PŚ MTB: Graves niepokonany

Australijczyk Jared Graves (Yeti Fox Shox) i Amerykanka Jill Kintner wygrali w niedzielę w Houffalize drugie w sezonie zawody Pucharu Świata w górskim four crossie.

Krzysztof Straszak

W południowoamerykańskim Pietermaritzburgu popularny 'Grubby' Graves po raz pierwszy w karierze został liderem Pucharu Świata. Po drugim kolejnym zwycięstwie się na tej pozycji umocnił, mając prawie dwukrotnie więcej punktów od Szwajcara Rogera Rinderknechta.

Po niezbyt oszałamiającym występie w RPA, pecha miał tym razem Hiszpan Rafael Alvarez de Lara Lucas (Specialized Factory), mistrz świata i obrońca PŚ, który został sklasyfikowany na ostatniej, 64. lokacie. W swoim pierwszym wyścigu roztrzaskał rower (przednie koło przypominało... precla), wpadając na rywala, który próbował ściąć sobie drogę na zakręcie.

Trasa, jak przystało na wielokrotnie nagradzany za najlepszą organizację zawodów w kolarstwie górskim Houffalize, była bardzo urozmaicona. - Trzeba było widzieć liczbę kraks - mówił Graves. - Nie było linii, co sprawiało, że trudno było utrzymać się na prowadzeniu, a szybki start nie znaczył wszystkiego - komentował.

Wśród pań wciąż lideruje Holenderka Anneke Beerten (Suspension Center), w niedzielę trzecia. Zwyciężczyni, 27-letnia Kintner, która w Pietermaritzburgu wygrała eliminacje, a potem nie awansowała do finału, przesunęła się teraz na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Trzecia z ośmiu serii 4X (wyścigu czwórkowego) odbędzie się 16 i 17 maja w Vallnord, w Andorze.