Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handballo lubi Komentarz

  Panie Bartku, Florian Delecroix to nie jest skrzydłowy, tylko mierzący blisko dwa metry prawy rozgrywający. Owszem, trener Nantes miewa czasem fantazję wystawienia go na skrzydle, ale to raczej na chwilę. Rzeczywistym zmiennikiem Balaguera na skrzydle jest Lucien Auffret, o którym nawet Pan nie wspomina. On też odchodzi? No bo to trochę dziwne, że Nantes ściąga młodego Duńczyka mając w składzie młodego Francuza, który notabene powinien dostawać trochę więcej czasu na parkiecie kosztem przereklamowanego Balaguera.

 • handballo napisał/a komentarz do Kontuzja Luki Cindricia. Koniec MŚ 2019 dla rozgrywającego PGE VIVE Kielce

  Najdziwniejsze jest to, że w Vardarze nie miał takich przerw od grania, a był mocno eksploatowany. Może trochę go zajechali w Vardarze, a teraz to wychodzi. Mam nadzieję, że nawet jeśli nie zagra już do końca MŚ to od lutego będzie już gotowy do gry. Jest bardzo potrzebny na te najważniejsze mecze w LM.

 • handballo lubi Komentarz

  A czasami jego syn nie komentuje?

 • handballo napisał/a komentarz do Młodzież na celowniku. PGE VIVE Kielce walczy o Haukura Thrastarsona

  Barcelona zaczęła chyba odmładzać najszybciej, a dodatkowo mają multum zawodnikow w wieku juniorskim wypożyczanych do innych klubów. Oprocz tego niedawno ściągnęli dwóch utalentowanych zawodników z Niemiec. O ile Hiszpanie robią to mądrze i szybko to Veszprem jest w tym momencie pod tym względem totalnie zacofane. Pewnie będą przepłacać na gwiazdy i próbować coś jeszcze urwać innym zespołom. (martwię się trochę o Janca, bo Veszprem na pewno będzie go chciało, podobnie jak PSG i Barca)

 • handballo lubi Komentarz

  Tak samo Reichman zdecydował się na powrót do kraju i grę w slabszym zespole niż pozostanie w Kielcach gdyż jak widać względy rodzinne okazały się być ważniejsze. Idealnym przykładem jest Totti, który odrzucał oferty możnych klubów bo wolał do końca zostać w Rzymie.

 • handballo lubi Komentarz

  Myślę, że będzie ciężko. Jednak szok kulturalny dla tak młodego chłopaka może być w Polsce ciężki. Warto jednak walczyć, bo zawodnik zapowiada się bajecznie.

 • handballo napisał/a komentarz do Młodzież na celowniku. PGE VIVE Kielce walczy o Haukura Thrastarsona

  Jedyny plus to osoba Thorira Olafssona. Grał w Kielcach, więc może co nieco powiedzieć, a dodatkowo jest tam drugim trenerem, więc jakiś wpływ na chłopaka ma. Vive miałoby dużo większą szansę gdyby chodziło o transfer teraz. Liga polska jest lepsza od islandzkiej, a na Bundesligę jest jeszcze za młody i za słaby, więc w polskiej lidze mógłby się ogrywać i polepszać umiejętności. Dużo powinien mu dać przykład Kristjanssona, który do tej pory rzucił 3 bramki dla THW Kiel i jest tam głębokim rezerwowym. W Bundeslidze Kiel potrzebuje zawodnika na już i jednak Zarabec, Duvnjak i Bilyk to za duża konkurencja dla Islandczyka. W polskiej lidze łatwiej o szansę i zagranie 30 minut niż w Bundeslidze nawet ze średniakiem. Do tej pory w przypadku zawodników ze Skandynawii wiedziałem, że nie mamy szans z Kiel, RNL czy Flensburgiem, ale teraz paradoksalnie uważam, że nie jesteśmy bez szans. PSG wydaje się być teoretycznie dobra opcją, bo jest sporo Skandynawów, ale tylko pod warunkiem, że w ciągu 2 lat karierę skończy Karabatic. W przeciwnym razie nie widzę sensu żeby tam szedł. Jest przecież jeszcze stosunkowo młody Sagosen. Barcelona też jest dobrą opcją bo trafiłby na swojego rodaka i pewnie idola Palmarssona. Każdy z klubów ma swoje karty przetargowe, a w naszym przypadku zdecyduje głównie to jak duży wpływ ma na niego Olafsson i jaką wizję roztoczy przed nim Bertus Servaas. Dużym plusem jest to, że stosujemy dużą rotację i każdy gra. Poza tym łatwiej przebić się w młodej drużynie takiej jaką budują Kielce niż w drużynie gdzie na kazdej pozycji jest doświadczony gracz. Wiadomo wtedy, że w ważniejszych meczach zagra bardziej rutynowany zawodnik. W Kielcach jest to bardziej wyważone z wyjątkiem ewidentnych liderów takich jak Cindric i Alex.

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To co piszesz o Vive to niezaprzeczalnie fakty i duża większość zawodników będąc na miejscu Malchera nie zastanawiała by się długo nad taką propozycją. Problem jest taki, że po pierwsze nie do końca wiemy jak wyglądała sytuacja i wiemy to tylko od jednej strony czyli od Bertusa. Wolff jest zawodnikiem, który jest głodny grania i może Adam dostał informacje, że Wolff będzie grał całe mecze w LM i tylko w określonych przypadkach Adam będzie wchodził do bramki w LM. Tak naprawdę wszystko to tylko przypuszczenia. Poza tym Adam tak zwyczajnie po ludzku mógł odmówić. Na tym polegają negocjacje, że dopóki nic nie jest podpisane to nie ma żadnych gwarancji. Może nie przekonała go wizja gry w Kielcach i minuty, które miałby dostawać. Mieszka w rodzinnym Opolu. Ma świetną pozycje w klubie. Jest kapitanem reprezentacji, a rywalizacja w bramce jest spora. Łatwo wypaść z reprezentacji mając słabszy okres. Jest Kornecki, Morawski, Wyszomirski. Może przestraszył go ten spadek formy u kieleckich bramkarzy po przyjściu do Kielc. Tak naprawdę sugestii jest wiele, ale to wszystko tylko przypuszczenia. Nie można oceniać postawy Malchera na podstawie suchej informacji od Bertusa, które też nic konkretnego nie powiedział. Uważam, że te wszystkie epitety pod adresem Adama są niepotrzebnie i nieuzasadnione, bo nie wiemy jak było, a nawet jeśli nie był przekonany do gry w Kielcach to na tym polega jego święte prawo.

 • handballo napisał/a komentarz do PGE VIVE czeka na ruch Filipa Ivicia. Chorwat zastanawia się nad odejściem

  Nie wiem czemu ktoś zarzuca Malcherowi brak ambicji i strach. Miał ofertę Vive i ją odrzucił. To nie jest niewolnictwo. Widocznie miał swoje powody i tak zdecydował, a twierdzenie, że gra w Vive dla każdego z zawodników z polskiej ligi stanowi mokry sen to przesada. Na pewno jest to magnes dla zawodników, ale każdy ma wolny wybór i prowadzi swoją karierę tak jak uważa za słuszne. Sam jestem z Kielc, ale mam wrażenie, że niektórzy odpłynęli, a nagonka na Malchera jest zupełnie bezzasadna.

 • handballo napisał/a komentarz do MŚ 2019: dobre 30 minut Austriaków to za mało. Norwegowie i Chorwaci już pewni awansu

  Ma lekką kontuzje pleców i będzie grał dopiero z Hiszpanią. Taka informacja pojawiła się na "Echo Dnia"

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  W obliczu problemów z obsadą bramki w Vive i nieaktualnym tematem z Adamem Malcherem może warto zainteresować się Stevanovicem. Bardzo solidny bramkarz od wielu lat. Nigdy nie miał szans w dużym klubie, a w Zagrzebiu spisywał się zawsze conajmniej dobrze. Widać, że do tej pory nie stracił nic na jakości. Ma kontrakt w Kadetten do 2020, więc trzeba by zapłacić. Myślę, że opcja godna uwagi. Jest kilka fajnych nazwisk, które jeszcze nie zardzewiały i mimo solidnego wieku grają naprawdę dobrze. Nie jestem za tym żeby zostawiać Ivica. Malcher byłby dużo lepszym wyborem, ale niestety się nie dogadali, więc trzeba szukać kogoś innego.

 • handballo napisał/a komentarz do Bertus Servaas potwierdza: Adam Malcher nie zagra w PGE VIVE Kielce

  Kielecka GW podała informację, że Vive jest zainteresowane Islandczykiem. Wypowiadał się też Bertus, że chcą podpisać z nim kontrakt, ale jest duża konkurencja z kilku czołowych klubów.

 • handballo napisał/a komentarz do Bertus Servaas potwierdza: Adam Malcher nie zagra w PGE VIVE Kielce

  Też uważam, że Ferlin byłby dobrym wyborem. Gra naprawdę świetny sezon w Celje

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Apropos zainteresowania Islandczykiem. Niedawno był wywiad z Bertusem w którym mówił, że podpisał kontrakt z młodym zawodnikiem. Oczywiście może chodzić o kogoś o kogoś niego, ale trochę pasuje ten fragment: "Mogę tylko zdradzić, że podpisaliśmy umowę z jednym z zawodników, który będzie grał w VIVE od sezonu 2020/21. Ale czynimy starania, aby przyszedł do Kielc już rok wcześniej.

  Zdradzi pan chociaż o jaką pozycję chodzi?

  Mogę tylko powiedzieć, że to jest bardzo młody, ale jednocześnie ogromnie zdolny chłopak. Za kilka lat może być światowej klasy zawodnikiem. Predyspozycje, aby tak się stało, ma niesamowite. Jestem bardzo zadowolony, że będzie u nas grał."

 • handballo napisał/a komentarz do Bertus Servaas potwierdza: Adam Malcher nie zagra w PGE VIVE Kielce

  Myślę, że dużą rolę w tym transferze może odegrać Thorir Olafsson, który jest asystentem trenera w Selfoss. To jest nasz główny argument, bo większość Islandczyków wybiera Bundesligę, więc ciężko o podpis jakiegoś talentu że Skandynawii.

 • handballo napisał/a komentarz do Kadra szczypiornistów z jedną zmianą. Mateusz Kornecki nie pojedzie do Szwajcarii

  Kamil Syprzak w rozmowie z SE potwierdził, że ma ofertę z Polski. Pewnie i tak wybierze któryś z francuskich klubów, ale swoją drogą ciekawe czy Wisła go chce z powrotem czy Bertus nie odpuszcza (tutaj Kamil miałby podobną konkurencję do tej w Barcelonie, więc trudno w to uwierzyć)

 • handballo napisał/a komentarz do Kłopot bogactwa we Francji. Nicolas Tournat nie zagra na mistrzostwach świata

  Na upartego jest jeszcze Delocroix i Barachet. Jak sobie pomyślę, że po tym jak odszedł Abati i grał na tej pozycji praworęczny Fernandez to aż się nie chce wierzyć, że teraz mają taki przesyt.

 • handballo napisał/a komentarz do Kłopot bogactwa we Francji. Nicolas Tournat nie zagra na mistrzostwach świata

  Na upartego jest jeszcze Delocroix i Barachet. Jak sobie pomyślę, że po tym jak odszedł Abati i grał na tej pozycji praworęczny Fernandez to aż się nie chce wierzyć, że teraz mają taki przesyt.

 • handballo napisał/a komentarz do Adam Malcher blisko PGE VIVE Kielce. Rozmowy na zaawansowanym etapie

  Ja rozumiem, że Czuwara fajnie zagrał w tych 3 meczach w Hiszpanii, ale porównywanie go ze Strlekiem to gruba przesada. Mimo wszystko uważam, że byłby dobrym następcą Jachlewskiego. Zobaczymy też jak będzie rozwijał się Jarosiewicz w Puławach.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  Bertus akurat zawsze zaprzecza. Być może Gębala będzie wypożyczony i stąd ta deklaracja, a od następnego sezonu będzie inny zawodnik. Albo nie chce fundować Gebali tego co dostał od kibiców w Płocku Jurkiewicz i Sego. W sumie i tak już chłopak ma u nich nie za dobrze.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  Nie są to brednie, bo kiedy wygrywali LM w Kielcach grał Szmal, Paczkowski, Lijewski, Jurkiewicz, Tkaczyk, Jurecki, Bielecki, Chrapkowski,Jachlewski, Kus czyli 10 Polaków. Teraz po tym sezonie bez polskich transferów będzie ich 3(Lijewski, Moryto, Jachlewski), bo Bisa i Wałacha nie liczę tak jak nie liczyłem Markowskiego, który był na Final4 w Kolonii. Po sezonie 2019/2020 może być tak, że zostanie tylko jeden Moryto, więc trzeba działać już teraz i próbować kogoś wkomponować. To samo będzie w Płocku po tym sezonie, bo z liczących się zawodników zostanie Daszek, Krajewski, Morawski. W szczytowym momencie był Lijewski, Jurkiewicz, Wichary, Daszek, Wiśniewski i kilku innych i każdy prezentował minimum niezły europejski poziom.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  Kulesz faktycznie ma bardzo dobrą motorykę, ale Gębala jest na oko z 15-20 kg cięższy, więc też ma to swoje przełożenie na motorykę. Kristopans też nie jest wybitny jeśli chodzi o ruchliwość, a jednak zaraz będzie grał w PSG. Oczywiście nie można ich do siebie porównywać pod względem umiejętności, ale jednak pewne podobieństwa w motoryce są. Nagy był wyjątkowy bo przy swoim wzroście miał świetną motorykę. Gębala nigdy nie będzie na takim poziomie jak Wegier, ale przy dobrych lotach może osiągnąć poziom Łotysza, a to już będzie dużo.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  Mamić nie przyszedł jako zawodnik do obrony. To miał być zawodnik do grania atak/obrona. Talant to nie raz podkreślał. Po pierwsze Marko nie pozwoliłby sobie na taką rolę, bo to jest zawodnik, który był podstawowym lewym rozgrywającym Chorwatów i tam jest wykorzystywany w ataku. Po drugie piłka ręczna wymaga teraz uniwersalności. Moim zdaniem jeśli Marko miałby być tylko obrońcą to pewnie będzie chciał odejść. Inna sprawa, że jeśli będzie miał takiego pecha jak dotychczas to klub niestety też musi się zastanowić nad jego przyszłością.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  Dla Kielc to żadne ryzyko. Jak wypali to wypali, a jak nie to trudno. Gębala ma potencjał i naprawdę świetne warunki fizyczne, ale musi się wiele nauczyć. Wcale nie uważam, że ma fatalną motorykę jak twierdzą kibice w Płocku. Biorąc pod uwagę jego wzrost to ma dobrą motorykę. Jest niewiele niższy od Kristopansa, a rusza się moim zdaniem lepiej. Natomiast niepotrzebnie próbuje grać jeden na jeden i wchodzić w strefę. Jak się tego oduczy to może dać coś w ataku. Ciekawy jestem czy Talant jest w stanie zrobić z niego obrońcę na miarę Vive. Bertus musi ryzykować i brać Polaków, bo inaczej oprócz Moryty nie będzie tam nikt grać.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  Możesz mieć rację i Tomek zostanie wypożyczony, ale mówiąc szczerze to wydaje mi się, że zostanie i Talant będzie go próbował sam jakoś uformować. Jeśli informacje GW się potwierdzą i faktycznie będzie 4 lewych rozgrywających to możliwe jest wypożyczenie Tomka, ale biorąc pod uwagę roszady w klubie to nie jest wykluczone, że niedługo okaże się, że ktoś odejdzie po sezonie. Nie wiadomo jak będzie z Mamicem, który ma kontrakt do 2021, ale póki co więcej siedzi na trybunach niż gra, a jak gra to jest na razie wykorzystywany głównie w obronie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.