Matkowski i Fyrstenberg w drugiej rundzie

Polscy debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy turnieju Sony Ericsson Open w Miami. Nasi zawodnicy pokonali Jose Acasuso i Juana Monaco z Argentyny w dwóch setach.

Adam Naruszewicz

Polscy debliści od początku meczu dyktowali swoje warunki. Nasi specjaliści od gry podwójnej wyszli w pierwszym secie na prowadzenie 4:1 i nie oddali przewagi do końca seta, wygrywając 6:3. W drugiej odsłonie spotkania gra wyraźnie się wyrównała. O wygranej decydował tie-break, w którym Polacy objęli wysokie prowadzenie 5:1, by ostatecznie wygrać 6:3, 7:6 (2).

W drugiej rundzie rywalami Matkowskiego i Fyrstenberga będą Martin Damm i Pavel Vizner z Czech albo para amerykańsko-australijska Eric Butorac/Jordan Kerr.

Wynik meczu I rundy gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (Polska) - Juan Monaco / Jose Acasuso (Argentyna) 6:3, 7:6 (2)