Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Winiarz napisał/a komentarz do Lotem Drozda (1): Swojska wódka

  "W poważnych dyscyplinach, jak piłka nożna (...)"
  Mało nie spadłem z krzesła. Czym mierzymy powagę dyscypliny panie Drozd? Jeśli budżetami, to proszę spojrzeć na choćby NBA i NFL. No ale poważny redaktor widziałby dalej niż kawałek własnego podwórka. Polska liga piłkarska jest otwarta jak ta lala, ale coś nie pasuje mi do niej hasło "więcej sportu w sporcie". Bo oglądając w niej mecze sportu widzę bardzo mało.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Dla kogo Ekstraliga w 2017 roku? Może nie być chętnych

  Masz rację, nierówności by nie zniknęły. Ale która zawodowa liga na świecie (w obojętnie jakim sporcie) jest wyrównana? Zawsze bogatszy będzie miał lepszy skład, ale to jeszcze nie oznacza automatycznego triumfu, ponieważ:
  1. Zużel jest niestety bardzo urazowym sportem, co roku niemalże układ sił się zmienia przez kontuzje kluczowych zawodników.
  2. Układ sił zmieniają również juniorzy (choćby Maks Drabik w zeszłym roku), którzy inkasują ułamki tego, co gwiazdy.
  3. Problemy sprzętowe; nawet najlepsi mogą jeździć znacznie poniżej oczekiwań, jeśli źle trafią z tuningiem sprzętu.
  Żużel to specyficzny sport, w którym rzadko kiedy "dream teamy" zdobywają laury. Zamknięcie może spowodować też inną rzecz - skoro nie ma ryzyka spadku, można będzie część budżetu wpakować w szkółkę, licząc na utalentowanego wychowanka. Poza tym, nikomu źle nie życząc, sponsorzy są, a potem ich nie ma...

 • Winiarz napisał/a komentarz do Dla kogo Ekstraliga w 2017 roku? Może nie być chętnych

  W ostatnich latach przez efekty "otwartość" ligi, czyli budowanie składu ponad budżet przez benjaminków i psucie rynku przepłacaniem przeciętniaków padło kilka ośrodków. Niech niższe ligi się łączą, a EL zamknie, bo ten piękny sport zmierza do upadku w błyskawicznym tempie. W niższej lidze kluby mogłyby się wreszcie wziąć za szkolenie młodzieży; na to sponsorzy chętniej wydadzą kasę niż na średniego obcokrajowca. A skoro warunkiem walki o mistrzostwo w EL będzie pełna i bezwarunkowa wypłacalność na koniec sezonu, to ceny się uregulują. Przez ostatnie lata wypróbowaliśmy już kilka idiotycznych wariantów regulaminu odnośnie zestawiania składu meczowego, sprzętu (tłumiki!!!), zachowań zawodników poza torem itp. - dlaczego nie spróbować zmiany szerszej? Ligę zawsze będzie można otworzyć, ale jak w Polsce zostanie wszystkiego 10 klubów, to sportu się już nie odbuduje.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Dla kogo Ekstraliga w 2017 roku? Może nie być chętnych

  Liga angielska nie jest zamknięta, więc skąd porównanie? Tam ciągle się walczy o awans i broni przed spadkiem, w obecności - jak słusznie zauważyłeś - garstki kibiców. W zamkniętej EL walczyć się będzie o to, o co teraz się walczy, o medale DMP. Liga póki co i tak jest zamknięta, są tylko pozory otwartości.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Grzegorz Drozd: Prezesi - mamy was dość!

  Zamknięcie ligi ma spowodować jedno - powrót wiarygodności finansowej klubów ekstraligowych. Jeśli jedynym warunkiem jazdy w EL i walki o medale DMP będzie wypłacalność, to rynek szybko się ureguluje na bardziej normalne stawki. Nie będzie podbijania cen przez benjaminków, którzy rozkładają bezradnie ręce już w czerwcu. Nie będzie sporów z zawodnikami, świecenia oczami przed sponsorami strategicznymi, a po upadku klubu narzekania na stawki, które samemu się zimą śrubowało.
  Do tego jednak potrzeba konsekwencji. Jeśli są jakiekolwiek zaległości w płatnościach, klub wylatuje z elity. To ma być najlepsza liga świata, a nie hermetyczny klub ciułaczy w garniakach za kilka(naście) tysięcy. Takie zasady wymuszą rozsądne gospodarowanie pieniędzmi na kontrakty dla zawodników i nie będziemy potrzebować jałowych sporów o ksm-y, żeby poziom się wyrównał.
  Zawodnicy będą musieli obniżyć wymagania finansowe, ale będą za to mieli gwarancję otrzymania wszystkich zarobionych pieniędzy przed zimą, bez wymuszonych aneksów, spłat w ratach rozłozonych na 10 lat itp. Okres transferowy nie straci na atrakcyjności, bo opcji budowania składu będzie więcej. A liga może liczyć nawet 14 zespołów, skoro wszystkie będą wypłacalne, to czemu nie? Dla oszczędności można się podzielić na konferencje (wschód - zachód albo północ - południe), po dwa mecze z zespołami z tej samej konferencji, po jednym z ekipami z drugiej, play-offy mieszane...ale to tylko marzenia niestety. Jak tak dalej pójdzie, to będzie dobrze, jak za 5 lat w Polsce będzie łącznie 14 drużyn...

 • Winiarz napisał/a komentarz do Grzegorz Drozd: Prezesi - mamy was dość!

  Panie Grzegorzu, proszę się nie wypowiadać w imieniu wszystkich czy też większości kibiców. Niech Pan teżnie deklaruje obrony swoich postulatów, bo część z nich była już realizowana i się sama nie obroniła.
  Pomijam kwestie regulaminowe w przeprowadzaniu meczów, bo to temat do długich rozmów przy piwku. Kwestia dziesięciozespołowej ekstraligi już była realizowana - i na koniec sezonu mieliśmy kilku bankrutów. Meczów na styku było niewiele, niespodzianek jeszcze mniej. Ale Panu przecież na podnoszeniu poziomu sportowego nie zależy, o czym wspomniał Pan wprost w swoim felietonie.
  Od lat jedynym logicznym rozwiązaniem wydaje się zamknięcie ekstraligi. W zeszłym roku jednak zamknęła się sama, w niekontrolowany sposób i przytrzasnęła palce kilku klubom. Ekstraliga powinna być otwarta tylko dla tych ośrodków, które na nią stać, a jedynym kryterium awansów i spadków powinien być budżet. Dzisiaj mamy idiotyczną sytuację, w której mocno zadłużone kluby biją się o medale, GKM nie awansuje ale jednak awansuje, potem leci bo zmontował skład na miarę budżetu i znów awansuje bo:
  1. Zwycięsca I ligi ma kasę i chęci, ale jest z Łotwy. Więc niech sobie jeździ w I lidze dopóki mu się nie znudzi i sam nie kopnie PZM-otu w cztery litery - brak awansu bezpośredniego.
  2. Przegrany w finale robi show z alkomatem w parkingu, po czym z hukiem plajtuje - brak baraży. Ale spokojnie, przedostatnia drużyna EL też by do nich nie przystąpiła, bo właśnie dogorywa.
  3. Zaproszenie do EL otrzymuje (i przyjmuje) trzecia drużyna I ligi. Trzecia z siedmiu.
  4. Awans bezpośredni już mamy, ale coś nieparzyście tych drużyn w ekstra (hehe) lidze, więc trzeba jeszcze jednej. Czwarta drużyna I ligi jednak zaproszenia nie przyjmie, bo rozsądnie buduje skład na miarę budżetu. W efekcie czego nie stać ich na Patricka Hougaarda.
  5. Pozostałych ekip z I ligi też nie zaprosimy, bo jakoś tak głupio, skoro nie załapały się nawet do czwórki w I lidze.
  6. W efekcie zaprasza się ponownie do EL spadkowicza, który w poprzednim sezonie zdobył 10 pkt na 14 spotkań. No ale przynajmniej nie plajtuje.
  Proszę mi teraz powiedzieć Panie Drozd, z czego chce Pan kompletować dziesięciozespołową ekstraligę? Nie możemy sięgnąć po ekipy z Czech i Niemiec, bo jeżdżą w nich Ci sami zawodnicy co np. w Falubazie czy Unii Leszno. Poza tym to obcokrajowcy, więc PZM nie pozwoli. Jeśli nie chce Pan czytać pomysłów innych na poprawę sytuacji, proszę sie chociaż dobrze zastanowić nad własnymi.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Kamil Kawicki: Wszystko zaczęło się od odwołanego finału z Toruniem

  No i tu zaczyna się mataczenie. Awans do play-offów załatwiłby sprawę? Play-offy to dwa mecze na własnym stadionie. Wpływy z biletów mizerne, nawet zakładając 0% karnetowców. Premie od ligi i sponsorów, które po odliczeniu wszystkich kosztów (w tym zarobków zawodników) dają 2 bańki? Kto daje taką ciężką kasę za sam awans do górnej połowy ligi?
  Poza tym budżet klubu był szacowany w 2014 roku na ok. 11 mln. Mam uwierzyć, że strata 2 mln pod koniec 2013-ego narobiła takich szkód, że na koniec 2015 roku mamy upadłość klubu? Kontuzje zawodników o których mówi pan Kawicki (poza kontuzją Darcy'ego) miały wpływ na wynik sportowy, ale oznaczały też pewne oszczędności na biegopunktówce.
  Wychodzi na to, że mój Falubaz był przez dosłownie kilka ostatnich lat elitą polskiego żużla, ale mocno na kredyt i na te wszystkie medale wydawało się pieniądze, których klub nie miał. A jak pomyślę o dowożeniu śmigłowcem na W69 celebrytów drugiego sortu, to mnie telepie...a teraz nie mamy nawet młodzieżowców, żeby za dwa lata odjeżdżać nimi mecze w II lidze...

 • Winiarz napisał/a komentarz do Liga Mistrzów nie dla Legii Warszawa!

  No i mamy konsekwencje dziecinnej wojenki kiboli Legii z UEFĄ. Masa komentarzy, że wywalili nas dlatego, że jesteśmy z Polski - wiele krajów europejskich chciałoby mieć takie wtyki u Platiniego, jak my mamy. W Warszawie dorośli ludzie o mózgach dziesięciolatków rozpoczęło "walkę" z UEFA bo "złe dziady w Europie nie pozwalają rac odpalać". Klub nie zareagował prawidłowo i przepychanka trwała, chłopaczki pewnie myslały, że w biurach UEFA starszym panom gul skacze, ale oni nawet brwi nie podnosili na kolejne wybryki. No i nadszedł dzień, w którym mogli pokazać, czyje na wierzchu. Tylko komu pokazali? Kibolom nie zależy na wyniku sportowym czy LM, oni chcą tylko przez następne kilka lat opowiadać sobie na ławeczce przy flaszce "Lodowej", jak to Łysemu na Żylecie zapalił się rękaw od racy albo jak Siwy zwiewał przed "Psiarnią" i nie zauważył, że od kwadransa kręci się na karuzeli zamiast biec do przodu. Ucierpieli piłkarze i kibice, a kibole do zimy będą śpiewać, że UEFA to meskie organy, bo to oni rządzą piłkarskimi stadionami już od ładnych kilku(nastu?) lat.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Wybrzeże odpuszcza spotkania wyjazdowe

  Wybrzeże wywalczyło awans w sportowej walce. Już widzę super wyrównaną "Ekstraligę" z wymienioną przez Ciebie Polonią (która już w połowie sezonu była bez kasy), Marmą (opierającą się tylko na Nickim i olewającą kibiców w Lesznie nie wyjeżdżając na życzenie Nickiego na tor) i Startem. Lekko wzmocniony Start już jeździł rok temu, pokazali padakę a kilka ostatnich meczy pojechali juniorami bo takie mieli długi. Wolę oglądać 4 drużyny ze stabilną sytuacją finansową i mocnymi składami niz ligę z pięcioma "wynalazkami". Wybrzeże jest za słabe na EE, ale za słaby jest też Betard na przykład. A bez lidera KAŻDA drużyna jest za słaba (Włókniarz bez MJJ i z ZZ za Griszę dostaje na razie od każdego, Unibax bez Warda i bez Sajfutdinova na nominowane nie potrafi dojechać Wybrzeża, a Falubaz bez AJ przegrywa u siebie).

 • Winiarz napisał/a komentarz do Słaba forma Chrisa Harrisa. "Największym krytykiem jestem ja sam"

  Przy całej mojej sympatii do Bombera, w meczu Rybnik - Bydgoszcz jeździł jak szkółkowicz. Pogubiony totalnie. Skoro sam jest swoim największym krytykiem, to już kilka sezonów temu tak się chyba opierniczył przed lustrem, że do tej pory speniany jeździ. Szkoda, bo swojego czasu fajny walczak był...

 • Winiarz napisał/a komentarz do KantorOnline Włókniarz w kolejnym meczu nadal bez Łaguty!

  Nawet bez Griszy macie duże szanse, bo my niestety w rozsypce. A ZZ lepiej się sprawdza na domowym torze. Na dzień dzisiejszy jak Falubaz wyjdzie z 40 to będę to uważał za sukces i zapowiedź, że idzie ku lepszemu.

 • Winiarz napisał/a komentarz do SPAR Falubaz Zielona Góra - Grupa Azoty Unia Tarnów: pomeczowe Hop-Bęc (oceń spotkanie i żużlowców)

  Skład był fatalnie zestawiony. Jak słyszę, że Saszka miał usiąść na ławie, to mnie lekko trafia. Jonsson nie przygotowany do sezonu? Sprzętu nie ma? No bez jaj, gość ściga się na światowym poziomie już ładnych kilka lat, dla przespanej zimy nie ma usprawiediwień (chociaż w NZ jeździł). A nawet jeśli, to od Jabola mniej punktów by nie zrobił. Łoktajew+Dudek zrobili razem 14 punktów - i dobrze! To mają być zawodnicy drugiej linii i jak tyle bodów będą trzaskać do kupy w każdym meczu, to mnie by to bardzo cieszyło. Drużynę ma ciągnąć Jarek, Pepe i AJ. Pan Kapitan zawsze początek cieniutki, ale teraz to już zakrawa na kpinę. AJ bez komentarza. Adamczewski obiecująco, ale Strzelba poza przebłyskami nic w EE nie zrobi. Lepiej w Zgardzińskiego inwestować. Dobrucki albo skończy z koleżeńskimi układami w parkingu (bo jak kolegę opierniczyć), albo mamy sezon poza play-offami. Bo bez punktów Pepe i Jonssona to w Gdańsku z 40 nie wyjdziemy, a na inne wyjazdy lepiej nie jechać.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Stanisław Chomski zły na Lindgrena! Szwed pojawi się na meczu z Unibaksem!

  Statystyki Frediego z zeszłego sezonu: średnia biegowa - 1,773, 7,36 punktu na mecz. Jeśli Gafurow będzie robił w tym sezonie więcej, to będę w ciężkim szoku. Skład Wybrzeża powinien być oparty na FL, THJ i LM, Gafurow w latach swojej świetności był co najwyżej solidną drugą linią w Ekstralidze - i to tylko na własnym torze. Bardzo ładnie brzmią teksty o budowaniu atmosfery w drużynie, ale Pan Chomski już próbował "robić klimat" w Gorzowie, z mizernym skutkiem. Dlatego szkoda Fredki, bo może być pierwszą ofiarą prezesów AD 2014. Brak komentarza z jego strony tylko te przypuszczenia potwierdza.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Miasto obetnie dotację dla Wybrzeża Gdańsk?

  KSM nie sprawia - i nigdy nie sprawiał - że zawodnicy biorą mniej. Sprawia tylko, że lebiegi z KSM 2,5, którzy normalnie wycierali by bandy w II lidze życzą sobie kupę kasy za podpis i punkty, bo są drużynie niezbędni. KSM na finanse się nie przekłada, zmienia tylko trochę ich rozłożenie w klubie. Jedyne rozwiązanie to liga kontraktowa na prostych zasadach: stać Cię, to jeździsz w EL, nie stać Cię to wypad niżej. Nie byłoby licencji dla klubów z długami, wydawania pieniędzy, których się nie ma itp. Wolę oglądać nawet 6 klubów jeżdżących ze sobą w kółko z mocnymi składami i bez cyrków ze spłatami niż bujanie się takich klubów jak Bydgoszcz, Gdańsk czy Gniezno między EL a I ligą na zasadzie "postaw się a zastaw się". I wtedy mamy faktycznie elitarną ligę, do której awans jest nobilitacją, a nie przymusem wydawania kredytowych milionów na skład, który i tak się nie utrzyma. Bardzo lubię Wybrzeże, ale żeby się w tym roku utrzymali, cała światowa czołówka musiałaby wylądować w gipsie. A w skład kontraktowej ligi wchodziłyby tylko zespoły bez zaległych zobowiązań, nie byłoby spadków (chyba, że klub przestałby być wypłacalny), a ewentualne rozszerzenia zależałyby od budżetu aspirującego klubu.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Emil Sajfutdinow dla SportoweFakty.pl: Ocieplenie stosunków? Bez komentarza...

  Ten BYŁY minister obrony z Kanady powiedział również, że dwie przedstawicielki obcych cywilizacji pojawiły się ostatnio w Las Vegas w strojach pielęgniarek, więc gość jest po prostu napalonym starszym panem, który traci kontakt z rzeczywistością. Najpoważniejsze relacje dotyczące strefy 51 w Nevadzie pochodzą od Boba Lazara, który zaczął mówić po tym, jak został stamtąd zwolniony dyscyplinarnie - też niezbyt wiarygodny koleś. Aldrin i Armstrong nigdy nie potwierdzili, że widzieli coś na księżycu. Dowody nie są miażdżące, są słabe po prostu i nie do potwierdzenia. A skoro tak offtopicujemy - wie ktoś może jak naprawić gałkę analogową w padzie do PS3?

 • Winiarz napisał/a komentarz do Paweł Mizgalski: Emil Sajfutdinow nie otrzymał pierwszej raty

  Nie rozumiem jednego - mamy najgrubszy regulamin rozgrywek w historii sportu żużlowego w Polsce (albo i na świecie), mamy trybunały i komisje różnego rodzaju, "restrykcyjny" proces przyznawania licencji...i po co to wszystko? Nie krytykuję teraz Włókniarza bo wiem, że klub to nie są goście w garniturach zmieniający się za biurkiem, ale jak można nie zapłacić zawodnikowi tak wysokich zobowiązań? Współczuję Emilowi, bo wygląda na to, że on stoi na przegranej pozycji i będzie musiał swoich praw dochodzić w sądzie! Klub wisi mu kupę kasy, przychodzi komisja licencyjna, Pizgalski mówi "Jesteśmy krewni takiemu jednemu tyle a tyle, ale mu zapłacimy, słowo", a komisja:"Wygląda Pan na dobrego chłopca, wierzymy Panu, tu jest licencja warunkowa". Przecież to jakaś paranoja. Emil zrezygnował z odsetek, to teraz takie kary na niego nałożą, że wyjdą na czysto. CKM rozpocznie rozgrywki jakby nigdy nic, a zawodnik będzie w plecy grubą kasę.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Nie pozwolimy Nickiemu wozić się po płotach - rozmowa z Przemysławem Pawlickim

  3 pkt jak już, ale skoro chodzisz na żużel od roku i poprzednie sezony znasz tylko z opowieści, to wybaczam Ci pomyłkę. A wyzywanie od thebili podobno dodaje kilka centymetrów do pyrtka, ale nie wiem, czy przez neta to też działa.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Nie pozwolimy Nickiemu wozić się po płotach - rozmowa z Przemysławem Pawlickim

  Poza Balonem i braćmi jakoś nie widzę w Unii nikogo, kto mógłby się Dzikowi w jakikolwiek sposób przeciwstawić. Nicki co rok obiecuje, że będzie uważał na partnerów i co rok o tym zapomina. I nikt go od startów nie odsunie, bo Przemek może sobie mówić co mu się podoba, ale to Pedersen ma być głównym punktującym w drużynie, bez niego przy tak wyrównanej lidze Leszno wygra tylko z Gdańskiem. Nikt nie będzie ryzykował utraty cennych punktów tylko dlatego, że Nicki powiózł kolegę z pary.

 • Winiarz napisał/a komentarz do OKC na fali, kryzys Bulls, triumf Spurs

  Szanuję Gortata za jego ciężką pracę (bo bez niej w NBA by się nie utrzymał) i postępy jakie zrobił, ale sam za nim nie przepadam - oczywiście nie komentuję jego słabszych występów, bo gość działa mi na nerwy pozasportowo. Chodziło mi tylko o poziom pisaniny w tym artykule - albo portal zatrudnia dziennikarza sportowego, który się zna na swoim fachu, albo bazuje na entuzjastach - ale wtedy trzeba artykuł entuzjasty sprawdzić i zredagować. Żeby nie było, że mam coś przeciwko entuzjastom, bo sam takim byłem i jakieś amatorskie artykuły dla fanowskiej stronki też się popełniało...

 • Winiarz napisał/a komentarz do OKC na fali, kryzys Bulls, triumf Spurs

  Jak to jest, że poziom artykułu o najsilniejszej koszykarskiej lidze świata na jednym z największych sportowych serwisów informacyjnych w polskim internecie jest poniżej poziomu wypracowania przeciętnego gimnazjalisty? Wynik GSW - SAS 104:102, a z artykułu wynika, że to Spurs wygrali. Pyrrusowe może być zwycięstwo, nie wysiłek - jak się nie zna znaczenia bajeranckich wyrażeń, to się ich nie używa. Literówka każdemu może się zdarzyć, ale jak przeczytałem te newsy to po prostu ręce mi opadły.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Mateusz Kurzawski: Ryan nie skontaktował się z nikim z klubu

  Owszem, wiedział, co podpisuje. Kontrakt, na mocy którego miał otrzymać pieniądze m.in. na przygotowania do sezonu. Klub mu ich nie wypłacił. Nie mówię o obniżce wypłat za spadek formy, tylko o kasie, która mu się co rok należy. Co do aneksu ubezpieczeniowego - skoro klub nie wywiązuje się z poprzednich zapisów kontraktu, to trochę mu się nie dziwię, że nie chce niczego podpisywać w ciemno.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Mateusz Kurzawski: Ryan nie skontaktował się z nikim z klubu

  Nie może startować, bo nie przesłał dokumentów. Nie przesłał dokumentów bo:
  1. Nie chce podpisać in blanco aneksu.
  2. Nie dostał pieniędzy GWARANTOWANYCH W KONTRAKCIE na przygotowanie do sezonu 2013.
  Nie jestem żużlowcem, ale myślę, że kasę na przygotowanie dostaje się trochę wcześniej niż na 2 miesiące przed sezonem. Trzeba zamówić sprzęt, wysłać go do tunera, potem popracować nad nim w warsztacie i przetestować go porządnie. To raczej nie trwa kilka tygodni. Tłumaczenie, że ktoś "może wziąć kasę i zwiać" jest...aż brak mi słów...

 • Winiarz napisał/a komentarz do Mateusz Kurzawski: Ryan nie skontaktował się z nikim z klubu

  Najwyraźniej z Kurzawskim były już próby porozumienia i nie wypaliło. Moim zdaniem dobrze zrobił; inna sprawa, czy Karkosik na spotkanie się zgodzi.

 • Winiarz napisał/a komentarz do Mateusz Kurzawski: Ryan nie skontaktował się z nikim z klubu

  Racja, mój błąd - ale postaci rzeczy to nie zmienia. Nie wypłacają mu kasy na przygotowanie do sezonu, czyli tak czy owak nie wywiązują się z (nadal obowiązujących) postanowień kontraktu. W tej chwili sytuacja zaczyna nawet przypominać trochę szantaż: "podpisz się, kangurku, na tej pustej karteczce, a my Ci wypłacimy cośmy Ci obiecali".

 • Winiarz otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.