Serie A: Inter pokonał Lazio

Inter Mediolan znacznie przybliżył się do wywalczenia czwartego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Ekipa prowadzona przez Jose Mourinho zwyciężyła dzięki trafieniom Zlatana Ibrahimovicia i Sullaya Muntariego, chociaż trzeba przyznać, że także Lazio Rzym miało swoje szanse.

Adam Kiołbasa

Chociaż Biancocelesti dobrze się zaprezentowali w pierwszej połowie, to lepsze wrażenie sprawiali Nerazzurri, którzy mogli pokusić się o objęcie prowadzenia za sprawą Zlatana Ibrahimovicia, ale reprezentant Szwecji nie zdołał wykończyć akcji Luisa Figo. Po stronie gości swoją szanse miał Mauro Zarate.

Po zmianie stron Inter zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, chociaż momentami Lazio było groźne. W 58. minucie kapitalnym strzałem popisał się Zlatan Ibrahimović, który nie dał Muslery żadnych szans. W 70. było już 2:0, kiedy to po podaniu wspomnianego napastnika wynik rywalizacji ustalił Sullay Muntari. Później wynik pojedynku na 3:0 mógł ustalić Cristian Chivu, ale nie zdołał skierować futbolówki w kierunku bramki.

Nerazzurri mają na swoim koncie 77 punktów i wyprzedza o dziesięć drugi AC Milan i o dwanaście trzeci Juventus. Lazio jest dziewiąte i ma 49 oczek.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 2:0 (0:0)
1:0 - Ibrahimović 57'
2:0 - Muntari 70'

Inter: Julio Cesar, Santon (56' Vieira), Cordoba, Samuel, Chivu, J. Zanetti, Cambiasso, Muntari (74' Burdisso), Figo, A. Mancini (56' Crespo), Ibrahimović.

Lazio: Muslera, Siviglia, Radu (72' Lichsteiner), Rozehnal, Kolarov, Brocchi, Ledesma, Matuzalem, Del Nero (63' Foggia), Zarate (84' Kozac), Rocchi.

Żółte kartki: Samuel, Vieira, Ibrahimović, Chivu (Inter) oraz Del Nero, Matuzalem, Ledesma (Lazio).

Sędzia: Tagliavento.

Widzów: 58576.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)