• Nie każdemu po drodze ze "slotem"

  Bieżący sezon jest drugim, w którym w światowym speedway'u obowiązuje formuła Speedway Slot System. Śmiem twierdzić, że projekt nie funkcjonuje zgodnie z pierwotnymi założeniami.Przypomnę, że zasada "slot" miała za zadanie uporządkować żużlowy harmonogram, bowiem istnieje spora rzesza zawodników, która (…)

  Więcej

 • Szanse klubów w Lidze Mistrzów (przed 6. kolejką)

  W dniach 6-7 grudnia 2016 r. zostanie rozegrana 6. kolejka fazy grupowej zmagań Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2016/2017. Specjalnie dla Państwa postanowiłem przeanalizować różne rozstrzygnięcia, które mogą paść w ostatniej rundzie fazy grupowej tych rozgrywek oraz szanse drużyn w poszczególnych grupach.Grupa (…)

  Więcej

 • Składy klubów Ekstraligi wg. budowy z lat 90. i 2004-2005

  Z racji, iż lubię analizować cokolwiek - postanowiłem sprawdzić jakimi składami jeździłyby polskie kluby ekstraligowe, gdyby mogły jeździć tylko jednym obcokrajowcem.Składy zostały skonstruowane na bazie składów, które zostały zbudowane na sezon 2016.Falubaz Zielona Góra 1. Jarosław Hampel 2. Sebastian (…)

  Więcej

 • Propozycja terminarza Nice PLŻ 2016

  W związku z niezadowoleniem wielu kibiców z powodu terminarza, który został ustalony według GKSŻ. Moja propozycja wygląda następująco: 1. kolejka - 28 marca 2016 (poniedziałek) Stal Rzeszów - Kolejarz Rawicz Kolejarz Opole - Włókniarz Częstochowa Polonia Piła - KSM Krosno Wanda Kraków - Lokomotiv Daugavpils (…)

  Więcej

 • Fuzja Nice PLŻ i 2. PLŻ nieunikniona? - Bartłomiej Florek

  Witam serdecznie wszystkich czytelników! Jakiś czas temu na łamach Sportowe Fakty przeczytałem, że możliwa jest fuzja lig Nice PLŻ (stara I liga) i 2. PLŻ (stara II liga). Czy do tego dojdzie? Trudno powiedzieć.W każdym razie wiadome jest od dawna, że PZM działa na szkodę zarówno klubów, jak i zawodników (…)

  Więcej

 • Play-offy w Nice PLŻ i 2. PLŻ. Dobre wyjście? - Bartłomiej Florek

  Witam serdecznie wszystkich kibiców sportu żużlowego po dłuższym przerwie. Długo myślałem nad tym, jaką sprawę poruszyć, jeśli chodzi o moje publikacje. Jednak po dłuższym czasie doszedłem do wniosku, że chciałbym napisać o poruszonej kiedyś już na łamach portalu Sportowe Fakty o tym, że miałoby dojść (…)

  Więcej

 • Nie dla "gościa" - Bartłomiej Florek

  Witam serdecznie wszystkich kibiców po dłuższej przerwie. Nie miałem się ostatnio do czego odnieść, więc po dłuższym czasie i po dłuższym zastanowieniu postanowiłem napisać swój osąd na temat instytucji tzw. "gościa"-seniora w niższych polskich ligach.Nie uważam, żeby ta opcja była rozsądna. Dlaczego? (…)

  Więcej

 • Za dużo rund SGP. Dla kogo dzikie karty? - Bartłomiej Florek

  Witam serdecznie kibiców sportu żużlowego. Dziś chciałbym zająć się dwiema kwestiami: organizacją rund Grand Prix oraz tym, kto według mnie powinien otrzymać stałe dzikie karty na Grand Prix w 2016 r.Zacznę od tego, że wciąż działacze BSI organizują za dużo rund SGP. Moim zdaniem 12 rund to jednak jest (…)

  Więcej

 • Schlein, Biełousow i inni sami na pastwie losu? (cz. 2) - B. Florek

  Witam serdecznie wszystkich kibiców sportu żużlowego! Dziś chciałbym powtórnie odnieść się do tematu, który został przeze mnie poruszony kilka, bądź kilkanaście dni temu. Mam na myśli zawodników, którzy w tym roku odnieśli kontuzje kręgosłupa. W sumie niestety nie poruszę kwestii wszystkich, ale chciałbym (…)

  Więcej

 • Kto w PGE Ekstralidze w 2016 r.? - Bartłomiej Florek

  Witam wszystkich kibiców żużlowych po kilkudniowej przerwie. Dziś chciałbym z Państwem podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego, jakie drużyny powinny występować w PGE Ekstralidze w następnym sezonie.Zacznijmy od tego, że jak już wcześniej (tzn. tydzień temu w materiale o mojej wizji podziału (…)

  Więcej