ATP Acapulco: Nalbandian nieoczekiwanie przegrywa w finale

Wydawało się, że nikt nie będzie w stanie zatrzymać Davida Nalbandiana na drodze po swój 9. tytuł w karierze. Tymczasem w finale turnieju ATP w Acapulco (z pulą nagród 794 tys. dol.) Argentyńczyk uległ Nicolasowi Almagro.

Jarosław Kowal

Finałowe spotkanie, w którym zwycięzca posłał 11 asów serwisowych, trwało godzinę i 25 minut. Rozstawiony z szóstką Almagro wygrał 6:1, 7:6(1) i przerwał tym samym wyśmienitą passę Nalbandiana, który do finału w Acapulco nie przegrał od dziesięciu spotkań.

22-letni Almagro po raz czwarty w karierze pokonał tenisistę z pierwszej dziesiątki rankingu i śmiało można stwierdzić, że znajduje się obecnie w swojej życiowej formie. Wygrał w sumie cztery turnieje cyklu ATP Tour, w tym już dwa w tym roku. Po raz pierwszy z kolei triumfował w zawodach o tak dużej puli nagród. Dzięki temu zwycięstwu jego stan konta zwiększy się o 164 tysiące dolarów, a do rankingu dopisze aż 250 punktów.