Sajfutdinow po GP Danii: Miałem świetnie przygotowane silniki

W sobotę w Kopenhadze rozegrano czwarty turniej cyklu Grand Prix 2009. Żużlowiec Polonii Bydgoszcz, Emil Sajfutdinow, wywalczył na Parken 14 punktów i zajął 5. miejsce. Rosjanin jest zadowolony z tego wyniku.

Ziemowit Ochapski

- Jestem bardzo zadowolony z tych zawodów. Miałem świetnie przygotowane silniki przez mojego tunera - Ashleya Holloweya oraz super dopasowane motocykle, co z kolei jest zasługą mojego teamu - powiedział Emil.

Rosjanin 14 "oczek" zgromadził w samej rundzie zasadniczej turnieju o Wielką Nagrodę Danii. Sajfutdinow w półfinale został jednak wykluczony za dotknięcie taśmy, przez co stracił szansę na udział w finale tych zawodów. - W półfinale popełniłem niestety błąd i dotknąłem taśmy. Najważniejsze jest dla mnie jednak to, że utrzymałem swoją pozycję w cyklu. Dziękuję moim mechanikom za wspaniałą pracę podczas tych zawodów, kiedy to w ciągu dwóch wyścigów przełożyli silnik z pogiętego motocykla do dobrej ramy - dodał 19-latek.

Przypominamy, że Emil Sajfutdinow w chwili obecnej z 60 punktami na koncie zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw Świata.