wojo1984 - lubi

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Nazwiska nie grają. W ostatnich latach spadł Olsztyn, choć skład miał na medal. Jednocześnie Stal, będąc beniaminkiem ze składem bez nazwisk potrafiła w lidze namieszać i być wysoko. Nie ma reguły.
  Moim zdaniem fajnie budowany jest klub ze Szczecina - nie ma tam wielkich pieniędzy, to sporo wydaje się na liderów - Konitza, Brunę, Zarembę, Zydronia i uzupełnia to rzemieślnikami oraz młodzieżą. Taki model niesie ryzyko (w przypadku kontuzji liderów), ale jednak to jest sport - Pogoń stać nawet, by zdobyć brąz - choć mogła równie dobrze być w okolicach 8 miejsca.
  Gwardia widać wybiera inny model budowy drużyny - z dość szerokim, wyrównanym składem, ale jednak bez takich Konitzów, Zerembów czy Brunów. Ten model podoba mi się mniej, ale dlaczego niby Gwardia miałaby walczyć tylko o utrzymanie? W przyszłym sezonie ciągle w lidze będzie Kwidzyn, Zagłębie i Wybrzeże - w przypadku tych klubów wiele wskazuje, że będą miały podobny potencjał do obecnego. Trochę mocniejszy powinien byc Chrobry, ale też nie przesadzajmy. Górnik i Pogoń w nowym sezonie to ciągle zagadki - na dziś raczej nie zapowiada się, by byli mocniejsi. Stal najprawdopodobniej będzie znaaaaacznie słabsza, a do tego dojdzie jeszcze Legionowo i, być może, jeszcze jeden beniaminek. Będzie komu te punkty urywać.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Jak chcesz towarzystwa wzajemnej adoracji to musisz isc do jakiejś grupy wsparcia. Gwardia to nie jest organizacja charytatywną. Tacy jak Baran czy Buchcic pewnego poziomu nie przeskovzą. Już raz zostawiono zawodników ze względu na sentyment i sympatię i skończyło się to spadkiem. Potrzeba nam graczy którzy od razu gwarantują jakość, a nie takich których trzeba utrzymywać i patrzeć jak nie dorastają do poziomu ligi.

 • wojo1984 lubi Duże zmiany w Gwardii, przychodzi Mindaugas Tarcijonas

 • wojo1984 lubi Komentarz

  W jakim Ty świecie żyjesz? To, że rzucił dużo bramek w I lidze nie oznacza, że jest gwarantem skuteczności w Superlidze. Od dłuższego czasu widać u Lasonia gorszą dynamikę i kondycję. Facet jest nie pierwszej młodości i swoją szansę już miał. Skończył mu się kontrakt i nie został przedłużony. Tyle. Gwardia to nie jest organizacja charytatywno-przyjacielska, żeby pozostawiać w swoich szeregach zawodników tylko za zasługi. Ma być skutecznie i mają być wyniki. Ja nie mówię, żeby wyrzucać graczy "na zbity pysk", bo to nie o to chodzi. Ale trzeba się umieć pożegnać z honorem, podziękować za współpracę i iść dalej. Nikt tu do nikogo nie może mieć pretensji. Kuptel realizuje swoją wizję i dajmy mu na to szansę. Ludzie, pseudo-specjaliści opanujcie się, ochłońcie i zastanówcie chwilę. Gość tak naprawdę dopiero teraz będzie mógł się wykazać. Dotychczas de facto zrealizował wszystkie cele, najpewniej wygra ligę z kompletem zwycięstw, wprowadza młodych. Jeżeli sądzisz, że ten Przybecki, który większość życia spędził za granicą kierowałby się lokalnym patriotyzmem w doborze zawodników to jesteś zwyczajnie naiwny...

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Moim zdaniem w grupie B I ligi walka toczy sie juz tylko o II miejsce a Gwardia Opole gra zakonczenie rozgrywek z max.liczba pkt czyli wygranie wszystkich spotkan w sezonie

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Tu nie można przystanąć i przyklasnąć. Tu trzeba bić brawo aż ręce puchną. Gwardia robi więcej dla ręcznej niż niejeden klub Superligi i naprawdę organizacja w tym klubie niedługo sięgnie Vive i Wisły (nie ma w tym krzty przesady). Znajdź pieniądze i odpowiedzialnych ludzi, a pomysły rodzą się same. Niech jeszcze tylko hala będzie pełna co dwa tygodnie, a wierni kibice podążą na wyjazdy :)

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Wynik Gornika ze Slakiem mysle dodatkowo zmobilizuje tych pierwszych w srode w Opolu .Slaby mecz a juz nie daj boze porazka mogla by przelac czare goryczy w Zabrzu..

 • wojo1984 lubi Komentarz

  A Gdzie ta przepaść Garbacz?Gwardia odpadła z sl przez cienkich trenerów

 • wojo1984 lubi Komentarz

  No to Gwardia teraz ma jeszcze wieksze szanse na zrobienie niespodzianki w PP.Powodzenia w środe.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Ktoś musiał zarywać nocki żeby zaprojektować ten herb. Największa zmiana to taka że bardziej wali w oczy ten niebieski :D

 • wojo1984 lubi Komentarz

  No to polecieli po bandzie. Szacun dla grafika za odwagę!

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Oskar to taka misia strojnisia z Elbląga.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  W 2 kolejce z Czuwajem jak i w tej ostatniej ze Świdnicą Gwardia rozgrywała sparing. Kolejny sparing rozegra również za tydzień i tak do końca sezonu w I lidze. Ciężko się zmobilizować grając cały czas takie spotkania. Jedyny poważny mecz jaki Gwardia rozegra w tym sezonie to ten z Górnikiem 10 grudnia.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Może ma mapę do góry nogami

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Nic tylko zbierać podpisy pod jakimś obywatelskim projektem o skrócenie kadencji Sejmu żeby kadencja się trochę bardziej z ligą pokrywała…

 • wojo1984 lubi Komentarz

  DEKLASACJA - różnica klas. Przepaść się powiększa z roku na rok.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  ALE RZEŻ!!!!!! :D Ale spoko nikt wam głowy nie urwie :D Na minus końcówka Vive, mogli jednak dobić dziadów. No i oczywiscie kontuzje :(
  No nic Smerfy na kolanach. BRAWO CHŁOPAKI

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Piękny mecz w wykonaniu Kielc:),nie spodziewałem się takiego pogromu hehe.Faktycznie Wisła nie istniała n a boisku.Nastawiałem sie na zacięty mecz,a jest rozczarowanie.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Tak jak pisałem. Wiśle bliżej Górnika niż Vive, tylko pycha kibiców pozostała jakby mistrzami świata byli.

 • wojo1984 lubi Komentarz

  Człowieku ale nie jest powiedziane co będzie dalej. Też jestem za Gwardią, chodziłem na mecze nawet jak była kilka lat temu w głębokich dołach tabeli. Czy na mecze w Superlidze też wysoko przegrywane. Przeżywałem i wzloty i upadki. Dlatego mówi ci chłopie odpuść trochę. Twoje wypowiedzi robią buraków z wszystkich kibiców Gwardii. Obrażasz tu i pod innymi artykułami inne kluby, piszesz z wyższością ale już przesadną. Pamiętam co pisałeś o porażkach Gwardii w SL. Trochę inny ton komentarzy był co? Cieszę się, że Gwardia wygrywa, fajnie sie takie mecze ogląda i kibicuje, ale jak emocje cię ponoszą żeby wyładowywać się na innych klubach (bez względu na to jaki jest wynik) to to już oznaka braku szacunku.