Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • b_florek lubi Komentarz

  Wzyscy o tym wiedzą a i tak nikt z tym nic nie zrobi bo to cyrk a nie sport .

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Gabriel Waliszko odchodzi z Canal Plus. To koniec 14-letniej współpracy

  @stalowy holender: Rysiowi Kowalskiemu też jeszcze wisi

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Moje Bermudy Stal Gorzów bez Nielsa Kristiana Iversena! Duńczyk nie pojedzie z Fogo Unią

  @janusz antoni z Poznania: Jasne. Teraz można za 3 najlepszych, kontuzjowanych.

 • b_florek napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Nie Michał Łopaczewski, tylko Kacper Łobodziński

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Sytuacja zmusiła Kurtza do zmiany. Australijczyk szuka dalszego rozwoju

  @Piotr Biega: Móc mógł, ale KSM za wysoki...

 • b_florek lubi Kogo chciałbym widzieć w Hejt Parku?

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Czarne charaktery. Rafał Sz. nie jest pierwszym, który ma problemy z prawem

  @APATOR-1962: Co nie zmienia faktu, że tego dokonał...

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o lidze brytyjskiej!

  14/1

 • b_florek lubi Komentarz

  Cała porażka tego niby sportu polega na tym, ze kluby nie mają oparcia w wychowankach a jedynie kontraktują zawodników którzy służą kilku szefom w Europie i biją jeszcze własną pianę. To już nie są kluby ale po prostu firmy próbujące przetrwać. Króluje w tym PSŻ w Poznaniu gdzie odeszli już nawet najwierniejsi działacze a został prezesik który co miesiąc stowarzyszeniu wystawia fakturę za swoje usługi a oficjalnie głosi, ze wszyscy pracują jako wolontariusze.

 • b_florek lubi Komentarz

  Jeśli jakieś ośrodki upadają to nie jest wina braku popularności czy kryzysu dyscypliny tylko... wina nieodpowiedzialnych działaczy, którzy zadłużają kluby robiąc przekręty z fakturami albo podpisują kontrakty bez pokrycia finansowego!!! Nie ma innej dyscypliny w Polsce gdzie na 2 ligę chodzi po 6 tysięcy kibiców!

 • b_florek lubi Komentarz

  No tak ja przypuszczałem, że SF zutylizują mojego posta w temacie artykułu nawet pomimo lajkòw in + . Ha ha ha .
  Na dodatek jeszcze i moją odp dla Pani Trzebiatowskiej ròwnież .
  Jesteście naprawdę boscy . :-)))

 • b_florek lubi Komentarz

  @darek pe: że nigdy nie padnie to bym nie był pewien. Ustawa o zakazie finansowania prywatnych spółek przez kasę miejska zmienia dużo. Zobacz ile ośrodków szkoli.

 • b_florek lubi Komentarz

  Dyscyplina upada.Wszystko rozchodzi się o kasę,tak jak ktoś wyżej szczegółowo to opisał.Posłuchajcie co mówi chociażby Zmarzlik czy Gollob.Koszty uprawiania tego sportu poszły ostro w górę.Sprzęt szybciej się zużywa,trzeba częściej serwisować.A tunerów jets kilku i mogą sobie ceny ustalać jakie im się podoba.I gdzie tu jakiś młody chłopak ze smykałką do jazdy na motorze ma się przebić? Curzytkowie niby wielkie talenty a już oczekują od klubów i sponsorów wielkiej kasy,bo dobrze wiedzą że bez kasy skończą jako mechanicy w najlepszym wypadku.Dyscyplina zawsze była zamknięta,a teraz to już apogeum chyba.

 • b_florek lubi Komentarz

  Podstawowy problem, od którego się wszystko zaczyna to zbyt wysokie koszty uprawiania tego sportu. I stale rosnące, co ważne. U nas jeszcze idzie to z rozpędu, ale gdzie są młodzi Szwedzi, Amerykanie i kilka innych nacji? Jeszcze nieźle trzymają się Australijczycy, Rosjanie i Duńczycy. Sprzęt (czytaj: tuning) jest tak drogi, że dobry zawodnik z polskiej 2 ligi to dziad przy średniaku z ekstraligi. Nie ma porównania jeśli chodzi o budżet. Garstce się udaje stopniowo przebijać, ale to kropla w morzu potrzeb. Bez obniżenia kosztów będzie coraz gorzej. Kiedyś (lata 90) juniorzy to byli miejscowi kolesie ze smykałką do żużla, teraz albo dzieci byłych zawodników (kasa, trener od najmłodszych lat i co najważniejsze to dostęp do dobrych tunerów i znajomość tematu). Temat zagranicznego juniora w składzie i tak wróci, bo za 2-3 lata prawie nie będzie komu jeździć jeśli chodzi o najmłodszych. Mam nadzieję, że w w UK lub Szwecji zaczną głośno myśleć o zakazie tuningu, to pozwoli przetrwać tamtejszym klubom. Obecnie różnice sprzętowe są kolosalne. W latach 90 Simon Wigg był w stanie zrobić super wynik na bike'u miejscowego zawodnika. Teraz? Mało realne. Dajcie Zmarzlikowi przeciętny sprzęt drugoligowca i zobaczymy co zrobi. Jak to w biznesie, Wall Street nie chce kapitalizmu, bo mają za dużo do stracenia, tak samo tutaj - ci ustawieni zawodnicy będą doić kasę dopóki się da, to tym biednym będzie zależeć, żeby mieć porównywalne szanse.

 • b_florek lubi Komentarz

  Było swojego czasu 10 drużyn w ekstralidze i było wszystko OK, w czym problem skoro mamy szansę mieć 10 mocnych, równorzędnych drużyn w najwyższej klasie rozgrywek, z reszty zespołów zrobić zaplecze i tyle... 2 liga jest BEZ SENSU!!!

 • b_florek lubi Komentarz

  Ekstraliga finansowo odjechała w kosmos w stosunku do niższych lig. I w stosunku do lig zagranicznych. A w niższych ligach nędza. Zaproponowałbym lekarstwo w postaci transferu części środków z kontraktu z PGE i NC+ do niższych lig, ale zaraz wpadłby tu jakiś Saddam i mnie zwymyślał od komuchów ;D

 • b_florek lubi Komentarz

  Już enty raz piszę.Ten sport umiera.Brak nowych zawodników sprawia że kisi się w sosie własnym. Szczycimy się 3 poziomami rozgrywek z czego ekstralipa jest najlepszą na świecie.No i co z tego.Max 5 lat i bedzie jak w Niemczech , była liga potem czwórmecze a teraz,hurra drużyna z kraju wroga wystartuje w 2 lidze.Naszej 2 lidze , aby odjechać kilka meczy i się dowiedzieć że ligę może i wygrali ale nie mogą awansować. Dużo winy za ten fakt jest po stronie zawodników i właścicieli klubów.Jedni już nie wiedzą ile żądać a drudzy prześcigają się w obietnicach. Kiedyś w Polsce był limit wieku 45 lat , kiedy zawodnik musiał kończyć karierę żużlowca, jeszcze trochę a pod nr juniora pojedzie gość 30 letni a my kibice będziemy dalej robieni w karola.Świat się zmienia.

 • b_florek lubi Komentarz

  i tak powinniśmy się przede wszystkim skupić na ratowaniu światowego speedwaya...przynajmniej według niektórych prezesów...

 • b_florek lubi Komentarz

  Tam gdzie kasa idzie z miasta, tam kluby jakoś działają, gdzie kasa z miasta marna tam kluby upadają. Takie fakty. To nie jest sport zawodowy, to sport, który zatrzymał się w PRL, gdzie bez miejskich pieniędzy przestaje istnieć niemalże każdy klub.

 • b_florek lubi Komentarz

  Najpierw jest wyścig szczurów prezesów . Zawodnicy są przepłacani. Zastaw się a postaw się... teraz płacz. Przecież to nie dzieje się od wczoraj , tylko od wielu lat. Coraz większe wymagania co do stadionów w niższych ligach.. TYLKO PO CO ?! Później płacz ,że klubów nie stać na remonty stadionów , gdzie większość stadionów jest własnością miast. W 1 lidze wymagane oświetlenie.. ile imprez z w tym sezonie było odjechane przy oświetleniu ?

 • b_florek lubi Komentarz

  Czy hejterzy z SF mają prawo wypowiadania się w temacie upadku żużla?

 • b_florek lubi Komentarz

  Brakuje ludzi którz mądrze zarządzają klubem

 • b_florek lubi Komentarz

  Extra 10 ekip a reszta niżej bez II ligii !

 • b_florek lubi Komentarz

  "Cieszymy się, że PGE Ekstraliga do spółki z telewizją Canal+ stworzyła świetny produkt, który rokrocznie bije rekordy popularności" - wam i niektórym innym chodzi wybiórczo o produkt.
  Wykańcza to innych...

 • b_florek lubi Komentarz

  Każdy myśli tylko o własnej kieszeni i zyskach. Rusko z Witkowskim chcą pomagać obcokrajowcom i innym krają. Sparta mogłaby zakontraktować kilku zawodników i wypożyczyć gratis do Piły lub innego zespołu wtedy mogliby pomóc kondycji krajowej dyscypliny.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.