spiral - lubi

 • spiral lubi Komentarz

  Sprawa jest prosta, odkąd dzieci z trybuny "K" przejęły pierwszy łuk (dla przypomnienia średnia wieku 17-25 lat) zaczęły się dziwne podchody i zabawy czerpane rodem ze stadionów piłkarskich. Zerwane wieloletniej przyjaźni z Wybrzeżem i Spartą i wejście w "układ" z Flotą Świnoujście (co to k...wa jest Flota ???) to tylko jeden z wielu przykładów o raku, który toczy "fanatycznych" kibiców. Osobiście dla mnie największą porażką było wywieszenie flagi w Gorzowie dotyczącej Jancarza. W jednej chwili stali się dla mnie zerem i więcej nie dostaną choćby złotówki na oprawę. Jeśli ktoś ma się zmienić to chyba "fanatyczni" a nie zawodnicy.

 • spiral lubi Komentarz

  "kibice" zdemontowali gniazdo, bo po ostaniach wydarzeniach władze klubu chcąc ratować wizerunek się od nich odcięli.

  "- Jeśli chodzi o transparent to w jakimś sensie można to zrozumieć. Jako klub nigdy nie byliśmy przeciwko kibicom. Ta współpraca układała się raz lepiej, raz gorzej, ale była i jest. I tu nie mogą kibice nam nic zarzucić. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że klub i kibice to jedno ciało. Były sytuacje, za które musieliśmy się wstydzić, płacić kary. Za mecz z Gorzowem zapłaciliśmy 60 tysiące kary! Umożliwialiśmy zbiórkę pieniędzy, niejednokrotnie dopłacaliśmy do opraw, sreberek itp. Ten pewny etap się chyba wczoraj gdzieś zakończył. Myślę, że wszyscy przeżyliby tę pierwszą część transparentu. Sędzia i ochrona zadecydowali, że on zostanie. Większość była w szoku, że tak został przywitany zawodnik. Jeżeli mówimy o poszanowaniu barw klubowych, a w czasie biegu zamaskowani ludzie wkraczają na tor, żeby zerwać transparent drużyny przeciwnej to gdzie tu logika? To mogło skończyć się tragicznie. Żużlowiec jedzie tam z prędkością 100/110 km na godzinę. My chcemy ochłonąć, nie chcemy podejmować pochopnych decyzji, bo zawsze byliśmy z kibicami i współpracowaliśmy z nimi. Myślę, że z tymi udogodnieniami będziemy musieli się pożegnać. Nie weźmiemy też odpowiedzialności za zorganizowane grupy na wyjazdach. Zastanawiamy się nad tym, by pieniądze zbierane podczas meczów przekazywane były nie na oprawy, ale na rzecz naszej fundacji. Prawdopodobnie kibice będą musieli opuścić pomieszczenia klubowe, gdzie kibice przechowywali swój sprzęt, przygotowywali się do meczu - powiedział na antenie Radia Zielona Góra Robert Dowhan."

 • spiral lubi Komentarz

  Jestem z falubazem od dłuższego czasu i już trochę widziałem. I powiem tak: sukces ma swoją cenę. Do puki brylowaliśmy miedzy I ligą, a ekstra, po ciężkich przejściach, była prawdziwa magia. Na ten nasz malutki stadion w lesie schodzili się ludzie z miasta i okolic, którzy kochali żużel, a przy okazji tych chłopaków którzy reprezentowali to miasto. Nikt nawet nie marzył o medalu, każdy wygrany mecz to był powód do świętowania i radości i nagle wpadł brązowy medal. To było coś niezwykłego, nagle się okazało, że da się ugrać coś więcej niż spokojne utrzymanie. Kolejny sezony i oczywiście najważniejsze - w lubuskim falubaz Pany. Poźniej z kolejnymi sezonami ja i wielu "starych kibiców" poczuli że to nie jest już to. Przyzwyczajeni do wygrywania, nie cieszymy się już tak z zwycięstwa z Lesznem, Gorzowem, Toruniem. A po przegranym meczy zadajemy sobie pytanie jak to ten zaje...falubaz przegrywa? Ale to jeszcze jest do przełknięcia czasy się zmieniają, nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. Ale za pieniędzmi i sukcesem przyczepiły się pijawki i stąd jest dzisiaj tak jak jest. Magii nie ma już od dawna, a drugi łuk krzyczy w kierunku pierwszego Debile!!! Debile!!. Po prostu jest masa ludzi na stadionie, którzy nie czują metanolu, przychodzą zrobić sobie fotkę na fejsa, ubierają koszulki bo to jest modne i są cool w "budzie". Jestem hardcorem bo spaliłem szalik Gorzowa.

 • spiral lubi Komentarz

  ja cały czas mam przed oczami wielki baner święte przymierze... SPARTA FALUBAZ WYBRZEŻE :/

 • spiral lubi Komentarz

  Bo prawdziwi kibice powinni się szanować w końcu każdy z nas chiałbym żeby nasz klub wygrywał i to jest normalne ale po co się wyzywać i przenosić te burackie zachowania ze stadionów piłkarskich do speedway ? stwórzmy coś innego pokazmy jak można w sporcie się szanować i dopingować swoją drużynę , ja chciałbym pojechac na kążdy stadion w polsce np z synem usiąść nie ważne gdzie i dopingować swój zespól a jak przegra podać ręke rywalowi i pogratulować , i chętnie tez w drugą stronę .

 • spiral lubi Komentarz

  Per Jonson pamiętam go jak dziś bardzo dobry zawodnik , pamietam jak pepe wygrał z nim jako młodzik dwa razy , ale per podjechał pogratulował piotrkowi dla niego wtedy był to duży sukces a Per pokazał jak wygląda włąsnie szacunek do rywala . Piotrkowi potem się rozwineła kariera bo po tym zwyciestwie zauważyli że ma potencjał . Adams klasa sama w sobie i szacunek za to ze był wierny jednemu klubowi .

 • spiral lubi Komentarz

  co tam jeden łuk , pamietam jak dziś ostatni wyścig z lesznem 43-41falubaz wygrywa z lesznem , i pod taśmą staje na 4 polu niezniszczalny i niezatapialny kapitan naszego zespołu , cały stadion ale to cały wstaje i zaczyna krzyczeć Andrzej Huszcza Andrzej ale to calutki stadion bez wyjątku aż ciary idą po plecach , podejrzewam że z całym szacunkiem ale wszyscy świetej pamięci z ulicy wrocławskiej wstali stadion tak niosł że szok . Start i Huszcza wychodzi na prowadzenie co tam się działo masakra ale te dzieci w tych maskach nie pamiętają pewnie takich czasów , to było piękne a sektor gości zamarł po wszystkim kibice uni bili brawo andrzejowi . Szacunek dla niego do końca i jeszcze dalej

 • spiral lubi Komentarz

  wyzwiska, wyzwiska, wyziwka i jeszcze więcej wyzwisk. Kim wiec jesteś? Gówniarzem. Wyzywasz mnie od ciecia... ja mam w uchu piłkarskie barwy, prawdziwi kibice żużla dobrze wiedzą o co chodzi. Wiec syneczku, wara Ci od mojego piwa, bo w przeciwieństwie do Ciebie, ja człowiek z lubuskiego, nie przestane trzymać z calych sil kciukow za Sparte i Gdansk, ale co ty tam wiesz? Zyjesz tylko w internecie

 • spiral lubi Komentarz

  Szkoda mi tylko Falubazu że musieli przegrać z taką nijaką drużyną.

 • spiral lubi Komentarz

  Znam osobiście kilku kibiców z Gorzowa i są to naprawdę fajni ludzie , jak przegrywali zawsze gratulowali wygranej jak oni wygrali zawsze uznawałem wyższość przeciwnika . My kibice Falubazu powinniśmy pokazać że nie jesteśmy hołotą tylko prawdziwymi kibicami i powinniśmy przywitać kibiców z Gorzowa brawami i pokazać że solidaryzujemy się z nimi jako kibice i choć zawsze między nami jest rywalizacja to tez łączy nas jedno kibicowanie i wspieranie własnej drużyny a ci którzy przyjadą ze swoją drużyną do Zielonej Góry to znak że wierzą że będzie lepiej . Trzeba umieć przegrywać i wygrywać ale jak sie wygrywa to z honorem i szacunkiem do tych których się pokonało .

 • spiral lubi Komentarz

  Dwie sprawy. Pierwsza podstawowa. 12 biegów z 23, nawet połowy imprezy nie było, kto mi zwróci za bielety?! Drugą sprawą, o którym widze nikt nie pisze. Doyle wjchał w taśmę(ale taśmy nie było) i śedzia ukrał go upomnieniem i 4 miało jechać. Wszyscy byli na torze i czekali na włączenie dwóch minut, minęło z 5, Pedersen postanowił "uprzejmie donieść" na kangura i sędzie po dobrych pięciu minutach zmienił po telefonie od duńczyka deccyzję na wykluczenie. Także podziękowania dla agemnta Nickiego. Inną sprawą są super decyzje śedziego. Bieg zakończony ponierównym starcie Iver nie jedzie, ale bieg poszedł zakończyli bieg, zaliczony wynik, minęło 10min bieg powtarzany, upadł Batch bieg zaliczony, później upadł holder w identycznym miejscu, bieg powtórzony, kolejne 10min jak nie więcej, szukują się zawodnicy do następnego biegu i już prawuie że wyjeżdżają, a tu sędzia sobie przypomniał, że trzeba poprzedni powtórzyć. Ja nie wiem czy chlali na tej wieżyczce czy palili, ale towar mieli niezły. O taśmie czy torze pisać nie będę bo każdy widział. Stadion robi wrażenie ogromne wszystko wyglądąło świtnie, kibole, przy 56tys, ekstra efekt, ale cała ta szopka to najpierw było śmieszne, ale później zaczęło sie robić mniej śmiesznie. Jedyne co poprawiło humor na koniec to komunikacja, bo przy tylu kibolach to nie mieliśmy problemy by wrocic do hotelu i jeszcze zawiesili w metrze bilety, co zostało owacyjnie przyjęte:)

 • spiral lubi Komentarz

  Ole teraz widzę,ze ty i koledzy z BSI mozecie zarźnąć nawet kure zniosącą złote jajka. Ciekawe czy spier.. przygotwanie toru w Melbourne czy w Horsens. Szansa dla One Sport. Oby ją wykorzystali.

 • spiral lubi Komentarz

  Pierwsze, co mi się nasuwa na myśl to to, że jeśli powodem bojkotu był stan toru, to pragnę zauważyć, że te wszystkie ''gwiazdy'' jeździły już na gorszych torach w Anglii, czy Szwecji i to nie za taką kasę jak w Polsce. Przecież nikt się nie połamał, a te upadki moim zdaniem bardziej były z winy samych zawodników, tudzież taki Batchelor. To wstyd nie tylko dla samego Olsena i jego bandy, ale i dla zawodników, że odmówili startu przed tyloma tysiącami ludzi, którzy zapłącili za bilety i ponieśli koszty przyjazdu do Warszawy. W głowach im się poprzewracało od tych pieniędzy, czy jak? Na prawdę... ok bali się o kości, początek sezonu, ale wg mnie nie było aż tak źle, by bojkotować zawody. Pseudo gwiazdy i tyle, a nie żużlowcy. Muszą mieć gładziutko i najlepiej, żeby kasowali miliony w Polsce. Już nie raz marudzili w lidze. Jak się nie podoba to wypad do Anglii, Szwecji i Australii jeździć po wertepach za grosze, a jak się nie podoba to robić za tysiąc parę złotych w pocie czoła w fabrykach, czy Bóg wie gdzie. To są zawodowcy i żużlowcy czy kapryśne marudy? Ok, zawodnicy też ryzykują zdrowiem, busy, mechanicy itd, ale no kur*a... wiedzieli na co się piszą. Teraz wszystkim kibicom organizator powinien zwrócić koszty biletów za tą parodię, bo zapłacili nie małe pieniądze w nadziei, że obejrzą dobre zawody, a nie 12 wyścigów, czy ile tam ich było. To tak samo, jakbym zapłacił za towar w sklepie, który jest wybrakowany, zepsuty. Zwrot gotówki natychmiast! Ktoś powinien za to beknąć. Takich rzeczy być nie może. Tym bardziej, że być może wielu kibiców było po raz pierwszy na zawodach żużlowych i jak oni teraz mają postrzegać żużel jako dyscyplinę sportową? Dno...

 • spiral lubi Komentarz

  "W osiemdziesiątym pierwszym, w osiemdziesiątym drugim - złoto na szyi już po raz drugi. W osiemdziesiątym piątym, w dziewięćdziesiątym pierwszym, dwa tysiące dziewięć, jedenaście FALUBAZ NAJLEPSZY!" Do tego dodajmy jeszcze 20213... A Stal co może zaśpiewać? "W osiemdziesiątym trzecim my złoto zdobywamy, na kolejne sukcesy trzydzieści jeden lat czekamy. W dwa tysiące czternastym podwinęła nam się noga, cały plan w pi*du, odliczamy znów od nowa! 1,2,3...." :D CZEKAM NA MINUSY!!

 • spiral lubi Komentarz

  A wiesz, też chciałem by spuszczono na samo dno ligi klub z Torunia. Nie zrobiono tak? Nie moja wina. Zauważ co piszę - z TORUNIA, z nie z jakiegoś kurwidołka. Co do miasta, to jak mniemam, szczyci się o wiele dłuższą historią niż jakieś pikutkowo górne, które teraz nazywa się gożuf. Wstyd dla Wielkopolski, że drugim członem jest nawiązanie do pięknego i bogatego w tradycje regionu Polski. Nadal nie odpowiedziałeś, czemu nazwę miasta, które nie tylko żyje żużlem piszesz z małej litery. Co mogę napisać o twej prowincji? To, że macie miejsce gdzie jeżdżą żużlowcy. Owo miejsce słynie z ukrytych dziur i kolein. Jednym słowem, pułapka dla przyjezdnych. I nie jest to moja opinia. Tego typu uwag jest pełno.
  Wspominasz o krzywdzie klubu z Torunia. Podpowiedz, w oparciu o jaki przepis regulaminu to zrobiono? Dasz radę, czy tylko plujesz jadem, bo tak przystoi?
  Na koniec, twój klub powinien się wstydzić za takiego głąba, mieniącego się kibicem(?) Stali.
  A teraz się ciesz, bo za chwilę będzie wiadomo, kto zabierze koronę drużynie z Zielonej Góry.
  Bądź zdrów, mimo wszystko :)

 • spiral lubi Komentarz

  Niestety Speedway przezywa wielki kryzys i mysle ze cos trzeba dzialac.Frekfencja niedopisuje tylko w Polsce ale rowniez na zagranicznych torach. Takze GP ostatnie w szwecji i poprzednie
  stadiony byly max , w polowie zapelnione.W lidze polskiej wychodzi na to ze liczy sie tylko zloto !!!?? Hmmm coz robic tylko walke o final raczej paranoja.Jedno jest pewne ze cos trzeba dzialac zeby przywrocic frekfencje na naszych stadionach

 • spiral lubi Komentarz

  W tym meczu wszystko bylo hop.Wspaniala pogoda,glosny doping kibicow dla obu druzyn,mecz o medal w bardzo przyjaznej atmosferze (wrecz sielankowej).Zuzel jak z dawnych lat:)Nawet z Andrzejem byla okazja pogadac:)))

 • spiral lubi Komentarz

  Nam na brązie nie zależy..złoto odpadło przez zły los..(tor dziurawy w Gorzowie i kontuzja Grega)

  My,
  tarnowscy fani trzymamy kciuki z
  Falubaz,za Włókiniarz - to nasi przyjaciele:))
  Ps.Pozdro dla Jarka Hampela-wielkiego i wspaniałego żużlowca:))

 • spiral lubi Komentarz

  pewnym faworytem na mistrza byla UT za jej mistrza kasowales jedynie 50% wiecej niz postawiles,ale takich zakladow podczas calego sezonu poszlo wiecej niz jest mieszkancow w Polsce,dlatego nie mogla UT wygrac tej batali,zauwaz ze nawet Cieslak nie ma pretensji do Hancocka.Wygrywanie Falubazu po prostu bylo zbyt przewidywalne i rownie wiele zakladow poszlo na Falubaz a poza tym juz nudne nawet,potrzeba bylo zmian i niespodzianki ,stad Jarek musial grac goscia ktoremu spadla forma by znowu normalna jego wygrana byla az tak nieprzewidywalna i niespodziewana jak dzisiaj-mysle ze nawet nie bylo nikogo co by na Jarka postawil a za 100 zl postawione na jego zwyciestwo placone bylo 15000 zl to pokazuje jaki byl wskaznik mozliwosci jego sukcesu dzisiaj i znowu wszyscy wyportkowani.Duzersa odstawili ale za kulisami tez juz coraz glosniej o ukladzie by go odstawic a doping wymyslono na potrzeby kasyna ,powiem ci jeszcze ze 2 tyg temu bylo 2500% na UL a 450% na SG

 • spiral lubi Komentarz

  Gratulacje dla podium..:) Jarek..dzisiaj dzięki Tobie mogliśmy wysłuchać Mazurka i mogliśmy w końcu zobaczyć Twój uśmiech.Może nie był on jeszcze taki jak za dawnych dobrych czasów ,ale najważniejsze,że się pojawił.Krzysiek...po pięknym początku ,środek troszkę niezaciekawy..ale dałeś radę i podium jest.Brawo..dzisiaj Polska wygrała..:)