Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handballo napisał/a komentarz do Bertus Servaas uspokaja: Daleka droga do transferu Thrastarsona

  Dla mnie podpisane umowy na rolery to na pewno nie są Ci sponsorzy o których mowa tym bardziej, że miały to być znaczne kwoty w skali całego budżetu, a kilkadziesiąt tysięcy zloty to miesięczna pensja przeciętnie zarabiającego zawodnika z Kielc. Albo Bertus czeka na odpowiedni moment i chce to ogłosić w konkretnym momencie być może ogłaszając przy okazji jakiś transfer albo znowu coś się wysypało i jest problem ze sponsorami.

 • handballo napisał/a komentarz do Wielki talent bliżej VIVE? Islandzkie media: Haukur Thrastarson był w Kielcach

  Jeżeli Dani miałby grać na lewym to lepiej się z nim pożegnać. Na lewym jest 3 zawodników, a Dani na tej pozycji radzi sobie delikatnie mówiąc przeciętnie. Nie ma dobrego wyskoku i często jest blokowany, rzuca przewidywalnie dla bramkarza. Jedyna szansa dla Daniego to gra na środku mimo, że na razie nie prezentuje wysokiego poziomu, ale widać, że ma dobry przegląd i potrafi współpracować z pierwszą linią. Dla mnie Dani w Vive to tylko środek ewentualnie w przypadku kontuzji któregoś z zawodników może grać na lewym

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ciekawe kto jest tym tajemniczym zawodnikiem w miejsce de Toledo. Wydaje mi się, że najbardziej realny może być Martinovic po tym jak Gummersbach spadł z Bundesligi.

 • handballo lubi Komentarz

  Jeśli Bertusowi uda się zatrzymać Blaża, to będzie to najlepszy transfer w 2020 roku.

 • handballo napisał/a komentarz do El. ME 2020: honor uratowany. Polacy pokonali Izrael i jadą na mistrzostwa Europy!

  Niestety mnie też już kilka razy usunięto komentarz nad którym poświęciłem dobry kwadrans i nie zawierał nic co mogłoby łamać regulamin. Do tej pory nie dostałem wyjaśnienia mimo, że doskonale wiem o tym, że redaktorzy często czytają komentarze.

 • handballo lubi Komentarz

  Ja wiem, że w Hiszpanii trochę brakuje pieniędzy na ręczną i w sumie można powiedzieć, że panuje tam Bidosa, ale klub z Irun to jednak Bidasoa, więc może to poprawcie :))

 • handballo lubi Komentarz

  No tak, ale drużyn jest 35. Lista opublikowana na SF zawiera nawet 36 drużyn, bo nikt w redakcji nie zauważył sprzeczności, że Besiktas na liście jest, a ehf pisze, że mistrz Turcji nie aplikował. Tak się kończy bezmyślne kopiowanie.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: francuski obrotowy dołączy do mistrzów Polski. Romaric Guillo zagra w PGE VIVE

  Napisałem tylko, że moim zdaniem Susnja jest lepszym defensorem, ale Francuz nie zagrał ani jednego meczu, więc trzeba być dobrej myśli. Też uważam, że nie można go skreślać. Będziemy go oceniać po kilku miesiącach.

 • handballo napisał/a komentarz do Oficjalnie: francuski obrotowy dołączy do mistrzów Polski. Romaric Guillo zagra w PGE VIVE

  Też uważam, że Susnja jest dużo lepszym zawodnikiem w obronie niż Guillo. Zobaczymy jak się sprawdzi Francuz. Na razie nie zagrał ani jednego meczu, więc trzeba być dobrej myśli

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Tak poza tematem świetny mecz Pehlivana z Macedonią. Rzucił 10 bramek i naprawdę przyjemnie oglądało się jego grę.

 • handballo napisał/a komentarz do Francuz może zagrać w VIVE. Romaric Guillo łączony z mistrzami Polski

  Masz rację. Na pewno nie jest to zawodnik anonimowy, bo nie raz na niego zwracałem uwagę oglądając Nantes, ale wygląda na to, że będzie zakontraktowany na rok, więc nie ma tu przemyślanej polityki tylko łatanie dziur.

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z transferów do defensywy dużo lepszy byłby inny zawodnik z ligi francuskiej Karl Konan wybrany najlepszym obrońcą ligi francuskiej. Guillo to trochę transfer na siłę, ale zobaczymy

 • handballo napisał/a komentarz do Blaż Janc podjął decyzję? Media: trafi do Barcelony

  To jest minus, który go przekreśla. Dla Talanta to podstawowy wymóg. Ciekawym zawodnikiem jest Sigvaldi Gudjonsson z Elverum. Potrafi grać na dwójce i jest naprawdę skuteczny. Wolałbym go od Sziszkariewa.

 • handballo lubi Komentarz

  Tak jak kolega poniżej zauważył - owszem, obejrzałem dokładnie wszystkie mecze w grupach A i B oraz fazę pucharową i tego dotyczą moje statystyki i rankingi. Grup C i D nie byłbym już w stanie ogarnąć Zresztą dla moich rankingów grupy słabsze i mocniejsze są mało porównywalne. Bardzo żałuję, że Wisła nie gra już w elicie, zawsze to byłby dodatkowy smaczek.
  Moim zamierzeniem było stworzenie takiego systemu, który pozwalałby różne dane statystyczne przełożyć na punkty, a stąd już tylko krok do powstania w miarę obiektywnych rankingów zawodników i drużyn na poszczególnych pozycjach. Podam ci przykład: - kto jest lepszym zawodnikiem? Ten, który rzucił najwięcej bramek w sezonie czy ten, który ma najlepszą średnią zdobywanych bramek na mecz? A może jednak ten, który ma najlepszą skuteczność procentową? Nie wiesz? Ja też nie, jednak przeliczając ilość bramek, skuteczność i dodając do tego kluczowe podania, wywalczone karne, a w przyszłym sezonie również to o czym pisałem wcześniej jestem w stanie podać Ci listę zawodników ułożonych według konkretnej wartości. Oczywiście to tylko zabawa, ale przecież o to w tym właśnie chodzi.
  Tworząc taki system szukałem jakichś wiarygodnych statystyk, ale oczywiście nie znalazłem, a to co odkryłem w oficjalnych niejednokrotnie woła o pomstę do nieba. Więc jeśli chcę to ciągnąć (a chcę) to muszę sam orać to pole :)) Jednak dzięki temu wiem, że jest to robione rzetelnie. Poza tym mogę brać pod uwagę dane jakie mi się tylko spodoba, chociażby te zasłony, o których piszesz :))
  Zdaję sobie sprawę, że obsługa tej zabawy będzie dla mnie dodatkowym obciążeniem, ale chciałbym żeby (skoro już ślęczę nad tym godzinami) jakąś radochę z tej pracy miało jak najwięcej osób.

 • handballo lubi Komentarz

  Swoją drogą ciekawy kontrakt Mieszkowa. Zobaczymy jak się będzie prezentował w LM i czy będziemy mieli czego żałować.
  Zacząłem robić statystyczno-rankingowe podsumowanie całego sezonu, ale na razie na moim profilu o półfinałach FF. Zapraszam.
  Myślę też o zaproponowaniu wszystkim, których interesuje LM zabawy na nowy sezon. Byłoby to połączenie mini menedżera z typerem (brakuje czegoś takiego dla kibiców ręcznej), opartego w części na moich rankingach, które skądinąd zamierzam rozszerzyć i ulepszyć tak, żeby jeszcze lepiej oddawały wartość zawodników i formacji, m.in. dodam punkty za przechwyty, bloki, zasłony zakończone bramką oraz ujemne punkty za straty czy faule w ataku.
  Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Jeśli bylibyście zainteresowani taką zabawą dajcie plusa, a jeśli uważacie, że to poroniony pomysł - minusa :))

 • handballo napisał/a komentarz do Niemiec nie trafi do PGE VIVE Kielce. Jan Klimków bliżej transferu

  Odpuszczono temat Skube przez jego kręcenie. Na początku chcieli kontrakt na 3 lata, a on na rok, bo był dogadany z Paryżem. Później opcja Paryż upadła i przed F4 była szansa na Skube, ale zadecydowało moim zdaniem wygranie LM przez Vardar. Gdyby Vardar skończył na 4 miejscu F4 to nie byłoby gadki o zostaniu Samsonenki, pieniędzy od miasta i deklaracji piłkarzy, że zostają w Skopje na następny sezon.

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  O tym, że Andrejew zagra w Mieszkowie było już wiadomo w maju, więc informacja Bertusa w wywiadzie sprzed kilku dni, że są zainteresowani młodym Niemcem była ściemą. Może wcześniej był taki temat, ale na pewno nie w ciągu ostatnich dni.

 • handballo napisał/a komentarz do Twarde negocjacje z Gwardią Opole. Jan Klimków w PGE VIVE najwcześniej od 2020 roku

  Jachlewski 2020, Fernandez 2021. Wydaje się, że Francuz przychodzi za Hiszpana, a za Jachlewskiego chcą Jarosiewicza.

 • handballo napisał/a komentarz do Twarde negocjacje z Gwardią Opole. Jan Klimków w PGE VIVE najwcześniej od 2020 roku

  Kielecka GW nie napisała, że miał być wypożyczony, a sam Bertus zaprzeczył, bo Klimków byłby do gry od tego sezonu. W obliczu odejścia środkowych obrońców miałby na pewno dużo szans gry w obronie, a i w ataku też w meczach polskiej ligi mógłby pograć. Gdyby miał zostać wypożyczony to jaki byłby sens kupowania go teraz za kasę i dawania do innego klubu skoro ma dostawać jeszcze więcej szans gry w tym sezonie w Opolu?

 • handballo napisał/a komentarz do Twarde negocjacje z Gwardią Opole. Jan Klimków w PGE VIVE najwcześniej od 2020 roku

  Równie dobrze można powiedzieć, że Daszek był czolowym zawodnikiem MMTS-u, który był 3 siłą ligi, Morawski był długo tłamszony przez poszczególnych trenerów Wisły, którzy nie dawali mu szans i dopiero w tym sezonie stał się kluczowym graczem. To samo dotyczy obu braci Gebalów, którzy biorąc pod uwagę cały okres pobytu nie sprawdzili się w Wiśle, a Krajewski przychodził jak gwiazda Azotów. Argumenty przeciwko transferowi do dwóch najlepszych polskich drużyn zawsze się znajdą po obu stronach. Prawda jest taka, że nie mamy dobrych juniorów i każdy zakup Wisły i Vive to inwestycja o wysokiej stopie ryzyka, ale oba kluby muszą mieć w składzie Polaków dlatego muszą brać kogo się da.

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Myślę, że maksymalnie Vive mogłoby dać 150-200 tys., a takie pieniądze dają spokojnie roczny kontrakt zawodnika na dobrym poziomie, więc mogliby mieć w zamian jakiegoś dobrego kołowego, a tak to po sezonie zostaną z niczym. Gorzej dla Janka jak się Bertus rozmyśli i weźmie Niemca o którym była już mowa od dłuższego czasu, bo to jest dla Klimkowa duża szansa, a Kielce powinny mieć 3 obrotowych w nowym sezonie i myślę, że będą do tego dążyli.

 • handballo napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gwardia ostro popłynęła z tą kwotą jeśli to prawda. Na rok przed końcem kontraktu chcą 500 tysięcy złotych. Wisła chciała takich pieniędzy za Jurkiewicza, ale różnica jest taka, że Jurkiewicz byk wtedy liderem Wisły i w LM i lidze polskiej i być może najlepszym polskim zawodnikiem w tamtym momencie.

 • handballo napisał/a komentarz do Powrót do rozmów. Stas Skube znowu negocjuje z PGE VIVE Kielce

  Wszystko co się dzieje od dłuższego czasu w Vardarze nie wygląda na profesjonalny klub. Najpierw po raz enty Samsonenko obraził się na klub i na Macedonię. Teraz kiedy większość czołowych zawodników się dogadała z nowymi klubami Vardar będzie chciał ich zatrzymać. Kpina

 • handballo napisał/a komentarz do Powrót do rozmów. Stas Skube znowu negocjuje z PGE VIVE Kielce

  Podobno zaległości finansowe wobec zawodników zostały uregulowane, a Samsonenko oświadczył drużynie, że zostaje w klubie. Dziwne, że w wywiadzie Skube kategorycznie zaprzecza i mówi, że zostaje. Niemniej jednak nawet gdyby Samsonenko został to na miejscu piłkarzy Vardaru szukał bym nowego klubu. Właściciel, który co chwila ogłasza odejście to nie jest najlepsze miejsce do grania i bycia pewnym swojego losu.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.