Fuzja Nice PLŻ i 2. PLŻ nieunikniona? - Bartłomiej Florek

autor: b_florek | 2015-12-05, 14:16 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam serdecznie wszystkich czytelników! Jakiś czas temu na łamach Sportowe Fakty przeczytałem, że możliwa jest fuzja lig Nice PLŻ (stara I liga) i 2. PLŻ (stara II liga). Czy do tego dojdzie? Trudno powiedzieć.

W każdym razie wiadome jest od dawna, że PZM działa na szkodę zarówno klubów, jak i zawodników (nie wszystkich, choć wielu) oraz kibiców. Reorganizacja rozgrywek doprowadziła do tego, że kluby mają kłopoty finansowe wynikające ze zbyt małej liczby rozgrywanych meczów (bo im mniej meczów jest rozgrywanych, tym mniej jest zysków). Nie wydaje mi się, aby kluby zarówno z Nice PLŻ i 2. PLŻ już w sezonie 2016 podołałyby finansowo z większą liczbą zmagań w ramach rozgrywek jednej ligi. Działacze tych klubów konstruują składy na miarę klas rozgrywkowych, w których mają obecnie jeździć. Aby skonstruować zespół na miarę nie 6-zespołowej, nie 8-, ale na miarę np. 12-zespołówki potrzeba sezonu uprzedzenia, tzn. ten sezon trzeba by przejechać według obecnego regulaminu, a na następny przygotować się do rozgrywek większozespołowych. Trudno wskazać ile zespołów łącznie przystąpi do zmagań niższych niż ekstraligowych, ale myślę, że może być to już coraz mniejsza liczba, bo wiemy o kłopotach finansowych wielu klubów.

Miejmy nadzieję, że dojdzie do tego, że będziemy mieli rozgrywki, w których nie będzie się wszystko rozgrywało dzięki finansom, a sportowej walce.

Dziękuję za lekturę.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
12345

Połączenie lig to powrót do meczów o wynikach 65:25 czy 70:20 i sposób na zabijanie ośrodków typu Rawicz czy Krosno. O to chodzi? Jeśli tak to strzał w dziesiątkę!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.