Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do GROMDA. Zawodowy bokser, Tomasz Gromadzki, zawalczy na gołe pięści

  Rozbijanie ,,siebie" na gołe pieści na chuligańskich zasadach nie można nazwać sportem. Po to ktoś wymyślił rękawice, aby obrażeń ciała poważnych było jak najmniej. To może zrobić wyścigi na żużlu bez kasków czy grę w piłkę nożną bez ochraniaczy. Też się da i opakować to w produkt ,,extreme football" czy ,,extreme speedway", ale szkoda, że dziennikarz sportowy nie ma szacunku do sportu, promując takie inicjatywy-niszcząc go, bo ja w pewnym okresie swojego życia zbyt często wiedziałem krew lecącą z rozbitych łuków brwiowych, ust, nosów czy fioletowe sińce na twarzy, mieszkając w dzieciństwie w ,,dzielnicy", gdzie dilerzy, rozbójnicy, paserzy i złodzieje mieli swój ,,raj", każdy zna w różnych miastach takie miejsca. Walki na ,,gołe pięści" bez określonych zasad są bliższe panom co pod marketem pobili się czyj jest kawałek parkingu po 10 piwach niż profesjonalnym sportowcom. Ładne ,,opakowanie"-światła, telewizja, piosenki na wejście nie zrobią nic więcej jak będą nas oszukiwać, że to jest ,,ekstremalny rodzaju boksu", ale ktoś pójdzie dalej i wymyśli ,,walki na kastety" .Brzmi absurdalnie, ale ta granica między sportem, a wylęgarnią zachowań przywołanych panów po 10 piwach już niestety przez dziennikarza sportowego została niebezpiecznie ,,przekroczona".

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Boks. Andrzej Gołota nie myśli o powrocie na ring. Z Tysonem mógłby walczyć nawet bez ćwiczeń

  Na youtube jest walka Saleta-McCall z 2005 roku, gdzie w narożniku Salety stał Najman, więc to byłaby piękna historia-Najman w narożniku Gołoty walczącego po raz drugi z Tysonem, bo teraz to podobno ,,dobrzy koledzy są", ale szkoda już i tak mocno poobijanej twarzy Andrzeja, ale jednak ja widzę szansę, aby Borek zrobił ,,galę na gołe pięści 2 na 2": Najman z Gołotą na Adamka z Fonfarą, bo Tyson to chyba jednak dalej ,,zbyt duży kaliber dla Andrew", a tak wszyscy zainteresowani mogliby zrobić ,,niezły biznes". Tylko jak kulturysta bije Najmana to Gołota musiałby pobić ich dwóch, ale może jakieś ciosy poniżej pasa i dałby radę.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Zapamięta, jak dużo wódki mogą wypić Polki. Zaskakujący wpis Mii Moldrup

  @Mistrz z Lublina: Moim zdaniem właśnie to 0-6 sprawiło, że trener Lis zakończył swoją przygodę z klubem. Za Chorwata co udawał trenera dużo mówiło się, że niektóre z zawodniczek dużo czasu spędzają na mieście w klubach i na mediach społecznościowych. To samo było w Koszalinie, gdzie parę sezonów 2 Polki i pewna dziewczyna z Bałkan brylowały w miejscowych klubach, a wyników było brak. Kontuzję jednak to wina odchodzącego trenera, przesadził z obciążeniami, organizmy dziewczyn nie były gotowe i nic więcej, ale to też nie są kobiety w habitach, więc jeśli będą wyniki, to nikt nie będzie pamiętał, że po meczu była impreza. W tym sezonie będzie mieszanka, bo zespół na tą chwilę będzie takim ,,koktajlem Mołotowa" co da wreszcie upragnione punkty w Lidze Mistrzów i dominację w lidze albo ten 2 scenariusz-0-6 i oglądanie pleców w lidze ,,Drabik, Kochaniak, Grzyb i spółki". Ja tam stawiam na ten 1 scenariusz i co najmniej bilans 1-5, 2-4 w Lidze Mistrzów, ale czas pokaże.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  No to już wiemy czemu w LM było 0-6 i te wszystkie kontuzje - zamiast chlać trzeba grać!
  ha,ha...
  powodzenia w Danii

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Kolejny zaskakujący koniec. Elżbieta Piotrowska w wieku 27 lat powiedziała żegnam

  Właśnie dla takich konsekwencji ligi zawodowej warto ją rozszerzyć i zdjąć ,,limit minimalny budżetu", bo co najmniej kilkanaście dziewczyn co reprezentują poziom gry w najwyższej klasie rozgrywkowej jest ,,skazanych" na 1 ligę lub koniec gry w piłkę ręczną. Agnieszka Kowalska w I lidze to ,,śmiech na sali", ale przy 8 zespołach, gdzie często niektóre z nich mają konkretną politykę nie zatrudniania pewnych zawodniczek (wiek czy problem nie pasowania do koncepcji trenera), pole manewru jest wąskie. ,,Wypłacalność" tzn. terminową zapłatę zobowiązań bym wyprowadził jako warunek do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej i nic więcej. To tak jak z samochodem osobowym, można jeździć takim za tysiąc złotych, czyli w cenie roweru, ale warunek jest jeden-,,pozytywny przegląd". Tu też tak powinno być, bo jak Korona Kielce jest w stanie zebrać drużynę młodych dziewczyn, stać ją na dojazd na mecze, hotele i poziomem sportowym zajmuję miejsce gwarantujące grę w wyższej klasie rozgrywkowej to nie powinno się zabraniać jej ,,gry wyżej", bo nie ma ,,co najmniej minimalnego ustalonego budżetu na grę", bo to sztuczny twór. Czym więcej drużyn tym zawodniczkom łatwiej nawet się pokazać, aby zmienić klub na lepszy, a transferów z I ligi jest relatywnie mało, bo ja bym nie miał nic przeciwko np. zespołowi z Płocka co gra tylko młodymi zawodniczkami, bo wiem, że od 3 miejsca w dół jest w stanie ,,popsuć" dużo krwi faworytkom z zawodniczkami często ocierającymi się o ,,kadrę". W tej chwili nawet warto zobaczyć jak szybko kadry ,,uzupełnia" mistrz i wicemistrz, więc często zawodniczka co mogłaby tam być uzupełnieniem składu nie dostanie swojej szansy, okaże się, że inni też za bardzo jej nie chcą i nagle zostaje gra w I lidze. Dobry przykład to ,,Pysia" Januchta, co najmniej powinna grać w zespole środka tabeli Superligi, a nie gra. I liga dla dziewczyny, która mogłaby jeździć na ,,kadrę", bo moim zdaniem o ile reprezentacja jest zbudowana na dość solidnej ,,7", to już różnice między rezerwowymi są nieznaczne to trochę tak jakby na to bramkarzowi rezerwowemu Legii Warszawa(jako przykład podaję) kazać grać w I lidze, bo w ekstraklasie nie ma dla niego miejsca.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Niestety nie wszystkie zawodniczki się zmieszczą w 2 klubach. Idzie lipa nieustająca,po koronie jeszcze większa.Trzeba mieć pieniądze,żeby trenować piłkę ręczną :)

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet. Reprezentantka Czarnogóry w Lublinie. Djurdjina Malović związała się z Perłą

  @Mistrz z Lublina: Z tą Bozović przesada, nic nie pokazała, ani w Lublinie, ani w Szczecinie i angaż w naszej lidze zawdzięcza tylko Nevenowi Hrupecowi-co był chyba największą ,,zagadką naszej ligi", bo po 4 miejscu, obdarzono go w mocno stojącym finansowo-organizacyjnie na tamten czas Szczecinie. Moldrup mi szkoda, bo dziewczyna grała na pewnym stałym poziomie i nie miała obniżek formy, więc jej odejście będzie trochę ,,boleć". Co do wspomnianej Urtnowskiej-jeśli miała zapis z tą ciążą co wspomniał JIIIS to dla mnie jakieś nieporozumienie, bo wyglądałoby na to, że szukała klubu, w którym mogłaby zajść w ciążę. Nie mam nic przeciwko matkom w piłce ręcznej, ale też tego klubu nie można traktować. Choć chyba ZUS za nią płaci, tak jak mi kiedyś kolega płacił teraz, ale Ewy Urtnowskiej nie chciałbym już oglądać w naszych barwach, bo w czasach Gdyni dla mnie dużo bardziej utalentowana niż Zych, na poziomie Łabudy, a po transferze z Francji był ,,z dużej chmury mały deszcz".

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  @Mistrz z Lublina: Hrupec ciągnął Bozovic wszędzie ze sobą - był jej trenerem klubowym w Chorwacji a później w Rumunii, więc dziewczyna znała jego warsztat trenerski. Poza tym Bozovic później w Pogoni nie grała lepiej niż u nas, więc tak jak piszesz mogło jej przydarzyć się parę dobrych meczy na początku, ale to na zasadzie zaskoczenia bo rywalki nie wiedziały czego się po niej spodziewać.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Observator. Zawodniczka klasowa,na miarę LM. Z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi,jak zaznaczyłeś 182 cm wzrostu,robi swoje. Oglądałem jej grę,dynamiczna,potrafi wejść w obronę jak w masło,silne precyzyjne rzuty,dlatego też wykonuje często rzuty karne, a w obronie bardzo ciężko ją minąć. Jeśli zdrowie pozwoli to będziemy mieli bardzo dużo pociechy z tego transferu.O motywację się nie martwię,jak ktoś napisał,Łysy zawsze wymaga maxa na boisku od początku do końca.Myślę że przy niej Natalia jeszcze lepiej się rozwinie.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Prezesi listy piszą, trener kadry nie wie, co będzie najlepsze. Jaki nowy sezon w EBLK?

  Wszystkie komentarze trafne, a ja dorzucę taki, że jest I-liga, gdzie grają Polki, jak któraś zawodniczka jest na tyle dobra w swojej grze to swoje ,,minuty" dostanie, zobaczcie Magdę Ziętarę-tyle lat w Krakowie już i przetrwała dobre, gorsze czasy, więc ,,złej baletnicy...". Mi się wydaję, że problem jest taki, że Widzew Łódź i AZS Poznań mają jakiś inny swój cel, czyli wyrównanie ligi do nich to po pierwsze, a po drugie-dostęp do dobrych zawodniczek z USA, bo przypomnę pewne nazwisko Jada Terry-co przyleciała do Polski z ogromną nadwagą. Była bardzo dobra Dominique Wilson-transfer trafiony, ale Jada Terry pewnie po nocach śni się łódzkim działaczom,bo przypominała zawodniczkę rugby, a nie koszykarkę i ta wtopa transferowa klub kosztowała ,,bardzo dużo",ale czy zawodniczka z Polski też nie może być taką ,,wtopą"? Przypomnę Martę Jujkę i sezon w Krakowie. Było ,,wesoło'", bo szybko złapała uraz i jej ,,minuta gry" kosztowała więcej niż ,,minuta gry" Marcina Gortata. Wiadomo Wisła Kraków była wtedy w dużo lepszej sytuacji niż obecnie, ale nikt nie lubi mieć poczucia ,,kiepskiej inwestycji". Liga przez ,,wirusa" będzie słabsza, ale nie idźmy w takie pomysły, bo jeszcze może pomysł, aby ,,grały tylko zawodniczki poniżej 25 roku życia", bo po co lidze prawie 40-letnie Aga Szott-Hejmej czy Ela Międzik i takich dziwacznych pomysłów można ,,naprodukować" albo obniżyć ,,wysokość kosza", bo wtedy więcej rzutów będzie wpadać ,,za 3" i będą ciekawsze mecze. A co do reprezentacji-mi się wydaję, że problemem jest za mała liczba zgrupowań i konsultacji trenerskich, bo selekcjoner czasem przy takim harmonogramie spotkań o punkty widzi zawodniczkę ,,raz na pół roku". Ja liczę na to, że ktoś się opamięta w tych dziwnych pomysłach rodem z Łodzi i Poznania.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Czyli kolejny powrót do przeszłości. Tylko w takiej sytuacji Polki, które będą potrafiły jako tako grać w koszykówkę znowu zażyczą sobie jakichś chorych pieniędzy. Proste ... prawo popytu ...Zatem poziom jeszcze bardziej w dół bo ile Polek na poziomie PLK jest obecnie dostępnych ???

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  To dla Amerykanek i zawodniczek zagranicznych chodzi się na mecze super ligi, a kto chce oglądać Polki niech sobie obejrzy I ligę - poziom DRAMAT!

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Na szczęście zdecydowana większość klubów EBLK ma odmienny pogląd na kwestię ilości zawodniczek zagranicznych mogących występować na parkietach naszej ligi. W poprzednim sezonie beniaminek z Gdańska początkowo próbował gry wyłącznie polskim składem. Efekt tego był taki, że drużyna przegrywała mecz za meczem, nie nawiązując w nich zasadzie walki z przeciwnikami. Dopiero gdy sprowadzono do zespołu 5 zawodniczek zagranicznych pojawiły się zwycięstwa. To pierwszy z brzegu argument przeciwko takiemu pomysłowi. Drugi jest taki, że jeśli polska zawodniczka ma rzeczywiście talent i ciężko pracuje, to dostanie swoje minuty na parkiecie bez względu na to, czy w drużynie jest 5 czy nawet więcej zagranicznych koszykarek. W artykule jako przykład wskazano Annę Makurat. Ja przytoczę inny przykład - 19-letnią Wiktorię Keller z Gorzowa. W zespole tym występowało w ubiegłym sezonie 6 zawodniczek zagranicznych (w tym 2 świetne Amerykanki - Copper i Thomas), a pomimo tego, ta młoda polska koszykarka zagrała w 14 meczach ligowych swojej drużyny, przebywając w meczu średnio na parkiecie przez blisko 13 minut. Jak widać, polska zawodniczka potrafi się przebić do składu, o ile chce ciężko pracować i doskonalić swoje umiejętności. I nie są do tego potrzebne jakieś specjalne ułatwienie w postaci ograniczania ilości zawodniczek spoza Polski. I wreszcie jeszcze jedna, ale dość istotna sprawa, o której warto wspomnieć. Jako że jesteśmy krajem zrzeszonym w UE, rodzime federacje sportowe powinny pamiętać o tzw. prawie Bosmana oraz o orzeczeniu TSUE z grudnia 1995 r. (wynika z niego, iż kluby czy federacje sportowe nie mogą wprowadzać klauzul ograniczających liczbę obcokrajowców w klubach - dotyczy to rzecz jasna tylko zawodników z obywatelstwem kraju członkowskiego UE).

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Bez awansów do PGNiG Superligi Kobiet. Sambor Tczew nie zbierze środków

  ,,Liga zawodowa" przypomina galę Najmana na Narodowym-duże budżety, głośne nazwiska, oprawa, telewizja,a pod tym ,,płaszczykiem" jest schowany jakiś dziwny obiekt, który z niczym nie ma wspólnego. Chcesz mieć w nazwę UKS-miej, chcesz grać zawodniczkami 18-letnimi i młodszymi-graj, jedynym warunkiem powinna być ,,wypłacalność" klubu. Umawiasz się z zawodniczką na 3000 złotych na ,,rękę" na miesiąc to każdego 10 te pieniądze mają być wypłacone. To samo z dojazdami na mecz, hotelami, płatnością za ochronę na meczach. Nie spełniasz wymagań-punkty minusowe np.-1 za pierwsze ,,przewinienie przeciwko deklarowanemu budżetowi",-3 za drugie, a trzecie-wykluczenie z rozgrywek na następny sezon. Wszyscy dziennikarze, w tym również na tym portalu co jest przykre, emocjonują się meczami pomiędzy ekipą Bożeny i mistrzem, a nie widzą potencjału w meczach np. Kielc z Chorzowem, gdzie może okazać się, że 18-latka na ,,skrzydle" za 3 lata będzie w orbicie zainteresowań najlepszych drużyn w Polsce. Tak samo powinien być prosty przepis-jedna zawodniczka poniżej 21 roku życia na parkiecie przez całe 60 minut, wtedy co najmniej 3 musiałyby być na cały zespół, bo gdzieś ta młodzież musi być ogrywana i zachęcana do walki o marzenia. To samo będzie z korzyścią dla polskiej reprezentacji, bo nie muszę Wam przypominać: ile lat miała Kinga Achruk jak pierwszy raz pojechała na MŚ? Budżet ma stabilny i to takie dziwne twierdzenie, że za 400.000 złotych nie można dać rady grać w Superlidze. Jeśli nie będziemy mnożyć stanowisk w klubie, dziewczyny będą mieć niewielkie pieniądze, ale pewne to da się przy pewnych odpowiednich negocjacjach z nimi to zrobić. Trafia dziewczyna na studia w mieście X. z potencjałem na grę w zespole to trzeba jej pomóc ,,pogodzić jedno z drugim", a nie płacić jej na poziomie ,,reprezentantek Polski". Prywatnych sponsorów będzie bardzo ciężko znaleźć, a nic nie zachęci w przyszłości kibiców do powrotu na trybuny jak więcej zespołów w lidze, bo lepiej pójść np. raz na mecz z Kielcami i Chorzowem u siebie niż 2 razy u siebie na mecz z Chorzowem. To samo np. rozwiązania ,,bezgotówkowe" jest przewoźnik Y. to namówić go, aby za reklamę na koszulkach woził dziewczyny ,,za darmo" na mecz. Tak samo jakieś np.popularne kateringi dietetyczne w zamian za reklamę niech kilkanaście dziewczyn ma to zapewnione za darmo. Wiele można rzeczy zrobić tylko nie może być tak, że się blokuje Tczew czy Kielce przed wejściem ,,ligę wyżej", bo nawet jak będą wywozić porażki po -15 z Lublina to może się okazać, że jedna z tych dziewczyn za rok tam trafi jako nowa zawodniczka. Wystarczy ,,poluzować obostrzenia" w ramach ,,ligi zawodowej", ale wprowadzić też pewien rygor, aby kluby były wypłacalne i nic więcej. Może się okazać, że 300 osób na spotkanie będzie trudno zachęcić na poszczególne mecze nawet tam gdzie kibice ,,chodzą", więc odpowiedni gospodarz rozgrywek-,,związek" chyba zapomina, że najsilniejsza drużyna w kraju nie jest w stanie wygrać spotkania w Lidze Mistrzów, więc jak na słowo ,,zawodowa" w nazwie to bardzo kiepsko, dlatego czasem trzeba zrobić krok wstecz i wrócić do poprzedniego regulaminu rozgrywek.Poza tym wirus będzie rządził ,,ligą" przynajmniej do jesieni, więc inauguracja sezonu 2020/2021 przy ,,pustych trybunach" też jest możliwa. Tak już na koniec-ani Tczew, ani Kielce nie zaniżą poziomu ligi, więc warto zmienić przed startem rozgrywek ,,regulamin rozgrywek" i nic więcej. A co do nowinek to chyba tylko warto pomyśleć nad jakimś ,,batem nad sędziami", kontrowersje po meczu (ocenione przez związek w formie wideo po nim jako np.poważne) i pauza takiego sędziego na 3 spotkania, a drugi taki ,,wybryk" odsunięcie do końca sezonu, bo poziom sędziowania dalej jest mocno kiepski.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  A dla mnie to wygląda tak. Zagłębie z największym budżetem w lidze mogłoby ściągnąć zawodniczki z zagranicy, ale Maric swego czasu zrobiła im taką ''reklamę'', że tylko desperatki by się skusiły (mowa o klasowych zawodniczkach). W związku z powyższym trzeba osłabić Montex ''wyrywając'' im najlepsze zawodniczki grające w naszej lidze lub powracające z zagranicy (toż w ostatnim czasie koło 10 tak skończyło). Dla mnie logicznym transferem byłoby pozyskanie Jakubowskiej i Balsam (ta druga na szczęście jest u nas, co mnie niezmiernie cieszy ze względu na jej wolę walki i grę obronną - w przeciwieństwie do pozostałych naszych skrzydłowych z obecnego sezonu). Widać dziewczyna woli status gwiazdy w Kobierzycach, perspektywę rozwoju u dobrej trenerki (tak, tak w Kobierzycach fajnie to gra, co podkreślałem nie raz) i ew. transfer do dobrego klubu zagranicznego - BRAWO. Myślę, że włodarze klubu z Lublina widzieli co się dzieje, wiedzieli, że zostali wydy...i przez Kochaniak (a wcześniej przez Drabik) i stąd angaż Rasmussena, który spróbuje ściągnąć kogoś z zagranicy skoro na polskim rynku nie ma niestety już nikogo sensownego, kto gwarantowałby wzmocnienie naszej ekipy. We wczorajszym artykule w Kurierze Trojan uspokaja kibiców mówiąc, że budżet mamy na poziomie tego z poprzedniego sezonu, więc...powinno być dobrze.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Transfery. Michał Kucharczyk nie wyklucza powrotu do Legii Warszawa

  Kucharczyk powinien zadzwonić do redaktora Stanowskiego i wspólnie z prawie 50-letnim Kowalczykiem plus ,,słynnym Kokosem" pograć u niego. Jeśli ten zespół ma się rozwijać to nie ma w nim miejsca dla Kucharczyka, bo jeszcze zaraz Ariel Borysiuk wpadnie na taki sam pomysł i będzie chciał z 5 raz wrócić. Dodatkowo Rzeźniczak w Płocku i Wawrzyniak może też chętnie by pograli w Legii. Zespół ma iść do przodu, więc nie ma miejsca dla niezdolnego, niemłodego i drogiego pod względem cena/jakość Kucharczyka. Pewnie gdzieś tam w Płocku czy Białymstoku chętnie go ,,przygarną", ale lepiej naprawdę znaleźć taką perełkę jak na przykład ,,Klimala" czy ,,Karbownik" niż szukać piłkarza co ostatni dobry mecz rozegrał może z 5 lat temu. Tak jest z Kucharczykiem na 100 spotkań może 10 było dobrych, a reszta przeciętna lub słaba, jakby grał za mniej niż 10 tysięcy złotych na miesiąc to może by to klubowi się opłacało, ale nie w takich warunkach.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet. Zagłębie ciągle aktywne. Karolina Kochaniak w Lubinie!

  ,,Dwie nowe ulubienice trybun" (panny Drabik i Kochaniak) na Globusie zapełnią ,,pustkę'' po pewnej piłkarce o imieniu Kasia, co zawsze mogła liczyć na odpowiednie przyjęcie. Nie ma co chyba więcej pisać o tym fakcie, ale mam 2 takie obserwacje-w sezonie 2020/2021 Zagłębie Lubin będzie dysponować składem bardzo mocnym, ale na ławce trenerskiej bez roszad, więc szanse matematyczne będą 50:50 i to chyba fajne w tej rywalizacji, można powiedzieć już długoletniej. Wydaję mi się, że nie przeceniam Kima R., bo wiem, że przychodząc do Lublina postawił swoje warunki, więc jest dopiero początek maja i dopiero za miesiąc może się okazać: jakie nowe twarze będą Lublinie, a będą. Czy dadzą radę to też czas pokaże, bo kiedyś Alę Wojtas miała zastąpić sympatyczna Patricia z Brazylii co zagrała jeden dobry mecz w Piotrkowie i po pół roku wróciła do siebie. Jednak tutaj możemy liczyć na tzw. nie kupowanie ,,,kota w worku". Szkoda mi tylko Sylwii Matuszczyk,ale ta dziewczyna obojętnie w jakich nowych barwach przyjedzie grać przeciwko Lublinowi zawsze będzie mogła dostać te kilka braw za to, że ,,nie gwiazdorzyła" i dalej chciała grać, godząc się na ,,gorszy" kontrakt. To może być naprawdę ciekawy sezon 2020/2021.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Mateusz Borek przejdzie do TVP? "Musiałby pogodzić się z rolą drugiego lub trzeciego komentatora"

  Mając do wyboru komentarz Borka, a Szpakowskiego 99 % wybierze ten ,,pierwszy". Dlaczego? Bo Borek to profesjonalista, z niezłym ,,timingiem", co jeszcze do tej pory nie pomylił Maradony z Messim i jakby dać mu do pary na przykład Marcina Żewłakowa stworzyliby dość ciekawy duet, bo skoro był w stanie ,,okiełznać" Tomasza Hajto, to taki duet byłby dla niego przyjemnością, bo Marcin Żewłakow to kulturalny i dobrze władający językiem polskim były piłkarz, a nie Tomasz H. Problem jest inny, nawet nie finansowy, bo pewnie znaleźliby sposób, aby dać mu ,,gwiazdorski kontrakt", ale do czasu gdy nie odejdzie Szpakowski nie ma w tej stacji miejsca dla Borka. Mój wujek mówi tak, że na Mundialu w 1998 roku Szpakowski był już ,,emerytem", a co dopiero teraz, choć na 100 % ma 40 lat przepracowane w telewizji, więc chyba czas powiedzieć ,,dziękuję", zrobić jakiś benefis, nawet fajny mecz, aby mógł godnie się pożegnać np. byli kadrowicze Engela kontra ekipa TVP(dziennikarze, aktorzy) i dodać do nich na przykład Milę czy trenera Podolińskiego.

 • OSKAR_B lubi Komentarz

  Krajowy rynek transferowy jest mega płytki, dlatego trzeba szukać zagranicą. Biorąc pod uwagę że przez zamieszanie z wirusem wiele klubów z Europy może mieć problemy finansowe może być dostępnych wiele ciekawych zawodniczek. Trzeba mieć tylko szkoleniowca który będzie miał odpowiednie rozeznanie i będzie dla tej zawodniczki gwarantem że warto przyjść do klubu - Kim takie kryteria spełnia. Lisowi należy podziękować za pracę, szczególnie za debiutancki sezon, a nam kibicom wypada czekać na kolejne ruchy transferowe.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet. Kim Rasmussen znowu w Polsce. Hit Perły Lublin

  @Mistrz z Lublina: Wszystko zależy od konstrukcji kontraktu. Może są zapisane punkty w Lidze Mistrzyń i od nich będzie liczony % dodatkowego wynagrodzenia, a podstawę kontraktu ma taką jak Lis. Jest to możliwe. Każdą umowę z trenerem da się podpisać na co najmniej kilkaset sposobów i tu nie żartuje, bo w takiej umowy może być wpisane np. wykorzystywanie wizerunku trenera przez klub i to jakiś sponsor za osobę KR przelewa jakiś ,,%" jego wizerunku. Jest to kuchnia, ale pamiętam jak wypominano Iwonie Niedźwiedź kontrakt w Lublinie i ile Selgros jej płacił. Z tymi solidnymi zawodniczkami to właśnie może osoba KR ma dać wzmocnienia na rynku europejskim, nie tylko polskim, bo fajnie, że będzie grać w Lublinie Magda Balsam, stawiam na to, że będą 2 siostry Więckowskie, ale ten rynek transferowy jest tak zamknięty, że jest to kręcenie się w kółko. Boleśnie przekonała się o tym Aga Kocela, po mężu Kowalska mając 32 lata wracać do I gry do Jeleniej Góry to tak jakby Piotr Zieliński podpisał kontrakt z jakimś Bari, to jest zawodniczka z potencjałem na grę dalej w Superlidze, ale nie było chętnego na jej usługi, składy pozamykane i AK została na lodzie. Też dołączam się do gratulacji 3 Mistrzostw i drugiego w historii klubu europejskiego pucharu, Lublin zawsze będzie miło pana pamiętał, liczymy na pracę szkoleniową dalej na najwyższym poziomie rozgrywkowym męskim, piszę w liczbie mnogiej, bo moja dziewczyna też kazała mi takie podziękowania złożyć.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Pieniądze pokrzyżowały plany. Korona Handball Kielce nie zagra w PGNiG Superlidze Kobiet

  Siostry Więckowskie powinny grać razem. Co do Kielc-ich spadek ,,pozasportowy" pokazał, że trochę w mieście, gdzie rządzi dawny piłkarz ręczny nie ma pieniędzy na drużynę kobiet na najwyższym poziomie. Choć ta cała liga zawodowa to totalna głupota i ten projekt zostanie moim zdaniem szybko zlikwidowany i porzucony może już za rok. Przy epidemii trudno wyobrazić sobie mecze na hali przy widowniach powyżej 300 osób, więc wpływy z biletów nawet jak będą po 15 złotych od osoby/średnio na klub nie zapewnią ochrony czy wynajęcia hali. Zbyt wysoka cena to nikt nie przyjdzie z grupy kibiców co chodzą na wszystko, bo będą wybierać. W Lublinie sporo ludzi łączy mecze piłki ręcznej z żużlem i teraz pewnie mając mniejsze budżety rodzinne będą wybierać to drugie. Trzeba moim zdaniem zaprosić jak najwięcej zespołów do Superligi i znieść ten ,,milion złotych". Niech gra młody zespół dziewczyn z Płocka, bo może się okazać, że z Chorzowem, Tczewem biłby się jak równy z równym o wygraną. To samo z małymi ośrodkami-Kobierzyce mają ,,medal", bo mecze piłki ręcznej są rozgrywane w małych halach i nawet 50 osób na meczu może cieszyć się grą swoich ,,dziewczyn". Zamykać może się piłkarska LM, gdzie Real Madryt ma większy problem wygrać z Getafe niż z zespołem z Razgradu, Mariboru czy Warszawy, a takie zespoły kwalifikowały się do piłkarskiej LM na przełomie lat. Kielce mimo braku budżetu nie mają problemów z płynnością jako taką, a gdzieś muszą grać młode dziewczyny, bo jak wiemy w Lublinie czy Lubinie np.16-latka z ławki rezerwowych może się podnieść tylko jak wygrywa się +10 na 3 minuty przed końcem spotkania. Nie ma tzw. kultury wpuszczania na parkiet młodych zawodniczek, bo moim zdaniem przy takiej lidze to trochę wzorem piłki nożnej I ligowej powinien być wymóg gry co najmniej jednej zawodniczki poniżej 21 roku życia (wiek na dzień startu rozgrywek) w meczu przez 60 minut, jak wiemy nie da się grać całe 60 minut bez przerwy, więc takich zawodniczek juniorek byłoby co najmniej 3 na zespół. Czy zaniżyłyby to poziom rozgrywek? Nie, bo i tak jest niski. Dziewczyny z Lublina regularnie w Lidze Mistrzyń odbijają się od ściany. A tak może wreszcie dla dobra reprezentacji ograny zostanie ,,talent" na najwyższym poziomie, który rokuję tak dobrze jak kiedyś Kinga Byzdra co na pierwsze MŚ pojechała mając lat 18.A co do Sambora-nie będzie ostatni, bo Ruch Chorzów prezentuję poziom moim zdaniem bardzo zbliżony i rywalizacja między klubami może być zacięta na dole tabeli, a czasami zbyt mocno poświęcamy uwagę walce na górze, nie skupiając się na walce na dole tabeli co też może być ciekawa.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Boks. Dariusz Snarski: Nie rozumiem, po co Szpilka wyzywa na ring "dziadka" Adamka

  Dariusz Snarski stoczył ponad 60 walk, z których połowę ,,przegrał". Był ,,bokserem na telefon" i wsiadał w samolot lecący do Anglii, gdzie nie wygrał żadnej walki. Obecnie jako promotor sprowadza ludzi najczęściej z Białorusi co nabijają ,,rekordy" polskim bokserom. To tak jak rekord mistrza WKU Europy, każdy wie o kogo chodzi, co 15 zwycięskich walk na nich zrobił. Szpilka nie skończy, bo chce zarabiać na boksie i wie, że to jest w stanie tylko robić. To tak jak kierowca autobusu nie zostanie na rok przed emeryturą fryzjerem. Szpilka nie ma matury to jak ma być trenerem w klubie czy nawet kimś takim jak instruktor, jak u nas często w kraju sprzątają kobiety co mają studia, bo pracodawca wymaga ,,minimum maturę". Nie bronię absolutnie Szpilki, ale polski boks w tej chwili totalnie upadł z winy całego środowiska. Niesprawiedliwe werdykty, sprowadzanie różnych Laszlo co boksować nie umieją, wojenki: czyj jest zawodnik, zamiast odpuszczenie-chcesz walczyć u X.-walcz, a nie blokowanie komuś kariery ,,plus" zawodnicy co zamiast ciężko trenować skupiają się na jakiś opowiadaniach bzdur w wywiadach. Najlepsze jest to, że dwóch panów Grabowski i Borek wymyśliło, że będą organizować teraz walki na ,,gołe pięści", bo tu są potencjalne pieniądze. Babiloński woli robić gale MMA. Wasilewski wydający się najbardziej ,,odpowiedni" zamierza dalej sprowadzać sędziów z Austrii co wypunktują zawsze tak, aby jego zawodnik wygrał. Najman to już z pomysłami totalnie odleciał, bo chce Rekowskiego znowu zaprosić do walczenia, a naprawdę wiele osób ostrzega, że ze względów zdrowotnych nie jest to wskazane. Snarski robi faktycznie jakieś gale co wyglądają jak jakiś ,,festyn". Jeszcze jakiś turniej ,,Rocky coś tam", co Ci ,,ciężcy" są naprawdę słabi. Zawodowiec to zawodowiec, a nie takie gadanie jak stwierdził fajnie Stanowski-wygra 60 na 100 walk pod remizą z amatorem to nie o to chodzi. A co do Adamka-jest sobie trochę sam winien, bo dalej chce walczyć i wysyła ciągle sprzeczne ,,sygnały", żona mówi ,,kończ", a on jeszcze jedna walka itd. Ten sam problem miał Gołota. Tu nie chodzi o pieniądze, bo je ma, tylko potrzebę wychodzenia do ringu. Jedyny co przegrał 2 razy z rzędu, miał prawie 40 lat i powiedział ,,koniec" to był Michalczewski, a pewnie dostał w ciągu 5 lat po zakończeniu kariery co najmniej 10 poważnych propozycji, ale nie uległ. Tak samo Adamek-jak Najman powie walczymy ,,boksersko", to jestem w 100 % pewny, że wyjdzie do takiej walki. Nic mu to nie da, ale ryzyko minimalne, a dalsze walczenie ,,kusi".

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Fame MMA. Marcin Różalski o organizacji ostatniej gali. "Ode mnie brawo"

  FAME MMA dzięki ostatnie gali udowodniło całemu środowisku sportów walki, że pracujący u nich i dla nich ludzie to profesjonaliści, którzy od prawnika zabezpieczającego stronę organizacyjną po człowieka od puszczania piosenek zawodnikom na wejście robią to bardzo dobrze. W tej chwili jest gdzieś możliwość, żeby sięgnąć po zawodników ,,wyplutych" z KSW. Nie jest to ,,złe słowo". Są to np.Popek, bokser Jackiewicz, ,,Strachu", Burneika czy Różalski, co obraził się na tą organizację.Każdy z nich ma swoich kibiców, którzy kupią dla nich PPV, a to jest już dużo. Poza tym walki będą w studiu bez publiki i nie będzie szans na zawodników zagranicznych, więc Rafał Jackiewicz nie poleci już na Ukrainę czy do Anglii ,,sprzedawać" swój rekord w boksie, ale taką walkę Dawida z Goliatem, Jackiewicz-,,Strachu" chętnie bym zobaczył. W organizacji jest już ,,Don Kasjo" czy nawet Najman, którzy również walczyli profesjonalnie wcześniej. Najman ze Świerczewskim nie zawalczy na FAME MMA, bo ten drugi ma kontrakt z FFF, ale gdzieś ten Darek,,Lew" Kazimierczuk przegrywający częściej niż Najman(bilans 1-8) chce z nim walczyć, więc pewnie Najman ,,łaskawie" z nim zawalczy, wygra i dalej będzie twarzą ,,FAME MMA", a później zawalczy z Popkiem, bo już kiedyś go obrażał, że nie jest zawodnikiem MMA i źle się prowadzi, a wiadomo jak to walka się zakończy, ale biznes jest biznes, a to organizatorzy ,,FAME MMA" czują. To tak jak być właścicielem klubu w III lidze i sprowadzić Chińczyka co może wcześniej kopał amatorsko po pracy w jakiejś szwalni, ale z ciekawości zawsze co najmniej 500 osób więcej przyjdzie na mecz. Tu jest ,,to samo" i na tą chwilę nie ma się ,,prawdziwego sportu" to trzeba cieszyć się, że chociaż zostało FAME MMA.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Bundesliga. Wartość Krzysztofa Piątka drastycznie spadła. Dyrektor Herthy podał liczby

  Napastnik Krzysztof Piątek na tą chwilę jest warty ,,znacznie mniej", bo gra Herthy w sezonie 19/20 była po prostu słaba, ale ten transfer miał ożywić, a tak naprawdę nic nie dał i wychodzi na to, że działacze AC Milan w ostatniej chwili niewiele stosunkowo tracąc pozbyli się napastnika, który był typem ,,jedno-sezonowca". Problem jest w sferze mentalnej i wiadomo na dobrym CV za 2 lata może być dobry zespół ligi tureckiej, później może transfer tam gdzie dobrze płacą, czyli kraje arabskie i przed ,,30" powrót do polskiej ligi. Chciałbym się mylić, ale jak nie było presji to Krzysztof Piątek grał bardzo dobrze, ale jak pojawiły się duże liczby biorąc pod uwagę ,,ile AC Milan za niego zapłacił" i ,,wymagania kibiców co tydzień bramka minimum" głowa tego nie udźwignęła. Zobaczcie na Wichniarka lata temu. 2 razy grał w Hercie i 2 razy nie dał rady, a w Bielefeldzie był ,,królem". To nie brak umiejętności, tylko brak wytrzymania presji, tego co potrafi Lewandowski. Wielu piłkarzy tego nie potrafi. Ilość ludzi z dobrymi umiejętnościami co po sezonie byli ,,wywalani" np. z Realu Madryt jest świetnym przykładem, a przychodzili ,,jako gwiazdy". To tylko w ekstraklasie są napastnicy co strzelają 5 bramek na sezon i są chwaleni, bo taki X. umie się dobrze zastawić, bo pomaga w obronie, bo biega dużo kilometrów, bo nie biega po klubach nocnych i ceni życie rodzinne itp. W liga zachodnich jest statystyka. Pułap ,,30 milionów euro" ma oznaczać ,,15-20 bramek w sezonie", aby dalej utrzymać się w kadrze na następny sezon.

 • OSKAR_B napisał/a komentarz do Boks. Tomasz Adamek zareagował na propozycję Marcina Najmana. "Oferta wywołała duży uśmiech na jego twarzy"

  Jedno muszę przyznać Najmanowi, że umie budować w odpowiedni sposób karierę, trenował u Kuleja-wybitny amator i olimpijczyk, Gmitruka-wybitny trener czy Salety, jako amator walczył z Wachem-pretendent do MŚ, jako zawodowiec z Kosteckim i Wawrzykiem-pretendent do MŚ, sparował z Saletą-mistrz Europy, Adamkiem-mistrz świata 2 kategorii i Gołotą-olimpijczyk i legenda polskiego boksu, miał walczyć z Binkowskim-olimpijczyk i później Sosnowskim-mistrz Europy, w jego narożniku w ostatniej walce w MMA był jako sekundant Rekowski-dobry amator, jako promotor walczył u niego Szpilka, Izu, ale też Robert Parzeczęwski-,,nadzieja Borka" i Siwy-,,nadzieja Grabowskiego" podczas gal w Częstochowie, więc jakby miał trochę chęci do trenowania to sam by sobie zorganizował galę podczas, której zostałby Mistrzem Polski. Niby poważni ludzie, a jednak obracają się w karuzeli Najmana.Jak? Tak samo jak zdobył słynny pas ,,WKU". Nie pamiętam dawno walki w wadze ciężkiej o Mistrzostwo Polski, opłaciłby pas(kwestie licencyjne), Robert Gortat w ringu i wziął sobie Werwejkę na przykład. Duży, silny chłopak, ale to co wyszło podczas walki z Wintersem, on ciężko pracuje fizycznie i niestety nie ma czasu na przygotowania, a N. już raz zaskoczył Saletę na KSW, to samo Holendra o WKU, na tzw. ,,ułana" i byłby w stanie to zrobić. Jednak Adamek to nie ta liga. Ta walka nic by mu nie dała, bo pieniądze podobne to pewnie by mu za jakiegoś ,,Agenta" czy ,,Taniec z Gwiazda" zapłacili, a wychodzić z kimś kto przegrał z Peterem Simko(to jest dopiero wstyd, nie Koksu czy Piechowiak)to trochę tak jakby Kasia Cichopek zagrała u boku Toma Hanksa. Szpilka to samo, szuka łatwej walki, ale skończy się tym, że dostanie Różańskiego, co już w rozkładzie ma Sosnowskiego i Izu, więc 31-letni Szpilka może szykować się do walki w KSW z aktorem od Vegi po takiej walce, bo w boksie raczej nie ma co już szukać. Adamek to samo, ani pieniądze, ani żaden prestiż-dać rewanż Szpilce, więc tutaj trochę jak Kasia Cichopek miałaby grać z Janem Englertem, taka dysproporcja. Teraz przez wirus może być dużo starć polsko-polskich w studiu, więc Włodarczyk mając liczne potomstwo może odezwie się do Szpilki, a Najman-nie Adamka, nie Fonfarę, ale pewnie z Siwym czy Werwejko, a może Trybałą może powalczyć, bo karierę kończył już z 10 razy i pewnie jeszcze z 5 będzie kończył.Adamek za to mający duże pieniądze będzie spał spokojnie i śmiał się z kolejnych telefonów ewentualnych oponentów, bo Saleta w Tajlandii też już na swojej szkole boksu dla Polaków przestanie zarabiać, a też musi zarabiać, bo lubi żyć na bogato, więc mając tyle lat może wręcz błagać Tomka, aby dał mu walkę na pożegnanie z ringiem, bo Amerykanin od Borka kim on nie jest przyleci na pożegnanie Adamka, chyba, że to jakiś obcokrajowiec mieszkający w Polsce.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.