Polacy za granicą: Gole Papiernika, Romańczuka, Polloka i Klimczoka

W sobotę oraz niedzielę z dobrej strony pokazali się polscy piłkarze w Niemczech i Grecji. Dzięki bramce Przemysława Papiernika komplet punktów wywalczył Vyzas Magara. Natomiast za naszą zachodnią granicą wysoką formę strzelecką potwierdził Wojciech Pollok z drużyny SV Wilhelmshaven.

Wojciech Święch

W weekend AGS Vyzas Magara w ramach 33. kolejki III ligi greckiej gr. południowa podjął u siebie PAS Korinthos. W podstawowym składzie gospodarzy pojawiło się dwóch naszych rodaków - bramkarz Kamil Ulman oraz pomocnik Przemysław Papiernik. Ostatni ze wspomnianych Polaków w 38. minucie zdobył gola dla miejscowych. Były zawodnik Ruchu Wysokie Mazowieckie wykorzystał wówczas dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Ulman zagrał w całym meczu, natomiast Papiernik przebywał na murawie do 87. minuty, kiedy to zastąpił go Akis Maziotis. Klub Polaków odniósł zwycięstwo 2:1 i plasuje się obecnie na 8. pozycji w tabeli.

AGS Vyzas Magara - PAS Korinthos 2:1 (2:1)
1:0 - Thomas 27'
1:1 - Nikolopoulos 37'
2:1 - Papiernik 38'

W tej samej grupie III ligi greckiej zespół POA Atsalenios Heraklion podjął przed własną publicznością AS Rodos. Trener gości do wyjściowego składu desygnował Bartosza Romańczuka. Były obrońca Jagiellonii Białystok zdobył w weekend gola z rzutu karnego. Jego zespół na boisku rywala wywalczył remis 1:1 i zajmuje pozycję wicelidera. Klub Romańczuka ma jeszcze realne szanse na awans do II ligi.

POA Atsalenios Heraklion - AS Rodos 1:1 (0:0)
0:1 - Romańczuk (k.) 74'
1:1 - Trichias 85'

W sobotę popołudniu w ramach 27. kolejki Regionalligi Nord drużyna SV Wilhelmshaven zmierzyła się na wyjeździe z rezerwami Hansy Rostock. W barwach gości całe spotkanie zagrało dwóch Polaków - napastnik Wojciech Pollok oraz pomocnik Waldemar Kowalczyk. Pierwszy z nich już w 7. minucie wpisał się na listę strzelców (było to jego 26. trafienie w 21 meczach). Warto wspomnieć, iż były zawodnik Borussii Dortmund zaliczył ponadto dwie asysty przy golach Marcusa Storey'a (w 56. i 58. minucie).

Klub Polloka oraz Kowalczyka odniósł zwycięstwo 5:2 i zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli Regionalligi Nord.

Hansa Rostock II - SV Wilhelmshaven 2:5 (2:2)
2:5 - Storey 58'

W sobotnie popołudnie w ramach 27. zespół 1.FC Kleve zmierzył się na wyjeździe z VfR Wormatia Worms. W szeregach przyjezdnych od pierwszej do ostatniej minuty spotkania zagrali Polacy - pomocnik Marek Klimczok i napastnik Marcel Podszus. Pierwszy z nich w 74. minucie wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0 dla gości.

Drużyna 1.FC Kleve zwyciężyła w stosunku 2:1 i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i ma dwa punkty straty do bezpiecznej lokaty spoza strefy spadkowej. Klimczok w 26 meczach bieżącego sezonu zdobył dotychczas 5 bramek.

VfR Wormatia Worms - 1.FC Kleve 1:2 (0:1)
0:1 - Mahr 33'
0:2 - Klimczok 74'
1:2 - Bolm 78'