Młoda Ekstraklasa: Potknięcia faworytów

Od soboty do poniedziałku rozgrywano 28. kolejkę Młodej Ekstraklasy. W ośmiu spotkaniach padło 20 bramek. Największe niespodzianki odnotowano w Gdańsku i Chorzowie. Lechia zremisowała z Lechem, natomiast Ruch podzielił się punktami z Arką.

Szymon Mierzyński

W meczu inaugurującym zmagania w ostatniej serii Kolejorz zaliczył bardzo udany występ i wywalczył jedno oczko na Pomorzu. Oba gole padły przed przerwą. Dla gości trafił Jakub Czechanowski, natomiast stan rywalizacji wyrównał Paweł Buzała.

Remis odnotowano także w niedzielnym starciu Ruchu z Arką. Niebiescy mogą być rozczarowani, bowiem nie wykorzystali potknięcia, depczącej im po piętach, Lechii i choć nadal zajmują 1. miejsce w tabeli, to wyprzedzają gdańszczan tylko dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich pojedynków.

Na 3. pozycji plasuje się Wisła. W poniedziałkowej potyczce z ŁKS Łódź krakowianie mieli sporo kłopotów, ale ostatecznie triumfowali 1:0 po bramce Macieja Batko w 86. minucie.

Wygrane gospodarzy odnotowano także w pięciu pozostałych meczach 28. kolejki. Komplet punktów wywalczyły: Śląsk Wrocław, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, PGE GKS Bełchatów oraz Odra Wodzisław. Ostatni z wymienionych zespołów sprawił sporą niespodziankę, gdyż pokonał, znajdującego się dotychczas w ścisłej czołówce, Górnika Zabrze.

Przed nami jeszcze tylko dwie serie spotkań w bieżącym sezonie. Zapowiada się jednak mnóstwo emocji, bowiem Ruch oraz Lechia mają na koncie po 47 punktów i wszystko wskazuje na to, że do końca będą walczyć o ostateczny triumf. W 29. kolejce obie te drużyny zagrają na wyjeździe. Chorzowian czeka pojedynek z ŁKS, natomiast Lechia zmierzy się z Wisłą.