Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • WASIU lubi Komentarz

  Jakby miały decydować czynniki sportowe to po prostu awansowałoby więcej zawodników z eliminacji. Dzikie karty są po to , żeby można było decydować na podstawie swojego widzimisię (albo interesów sponsorów).

 • WASIU lubi Komentarz

  Tv nie daje kasy ze swoich pieniędzy tylko z reklam i za nasze abonamenty !!!!

 • WASIU napisał/a komentarz do Żużel. MIM Danii. Jesper Knudsen wygrał w Outrup, przeciętny Marcus Birkemose

  Ciekawe podium: Knudsen i Nielsen :)

 • WASIU lubi Komentarz

  Wiecznie te same rozmyślania.Ponoć takich mądrych mamy w centrali a dalej nie widzą problemu pieniędzy.Co z tego , że znajdzie się chętny chłopak jak jego rodzice nie mają zaplecza finansowego ? Bo praktycznie na dzień dzisiejszy większość klubów prócz udostępnienia toru w niczym nie pomaga bo nie nazywajmy motocykli klubowych porządnym sprzętem a raczej jakimiś pralkami.Większość zawodników , która się wybiła ma ojców byłych żużlowców bądź zamożnych rodziców.Tacy bez pieniędzy i 'żużlowej' rodziny to pojedyncze jednostki.

 • WASIU lubi Komentarz

  Tu trzeba zacząć od tego , że dzisiaj młodzież a 30 - 40 lat temu , to zupełnie inne tematy . Dawniej nie było internetu, smartfonów, x- boxów i całej tej elektronicznej plejady rzeczy, które pochłaniają czs młodym . Pandemią obecnie i brak zajęć w szkołach, bo przecież one- line i brak zajęć WF , na które z tak przynoszono zwolnienia z zajęć .
  Kto z Was widzi dzisiaj te rzesze młodzieży na boiskach przy szkolnych , grających w piłkę lub czekających w kolejce na kort tenisowy by zagrać, jak to było w latach 80 - 90 ? .
  Teraz to tylko wygoda, furka , komórka i zlot na parkingu , bo nawet dyskotek nie ma i jak się ponaciągać w tańcu . Nawet w autobusie jak często widzę , młodzi ludzie rozmawiają ze sobą przez komunikator w komórce, chociaż siedzą obok siebie .
  Co do żużla .
  Dawno temu istniała karta zawodnika i przynależność do klubu , kluby miały swój park maszyn , silniki w magazynie , a do tego sportu garnęła się młodzież , często z biedniejszych rodzin , która dzięki zapisaniu się do szkółek, chciała się wyrwać z życia jakie miała, odnieść jakiś sukces I coś osiągnąć , a jak do tego doszła autentyczna fascynacja tym i jakaś wiedza to przy wsparciu że strony klubu, rokowało dobrze na przyszłość .
  Treningi były w każdych warunkach pogodowych i przy bardzo różnych warunkach torowych .
  Dlatego jak się oglądało dawne mecze, to zawodnicy nie patrzyli czy pada, czy świeci słońce, a często tak umorusani ci w tyle, że ciężko było rozpoznać kto jest kto, ale jechali i sobie dobrze radzili na torze .
  Owszem bywały też upadki, kontuzje, ale też zawodnicy byli przygotowani i świadomi, że jadą na torach przyczepnych i wiedzieli jak to robić .
  Potem nadeszły czasy kontraktów zawodowych i się niestety zaczęło . Klub podpisywał kontrak zawodowy, zawodnik miał być przygotowany do sezonu we własnym zakresie i sprzętowo , sprzęt zaczynał drożeć, mało który zawodnik pracował sam przy sprzęcie, bo po co ? . . Kupuje u tunera, płaci grube pieniądze i ma jechać .
  Koszty rosły, kluby nie było stać na sprzęt , co kładło też szkolenie i szkółki, bo niekiedy kluby same miały kłopoty finansowe, nawet doprowadzające do upadku klubu, więc gdzież tu mówić o szkoleniu ? .
  Koszty uprawiania tej dyscypliny duże , a rodziców mogących je ponieść niewielu .
  Znacznie większe szanse miału dzieci tych , co sami już jeździli . Myślę tu oczywiście przykładowo jak mp Dudek, czy Drabik .
  Doszedł do tego marketing , reklamy i tv, przepisy i regulaminy . Efekt , betonowe tory , dla bezpieczeństwa , czyściutkie kevlary , bo musi być wszystko ładnie widać w tv I loga sponsorów.
  Same treningi młodych to 2 kółka w słoneczny dzień , kilka uwag od trenera jak jechać na betonie i kiedy się składać , po czym zjazd do parku maszyn , bo seniorka ma trening , chyba, że sama szkółka trenuje to kolejni wyjeżdżają na tor .
  Potem nie ma co się dziwić, że młody junior ledwo dojeżdża do mety po 4ch kółkach , a jak tor zrobią bardziej przyczepny i wymagający , to istne cuda widzimy , a nawet horror z upadkami, kontuzjami, itd .
  Do tego dochodzi mała ilość zawodów juniorkich i braki w objeżdżeniu .
  Część klubów by spełnić wymogi, woli kupić lub podkupić juniora z innego klubu ,m bo ma już jakiś produkt, a czy on się sprawdzi czy nie to już inna sprawa .
  Teraz w klubach prezesi zaczynają dostrzegać te braki młodzieży , bo kto okazał się lepszy to trafił do Ekstraligi , są też ci, co zakończyli wiek juniorski , a pozostało jedynie kilku w niższych ligach , co coś tam rokują, a reszta ma problemy z objechaniem 4 kółek .
  Może to właśnie zmusi do większego stawiania na szkolenie w klubach i większą uwagę na szkółki i swoich wychowanków , tylko czy znajdą się chętni , a przynajmniej grupa chętnych, by wyłonić coś wartościowego ( te perełki ) dla tego sportu i dyscypliny ? . Oby .
  A to takie moje przemyślenie w temacie . Może mądre , może głupie , ale tak to mi coś wygląda mniej więcej w ostatnich czasach . :-)

 • WASIU lubi Komentarz

  Jest i komentarz Rysia z dundlem u nosa. Innego komentarza się nie spodziewałem. Ty naprawdę jesteś gorszy od Amona.

 • WASIU lubi Komentarz

  Wielkie słowa uznania i szacunek dla rodziny Gomólskich. Piękny gest,brawo!!!

 • WASIU lubi Komentarz

  Najlepsza,bo tak naprawde jedyna...

 • WASIU lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • WASIU lubi Komentarz

  Madsen ma oczywiście rację. Zawodnicy nieco słabsi powinni jeździć w niższych ligach, natomiast ekstraklasa powinna być dla najlepszych. Aktualnie niemal połowa składu zespołów ekstraklasowych to wiryliści jadący z tytułu określonego wieku, ale problem polega na tym, że muszą rywalizować nie między sobą, ale z najlepszymi zawodnikami w ogóle.

 • WASIU napisał/a komentarz do Żużel. Rafael Wojciechowski mówi o przygotowaniach, kevlarach "last minute" i możliwym braku sparingów [WYWIAD]

  @Le Petit Prince: PIERWSZA STOLICA POLSKI, dzieciaku!

 • WASIU napisał/a komentarz do Świątynia żużla na antypodach. To miejsce to prawdziwy rarytas dla każdego fana speedwaya! [ZDJĘCIA]

  Niesamowity gość!

 • WASIU napisał/a komentarz do Mówią o nim "niezniszczalny i niezatapialny". Kiedyś wygrał pocałunek od miss Polonia!

  Dużo zdrowia !

 • WASIU lubi Komentarz

  kogos pogieło kto bedzie chodzić w Pile na rezerwy Torunia.

 • WASIU lubi Komentarz

  Zamiast wydawać na jakąś mini-drużynę ok. 700-800 tyś zł , czy nie lepiej aby EL (łaskawca i zbawca światowego speedwaya) przekazała po 2 mln na 1 i 2 ligę ? Też można postawić im jakieś warunki ale nie można robić fikcji na którą NIKT nie będzie chodził. Wystarczy zobaczyć ile ludzi przychodzi na "kaski", eliminacje i przede wszystkim na DMPJ.
  Do wszystkich tych imprez trzeba dopłacać. Skąd kluby mają to brać ?
  Szkolenie narybku-proszę bardzo. PZM-ot ze swojej puli z TV niech płaci klubom za wychowanie juniora, za konkretnego zawodnika anie tzw.(wrocławską sztukę).
  Jak kluby chcą mieć więcej z TV niech porządnie szkolą. Danie im całej kasy do ręki , to jak podpalenie jej.

 • WASIU napisał/a komentarz do Andrzej Witkowski ma pomysł na rewolucję w polskim żużlu. Oto trzy najważniejsze punkty jego planu

  Przez kilka lat będą się przygotowywać do powiększenia Ekstraligi, żeby po dwóch sezonach stwierdzić, że to był zły pomysł.

 • WASIU lubi Komentarz

  Zlikwidować II ligę od razu, bo te pomysły i tak do tego doprowadzą. Jaki sponsor da kasę w II lidze na ogryzki z elipy.

 • WASIU napisał/a komentarz do Żużel. Lwim pazurem: W Gorzowie przydałby się mediator. Te sprawy trzeba zatrzymać [FELIETON]

  Kasa z praw telewizyjnych zostanie "przebalowana", to więcej niż pewne.
  Poprawić infrastrukturę? Żaden klub nie wyda na to pieniędzy, bo przecież stadiony są miejskie :).

 • WASIU lubi Komentarz

  Zawodowy zespół, którego najważniejsze dochody to dotacje miejskie

 • WASIU napisał/a komentarz do Żużel. Najlepsi wychowankowie Startu Gniezno. Prawie połowa zawodników o tym samym nazwisku

  Oddałem głos na Adama Fajfera. Ogólnie trudny wybór.

 • WASIU lubi Komentarz

  bez sensu mistrz 2021 (Unia leszno) vs mistrz 1 ligi 2021(Polonia Bydgoszcz) mecz do jednej bramki 60:30

 • WASIU lubi Komentarz

  Stop betonowaniu ekstraligi! Ekstraliga dla wszystkich!

 • WASIU lubi Komentarz

  Stop betonowaniu ekstraligi! Ekstraliga dla wszystkich!

 • WASIU lubi Komentarz

  Zamiast zwiększyć ilość zespołów do 10-12 to wymyśla sięzapychacze jak to coś czy te indywidualne mistrzostwa kstraligi a potem zdziwienie że nikt tego nie chce oglądać . Liczą się tylko IMP , MIMP , DMP i MDMP oraz na świecie GP i SoN . Tyle w temacie .

 • WASIU lubi Komentarz

  Ile trzeba jeszcze włożyć pieniędzy, żeby ci "sportowcy" nauczyli się skręcać także w prawo? :)) Znacznie by to uatrakcyjniło ten "sport". Mam prośbę... Piszcie o tym czymś może na pudlu albo gdzieś. To ma być rubryka sportowa a nie cyrkowa.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.