Gol Szłykowicza w Axpo Super League

W 27. kolejce szwajcarskiej Axpo Super League polski zawodnik zdobył gola. Jednak na listę strzelców nie wpisał się Kamil Grosicki z FC Sion (pojawił się na boisku w 56. minucie meczu przeciwko FC Aarau, a jego drużyna przegrała 0:2), ani Zbigniew Zakrzewski (wybiegł na murawę w 88. minucie w przegranym 2:3 spotkaniu z BSC Young Boys Berno).

Wojciech Święch

W Szwajcarii gra jeszcze inny nasz rodak. Chodzi o Johnny'ego Szłykowicza, który reprezentuje barwy Neuchâtel Xamax. Zawodnik ten ma podwójne obywatelstwo - polskie i francuskie.

Jego klub podjął w sobotę aktualnego wicemistrza kraju - FC Zürich. Beniaminek objął prowadzenie już w 9. minucie, kiedy to piłkę w siatce umieścił Steven Lang. W 12. minucie Szłykowicz wpisał się do protokołu meczowego. Pomocnik zobaczył wówczas żółtą kartkę. Wynik spotkania w 35. minucie podwyższył Daniel Jo?o Paulo.

Po przerwie, w 70. minucie, goście zdobyli kontaktową bramkę. Jej autorem był Andrés Vasquez. W 81. minucie Szłykowicz przymierzył z rzutu wolnego. Jednak jego uderzenie nie było celne. Polak pokonał golkipera przyjezdnych w doliczonym czasie gry, w 93. minucie i ustalił w ten sposób rezultat meczu na 3:1.

Polski pomocnik w bieżącym sezonie ligowym wystąpił w 17 spotkaniach ligowych i zdobył w nich 5 bramek. Jest on synem Zbigniewa Szłykowicza, który niegdyś grał w Warmii Olsztyn oraz Zagłębiu Wałbrzych.

Neuchâtel Xamax FC - FC Zürich 3:1 (2:0)