryka się z ogromnymi problemami. I zawodnikom i klubom potrzebna jest kasa i medialny rozgłos.To zagwarantuje rozwój. Po poprzednim tak nieudanym GP w Warszawie w głównym wydaniu wiadomości TVP podano informację o WSL w Gorzowie i to nie 5 sekundową migawkę. Jak myślisz dlaczego? Nie uważasz, że była to ogólnopolska promocja żużla i Gorzowa. Ile wiadomości żużlowych podaje ogólnopolska prasa, TV lub radio? Znikomą ilość. I tak na koniec- kibice piłkarscy bardzo często muszą śpiewać "Polacy nic się nie stało" a i tak zawsze licznie stawiają się na kolejnych meczach. Więc albo jesteś świadomym Kibicem albo współczesnym przedstawicielem rzymskiego plebsu, który chce chleba i rozrywki uważającego się jednocześnie za niezawodnego i nieomylnego.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do 37 tys. biletów na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland sprzedane!

  Przypominam, że zawodnicy też zawiedli, jeździli już na dużo gorszych torach. DPŚ w Vojens nie odbył się w pierwszym terminie i nawet nie było opcji zwrotu kasy za bilety ( 300 zł) i nikt nie jęczał. Komu zrobicie krzywdę tym jednorazowym bojkotem? Nie Witkowskiemu, nie Olsenowi ani BSI tylko wizerunkowi żużla i kibica w Polsce. Też byłam wkurzona do łez, ale teraz pojadą młodzi zawodnicy którzy bardzo chcieli znaleźć się w cyklu i pewnie lepiej będzie im się walczyło przy udziale kibiców. Patrząc perspektywicznie jest to szansa na rehabilitację w oczach potencjalnych sponsorów i mediów dzięki którym żużel może stać się bardziej znaczącym sportem. Może dzięki temu np. w ogólnopolskiej stacji radiowej usłyszymy nie tylko co zjadł Kamil Stoch albo co powiedziała Justyna Kowalczyk ale też, że właśnie odbywają się jakieś zawody żużlowe.Każdemu kto chce zmian i uważa, że może mieć na nie wpływ proponuję więcej konsekwencji a nie pokrzykiwanie i tupanie nóżką z okazji jednej żużlowej imprezy.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do 37 tys. biletów na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland sprzedane!

  44 szt. kupione. I mało mnie obchodzi jaka będzie frekwencja. Ja i moi znajomi chcemy tam być. Nawet jeśliby z jakiegoś powodu znowu coś nie wyszło będzie to okazja to spędzenia weekendu poza domem i spotkania się ze znajomymi.

 • Jowita WJ napisał/a komentarz do Matej Zagar zostaje w Stali Gorzów!

  Uff. Dzięki.