Mariusz Jurkiewicz drugim strzelcem Asobal

W 24. kolejce Liga Asobal z bardzo dobrej strony pokazał się Mariusz Jurkiewicz z JD Arrate. Jego zespół zmierzył się na wyjeździe z Fraikin BM Granollers. Goście odnieśli zwycięstwo w stosunku 34:32. Nasz rodak w szeregach przyjezdnych zdobył 15 bramek, czym zapisał się do kronik historii swojego klubu.

Wojciech Święch

Polak w pierwszej połowie meczu siedmiokrotnie umieścił piłkę w siatce. Po przerwie do bramki rywali trafił jeszcze osiem razy. Jurkiewicz popisał się w tym spotkaniu skutecznością na poziomie 83 procent.

Nasz rodak dzięki kapitalnemu występowi pobił klubowy rekord. Do tej pory najskuteczniejszym strzelcem pierwszoligowym w historii JD Arrate był Rosjanin Kalarash. W sezonie 1993/1994 zdobył on 14 goli w pojedynku ligowym ze stołecznym Seguros Solís.

Jeszcze lepszym dorobkiem w barwach JD Arrate może się pochwalić Ratko Bozinović. W meczu przeciwko Trébol Avilés zawodnik strzelił 18 bramek. Jednak wyczyn ten nie został osiągnięty w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w División de Honor B.

Rekordzistą ekstraklasy jest obecnie Zoran Mikulić. W sezonie 1994/1995 zdobył on 21 goli dla Pilotes Posada Octavio w pojedynku przeciwko Guadalajara.

Jurkiewicz po występie w spotkaniu z Fraikin BM Granollers w klasyfikacji strzelców awansował z 7. na 2. pozycję. Polak może się pochwalić obecnie 141 trafieniami. Nasz rodak ustępuje tylko Ikerowi Romero z Barcelony (157 bramek).