Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • guest lubi Komentarz

  Na wstępie podejmę ważny temat nt. kondycji społeczności fanów piłki ręcznej portalu sportowefakty.pl.

  Plemienne dyskusje między kibicami Kielc i Płocka widoczne i dominujące na tym portalu są do bólu żenujące. Z grubsza - jedni atakują drugich, używając tych samych metod i identycznych sposobów argumentacji, nie widząc zarazem, że nie tworzy to żadnej nowej jakości dla szczypiorniaka i dyskusji na jego temat.

  Nafciarze wytykają Kielcom chamstwo na dekoracji Michała Daszka, Kielczanie wypominają Nafciarzom znacznie większe wybryki. Na serwisie nafciarze.info moderator usuwa komentarze wspominające szkalowanie Dujszebajewa i Wenty jako trenerów polskiej kadry na meczu w Płocku. Oplucie Mirzy Dżomby w Płocku też nie miało miejsca.

  Jedni wygarniają drugim, że ich drużyna jest wspierana przez sędziów. W zależności od błędów arbitrów w danym meczu to albo Petrochemia, albo Servaas mają mieć ich w swojej garści. Kali jeść, Kali pić.

  Apeluję więc o jedno - jedni i drudzy skończcie waść i wstydu oszczędźcie.

  Dzisiejszy mecz obnażył braki Vive w tym sezonie - mierną grę obronną i słabość bramkarzy. Kulała też gra kombinacyjna, tylko kilkukrotnie zespół z Kielc zaprezentował udane i efektowne krzyżówki. Słaby mecz zagrały gwiazdy drużyny - Alex Dujszebajew, a w szczególności Luka Cindrić, który pożegnał się z kieleckimi fanami w złym stylu. Zawodnik odmówił wyjścia na piątkową prezentację drużyny w Kolonii, nie chciał też kontaktować się z mediami jako zawodnik Vive.

  Tematem na odrębną dyskusję jest poziom sędziowania arbitrów z Portugalii w tym meczu. Podyktowali masę kar indywidualnych, których mogli uniknąć, co wpłynęło negatywnie na ducha gry. W kilku sytuacjach, gdy Kielce dopadały Barcelonę podejmowali stronnicze decyzje na korzyść zespołu z Katalonii. Szczytem było puszczenie gry z ewidentnymi krokami w wykonaniu Duarte. Trzeba wreszcie powiedzieć sobie otwarcie, że poziom patologii w środowisku sędziowskim w piłce ręcznej jest jeszcze wyższy niż w piłce nożnej.

 • guest lubi Komentarz

  Spokojnie możesz sobie darować te „oczywiste oczywistości", bo z pewnością nikt się po tobie czegoś innego nie spodziewał
  A wolne kciuki to sobie możesz wsadzić..., żeby się z zazdrości nie zes...

 • guest lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • guest napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: mistrz zostaje w Kielcach! PGE VIVE z szesnastym tytułem

  Gratulacje za piękną walkę! W tym roku puchar zostaje w domu po raz kolejny, tam gdzie jego miejsce. Kolejny raz Iskra, klub który wg teorii kilku wybrańców podobno już nie istnieje, pokazała Orlenowi Wiśle Płock miejsce w szeregu. Po co było tak się srać, pisać donosy, ośmieszać się? Co przyniesie przyszły rok, tego jeszcze nikt nie wie, ale dzisiaj wystarczyła odrobina mobilizacji i mistrzostwo rozstrzygnięte zostało po kilkunastu minutach meczu rewanżowego. Jeszcze raz gratuluję obu drużynom wspaniałej walki.

 • guest lubi Komentarz

  Płocczaki pierwszy raz od niepamiętnych czasów wybraliście się na mecz do Kielc, a tu taki ch.. jak Batorego komin. No i nie lepiej było w domciu zostać? :)


  ps. Orlen Wisełce gratulujemy 18-tego wicemistrzostwa i życzymy kontynuowania wspaniałej passy na podium w przyszłości :)

 • guest napisał/a komentarz do Artsiom Karalek oszczędzony. Kary nie będzie

  Przecież wszyscy wiedzą co się stało, cyt. T.D. "Tutaj my nieelegancko, a wy elegancko. My bijemy, a wy walczycie" i tak od lat.

 • guest lubi Komentarz

  Zarząd Orlen Wisełki "pożegnał" Wicharego, tak jak kibice tego klubu zwykli "żegnać" kolejnych trenerów. Ot takie płockie klimaty :)

 • guest napisał/a komentarz do Legenda Orlenu Wisły Płock na lodzie. Marcin Wichary nie dostanie pracy w klubie

  Jeśli jest to prawda, to nieźle Wisła Plock wychu.ała Wicharego., aż się wierzyć nie chce.

 • guest lubi Komentarz

  Oglądam na małym ekranie mecze LM i często nie wszystko dokładnie widać, ale muszę przyznać, że jak staram się nie narzekać na pracę arbitrów, tak tutaj gwizdki były wyjątkowo wyrachowane. Żadnych wykluczeń z kapelusza, ale "po cichu" sędziowie dużo pomogli Motorowi moim zdaniem.

  Co do gry to to co zawsze, gra do skrzydeł w zasadzie nie istnieje, obrona kuleje(zobaczcie jak musiało zagrać Vive żeby dograć do koła a jak banalnie robił to Malasinskas). Jednak najbardziej przykro patrzy mi się na Marko Mamica, chłopak chyba ewidentnie się męczy tą całą sytuacją a ten jego rzut w drugiej połowie i złapanie czapy to chyba taki mega duży przejaw frustracji.

  Mam wrażenie, że z jednej strony mamy dzięki Talantowi na teraz i na dłuższy czas Aleksa i jego brata(chociaż ten w zasadzie nic jeszcze nie pokazał) a z drugiej strony kilku zawodników jest nazwijmy to lekko "zniszczonych" - Mamic, Bombac. Ze szczególne uwagą warto zerkać na tego drugiego w dzisiejszym meczu z Wisłą Płock.

 • guest lubi Komentarz

  Maxiu-102 został właśnie zablokowany na miesiąc za dezorganizowanie forum. Redakcja SF nie ma żadnego związku z jego wpisami.

 • guest napisał/a komentarz do Marek Panas: Jestem zażenowany stanem polskiej piłki ręcznej

  Nieważne co ważne żeby coś napisać, a że pierdoły i inwektywy to co to komu przeszkadza. Można bronić pasterza kóz, choć jego zajęcia nie przewidziałby pewnie człowiek o ogromnych zdolnościach do predykcji, tylko po co? „Oceny” Panasa, na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, są nielogiczne i niekonsekwentne, jedyne co z nich przebija to negatywna postawa wobec ZPRP i kieleckiego środowiska piłki ręcznej ze szczególnym uwzględnieniem trenera. Jest jednak jeden promyk nadziei w wypowiedziach Panasa „polska myśl szkoleniowa”. Obecnie mamy zderzenie z rzeczywistością, polska myśl szkoleniowa objawiła nam się jak grom z jasnego nieba podczas meczu z Izraelem. Panas nie widzi tu problemu w obecnym trenerze (choć muszę przyznać bardzo kibicuję Piotrowi Przybeckiemu) lecz winą za porażkę z Izraelem obarcza nie występujących aktualnie w reprezentacji zawodników z Kielc. Zachowanie konwencji przez Panasa byłoby dobre, niestety w dniu dzisiejszym jest tylko i wyłącznie prezentacją jego postawy i niczym więcej. Chwała Panasowi za ilość meczów rozegranych w reprezentacji Polski, jednak nigdy nie miał i prawdopodobnie mieć nie będzie takiego wkładu w osiągnięcia i rozwój naszej drużyny narodowej, jak co najmniej dwóch trenerów i kilku - kilkunastu zawodników grających wcześniej lub obecnie w Kielcach. Podsumowanie, a po co??? mamy kolejnego eksperta, tym razem „matoła”.

 • guest lubi Komentarz

  Zawodnicy z Kielc jak najbardziej powinni grać w kadrze...najlepiej Luka i Alex :))) Panie Panas, starał się Pan jak nigdy - wyszło jak zawsze. Plus dla Pana, bo ci w Izraelu nawet się nie starali.

 • guest otrzymał brązowy medal w kategorii Promotor Dnia

 • guest lubi Komentarz

  To zabawne, bo za kadencji poprzedniego selekcjonera Związek był niewinny :)
  Brakuje mi tu jeszcze komentarza Sylwka Sikory i będziemy mieli komplet jeśli chodzi o "ekspertów" Sportowych Faktów.

 • guest lubi Komentarz

  Ogarnąć się i to w trybie natychmiastowym ,powinieneś TY! Zawodnicy Vive nie odmówili gry, tylko zrezygnowali z gry w reprezentacji, a jest to ich wyłączna decyzja i prawo ,i nie kibice o tym decydują!

 • guest lubi Komentarz

  Dokładnie tak. Na chwilę obecną prócz Moryty, o którym dziwnym trafem pan Marek zapomniał do kadry nadawałby się jedynie Dzidziuś tylko po co on w tej kadrze miałby być? Ja tam widzę dużo więcej błędów Przybeckiego niż pan Marek nasz najlepszy ekspert.

  Wróćmy jednak do Duszebajewa. Talanta winię tylko o jedno... o to, że uległ opinii publicznej i wrócił do powoływania zawodników z Kielc chociaż to już nie było potrzebne, a wręcz zbędne (za przeproszeniem zawodników), bo nie wnosili tego co wnosili kiedyś i widać było mentalne wypalenie po IO i tylko niepotrzebnie dostało się im od 'kibiców' aka petrochemia i dostało się reprezentacji przy wynikach.

  Teraz winy Przybeckiego co do ostatnich powołań. Albo budujemy kadrę na 2023 rok i stawiamy na młodych, albo bierzemy wszystkich najlepszych na chwilę obecną i się nie kompromitujemy kolejny raz z rzędu. Przybecki obrał taktykę 'krótkoterminową' i tak się z nią kompromituje. Nie pomoże to kadrze na 2023 rok, ani też nie pomaga na chwilę obecną.

  Duszebajew doskonale wiedział, że trzeba oddzielić starą gwardię i zacząć budować wszystko na nowo z celem długoterminowym jednak związek i część kibiców chciało ciągłości sukcesów tam gdzie się po prostu nie dało. Z kolei Przybecki nie jest żadnym wizjonerem, bo bierze wszystko co obecnie jest najlepsze i z tymi zawodnikami osiąga bardzo słabe wyniki. Niestety Piotrek jest do wymiany w trybie natychmiastowym i na pewno Talanta już nie namówią na powrót to na tym stanowisku widziałbym Patryka Rombla. Według mnie Patryk na razie gdzie się pojawiał tam się sprawdzał i drużyny notowały progres, a z Piotrkiem jest dokładnie odwrotnie.

 • guest lubi Komentarz

  Durnota pogania durnotę , pan Panas utrzymuje poziom , poziom mocno rozrywkowy. Złota myśl o winie zawodników Vive za katastrofę zwaną kadrą powinna przejść do annałów piłki ręcznej.

 • guest napisał/a komentarz do Marek Panas: Jestem zażenowany stanem polskiej piłki ręcznej

  Jak to było panie Panas? "Czas na polską myśl szkoleniową" - to masz czego chciałeś i siedź cicho. Teraz "żaden trener nie poprowadziłby obecnej kadry do sukcesów", a chwilę wcześniej to była wina trenera. Panie Panas, rzeczywiście znowu powtarzasz się: "Jak zawodnicy VIVE mogą zrezygnować z występów", trzeba było grzmieć wcześniej na siebie samego i Tobie podobnych frustratów wyzywających i wygwizdujących reprezentację Polski. Panie Panas, może jesteś ekspertem, tylko nie wiadomo od czego, może od polewania szampana.

 • guest lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • guest lubi Komentarz

  @ZKS_WISŁA poluzuj gumkę w majtkach i przeczytaj zarówno sam tytuł jak i cały artykuł jeszcze raz, tym razem uważnie, bo zdaje się czegoś nie zrozumiałeś :)

 • guest napisał/a komentarz do Bomba z opóźnionym zapłonem. PGE VIVE Kielce w ogromnych tarapatach

  Mam temat dla Pana Redaktora: "Rodzina VIVE wzmacnia się i powiększa! Umowy sponsorskie z klubem przedłużyły firmy..."

 • guest napisał/a komentarz do Bomba z opóźnionym zapłonem. PGE VIVE Kielce w ogromnych tarapatach

  (cyt.) Jak już nie mister europa, to pewno mister mazowsze.

 • guest lubi Komentarz

  Do izolatki, przypadek beznadziejny.

  Jakich polskich pieniędzy? Gdzie była Iskra bez Servaasa? Rozumiem, gdyby to był jakiś szejk, ale zakłady pod Kielcami to są polskie pieniądze. A Bertus jest Polakiem z zasługami miliard razy większymi niż Twoje.


  Persona non grata to mówią na Ciebie w towarzystwie ludzi powyżej 80 IQ. Bertus zbudował z poziomu w miarę solidnego polskiego klubu zespół na miarę czołówki europejskiej, a ten baran będzie go rozliczał. I co że Vive ma kłopoty? Nie ma nic złego w angażowaniu w klub większej części środowiska, także miejskiego i politycznego.
  Wszyscy lubili przez lata sukcesów grzać się w blasku klubu, teraz wychodzą ich prawdziwe intencje. Przy wygranych było wspólne dobro, teraz jest prywatny problem Berta.
  Vive sobie dawało radę w gorszych sytuacjach (pożar w halach w Górkach Szczukowskich), da sobie radę w tej.

  A ciśnięcie Bertusa za to, że próbuje od lat zbudować coś wielkiego i nie stać go na rywalizację z Vesprem, które dostaje od rządu ok. 10 mln zł rocznie i drugie tyle z samorządu to największy przykład wieśniactwa i polaczkowatości, jaki można sobie wyobrazić. Ma się powiesić, że ma 20 milionów zamiast 30, bo wielki polaczek mazowsze tak mówi? Słowa o związku nie powie, szkoleniu, niewykorzystaniu złotej generacji, Bertus mu zepsuł piłkę ręczną.
  Słoma z butów i piana z pyska, szczekaj dalej, jeszcze niejeden triumf Vive będziesz musiał przeżyć.

 • guest napisał/a komentarz do Miasto nie dofinansuje PGE VIVE Kielce. Prezydent: Nie mamy takich pieniędzy

  oj, ależ prowokacja, aż sam się wystraszyłem. Jeśli dobrze zrozumiałem myśl, to nie my tylko oni.

 • guest napisał/a komentarz do Miasto nie dofinansuje PGE VIVE Kielce. Prezydent: Nie mamy takich pieniędzy

  "Kibice" Orlen Wisły Płock wielokrotnie wyzywali trenera reprezentacji Polski od nieudaczników, kazali mu wypier..alać, zarzucali mu zły dobór zawodników, brak myśli szkoleniowej, zły dobór taktyki, fatalną postawę podczas branych czasów, brak honoru itp, itd... Takie radosne przygody miał terener reprezentacji Polski w klubie Orlen Wisła Płock. Na koniec trener reprezentacji Polski Piotr Przybecki został wywalony z klubu Orlen Wisła Płock.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.