29. kolejka Serie A: Derby Rzymu dla Lazio

Nie od dziś wiadomo, że w derbach zawsze wszystko jest możliwe i to powiedzenie znalazło odzwierciedlenie także i tym razem. Po niezwykle emocjonującym meczu rzymskie Lazio okazało się lepsze od AS Romy. Biancocelesti zapewnili sobie niezwykle cenne zwycięstwo już w doliczonym czasie gry.

Adam Kiołbasa

Samo spotkanie od początku stało na wysokim poziomie, a kluby raz za razem zagrażały bramkom strzeżonym przez Ballottę i Doniego. Jako pierwszy został pokonany ten pierwszy, kiedy to w 30. minucie na listę strzelców wpisał się Taddei, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Pandev.

Po zmianie stron jako pierwsi bramkę strzelili ?gospodarze?. Rzut karny, podyktowany za faulu Juana na Bianchim na gola zamienił Rocchi. Po zaledwie 240 sekundach było jednak już 2:2, bowiem do wyrównania doprowadził Perrotta. Kiedy już wszystkim wydawało się, że konfrontacja zakończy się podziałem punktów, to w doliczonym czasie gry niezwykle ważne trzy oczka Lazio zapewnił Behrami.

Tym samym Gialloossi nie wykorzystali potknięcia, który tylko zremisował w Genui, mało tego, ich strata do lidera wzrosła do siedmiu oczek. Biancocelesti z kolei w pełni zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to ulegli 2:3. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Delio Rossiego zachowali szanse na udział w przyszłej edycji europejskich pucharów.

Lazio Rzym - AS Roma 3:2 (1:1)
0:1 - Taddei 30?
1:1 - Pandev 44?
2:1 - Rocchi (k.) 58?
2:2 - Perrotta 62?
3:2 - Behrami 90?+2?

Lazio: Ballotta, De Silvestri (66? Mutarelli), Siviglia, Cribari, Kolarov, Dabo (84? Mudingayi), Ledesma, Behrami, Pandev, Bianchi (72? Mauri), Rocchi.

Roma: Doni, Cicinho, Mexes, Juan, Cassetti (88? Panucci), De Rossi, Aquilani, Taddei (66? Giuly), Perrotta, Vucinic (84? Mancini), Totti.

Żółte kartki: Siviglia, Dabo (Lazio) oraz Mexes, Aquilani, Juan (Roma).