Kto w PGE Ekstralidze w 2016 r.? - Bartłomiej Florek

autor: b_florek | 2015-10-18, 15:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam wszystkich kibiców żużlowych po kilkudniowej przerwie. Dziś chciałbym z Państwem podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego, jakie drużyny powinny występować w PGE Ekstralidze w następnym sezonie.

Zacznijmy od tego, że jak już wcześniej (tzn. tydzień temu w materiale o mojej wizji podziału lig żużlowych) wspomniałem - powinniśmy mieć Ekstraligę 10-zespołową. Dzięki temu nie mielibyśmy większego kłopotu z konstrukcją PGE Ekstraligi na sezon 2016. Nie jest to jednak możliwe, ponieważ władze PZM ignorują nasze zdanie odnośnie wielu decyzji organizacyjnych naszej ligi żużlowej.

No dobrze, jednak wróćmy do rzeczywistości w której jesteśmy obecnie. Mamy do dyspozycji 8 miejsc w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych w Polsce. Z tego co wiem - na tą chwilę (z drużyn, które startowały w Ekstralidze w 2015) z dość poważnymi kłopotami zmagają się drużyny Betardu Sparty Wrocław (problemy organizacyjne związane z brakiem stadionu) i SPAR Falubazu Zielona Góra (kłopoty finansowe). Mam nadzieję jednak, że te drużyny poradzą sobie ze swoimi problemami i dalej będą startować w naszej Ekstralidze.

Jeśli mamy komuś przyznać 8. miejsce w Ekstralidze, to komu? Oto moje propozycje:
1. Lokomotiv Daugavpils - wielu stwierdzi, że to Łotysze, że to nie jest z Polski... ale ja twierdzę, że to oni powinni dostać swoją szansę na jazdę w Ekstralidze. Wywalczyli sobie wygraną rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej w sposób walki czysto sportowej, w związku z czym rzeczą naturalną jest, że oni powinni znaleźć się w naszej lidze. Niestety PZM postawił zbyt wiele wymagań klubowi z Dyneburga. Jeżeli daliśmy im miejsce w ogóle w polskiej lidze, to czy nie powinni mieć miejsca w Ekstralidze? Było zastrzeżenie "Daugavpils nie jedzie w Ekstralidze"? Ja nic nie wiem.

2. MrGarden GKM Grudziądz - wielu twierdzi, że ten klub powinien już spaść z PGE Ekstraligi. Może to i prawda. Ja jednak twierdzę, że (niekoniecznie ze względu na sympatię do tego klubu) to klub stabilny finansowo, który jest prowadzony profesjonalnie. Warto też mieć na względzie to, że grudziądzanie pozostawili w swoich szeregach swoich dotychczasów liderów, którymi są Artiom Łaguta, Krzysztof Buczkowski czy Rafał Okoniewski.

3. MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wielkopolski - wielu twierdzi, że to ten klub powinien stanowić ósmą siłę PGE Ekstraligi. Ja tak jednak nie twierdzę i myślę, że to właśnie oni są na trzeciej pozycji w moim "rankingu kwalifikacyjnym". Niekoniecznie dlatego, że jestem sceptykiem osoby Mirosława Wodniczaka.

4. ŻKS ROW Rybnik - wielu się zastanawia dlaczego Rybnik w mojej klasyfikacji jest dopiero czwarty. Dlaczego? Niekoniecznie dlatego jak jest prowadzony, jakie są finanse itp. To dlatego, że klub nie potwierdził swojej dominacji sportowej w tym roku na szczeblu Nice PLŻ.

Czy Państwo podzielają moje zdanie?

Z góry dziękuję za przeczytanie tego materiału. Pozdrawiam, zapraszam do recenzji itp. Zapraszam również do czytania moich kolejnych tekstów.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.