Powrót Szarapowej

autor: wislok | 2017-04-21, 18:53 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
 

Maria Szarapowa wraca na zawodowe korty po niespełna półtorocznym zawieszeniu za doping. Każdy po odbytej karze, po odpuktowaniu ma do tego prawo. Można dyskutować czy kara była odpowiednia do przewinienia. Jednak tego nie zmienimy.

Teraz polem do dyskusji jest to czy zawodnik/czka niezależnie od odnoszonych sukcesów wracająca po dyskwalifikacji powinna być traktowana w sposób szczególny. Ma to miejsce w przypadku Rosjanki, która od organizatorów turniejów w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie otrzymała dzikie karty, więc nie musi przechodzić przez eliminacje.
To sprawa symboliczna, bo sądzę,że Rosjanka jest na tyle dobrą zawodniczką,że była by w stanie owe kwalifikacje przejść. Decyzje organizatorów pokazują,że są równi i równiejsi w sporcie,a za piękną Marią stoją niestety pieniądze jej sponsorów, którym fakt dopingu nie przeszkadza.Tak samo jak i wielu kibicom, także z tego portalu co chyba najbardziej przykre. Tylko taka do nich prośba- nie oburzajcie się gdy w wyniku wspomagania się wasz ulubiony sportowiec nie zdobywa lauru tak jak ma to miejsce w przypadku kobiecych biegów narciarskich bo to straszna hipokryzja i powiedzenie o Kalim jest wiecznie żywe. Przynajmniej przeszkadza części środowiska- brawa dla takich osób jak Murray, Kerber, Kyrgios czy Radwańska, które potrafiły publicznie wyrazić dezaprobatę dla takich decyzji.  To ostatnie jest niewielkim, ale jednak pocieszeniem.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
wislok

"To 'rzemieślnicy' jak Radwańska, czy Wozniacki, które nigdy nie wygrały turnieju wielkoszlemowego, a mija je kolejne pokolenie. Są sprytne, próbując trzymać Marię z dala od Paryża (Roland Garros – red.). Bez Sereny, bez Marii, bez Viki, bez Petry, to ich ostatnia szansa na wygranie szlema. Ale one nigdy nie czytały raportu CAS, nigdy nie czytały paragrafu 100 i 101. Dlatego nie mają bladego pojęcia" – czytamy.

Odpowiadając panu Agentowi : wolę rzemieślników niż oszustów !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.