SF ZOO

autor: użytkownik usunął konto | 2015-01-14, 00:08 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam szanowną wycieczkę i proszę o spokój.

Dzisiaj zademonstruje wam zwierzątka żyjące w SF ZOO, czy wycieczka mnie słucha?
Słucha mnie? Proszę o spokój.

 

Margotka zostaw kciuki Wojtusia, dłonie to jedyne jego zabawki.

Arletka ja cię grzecznie proszę, zejdź z Pawełka. Słucham..., nie to nie jest konik. Co? Nie, nawet jak przekręcisz go na plecy to na nim nie pojeździsz.

Asiu mogę poprosić żebyś uspokoiła towarzystwo.
A skąd Ty znasz takie słowa? ... Nie, nie że brzydkie, koledzy po prostu po angielsku mogą nie zrozumieć.

Słucham Rafałku. (...) Tak będzie sklepik z pamiątkami i nie, rac tam nie sprzedają.
Gotowi już? To idziemy.

Zwierzęta, które dzisiaj zobaczymy pochodzą z odległych, egzotycznych krajów, chociaż większość gatunków występuje jednak w Polsce.

Chodźmy drogie dzieci poobserwować najpierw tutejsze gady:

Mamy tu, proszę szanownej wycieczki Zaskrońca zwyczajnego,

 

choć jak widzimy przekonany jest o swojej wyjątkowości. Występuje głównie na łączach i światłowodach. Gatunek ten jest niejadowity z czego jak widzimy po jego smutnej mince jest niezadowolony. Raczej nie pokąsa ale może próbować opluć więc, dbając o estetykę i higienę powinniśmy drogie dzieci unikać. Zaatakowany zaskroniec broni się często udając martwego, może także wydawać dość głośny syk w celu odstraszenia napastnika. Zaskroniec nie posiada palców toteż pisanie przychodzi mu z trudem i czasami wysługuje się innymi spoufalonymi z nim poczwarkami, ale za to opanował wciskanie przycisków ctr+c, ctr+v, co możemy zaobserwować po jego blogach.

Obok naszego ukochanego zaskrońca widzimy zaklinacza węży,

 

który jak wiemy nie należy do gadów, ale który pomaga w tresurze naszego milusińskiego i uczy go odpowiednio szybko chować się do wiklinowego koszyczka. Bardzo dzielny to człowiek.

Nieopodal kręci się rzułf,

 

który jako jedyny chciał zostać przyjacielem milusińskiego, ale jego zaloty zostały odrzucone toteż widzimy jak biedaczek siedzi teraz w skorupce.

A ten obok to chluba naszego zoo, najstarsze zwierzę w ogrodzie, 250 letni żółw.

 

Do Europy został przywieziony z Brazylii. Kiedy był młody, Garrincha, pozując do zdjęć, żeby stać równo podpierał na nim swoją o 6 cm krótszą nogę. Do nas dotarł jako dar od narodu radzieckiego, ale prawda jest taka, że wyrzucono go z moskiewskiego zoo po tym jak przeturlał się Yaszynowi między nogami.

Wercia kochanie odłóż to.. ile razy mam ci powtarzać. Ślimak

 

nie zostanie twoim przyjacielem.(...) Tak wiem, że najdłużej koło ciebie wytrzymuje ale to dlatego, że najwolniej ucieka. Zostaw go bo ci zostawi trwałe ślady na tablicy... znaczy na koszulce. Swoją drogą nie wiem czy wiesz kochana, że ślimaki zaliczają się do gromad mięczaków, a w ramach ciekawostki wspomnę, że w zasadzie nie opanowały jedynie powietrza.

Co chcesz powiedzieć? A wierszyk. No trochę inaczej to szło, nie Ślimak, ślimak, pokaż rogi, Dam ci spamu na pierogi, Jak nie spamu, to kapusty, Od kapusty będziesz tłusty. Ślimaki nie lubią kapusty, bo całą przegrywają na zakładach bukmacherskich. Zawsze stawiają na żółwia, ale o żółwiach już było.

Idziemy dalej dzieci.

Widzicie tego pająka? To jest proszę łobuzerii, Pawełku na watę cukrową pójdziemy później, czarna wdowa.

 

Nie wiem czy... co ja mówię, oczywiście, że nie wiecie... uhm wiem Wojtuś, ty wiesz wszystko, że czarna wdowa zamieszkuje wszystkie stany USA z wyjątkiem Alaski. Pajęczaki te zaniepokojone ukrywają się, ale lubią żyć blisko ludzi. Ich jad jest 15 razy silniejszy od jadu grzechotnika, ale u człowieka powoduje tylko zatrucie i silne bóle, czasami pozwoli się nawet pogłaskać. W naturze te zwierzątka utrzymują bliskie stosunki z jaskółkami. Dlaczego? Nie wiem, może lubią prognozy pogody.

Słuszna uwaga Aniu. Czarna Wdowa nie jest gadem.

Chodźmy poobserwować ptaszki może ich śpiew was uspokoi.

Widzicie dzieci. To jest ptak drapieżny. Słucham? Oczywiście, że Bielik.

 

Jeremiaszku, ja cię proszę, już ustaliliśmy, że nie tęczowy, więc odłóż te zapałki. Później pójdziemy na papugi. Jak możecie zauważyć jego Sylwetka charakteryzuje się masywnością oraz długimi i szerokimi skrzydłami o prostych, równoległych brzegach. Bieliki, żywią się głównie rybami - leszczami, oraz gryzoniami, myszkami i innymi lewicowymi szkodnikami. Cechuje je postawa wyprostowana i duma z przynależności do tych ziem, a Polska jest trzecim krajem w Europie pod względem liczebności tych jastrzębiowatych. Prześladowania ze strony człowieka sprawiły, że ostatnio jeden ubył.

Ooo widzicie te gołąbki jak sobie gruchają.

 

Arletka nie śmiej się, gruchają powiedziałem. Niby zwierzątka pospolite ale jak widzimy ich wzajemne szczęście wyróżnia je spośród tylu gatunków egzotycznego ptactwa i na wolności mogą pofruwać. A nie, przepraszam, z tego co widzę już zaobrączkowane...

A te ptaszki drogie dzieci z pewnością już widziałyście. Tak, to nasze polskie, swojskie jaskółki.

 

Jaskółki to ptaki wędrowne, ale zawsze z niesamowitą precyzją wracają do swoich gniazd. To jedne z mniej płochliwych ptaków, same szukają obecności człowieka, którego obiekty ułatwiają im wydanie na świat potomstwa. Pisklęta wychowywane są przez oboje rodziców. Samce jaskółek cechuje wielkie zamiłowanie do chmielu.

Ooo, a spójrzcie co jest tam w rogu. Takie stworzonko przypominające Pawełka kiedy stoi w kącie. Tak to sowa.

 

Nie krzycz, Wercia. Ten kotek jej nie zje, On się sową opiekuje. Wiem, że to dziwne. Sowy prowadząc zasadniczo osiadły tryb życia, głównie siedzą na kanapie i grają w Fifę. Sowy jako jedyne spośród ptaków mrugają używając górnej powieki, co zapewne sprawia, że wyglądają tak uroczo. Sowy odżywiają się pokarmem zwierzęcym od owadów po ssaki. Najczęstsze strategie polowań u sów to czatowanie. Zjadają to, co jest najłatwiej dostępne i uda im się upolować.

To może tyle o sowach.

Tak mój Ty geniuszu. Wołanie kota: taś taś taś na pewno ci pomoże.

 

A skoro już przy kotach jesteśmy, to drogie dzieci unikajmy, bo drapią, gryzą, a już zwłaszcza te rude. A teraz dowcip. Czego brakuje rudemu na imprezie? Tak Wercia, zaproszenia. Koty to gatunek ssaka udomowiony, choć w jego przekonaniu udomawiający człowieka. Koty z natury są towarzyskie, chociaż to one dobierają sobie towarzystwo. Charakteryzują je nagłe zmiany nastroju i towarzysząca im agresja.

Ooo jest i nasza papużka.

 

Niezwykle gadatliwe stworzenie. Tak Jeremiaszku, podpalimy wychodząc. Tak jak widzicie ma czerwone pióra na głowie, szyi i spodniej części ciała, tylna część szyi ma złote pióra tworzące swego rodzaju opaskę. Papugi te słyną z towarzyskiego charakteru, łatwo dają się udomowić czego właściciel szybko zaczyna żałować. Tolerują inne ptaki, jednak szukając partnerki stają się nieznośnie i zaczynają dziobać ewentualnych przeciwników gdzie tylko się da. Asia słyszałaś? Co papużka powiedziała? You will never win again? Nie wiem co to znaczy. Dodam tylko dla waszego bezpieczeństwa, że ptaki te gdy nie żerują są bardzo łatwo zauważalne, a żerują w grupach o poranku i późnym popołudniem. Teraz wiecie jakich godzin unikać. Znowu coś mówi. Z tą papugą personel zoo popełnił jedną straszną pomyłkę, żeby łatwiej było sprzątać zaczęli jej wyściełać klatkę gazetami i wrzucali głównie to czego nikt nie chciał przeglądać: dzienniki statystyczne, kroniki piłkarskie, a to cholerstwo nauczyło się czytać i teraz ciągle gada.

Idziemy, Jeremiaszku zostań z tyłu i wiesz co zrobić, nie dość, że papuga to jeszcze czerwona.

A co jest w tej klatce? Nic nie widzę... Gdzie? A jest. Trzęsie się za drzewem.

 

Norman małpki się ciebie przestraszyły, ściągnij tę maskę.(…) To nie maska, to przepraszam. Margit nie mogłaś go trochę umalować. (…) Już to zrobiłaś... No nic, Normanek postaraj się trzymać z tyłu to może jakieś zwierzątka jeszcze zobaczymy.

Tak to jest Osiołek,

 

Jeremi odłóż nóż. Dobrze może osłami się nie zajmujmy bo szukają koziego mleka. Na pewno są tu ciekawsze zwierzątka.

Coraz gorzej z Wami.

Jeremiaszku jak ty tam wszedłeś?! Chodź tutaj szybko! To jest wybieg dla lwów!

 

Co robisz? Powołujesz Kalifat Salami, to będzie ci potrzebne dużo salami bo lew wygląda na głodnego.

Co Ty mu powiedziałeś, że tak złagodniał? … że też kibicujesz Szwajcarii, to teraz rozumiem dlaczego siedział tu sam.

Zostawmy Jeremiaszka, czuje się jak u siebie.

Nie bój się Asia. Dlaczego tak dziwnie się do ciebie uśmiecha, fakt to podejrzane. To jest proszę łobuzeri hipablopotam.

 

Wielkie, powolne, ciężkie stworzenie. Hipcie aktywne są dopiero o zmierzchu i nocą, skubią wtedy trawę na łąkach w pobliżu wody, zjadają także rośliny wodne, piszą blogi. Przebywają w stadach składających się z dominującego samca i podlegających mu samic w liczbie od 10 do 40 osobników. Samce bronią i przewodzą terytorium obejmujące pewien odcinek rzeki i na nim gromadzą swój harem. Pomimo fizycznych podobieństw do świń i innych znanych parzystokopytnych, ich najbliżsi żyjący krewni to walenie – wieloryby, morświny itp. Hipopotamy mają charakterystyczny wygląd: beczkowaty tułów, brak owłosienia na ciele, krótkie nogi, dużą głowę i znaczne rozmiary. Hipcie świetnie czują się w wodzie ponieważ duża warstwa podskórnego tłuszczu zapewnia im znakomitą pływalność. Mhm zaczyna szczerzyć kły, chyba pora znikać.

Co margitka? Całkiem urocze.... proszę Cię...

Słyszałem, że w basenach mają prawdziwą syrenkę. Chcecie zobaczyć syrenkę? To za mną.

hehe widzicie tego delfinka przypominającego Biebera.

 

Dlaczego tak dziwnie pływa? Może jest zmęczony, wiecie, że delfiny tak jak ludzie uprawiają seks dla przyjemności i zabawy? Słucham Pawełku.... co to jest seks? Ooo widzisz! Arlecia ci w autobusie wyjaśni. Ale teraz szybciutko uciekamy stąd bo zaczyna ocierać się o ściany.

O jest i nasza Syrenka.

 

Piękna, prawda? To jest syrena królewska, panowie wosk do uszu. Dobrze Ta syrenka jest dość nietypowa, jeśli brać pod uwagę naszą wiedzę na temat tych wspaniałych istot. O ile podania zakładają, że syreny zamieszkiwały wyspy na morzu Śródziemnym, ta upodobała sobie wody fiordów, zamiast marynarzy wabi piłkarzy i nie śpiewem, lecz dopingiem. Pawełku nie wyjmuj! i stracony.

Słucham Arlecia?

Dlaczego w tej klatce stoi tylko pusty kosz na śmieci? hmm poczytajmy.

 

"Oscar to futrzasty, zielony potwór, który mieszka w kuble na śmieci. Jego ulubionym zajęciem jest bycie tak nieszczęśliwym i zrzędliwym, jak to tylko możliwe, a także przekazywanie tych uczuć komu tylko się da. Jeśli chcesz mieć dobry dzień, nie podchodź. Przed zbliżeniem się do klatki zalecane jest zatkanie nosa, i założenie odzieży ochronnej gdyż ryzyko oberwania odpadkami jest nader duże
ZOO nie ponosi odpowiedzialności za straty fizyczne i moralne będą skutkiem spotkania z Oscarem. Odwiedzający podchodzący do klatki zobowiązani są do zachowania dużej ostrożności i proszeni o nie uderzanie w kubeł na śmieci"

Dzieci chodźmy do autobusu. Klatka jest otwarta, a to znaczy, że zwierzątko musiało gdzieś pójść.

Już, raz, raz! Idziemy droga wycieczko do wyjścia.

Pamiętacie jak nazywa się ten piesek?

 

Tak Margociu, to jest Snoopy. O Wojtek chodź tu, gdzie mieszka Snoopy? I tu cię mam, w żadnej budzie... w budziusi.

hej hej hej

Słyszałyście, zaszczekał do nas. Nie bójcie się dzieci, możecie podrapać za uszkiem. Co ci zrobił? Kciuka polizał, to dlatego, że chciał ci go rozgrzać.

Do autobusu kochani, przewodnik musi łyknąć coś na nerwy.

 
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
pablo80 - RSKZ

A ja cały czas czekam w autobusie na wyjaśnienia..., ale Arletka ze Stanów daleko ma ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

A ja kolejny raz poszłam do .... Oskara :)) Coś przebąkiwał, że mało ludzi go odwiedza ;) Przyjemnie to czytać jeszcze raz, i raz, i raz ........i etd. :))

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

A ja kolejny raz poszłam do .... Oskara :))
Coś przebąkiwał, że mało ludzi go odwiedza ;)
Przyjemnie to czytać jeszcze raz, i raz, i raz ........i etd. :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Pamiętaj Psinko, że motyle krótko żyją :/ ale za to JJ jak dał radę :) Nawet na kuponie go miałem :D Miłego dzionka :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pablo80

Pamiętaj Psinko, że motyle krótko żyją :/
ale za to JJ jak dał radę :) Nawet na kuponie go miałem :D
Miłego dzionka :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Wiesz co pluszaku, dobrze, że już nie jesteś Oskarem :) Tylko w jakiego motyla się przeistoczyłeś/przeistaczasz ? Ciekawe, ciekawe :)) Kolorowych :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czarna Wdowa

Ale jajco !!! Wychodzi na to, że Gazik bierze mnie za erotomankę :D
Dzięki za dowartościowanie :D
Blog jest fantastyczny. Gazik rozwijasz się :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
asia

Więc tak ...co by tu napisać...chwilka,bo jak na razie nic nie przychodzi do głowy..:P Coś tam mi się plątało po moim małym móżdżku ale już zapomniałam...:P Jacie...ale ekstra...a wiesz co....? u mnie pada śnieg...:D Wróciwszy do tematu....świetne pióro(którego niby nie masz),poczucie humoru(czasem Ci wychodzi),dopieszczona złośliwość(wyjątkowa)....:) Superaśnie Ci to wyszło..:) Brawa..:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Próbuję, ale nie zadziałało ??? Albo ze mnie to jest ....... chwila milczenia, hej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Ponieważ nie jesteś mężczyzną to dla ciebie dostępny jest też opis syrenki. Trzeba kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszy na to puste pole pod: panowie wosk do uszu.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gaizka

Ponieważ nie jesteś mężczyzną to dla ciebie dostępny jest też opis syrenki. Trzeba kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszy na to puste pole pod: panowie wosk do uszu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Szakaluch dobrze to określił - Quźwa :)) Gaizka jesteś rewelacyjny :) Jak jeszcze raz kiedyś powiesz, że nie umiesz to Cię pogryzę :)) Jest świetny :)) Przeczytałam już dwa razy, a będę wracać parenaście,...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Jeszcze duże przepraszam, że nie odwiedziłam zoo wczoraj, ale siadł mi internet podczas rozmowy z Janiołem ....i du*a.
Jeszcze raz szacuneczek Gaizka i chylę czółka :)))
Ja i tak podeszłam do .....potworka, nic mi nie zrobił :)))))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Szakaluch dobrze to określił - Quźwa :))
Gaizka jesteś rewelacyjny :) Jak jeszcze raz kiedyś powiesz, że nie umiesz to Cię pogryzę :))
Jest świetny :)) Przeczytałam już dwa razy, a będę wracać parenaście, dzięki :)))) hej
O upssss, to z wrażenia.....trochę popuściłam ;) Pseplasam :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)

ostatnia odpowiedź: 14 stycznia 2015 [4 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.