Marcin Szpak - komentarze

  • Marcin Szpak napisał/a komentarz do Sprawdź swoją wiedzę o koszykówce!

    9/9/6

  • Marcin Szpak napisał/a komentarz do Czy Strzelecki faulował Piechowicza? Roman Olszewski: Jestem zbulwersowany taką decyzją sędziowską! (wideo)

    Faul ewidentny nie wiem o czym jest tu cała dyskusja. Atak z tyłu na piłkę i owszem zawodnik piłkę wypchnął ale i ten sposób popchnął zawodnika atakującego. A czy do końca jest 30 sek czy 0,3 sek nie ma znaczenia. Ingerencja zawodnika obrony uniemożliwiła poprzez faul złapanie piłki przez zawodnika ataku. Przewinienie ewidentne i tylko ten sędzia który gwizdnął miał możliwość gwizdnięcia poprzez odpowiednie ustawienie na boisku. Co do odliczania 5 sek czas odlicza sędzia i wg mnie było to na styku. Gdyby gwizdnął też nikt nie powinien mieć pretensji (choć pewnie wówczas temat były w stylu - sędzia źle liczył i zabrał możliwość zwycięstwa drużynie gospodarzy i byłoby wałkowanie tematu w druga stronę). Proponuje iść na kurs sędziowski, zapoznać się z przepisami i zacząć w takim razie samemu gwizdać a później dopiero oceniać w tej syt prawidłową decycję sędziego.

  • Marcin Szpak napisał/a komentarz do Stal może czuć się oszukana? (wideo)

    Nie widać dokładnie z tej odległości czy był kontakt czy nie. Ale jeśli był choć minimalny to gwizdek prawidłowy. Zobaczcie na zachowanie zawodnika obrony .... to nie jest legalna pozycja obronna, więc w momencie kontaktu zawsze jest orzekany faul obrońcy.