El. do MŚ 2010: Ekwador pokonał Peru

Reprezentacja Ekwadoru zgodnie z planem pokonała Peru, dzięki czemu znacznie zwiększyła swoje szanse na grę w barażach, która może jej pozwolić na udział w Mistrzostwach Świata 2010, bo zrównała się w tabeli z piątym Urugwajem.

Adam Kiołbasa

Fatalnie spisujący się w tych eliminacjach gospodarze już do przerwy przegrywali 0:1, kiedy to w 38. minucie bramkę dla Ekwadoru zdobył Vite. W 52. jednak Vargas zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało do gości. W 59. cenne trzy punkty zapewniło im trafienie Tenorio.

Liderem strefy CONMEBOL z 24 punktami jest Brazylia, a tyle samo oczek udało się zgromadzić drugiemu Paragwajowi. Chile ma 23 punkty, a Argentyna 22 i właśnie te reprezentacje znajdują się w strefie bezpośredniego awansu do mundialu. Piąte miejsce (strefa barażów) zajmuje mający siedemnaście oczek Urugwaj, a tyle samo zgromadził szósty Ekwador. Zaledwie o punkt mniej ma Wenezuela. Ponadto czternaście oczek zgromadziła Kolumbia, dwanaście Boliwia, a zamykające tabele Peru siedem.

Peru - Ekwador 1:2 (0:1)
0:1 - Vite 38'
1:1 - Vargas 52'
1:2 - Tenorio 59'.