Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Podróż problemem Piotrcovii z Pogonią

  Zgadzam się z Waszymi komentarzami, bo tłumaczenie jest żadne. Profesjonalny sportowiec jest cały czas w podróży. Był kiedyś taki mecz piłki nożnej: Wisła Kraków-Levadia Tallin 1:1, gdzie Estończycy do Polski przyjechali autobusem, bo nie było stać ich na lot samolotem i utarli nosa ,,gwiazdkom z Krakowa". Tłumaczenia można mnożyć, ale trener mógł zamiast prowadzić profesjonalną drużynę piłki ręcznej być nauczycielem w-fu w pobliskiej szkole i pracować od 9 do 15 od poniedziałku do piątku, a jego dziewczyny np. księgowymi, fizjoterapeutkami czy trenerkami fitness, jak im tryb życia profesjonalnego sportowca nie odpowiada.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Pan trener życzył by sobie, aby mecze były rozgrywane max w promieniu 200 km od Piotrkowa. Wtedy można by wyjeżdżać na mecz nawet po mszy.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  O ile pamiętam, Piotrków leży w centralnej Polsce, więc co mają powiedzieć drużyny z Kielc czy Lublina, które mają trochę większy dystans do pokonania w drodze nad morze. A jeśli jeszcze do ekstraklasy awansuje SPR Jarosław, to już w ogóle nie ma porównania.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Zawiedziony jestem tłumaczeniem. Pamiętam jak Nowy Sącz, jeszcze ze Stokłosą w składzie, jechał cały dzień do Gdyni, by urwać remis będącemu wtedy na fali Vistalowi. Do tego dziewczyny z NS jechały busikiem, a nie autokarem. Wszystko wszystkim, ale tego nie kupuję. Przepraszam.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga kobiet: trzecia wygrana Ruchu w sezonie

  Dzięki za sprostowanie. Tylko do naszego związku określenie ,,odgórny standard" pasuję jak ,,Paris Hilton majtki". Lepiej bez ,,zbędnego balastu". Szczerze to związek jest fenomenem, bo kadra w ostatnich latach, zarówno męska, jak i żeńska grała z sukcesami na wielkich turniejach w ogóle bez pomocy związku, który otoczył się izbą pamięci typu pan Jerzy C. oraz promuję ,,beztalencia sędziowskie", co opisał poniżej kolega Wielbuond. O innych grzechach pisać nie będę, bo można o tym napisać książkę.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga kobiet: trzecia wygrana Ruchu w sezonie

  W piątek była transmisja ,,świętej wojny", a Iwona Niedźwiedź zapytana przez redaktora, z którym komentowała mecz: ,,Czy zagra w tej kolejce?", udzieliła odpowiedzi, że bardzo chciałaby, ale to nie jest pewne i nie zależne do końca od niej. Użyła fajnego określenia, że na treningu ,,jarała się jak juniorka", więc Iwona się nie zmienia, dalej jest tą charakterną dziewczyną z Nowego Sącza, co jeszcze przynajmniej kilku młodym koleżankom z innych drużyn może ,,pokazać plecy", jak im ucieknie z piłką i ,,przedziurawi" bramkę rywalek, bo rzut w punkt zawsze miała dobry.A o związku lepiej nie pisać, bo zdanie wszystkich na forum o tych ,,śmiesznych panach" jest takie samo.Znaczy kojarzę jednego ,,kolegę" z forum co zachwycał się naszym ,,wspaniałym selekcjonerem", co nawet jakby przegrał mecz z taką potęgą żeńskiej piłki ręcznej jak np. Izrael nie podałby się do dymisji i jego głównym adwokatem, czyli ,,doktorem C.",ale nie zdziwiłbym się jakby okazało się, że to jakiś kuzyn któregoś z wymienionych panów lub sam pracuję w związku i poprawia im PR na naszym forum.A kolega eb trafił w sedno, ale oni w ogóle nie pracują, bo nawet w Internecie nie mamy możliwości obejrzenia spotkań Superligi. Mi tam nie potrzebny jest duet: Rojek-Nowiński, transmisja HD, ale mecz nagrywany Iphonem przez pracownika danego klubu bez komentarza i udostępniony kibicom w całej Polski byłby do przyjęcia dla nas ,,pasjonatów", ale na to potrzeba zgody związku. Nie mówię już o wycofywaniu się zespołów w trakcie rozgrywek, co związek nawet nie interweniował w ministerstwie sportu, bo w Gdyni jak wiemy dotację z miasta wpływały, ale ,,ktoś" je przytulał do własnej kieszeni.A tak na koniec-czekam na debiut Iwony Niedźwiedź i brawo dla Ruchu za zwycięstwo, walczyć trzeba do końca. A i brawo dla Honoraty za skuteczność, bo królową strzelczyń w tym sezonie będzie na 99,9 % (0,1% zostawiam dla tzw. ,,bezpieczeństwa").

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Bo jej dziadki nie klepły.
  W łykendy nie pracujo.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Z piekła do nieba. MKS Piotrcovia dokonała cudu w 25 sekund (wideo)

  Jelenia Góra ma piłkę 25 sekund przed końcem, wystarczyło grać prawie do końca i dopiero na 3-4 sekundy przed końcem oddać rzut. O tą akcję mi chodziło, która powinna być ostatnia, a w 25 sekund rozegrano aż 4 akcje: akcja J.G.-niecelny rzut, kontratak Piotrkowa- celny rzut Belmas, akcja J.G.-przechwyt Piotrkowa i kontratak-celny rzut Belmas. Może faktycznie nieprecyzyjnie to napisałem.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Z piekła do nieba. MKS Piotrcovia dokonała cudu w 25 sekund (wideo)

  Ja trochę prowokacyjnie napiszę, że ten filmik można byłoby zatytułować: ,,Jak przegrać wygrany mecz?''. Spokojnie dziewczyny z Jeleniej Góry mogły grać tą akcję do końca. 25 sekund, gra na ,,szukanie faulu", za mało też czasu, aby była ,,gra pasywna".Jak nie wiesz co zrobić z piłką, to nawet trzeba było w ostatniej chwili nie ryzykować rzutu, ale ,,wywalić" piłkę z całej siły w trybuny. Wiem, że łatwo mi gdybać po fakcie, siedząc przed monitorem komputera, o 3:00 nad ranem, ale sposób rozegrania właściwie ostatniej akcji meczu ,,karygodny".W żaden sposób nie chcę się ,,pastwić" nad dziewczynami z Jeleniej Góry, dlatego napiszę na koniec tak: brawo dla piotrkowianek, super końcówka, rozegrana po ,,mistrzowsku'', z zimną krwią, a wiem, że po czymś takim dziewczyny z Jeleniej Góry będą w pewien sposób ,,mądrzejsze" na przyszłość i nie dadzą sobie w taki sposób zabrać zwycięstwa następnym razem.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Hit transferowy w Superlidze. Iwona Niedźwiedź wraca do gry

  Posiłkując się danymi z Wikipedii:Iwona Niedźwiedź grała w reprezentacji w latach 2000-2015. Przed MŚ w Serbii w 2015 roku miała 182 rozegrane mecze i 510 bramek.Kinga Grzyb ma 256 spotkań w kadrze i jest rekordzistką pod względem liczby spotkań w reprezentacji Polski. Nigdzie na stronie związku nie ma oficjalnej tabeli z zawodniczkami, które mają najwięcej spotkań, ale mało jest prawdopodobne według mnie, że któraś była piłkarka Ruchu z przeszłości ma więcej spotkań w reprezentacji niż 200, dlatego moja teza, że po Kindze Grzyb, Iwona Niedźwiedź to najbardziej doświadczona zawodniczka Ruchu Chorzów jeśli chodzi o doświadczenie reprezentacyjne w pewien sposób ,,broni się". Moim zdaniem liczba spotkań z ,,orzełkiem na piersi" wyznacza ,,doświadczenie reprezentacyjne". Można gdybać czy kiedyś grano np. mniej spotkań reprezentacyjnych(np. w MŚ w 1957 roku według Internetu zagrało 9 drużyn, a w 2017 roku-24), ale ,,sucha statystyka" w postaci liczb moim zdaniem może być wiarygodna i wymierna.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Hit transferowy w Superlidze. Iwona Niedźwiedź wraca do gry

  Fajnie będzie zobaczyć ponownie Iwonę na parkietach Superligi. Na pewno jej doświadczenie będzie bezcenne dla Ruchu Chorzów w walce o utrzymanie. Oprócz Kingi Grzyb w przeszłości, zawodniczka z największym doświadczeniem reprezentacyjnym, która będzie grać w Ruchu Chorzów. Trzymam kciuki za Iwonę, bo dziewczyna jak mało kto kocha piłkę ręczną i jej charakter, nieustępliwość to cecha wrodzona, której młode dziewczyny mogą się od niej uczyć. Oby kontuzje ją omijały. Będę z ciekawością śledził powrót na parkiety Superligi. Mentalnie da radę na pewno, ale myślę, że fizycznie czuję się na siłach na powrót, a umiejętności zostają, traci się szybkość, wytrzymałość, ale tzw. ,,sportowego cwaniactwa" się nie zapomina, a wiadomo, że często młode dziewczyny mając piłkę na minutę przed końcem gry przy stanie +1 nie są w stanie dowieźć zwycięstwa do końca i przegrywają mecz, a z tak doświadczoną zawodniczką na parkiecie ryzyko takiej porażki minimalizuję się. Brawo dla Ruchu Chorzów, że namówił Iwonę do powrotu i brawo Iwona, że chcesz, walcz i pomóż dziewczynom z Chorzowa się utrzymać!!!

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: jednostronny hit, Metraco Zagłębie Lubin rozbite przez MKS Perłę Lublin

  Dzięki starszy kolego za przybliżenie tej historii. Ja jej nie znałem. Moja pamięć tak daleko nie sięga.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Jako naoczny świadek tamtej rywalizacji zapewne masz rację, tyle że wydarzenia z tamtego sezonu to jedynie powtórka z historii, która miała miejsce kilka lat wcześniej. Ja finałowe mecze sezonu 2010/11 mogłem obejrzeć tylko w telewizji, natomiast osobiście widziałem ostatni mecz sezonu 2003/04 (rozgrywanego w tej samej formule, co obecnie), gdy gdańskie akademiczki w bezpośrednim starciu z lubliniankami (wtedy grającymi pod nazwą Bystrzyca) przypieczętowały zdobycie mistrzostwa, które zapewniły sobie już wcześniej, a wy wywiesiliście transparent o treści "Wasze srebro jest dla nas złotem".

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: jednostronny hit, Metraco Zagłębie Lubin rozbite przez MKS Perłę Lublin

  Pamięć bywa ulotna, ale nie pomyliłem się.W grudniu 2010, z tego co pamiętam mecz z KSS Kielce na Globusie miał być ostatnim i klub miał nie dokończyć sezonu(też do sprawdzenia, bo mogłem się pomylić). Pamiętny finał, 3:2 dla Zagłębia. Ostatni sezon Sabiny, Moniki i Izy. 0:2 po meczach w ,,Kórnik Arena", artykuł w ,,Przeglądzie Sportowym", gdzie z tego co pamiętam Karolina Semeniuk powiedziała, że będzie 3:0. Po doprowadzeniu do stanu 2:2 cały Globus skandował: ,,Gdzie to 3:0, Zagłębie, gdzie to 3:0?". Na zakończeniu sezonu już po powrocie dziewczyn do Lublina na Alejach Zygmuntowskich kibice skandowali tak jak napisałem.Więc Grieg wiem co napisałem, bo byłem naocznym świadkiem wydarzeń, jak to mówią w telewizji, ale po tym co napisałeś, bo lata lecą, jeszcze pamiętam jak Kinga Byzdra jako 17-latka poleciała na MŚ, a teraz to już zawodniczka ,,średniego pokolenia", więc wątpliwości w głowie miałem: czy akurat Ty nie masz racji. Dowód na moje słowa: https://kurierlubelski...6018#sport .

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: jednostronny hit, Metraco Zagłębie Lubin rozbite przez MKS Perłę Lublin

  Spodziewałem się zwycięstwa, ale nie w tak dobrym stylu,raczej meczu ,,na styku", wygranego góra 4 bramkami np. po dobrej końcówce. Jest zwycięstwo może wynikiem nie okazałym, ale wystarczy zobaczyć wynik z I połowy. Piłka ręczna zna wiele powrotów, ale tak jak napisał ,,MistrzzLublina"-problem Zagłębia to nie zawodniczki, brak hali, brak funduszów, ale osoba tytułowana ,,trenerem".Jedno mistrzostwo na tyle lat i to zdobyte w momencie kiedy finanse naszego klubu były na tak złym poziomie, że niejedna drużyna męska piłki ręcznej nie skończyłaby sezonu w II lidze, a jak wtedy kibice skandowali od nas: ,,Wasze Srebro, Naszym Złotem", to żadna zasługa warsztatu pracy osoby tytułowanej jako ,,trener". Nie pamiętam meczu Kingi Grzyb bez choćby jednej bramki, a tu taka ciekawostka. Idziemy po mistrza!Cieszy postawa naszej sympatycznej Dunki. Największa niewiadoma letniego okienka transferowego okazała się strzałem może nie w ,,10", ale w ,,9" na pewno.Ja byłem optymistą, bo przy tylu transferach zanim zespół się zgrał, musiało upłynąć trochę czasu, ale wygrane z Kielcami, Kobierzycami, Zagłębiem pokazują, że spokojnie można rotować składem, ćwiczyć nowe zagrywki, bo potencjał zawodniczek i odpowiedni ,,trener" na ławce dają nadzieję, że pod koniec sezonu będziemy pamiętać tylko te dobre mecze. Mam nadzieję, że w szatni po meczu obok szlagieru Queen ,,We are the champions", poleciała piosenka Braci Figo Fagot. Myślę, że kiedyś na którymś meczu z Zagłębiem cała hala powinna to odśpiewać, bo oprócz pewnej pani Katarzyny, nikt w tak jawny sposób nie okazywał nam kibicom z Lublina braku szacunku należnego każdej osobie, która przychodzi kulturalnie pokibicować, a te głupie zaczepki czy ,,turlanie się" po parkiecie czy wręcz w niego walenie, bo któryś ,,gwizdek sędziego" się nie spodobał są godne przedszkolaka, a nie osoby tytułowanej ,,trenerem". Brawo dziewczyny, brawo ,,Prawdziwy Trenerze"!!!

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Wiesz co mówili do Lisa po I połowie?

  Żeby dał po przerwie pograć rekonwalescentkom bo jak podstawowe pykną Zagłębie 20 bramkami to zwolnią Srebrną Bożenę i to tym samym najbardziej wzmocni miedziowe, ha, ha

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Madrze mowisz

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Dariusz Michalczewski odwołał swoją galę. Były pięściarz wyjawił przyczyny

  Nie zdziwiłbym się jakby okazało się, że gala została zablokowana przez promotora bokserskiego, komentatora sportowego i ,,modela" w jednej osobie. Gość ,,torpeduję konkurencję" niczym Mike Tyson nokautował przeciwników przed 1990 rokiem. Najmanowi zdyskwalifikował Molinę, dzwoniąc przez cały tydzień do Wielkiej Brytanii, bo Molina po dyskwalifikacji walczył 2 razy i pewnie gdyby nie ,,model" to by doleciał, a tak można gdybać czy walka Molina-Wach uratowałaby galę, która miała potencjał na papierze. Afera z Balskim czy blokowanie bokserów walczących na gali Najmana(Izu,Wach, Dąbrowski, Piątkowska,wyjątek teraz-Talarek) pokazuję, że ,,gość" chce mieć monopol na gale bokserskie w Polsce i wybiera swoim podopiecznym ,,łatwe scenariusze": czemu do tej pory nie odbyła się walka rewanżowa Brodnicka-Piątkowska?Po prostu pan ,,model" wie, że jego ,,Ewa" dostałaby ,,bęcki" od Piątkowskiej.Tak samo może być z Michalczewskim, bo gość mógłby robić na antenie ,,modela" gale lepsze niż jego ,,Ostatnie tańce". Jechał po gali Najmana jako dziennikarz, a sam zrobił galę w niewybudowanej hali i nagle ,,zonk", bo w nie oddanej do użytku hali nie można walczyć.Śmieszy mnie opowiadanie jaki to profesjonalista z niego, jak dobiera zawodnikom rękawice czy śmiał się, że Buffer zapowiadał u Najmana, tylko jak on nie był dla niego konkurencją, to po co dzwonił do Wielkiej Brytanii, aby zablokować Molinę? Ja na miejscu Michalczewskiego nie składałbym ,,broni", bo nowa krew jest potrzebna wśród polskich promotorów, a ,,model" widzi, że Adamek nie chce mu już wychodzić do ringu i ma problem, bo ile gal da się zbudować na ,,Góralu", wiec trzeba ,,torpedować konkurencję". Ja trzymam kciuki, aby Michalczewski dał radę i zorganizował swoją galę. Szanuję go za to, że chciał dać Izu niepokonanego Mistrza Europy, a nie tak jak ,,model" Adamkowi ,,pielęgniarza" z USA.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Dariusz Michalczewski nie zostanie promotorem. Marcowa gala w Ergo Arenie odwołana

  Przykra informacja, ale jak gala w Gliwicach z walką Wach-Szpilka, mimo sukcesu sportowego okazała się ,,niewypałem finansowym", to ciężko być optymistą dla dużych gal bokserskich organizowanych w Polsce. A.Wasilewski wyraźnie podkreślił, że gala ostatecznie skończyła się ,,na minusie" pod względem koszty/zysk. Moim zdaniem wynika to z 2 czynników: nie ma zapotrzebowania na boks zawodowy w Polsce w postaci dużych gal bokserskich oraz zawodnicy mają wymagania nieadekwatne do poziomu, który gwarantują. Wiem, że pierwsze to kontrowersyjna teza, ale w Polsce ludzi, którzy chodzą na gale bokserskie jest zdecydowanie mniej od kibiców MMA. Nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Nawet sukces FAME MMA. Niestety, ale więcej ludzi woli zapłacić 50 złotych, bo tyle kosztuję wejściówka na taką galę niż zobaczyć profesjonalną galę bokserską. KSW dzięki świetnym oprawom(muzyka, światła), reklamie oraz walkom freaków zrobiło z MMA wręcz sport narodowy, a ,,boks-sport walki dla dżentelmenów" jest za MMA, piłką nożną, siatkówką, żużlem, piłką ręczną, koszykówką, skokami narciarskim, więc ludzi chętnych pójść na galę bokserską nie znajdzie się w co 2 mieszkaniu w bloku na dużym blokowisku. Udaję się chyba obecnie tylko Borkowi, który umiejętnie ,,odgrzewa kotlet" w postaci walk Tomasza Adamka i sentymentu kibiców do jego osoby. Najman zaryzykował galą na PGE Narodowym i mocno się przeliczył. O ile KSW bez trudu zrobiło tam galę MMA, to żaden polski promotor nie byłby w stanie w połowie zapełnić stadionu narodowego. Niestety taka smutna prawda. Jest to przykre, ale moim zdaniem jedynie mniejsze gale w małych halach mogą się odpowiednio bilansować. Czym ,,grubszy" projekt, tym prawie 100% pewny efekt ,,minusa" pod względem koszty/zysk. Drugi czynnik to niestety gaże zawodników. O ile Borka jako człowieka nie lubię(jego zarozumialstwo, poczucie bycia ekspertem od ,,wszystkiego"), ale ma jedną ciekawą obserwację, którą przedstawił na twitterze. Eric Molina ostatnią walkę stoczył za ,,dolara", bo chciał wrócić na ring po długiej przerwie. U nas Szpilka, Wach chcą za walkę rewanżową sumę około 100.000 dolarów na ,,łebka". Na początku nie wierzyłem, łapałem się za głowę, ale panowie lekko oszaleli, bo kwota 100.000 złotych na ,,głowę" byłaby naprawdę wystarczająca. Andrzej Wasilewski ,,lekko rozpuścił" polskich bokserów, płacąc im pensję, słyszałem o różnych kwotach (4,8,15 tysięcy złotych na miesiąc zależnie od poziomu zawodnika), a dodatkowo dostawali gażę za walki. Niestety nie przekładało się to na ich poziom sportowy. Ja widzę jedne rozwiązanie-małe gale i szukanie ,,talentów", bo Artur Szpilka czy Mariusz Wach mistrzami świata w wadze ciężkiej na 100 % nie będą i płacenie im tak ,,koszmarnych" kwot za walkę to pierwszy krok, aby cała gala nie ,,spięła się" finansowo. Szkoda mi ,,Tigera", bo sam pomysł miał dobry, ale realizacja okazała się trudniejsza niż zakładał. Mam nadzieję, że chłop się nie podda i może zacznie od jakiejś małej gali, nawet na 500 osób, może nie w Gdańsku, a np. w Tczewie. Lepiej szukać ,,talentów", dając szansę debiutu zawodowego dobrym amatorom niż płacić po 100.000 dolarów dla Szpilki czy Wacha.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Krzysztof Włodarczyk poznał nazwisko kolejnego rywala. Kibice będą zaskoczeni

  Moim zdaniem warto byłoby, aby Włodarczyk zaliczył debiut w wadze ciężkiej. Chce walczyć ze Szpilką, to powinien stoczyć z 1-2 pojedynki w wadze ciężkiej przed tą walką. Ja bym go na miejscu organizatorów sprawdził z Zimnochem. Zimnoch głoduję, bo chce walczyć mocno ze Szpilką, to niech zawalczy z ,,Diablo". Taka walka jako walka wieczoru byłaby ciekawsza niż najlepszy junior ciężki w Rumunii, bo tak można szukać i szukać. Najlepszy junior ciężki w Albanii, Maroku i tak dalej, i tak dalej. Walka wieczoru ma przyciągać, a moim zdaniem walka dwóch Polaków daję nadzieję na niezłą oglądalność w telewizji. Włodarczyk w junior ciężkiej nie ma szans powrotu na szczyt, a warto żeby zarobił na swoje dzieci. Zimnoch to chyba jedna z największych zagadek polskiego boksu. Bardzo dobry amator, mocno przeciętny ,,zawodowiec" z bardzo dobrym, sztucznie nabitym bilansem. Porażki z Mollo czy Abellem pokazały, że gość jest ,,szklany". Włodarczyk ma cios, ale doświadczenie w wadze ciężkiej po stronie Zimnocha. Taką walkę sam chętnie bym obejrzał, a pojedynek z tym panem z Rumunii to walka, która nie powinna być walką wieczoru. Już boję się kto zawalczy przed nimi.Pewnie bokserzy na telefon" typu Fekete czy Białorusini od Snarskiego będą nabijać Polakom rekordy, a szkoda, bo walka Wach-Szpilka pokazała ,że da się zrobić dobry jak na polskie warunki pojedynek wieczoru. Tylko trochę trzeba pokombinować, pogadać z chłopakami, a nie ściągać zawodników na telefon, znikąd.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  „KKS Kielce trochę pośrednio przez start w CC. Dziewczyny zaszły za daleko, a w budżecie nie było zabezpieczonych pieniędzy na europejskie puchary.”


  Pamiętam, zgadza się. CC od przyszłego sezonu ma zmienić nazwę na Puchar EHF, ale najważniejsza zmiana powinna polegać na tym, aby kluby za możliwość pokazania się w Europie nie musiały płacić tak słono, jak do tej pory. Z tegorocznego budżetu Kielc szczypiornistkom nie dostanie się zbyt wiele – po 2,5 mln zł przeznaczono dla Vive i piłkarzy Korony, a dla reszty klubów pozostaje łącznie do rozdzielenia niespełna 2 mln.


  „Moim zdaniem jak któraś dziewczyna reprezentuję formę reprezentacyjną, to powołanie powinna dostawać nie patrząc gdzie i z kim gra. Kinga Grzyb dostawała powołania jako zawodniczka Ruchu Chorzów i nie zawodziła.”


  Grzyb faktycznie udowodniła, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę ani nawet w kraju grać w topowych klubach, aby osiągnąć klasę międzynarodową. Ale mimo wszystko to jeden z wyjątków potwierdzających regułę, że aby błyszczeć w reprezentacji, najlepiej grać co tydzień z silnymi przeciwniczkami w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych.


  „Szkoda, że kariery niektórych dziewczyn lekko wyhamowały (Ola Zych, Emilia Galińska, Monika Kobylińska- w Niemczech niestety ma wahania formy), ale naprawdę nasza kadra ma potencjał, tylko niestety ,,nieudolny" Leszek K. na ławce trenerskiej, który nie pomaga, a wręcz przeszkadza, więc ja czekam i ,,agituję" za kandydaturą Pawła Tetelewskiego.”


  Kobi to raczej nietrafiony przykład – poprzedni sezon faktycznie musiała częściowo spisać na straty przez kontuzje, teraz już gra jak z nut i od przyszłego sezonu będzie regularnie grać w LM i bić się o mistrzostwo ligi francuskiej w barwach Brest.
  Obojętnie kto poprowadzi kadrę w najbliższych kilku latach, może mieć sytuację nie do pozazdroszczenia. Jeśli za jakiś czas taką samą decyzję jak Grzyb podejmie Kudi, już samo regularne granie na mistrzowskich imprezach trzeba będzie uznać za sukces, skoro następczynie już jako juniorki wyraźnie odstają od najlepszych.


  PS. Dziękuję za ciepłe słowa, przyłączam się do Twoich życzeń :).

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Wiktoria Belmas błyszczy na polskich parkietach. Fani są zachwyceni jej figurą

  Nie róbcie w trakcie sezonu drugiego ,,pudelka" z tego portalu. Będzie ,,sezon ogórkowy" i nie będziecie chcieli pisać np. o sparingach naszych zespołów z Galiczanką Lwów czy Iuventą Michalovce, może taki post nie zaszkodzi, ale teraz tak jak napisał kolega Eb-tabela i terminarz, a nie fotki z portali społecznościowych dziewczyn. Przypomniała mi się Sara Garović- ,,największy ananas" w całej lidze w pewnym czasie.Oj dała popalić w Koszalinie działaczom, oj dała. Jednak jak już mam napisać o urodzie pań grających w Superlidze, a gust każdy ma inny, to zdecydowanie Kinga Grzyb i Patrycja Królikowska u mnie na ,,1 miejscu"-,,,czarny oraz biały anioł", tak pisząc lekko z ,,przymrużeniem oka''. Co do Wiktorii Belmas-jest ładna, ale statystyki, a co za tym idzie formę strzelecką warto poprawić, jak zauważył kolega ,,Jestescienajlepsze".

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Dokładnie o tym samym pomyślałem ! Dodatkowo - ile zmarnowanego czasu na przeglądanie instagrama tej o to zawodniczki. Szybciej byłoby skopiować tabele ze strony związku ha, ha, ale kto wie co autor robił jeszcze przy tych zdjęciach ... ;)
  Swoją drogą - zabłysnąc z Kościerzyną to nie problem, natomiast z Chorzowem zawodniczka zdobyła 2 bramki, z Elblągiem całe 0, ze Szczecinem - 1, z Jelenią Górą również 1, a to tylko ostatnie spotkania. Oczywiście nie chcę oczerniać tej zawodniczki, bardziej chodzi mi tu o pismaka, który pisał ten artykuł. Panie Mielinowski jeden mecz nie czyni gwiazdy z zawodniczki, bądź pan rzetelny, a nie bierzesz pan przykład z reszty nieudolnych pismaków z tego portalu. I do Pana wiadomości w naszej lidze są ładniejsze dziewczyny, które o dziwo rzucają więcej bramek niż w/w Belmas. Pozdrawiam normalnych.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Na tabloidowe bzdury czas się znalazł,na tabelę i terminarz nie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.