• Gaizka podsumowuje Mundial *

  Blog pochodzi z 2014-07-13 ma wartość sentymentalną i archiwalną, nie lajkować, minusować można.  Ponieważ mistrzostwa, jak Leo Messi, doczłapały do końca, krótkie podsumowanie zanim kompletnie o nich zapomnę (a półfinałowa trauma sprawiła, że zapomniałem już dużo).Faza grupowa Ośmielę się stwierdzić, (…)

  Więcej

 • Szkarłatna litera "S" *

  * Blog pochodzi z 2014-05-08 ma wartość sentymentalną i archiwalną, nie lajkować, minusować można.Celem niniejszego bloga jest napiętnowanie wszelkiego rodzaju symulantów biegających po zielonej murawie największych stadionów świata, tak, by niczym nazistowscy oprawcy złapani przez Porucznika Aldo Raine, (…)

  Więcej

 • Sportowofaktowa kadra *

  * Blog pochodzi z 2014-05-16 ma wartość sentymentalną i archiwalną, nie lajkować, minusować można.Ponieważ, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, wszyscy i wszędzie ogłaszają składy, postanowiłem to zrobić również ja. Jako nieprzeciętny taktyk powołuję do życia SportowoFaktową drużynę. (…)

  Więcej

 • Miałem sen

   Miałem sen.Zobaczyłem w nim piłkarza idealnego, biegającego po równej jak stół bilardowy i miękkiej jak kocyk wyprany w Perwollu (zapłacili mi za to) murawie Artemio Franchi. Włosy miał jak Nedved, głową grał niczym Bierhoff, a dysponował wyskokiem Ayali. Miał serce do walki Puyola i był twardy jak (…)

  Więcej

 • Bobsleje

  Dzień dobry, dobry wieczór.  Chciałem was zapoznać z moją największą życiową pasją. No dobra drugą w kolejności największą życiową pasją, ale można je łączyć.Przechodząc do Meritum (Kowalczyk mnie namówiła) oświadczam, że mam na myśli oglądanie bobslei w pozycji na Ala Bundy'ego. Pewnie niejeden powie (…)

  Więcej

 • SF ZOO

  Witam szanowną wycieczkę i proszę o spokój.Dzisiaj zademonstruje wam zwierzątka żyjące w SF ZOO, czy wycieczka mnie słucha? Słucha mnie? Proszę o spokój. Margotka zostaw kciuki Wojtusia, dłonie to jedyne jego zabawki.Arletka ja cię grzecznie proszę, zejdź z Pawełka. Słucham..., nie to nie jest konik. (…)

  Więcej

 • Laik dla Laików o sporcie Arystokratów

  Ponieważ nigdy nie jest za późno żeby się nawrócić (a w nawracaniu mam już niemałe zasługi) przypominam kolejnym laikom podstawowe zasady piłki nożnej.No i blogować trzeba, wszak jak śpiewali kibice Legii: "Było ich sześciu, potem dwunastu i założyli blogi dla pederastów. Blog się rozwijał blog się (…)

  Więcej

 • Galeria sław (reaktywacja)

  W związku z gwałtownym, jak reakcje LexoNa na porażki Barcelony, wzrostem liczby blogów. Własnego bloga postanowił stworzyć również Gaizka.  Autor niniejszym powołuje do życia Galerię Sław. Jeśli myślicie, że łatwo się do niej dostać to jesteście w błędzie. By dostąpić tego zaszczytu nie wystarczy być (…)

  Więcej

 • Pierwsze piłkarskie koszulki (podejście trzecie)

  Wszyscy bohaterowie są prawdziwi, istnieją autentycznie, gdzieś tam porozsiewani po wielu miastach naszego kraju, wielu krajach naszej planety, wielu planetach naszego układu i wielu układach naszego wszechświata. A autor? Autor nie istnieje, jest postacią fikcyjną. Ponieważ niedawno odkryłem, że zdarza (…)

  Więcej

 • Cristiano Ronaldo - najlepszy piłkarz wszechświata.

    Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro urodził się 5 lutego 1985 roku, w ostatnim roku kiedy rodzili się jeszcze dobrzy i mądrzy ludzie. 5 lutego do tej pory nie zasłynął niczym w dziejach świata, gdyż historia oczekiwała tego wyjątkowego wydarzenia.Narodziny Cristiano poprzedziła seria niespodziewanych (…)

  Więcej