Podsumowanie meczów towarzyskich

W piątek, 5 czerwca zostały rozegrane trzy mecze towarzyskie, a zdecydowanie spośród nich zapowiadała się rywalizacja Francji z Turcją. Ostatecznie Trójkolorowi wygrali 1:0. Ponadto Syria rozgromiła 6:0 Sierra Leone, Czechy pokonały 1:0 Maltę, a dzień wcześniej Chiny uległy 1:4 Arabii Saudyjskiej.

Adam Kiołbasa

Pojedynek Trójkolorowych z trzecią drużyną ostatnich Mistrzostw Europy był bardzo ciekawy. Spotkanie właściwie rozstrzygnęło się w 38. minucie, kiedy to Uzulmez faulował jednego z rywali, a Karim Benzema strzelając gola z rzutu karnego dał Francji cenne trzy punkty.

Popis gry dała Syria, która rozgromiła 6:0 Sierra Leone. Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie po golu Amaeira. Do przerwy było już aż 3:0, po tym jak dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Zeino. Kolejne bramki padły już w samej końcówce pojedynku, a strzelali je kolejno: Rafe, Amaeir i ponownie Rafe.

Sporo szczęścia miała reprezentacja Czech. Nasz grupowy rywal ze sporymi problemami, ale po golu Necida z 77. minuty pokonała Maltę.

Ponadto Arabia Saudyjska po trafieniach Kahtaniego, Noora, Hazaziego i Hawsawiego pokonała 4:1 drużynę Chin. Ning zdobył honorową bramkę dla swojego zespołu.