Roland Garros: szybki mecz Agnieszki i Urszuli

Agnieszka i Urszula Radwańskie awansowały do drugiej rundy gry podwójnej wielkoszlemowego French Open (z pulą nagród 7,23 mln euro). Tenisistki z Krakowa pokonały Ukrainkę Wiktorię Kutuzową i Francuzkę Aravane Rezai 6:2, 6:1.

W pierwszym secie Agnieszka i Urszula objęły prowadzenie 4:2. W siódmym gemie Polki od stanu 0-30 wygrały cztery piłki z rzędu i podwyższyły prowadzenie na 5:2. Kutuzowa i Rezai nie wykorzystały szansy na trzeciego gema. W ósmym gemie prowadziły 40-15, ale przegrały go po grze na przewagi. Tenisistki z Krakowa wykorzystały już pierwszą piłkę setową.

Na początek drugiego seta siostry Radwańskie przegrały własne podanie, ale następnie zdobyły sześć gemów z rzędu i bez najmniejszych problemów zapewniły sobie awans do drugiej rundy. Każdy z setów trwał po 30 minut. Ich kolejnymi rywalkami będą reprezentantka Tajwanu Chia-Jung Chuang i Hinduska Sania Mirza (nr 14).

Agnieszka w czwartek będzie walczyć o awans do trzeciej rundy turnieju singlowego, a jej rywalką będzie Ukrainka Maria Korytczewa. Urszula może się skupić już tylko na deblu. W pierwszej rundzie singla we wtorek wyeliminowała ją Belgijka Yanina Wickmayer.

Wcześniej porażkę poniosła Marta Domachowska, która grała w parze z Tamirą Paszek. Polka i Austriaczka przegrały z Amerykanką Julie Ditty i Argentynką Marią-Emilią Salerni po trwającym blisko 2,5 godziny spotkaniu.

Roland Garros, Paryż
Wielki Szlem, pula nagród 7,23 mln euro
środa, 27 maja 2009
wyniki, kobiety

pierwsza runda gry podwójnej:

Agnieszka Radwańska/Urszula Radwańska (Polska) - Wiktoria Kutuzowa/Aravane Rezai (Ukraina/Francja) 6:2, 6:1

Marta Domachowska/Tamira Paszek (Polska/Austria) - Julie Ditty/Maria-Emilia Salerni (USA/Argentyna) 6:7 (3-7), 7:5, 6:2

Chia-Jung Chuang/Sania Mirza (Tajwan/Indie, 14) - Ipek Senoglu/Yanina Wickmayer (Turcja/Belgia) 7:5, 6:1