Jupiler League: Wygrana Anderlechtu, Standard ucieka rywalom

W dwóch niedzielnych spotkaniach 27. kolejki Jupiler League zwycięstwa odniosły drużyny Anderlechtu Bruksela i Standardu Liege. Dzięki wygranej Fiołki zrównały się dorobkiem punktowym z Cercle Brugge i wciąż zacięcie walczą o przepustkę do przyszłorocznej edycji Pucharu UEFA, natomiast Standard, pokonując RAEC Mons, powiększył przewagę nad goniącym go FC Brugge do siedmiu punktów.

Daniel Rosół

Anderlecht pokonał w Gandawie miejscowy KAA Gent 3:2, a bohaterem zespołu Ariela Jacobsa był Stanislav Vlcek. Czeski napastnik w pierwszej połowie dwukrotnie zmusił do kapitulacji Bojana Jorgacevicia i zapewnił Fiołkom bezpieczną przewagę, którą po przerwie powiększył Nicolas Frutos. Indianie zbyt późno zabrali się do odrabiania strat - Dominic Foley i Admir Haznadar zdobyli gole dopiero w trzech ostatnich minutach meczu i na więcej gospodarzom zabrakło już czasu. W barwach stołecznej drużyny 90-minutowy występ zaliczył Marcin Wasilewski.

W ostatnim meczu 27. serii gier Standard Liege pokonał na własnym boisku 2:0 RAEC Mons. Zwycięstwo les Rouches zapewnili dopiero w drugiej połowie Dieumerci Mbokani i Reginal Goreaux. Dzięki zwycięstwu piłkarze Michela Preud?homme?a zwiększyli przewagę nad FC brugge do siedmiu punktów.