Remis we wszystkich parach

W czwartek wieczorem w Niemczech odbyła się druga kolejka ćwierćfinału play-off . We wszystkich meczach zwyciężały drużyny, które w pierwszej odsłonie przegrały swoje mecze.

Ireneusz Gostański

Najciekawiej było znowu w pojedynku pomiędzy Iserlohn Roosters a Frankfurt Lions. W drugim meczu, podobnie jak w pierwszym, w celu wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Tym razem lepsze okazały się Koguty i wyrównały stan rywalizacji na 1-1. Mecz był bardzo zacięty, pełen walki i agresywnej gry z jednej jak i z drugiej strony. Dowodem tego jest czas odbywania kar zawodników obu drużyn, który wyniósł w sumie 83 minuty. Decydujący gol padł dopiero w trzeciej dogrywce, a jego zdobywcą, po podaniu Roberta Hocka, okazał się Michael Wolf.

Niektórych może dziwić dość łatwe zwycięstwo DEG Metro Stars z Sinupret Ice Tigers. Gospodarze uplasowali się na 9. pozycji po sezonie zasadniczym, natomiast goście wygrali go. Niski ranking DEG Metro Stars spowodowany jest jednak bardzo słabym początkiem sezonu. W końcówce DEG wygrywał niemal wszystkie mecze i gdyby sezon potrwał jeszcze kilka kolejek mógłby zająć w klasyfikacji końcowej nawet miejsce w szóstce. Zwycięstwo 3:1 z Nurnberg nie jest więc zaskoczeniem. W tym pojedynku zapowiada się jeszcze dużo walki, z której DEG może wyjść zwycięsko.