Dwie bramki Tomasza Gruszczyńskiego w Pucharze Luksemburga

W weeekend pauzowała luksemburska ekstraklasa (Nationaldivisioun). Odbyły się natomiast mecze 1/8 finału Pucharu Luksemburga. Mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng, zmierzył się na wyjeździe z przedstawicielem miejscowej II ligi (1 Div. 2 Bez.) - US Sandweiler.

Wojciech Święch

W kadrze przyjezdnych na to spotkanie znalazł się Tomasz Gruszczyński. Rozpoczął on pojedynek na ławce rezerwowych. Wszedł on na murawę w 44. minucie, kiedy to goście prowadzili już 4:0. Polak zastąpił na boisku Emmanuela Coqueleta.

Nasz rodak po przerwie wpisał się dwukrotnie na listę strzelców - w 61. i 88. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem F91 w stosunku aż 8:0.

Oprócz Polaka gole dla przyjezdnych zdobywali także - Sébastien Rémy, Johan Bellini, Joris Di Gregorio (dwie), Emmanuel Coquelet oraz Žarko Lukić.

Zespół Football 1991 Diddeleng awansował do kolejnej rundy Pucharu Luksemburga.

US Sandweiler - Football 1991 Diddeleng 0:8 (0:4)
0:1 - Rémy 21'
0:2 - Bellini 23'
0:3 - Di Gregorio 24'
0:4 - Coquelet 42'
0:5 - Gruszczyński 61'
0:6 - Lukić 83'
0:7 - Di Gregorio 86'