Jupiler League: Osiem bramek w Brugii, Anderlehct wiceliderem!

Piłkarze FC Brugge mogą już zapomnieć o mistrzostwie Belgii. Niebiesko-czarni w niedzielę zostali rozgromieni w Brugii przez Racing Genk 2:6 i spadli na trzecie miejące w tabeli. Na pozycję wicelidera awansował Anderlecht Bruksela, który na własnym boisku pokonał 3:1 Cercle Brugge.

Daniel Rosół

Anderlecht rozpoczął mecz z Cercle od straty bramki. W 37. minucie z lewej strony boiska po ziemi dośrodkował Kristof Snelders, a błąd Davy?ego Schollena wykorzystał Tony Sergeant, który na długim słupku z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Jednak po zaledwie czterech minutach kapitan Fiołków Jelle van Damme doprowadził do wyrównania. Po dwudziestu minutach drugiej połowy bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Mbark Boussoufa wyprowadził Anderlecht na prowadzenie, a pięć minut później van Damme po raz drugi wpisał się na listę strzelców ustalając końcowy wynik. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Marcin Wasilewski, który w 27. minucie został ukarany żółtą kartką - już 10. w tym sezonie.

W ostatnim meczu dotychczasowy wicelider podejmował aktualnego wicemistrza kraju. Gracze FC Brugge nie mogli pozwolić sobie na potknięcie w meczu z Racingiem, bo oznaczałoby to właściwie przekreślenie szans na mistrzowski tytuł. Tymczasem niebiesko-czarni na boisku zostali zdemolowani przez zespół z Genk aż 2:6! Piłkarze Jacky?ego Mathijssena już po sześciu minutach przegrywali 0:2, a przed przerwą stracili jeszcze dwie kolejne bramki, strzelając tylko jedną.

Porażka FC Brugge przy zwycięstwie Anderlechtu na Cercle oznacza małe przetasowanie w górnej strefie tabeli. Fiołki awansowały na drugie miejsce kosztem niebiesko-czarnych, a Cercle spadło tuż za podium.