Jupiler League: FC Brugge coraz dalej mistrzowskiej korony / 64 minuty Żewłakowa

Z pewnością nie w najlepszych nastrojach będą wracać do Brugii z Denderleeuw piłkarze FC Brugge. Aspirujący do mistrzowskiego tytułu niebiesko-czarni przegrali na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek 0:1, co najprawdopodobniej poskutkuje zwiększeniem straty do przewodzącemu ligowej tabeli Standardu Liege.

Daniel Rosół

Podopieczni Jacky?ego Mathijssena mieli wrócić z wyprawy do Denderleeuw z kompletem punktów. Walczący u utrzymanie w lidze FCV Dender nie miał stanowić dla graczy z Brugge większego problemu, tymczasem Francosi Sterchele i spółka nie potrafili znaleźć sposobu na Cedrika Berthelina, co zemściło się na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. W 75. minucie podanie Henriego Munyanezy wykorzystał wprowadzony na boisku siedem minut wcześniej Francisco Sanchez i zapewnił tym samym swojej drużynie sensacyjne zwycięstwo. W barwach gospodarzy do 64. minuty na boisku przebywał Marcin Żewłakow, którego 20 minut po przerwie zmienił Sebastien Dufoor.

Przez kilkanaście minut sensacją pachniało również w Brukseli, gdzie od 40. minuty FC Brussels prowadził z Germinalem Beerschot 1:0. Jednak gracze z Antwerpii na odwrócenie losów spotkania potrzebowali zaledwie dwóch minut ? najpierw, w 63. minucie, wyrównał Sanharib Malki, a 120 sekund później zwycięstwo De Ratten zapewnił Didier Dheedene.

Zwycięstwo odniósł też inny zespół walczący o zajęcie na finiszu rozgrywek trzeciego miejsca w tabeli ? Cercle Brugge pokonał na własnym boisku KV Mechelen 2:0 dzięki trafieniom Tony?ego Sergeanta i Honoura Gombamiego. Warto dodać, że goście kończyli mecz w dziewiątkę, bo na kwadrans przed końcem czerwonymi kartkami ukarani zostali Pieter M?Bemba i Aloys Nong.