Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handballo napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce wypożyczy Bartłomieja Bisa. Kierunek na razie nieznany

  Kulesh jest najwyższy w całej drużynie. Odpowiedz sobie sam ile daje w obronie. Wiem, że nie jest tak masywny jak Tournat, ale jest zdecydowanie najwyższy. Mamić miał świetnie bronić i jakoś tego nie widzę. Wiadomo, że w środku obrony nie zagra skrzydłowy, ale warunki to nie wszystko. Obrona u Talanta jest jeszcze bardziej skomplikowana niż gdziekolwiek indziej o czym nie raz wspominali zawodnicy. Dlatego po pierwsze Tournat musiałby się w nią wpasowac, a po drugie jest kupiony glownie z myślą o ataku gdzie gra naprawdę świetnie. Nie ma sensu porównywać go z Fabregasem, bo on jest świetny i w ataku i obronie. Natomiast jeśli chodzi o zmiany to większość drużyn ogranicza je do minimum. Dlatego lepiej żeby grał tam lewy rozgrywający i kołowy niż dwóch kołowych. Chociaż są takie przypadki np. gra Pekelera i Wiencka na środku.

 • handballo napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce wypożyczy Bartłomieja Bisa. Kierunek na razie nieznany

  Duet Tournat-Karalek jest akurat mało realny, bo któryś musiałby się zmieniać do ataku. Zresztą Tournat nie jest podstawowym defensorem w Nantes, więc nie wiem skąd twoja pewność, że Francuz będzie na pewno wartością dodaną w naszej obronie.

 • handballo napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce wypożyczy Bartłomieja Bisa. Kierunek na razie nieznany

  Moim zdaniem powinni kogoś wziąć jako 3 kołowego. Jakby wypadł któryś z kołowych w następnym sezonie tak jak Dani czyli na długie miesiące to znowu mamy ogromny problem. Wszystkie czołowe drużyny mają 3 obrotowych i jeśli tylko będą fundusze to w Vive powinno być tak samo. Karalek jest dobry w defensywie, ale na poziomie LM trochę mu brakuje w tej defensywie. Tournat jest znacznie lepszy pod bramką rywali niż pod swoją. Nie jest najgorszym obrońcą, ale dużo mu brakuje żeby z powodzeniem grać w środku obrony. Z polskich zawodników najlepiej wygląda pod tym kątem Pawelec i Klimków, nieco gorzej Salacz. Za to Salacz ma atuty w ofensywie i ma najlepsze papiery na dobrego obrotowego w ataku. Warto też patrzeć na Dawydzika i Pietruszko z Zagłębia Lubin. Z kołowymi w przyszłości kadra nie powinna mieć problemów i myślę, że któryś z nich prędzej czy później wyląduje w Kielcach

 • handballo napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce wypożyczy Bartłomieja Bisa. Kierunek na razie nieznany

  Może masz rację, ale w tym sezonie mamy Bisa, a oprócz tego Jureckiego, który z powodzeniem może grać na obrocie. Jeżeli w następnym byłoby tylko dwóch zawodników to w przypadku kontuzji i wypadnięcia jednego z nich zostaje tylko jeden, który musi grać całe mecze. Bis odciąża podstawowych kołowych grając w meczach ligowych. Był już sezon w którym graliśmy 2 kołowymi (Aguinagalde, Kus) gdzie właściwie tylko jeden grał w ataku na poziomie LM, ale wtedy do gry już wchodził Bis, a był też wszechstronny Jurecki, który mógł grać na poziomie LM na kole. Bertus po sezonie pełnym kontuzji może chcieć się zabezpieczyć. Zobaczymy czy ktoś przyjdzie czy będą grali 2 kołowymi.

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ciekawe czy jakiś Polak za niego przyjdzie czy zostaną z dwoma obrotowymi. Może ktoś z dwójki Salacz/Klimków?

 • handballo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock na ostatniej prostej do Picku Szeged

  Ja bym Zaporoża nie skreślał przed dwumeczem. Wiadomo, że jesteśmy faworytami, ale mecz w Zaporożu może być bardzo ciężki, a u siebie Vive notuje sporo przeciętnych występów. Gdyby nie daj Boże przytrafiło się -3 na Ukrainie to nie jestem pewny czy bylibyśmy w stanie odrobić to w Kielcach. Puchowski i Malasinskas potrafią zrobić karuzelę z obrony.

 • handballo napisał/a komentarz do Ivan Cupić dalej od Mieszkowa Brześć. Talenty ze wschodu łączone z klubem

  W Brzesciu bardzo ciężko zbudować dobry klub, bo nie każdy chce grać na Białorusi. Zazwyczaj przychodzą do nich zawodnicy, którzy mają duże doświadczenie, ale nikt się o nich nie zabija (Stojković, Igropulo, Horak) albo zawodnicy, którzy chcą odbudować swoją karierę (Djordjić, Pesić, Djukic, Obranovic). Rynek w piłce ręcznej jest bardzo ograniczony. Liczba zawodników gwarantujących odpowiedni poziom jest stosunkowo niewielka. Dlatego Mieszkow musi brać to co może. Najgorsze z ich perspektywy jest to, że mogliby zbudować naprawdę dobry zespół gdyby tak wielu zawodników nie wybierało od razu zagranicy (Kulesz, Karalek, Gajduchenko, Podszywalow, Karvatski) i chciało zostać na Białorusi. Oprócz tego mają kilku innych ciekawych zawodników jak wspomniany Vailupau czy Aliochin.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Nie da się ukryć, że Sarac pasuje do opisu. Chociaż teraz przy konkurencji w Celje ma problem z grą. Zarówno Nenadic jak i Accambray nie pozwalają mu za wiele pograć

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Najbardziej dziwi mnie ta tajemniczość. Z drugiej strony myślisz, że gdyby to był jakiś egzotyczny zawodnik to wyrwanie go z tamtejszej ligi albo z jakiegoś małego klubu byłoby tak trudne? Moim zdaniem nie. Takie kluby biorą mniejsze pieniądze, bo i tak to stanowi dużą część ich rocznego budżetu. W szczególności wiedząc, że po następnym roku nie dostaną za zawodnika nic, bo ma już kontrakt w następnym klubie. Dlatego musi to być klub przynajmniej średniak europejski. Wszyscy przekonamy się kto to nie później niż do końca sezonu klubowego. Wtedy raczej już będzie jasne czy przychodzi czy odpuszczamy temat i przychodzi od 2020. Ja stawiam na Jaganjaca mimo, że wiele faktów może nie pasować. Natomiast Nexe chce stanowić poważną konkurencję dla Zagrzebia i zabrac im mistrzostwo. Dlatego Jaganjac jest im potrzebny. Mają fajny skład, bo oprócz tego jest obrotowy Sipić, który już pogrywa w kadrze Chorwacji, bramkarz Moreno Car, który może nie jest póki co zbyt znany, ale naprawdę jest już niezłym bramkarzem i stary znajomy z Wisły Płock Vedran Zrnić. Mają solidne podstawy do tego żeby zrobić niedługo niespodziankę i Zagrzeb musi uważać.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  To fakt. Portugalczycy mają niezłych juniorów. Możliwe, że to dobry trop. Wszystko się okaże pewnie przed końcem sezonu.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Mówimy o zawodniku, który mial bezpośrednio zastąpić Michała Jureckiego gdyby Michał przedluzyl jeszcze o kolejny sezon, więc to nie jest pierwszy lepszy z łapanki, który gra w lidze kambodżańskiej. Bertus podejmuje ryzyko kontraktując młodych zawodników, ale są to zawodnicy, ktorzy już się wyróżniają i ich nazwiska dla interesujących się piłką ręczną są znane. Nie sądzisz chyba, że za Jureckiego przyszedłby zawodnik na dorobku, ktory ma 16 lat tak jak przychodził do Kielc Vujović. Ja nigdzie nie upieram się, że jest to Jaganjac, bo nie wszystko w jego przypadku pasuje do układanki i bardzo możliwe, że to nie jest Chorwat, ale skoro twierdzisz, że wyróżniających się zawodników w wieku 21 lat, ktorzy są bramkostrzelni i mają te 2 metry jest tak wielu to wymień ich. Możliwe, ze faktycznie będzie to zaskakujące nazwisko i przyjdzie Tunezyjczyk, Turek albo Japończyk chociaż przepisy dotyczące zawodników spoza UE są tutaj jednoznaczne, a od następnego sezonu będzie takich zawodników 3 czyli limit wykorzystany. Pożyjemy, zobaczymy.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Jasne, że to nie jest żaden wyjątek. Jednak jak weźmiesz wszystkie informacje do kupy i zawężasz krąg to nie ma zbyt wielu zawodników, którzy pasują do tego opisu. Oczywiście przy założeniu, że informacja od Pawła Kotwicy jest prawdziwa.

 • handballo lubi Komentarz

  Ja słyszałem dwie opcje, pierwsza to wspominany tutaj Jaganjac, druga to była opcja bardzo egzotyczna, przyznam, że zapomniałem totalnie o kogo chodziło. Tak czy inaczej to tylko spekulacje. Nikt z dobrze poinformowanych ludzi przy klubie nic nie wie albo nic nie chce powiedzieć. Nawet po pijaku ;) Słyszałem natomiast dość pewne info, że Blaż dostał ofertę i obecnie ją analizuje, oraz, że cały czas trwają rozmowy na temat Gębali. Ponoć Talant widzi w nim ogromny potencjał. Pożyjemy zobaczymy. Ja generalnie fanem Tomka nie jestem, ale imponują mi w nim dwie rzeczy, po pierwsze to jaką budowę ciała wypracował. Całkiem niedawno był wysokim chudym chłopaczkiem, teraz przypakował bardzo solidnie i powoli zaczyna wyglądać jak gość, który będzie wchodził na terenowym jak Dzidek, a równocześnie ma bardzo dobry wyskok i rzut z pułapu nieosiągalnego dla żadnego bloku, poza Kristopansa. Myślę, że jest szansa, że przy Talancie i zawodnikach jak Luka, Karacić, Krzysiek, Alex może rozwinąć skrzydła. W Kielcach bardzo mi się podobał. Ma też szansę na zostanie solidnym obrońcą. Głównie ze względu na dużą siłę i duży zasięg rąk. Ogólnie moje nastawienie lekko się poprawiło. No i zawsze to Polak...

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Paweł Kotwica w jednym z artykułów napisał, że jest to zawodnik 21-letni, bramkostrzelny i ponad 2-metrowy. Opis pasujący do Jaganjaca chociaż ma wg EHF równe 2 metry. To nic nie znaczy, bo ten opis może pasować równie dobrze do kogoś innego, ale Paweł Kotwica jest blisko klubu i wydaje się, że wie o kogo chodzi. Apropos Tomka Gębali to jest on trochę wolny w tych swoich próbach rzutu i nie za często ma okazję do rzutu bez kontaktu z przeciwnikiem. Zgadzam się z Talantem, który porównywał Kulesza do Gębali. Kulesz dobrze czuje dystans między nim, a obroną natomiast Gębali tego brakuje. W obronie jednak zdecydowany plus dla Tomka.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Turcja nie wybija się wśród juniorów. Z tego co pamiętam to nie grała na ostatnich juniorskich turniejach. Może nie turecki, a tunezyjski. W sumie nazwy podobne, więc można przekręcić, a Tunezja w odróżnieniu od Turcji ma niezłych zawodników. Np. Skander Zaied

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Jeszcze LM: 32 bramki w 5 meczach
  Poprzedni sezon:
  SEHA liga: 100 bramek/18 meczów 58% król strzelców
  LM: 52 bramki / 10 meczów
  Statystyki niezłe jak na 21-latka. Chociaż Kosorotov też mi się podoba. Nawet Talant o nim wspominał w wywiadzie dla rosyjskiej strony internetowej w trakcie MŚ gdzie sensacyjnie zremisowali z Niemcami po rzucie Kosorotova. Zobaczyny czy coś jest na rzeczy. Może teraz faktycznie polityka transferowa idzie na wschód. Ostatnio Białoruś, a teraz Rosja. W Czechowskich jest conajmniej kilku zawodników, którym warto się przyglądać. Na miejscu Wisły tam bym szukał potencjalnych wzmocnień, bo takie nazwiska jak wspomniany Kosorotov, Sanatalov czy nieco starszy Kotow mogą w przyszłości sporo znaczyć i grać na dobrym poziomie.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Jeśli wierzyć Bertusowi, a z tym też różnie bywa to zawodnik ma podpisany kontrakt od 2020 roku, więc ciężko tutaj brać pod uwagę Jaganjaca, ktory w Nexe ma kontrakt do 2022.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Może masz rację, ale limit jest problemem, bo brak możliwości grania wszystkimi wiąże się z tym, że przy takiej liczbie kontuzji jak teraz każdy zawodnik "zablokowany" przepisami jest dla klubu bezcenny. Mecze w lidze nie są wyzwaniem, ale w przypadku gry z Płockiem brak rotacji i jednego zawodnika może być istotny. Poza tym ten tajemniczy zawodnik jest zakontraktowany już od dłuższego czasu, bo już zanim Jurecki dostał ofertę przedłużenia kontraktu do 2020 czyli Bertus zakontraktował go pewnie sporo przed odejściem Dzidziusia (odejście Jureckiego było podane w kwietniu), Kosorotov wtedy był znany głównie z gry na U19.Nie grał wtedy jeszcze w LM z Czechowskimi, ani w kadrze na poważnie, więc nie wiem czy Bertus już wtedy widział w nim zawodnika mogącego zastąpić od 2020 roku Jureckiego. Gdyby nie kontrakt Jaganjaca to byłbym pewny, że to on, bo Chorwat już drugi sezon jest siłą napędową swoich zespołów zarówno w LM i lidze SEHA. Chociaż nie ukrywam, że Rosjanin to bardzo ciekawy zawodnik i robi wrażenie jego łatwość oddawania rzutu. Z łatwością wchodzi w obronie i świetnie rzuca z dystansu.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Masz jakieś przypuszczenia albo informacje kto to może być? Wyjątkowo tajemniczy jest Bertus. Swoją drogą nie wiem czemu informacja o tym kto to jest miałaby podbić cenę w negocjacjach. Skoro i tak przychodzi od 2020 to już nikt go nam nie wyrwie.

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Masz rację. Szybko pisałem na telefonie. ;)

 • handballo napisał/a komentarz do Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

  Masz jakieś przypuszczenia albo informacje kto to może być? Wyjątkowo tajemniczy jest Bertus. Swoją drogą nie wiem czemu informacja o tym kto to jest miałaby podbić cenę w negocjacjach. Skoro i tak przychodzi od 2020 to już nikt go nam nie wyrwie.

 • handballo lubi Komentarz

  Jest jeden mały problem, chłopak nie potrafi rozgrywać - ME do lat 18 zweryfikowały go brutalnie, przy Thrastarsonie, Hallbäck-u wypada słabo. Już prędzej uwierzę że ktoś z panów na S. przyjdzie na LS.
  Podobnie było z Olkowskim, który na tle Villeminot delikatnie nie porywał.

 • handballo lubi Komentarz

  Od pewnego czasu widać, że Kielce bardzo interesują się zawodnikami, którzy błyszczą/błyszczeli na MŚ i ME juniorów. Bertus widzi, że tacy gracze niemal z marszu stają się wartościowymi graczami np. Fabregas, Mem, Richardson, Sagosen, Janc, Karaliok, Golla, A.Gomes, Villeminot, Chrintz, Kristjansson, Lagarde, E.Nielsen.
  Wystarczyło, że błysnął Thrastarson na ME U18 to już się Vive nim zainteresowało.
  Ciekawi mnie gdzie pójdzie Lasse Kjaer Moeller z GOG, facet rządził na MŚ U21 (2017), miał statystyki na poziomie M.Hansena z MŚ(bramki+asysty). Tak też jest postrzegany w Danii, jako jego następca(teraz na wyrost).

 • handballo lubi Komentarz

  Laerke do 2022.

 • handballo lubi Komentarz

  Ostatni typ: Sergiej Kosorotov, niestety spoza Unii, nie wiem kiedy kończy mu się kontrakt, gra dla Cz. Niedźwiedzi w LM. Występuje od tego sezonu w seniorach, rocznik E.Larke. Dobrze grał na MŚ do lat 19 w 2017.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.