Polscy siatkarze obronili tytuł MŚ !!

autor: wislok | 2018-10-13, 01:36 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
 

Polscy siatkarze obronili tytuł MŚ w siatkówce. Historyczny wynik, bo nigdy w historii gier zespołowych nie obroniliśmy tytułu mistrzowskiego.  Choć z ekipy, która zdobywała złoto cztery lata temu zostało pięciu siatkarzy : Dawid Konarski, Paweł Zatorski, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski , którzy nie odgrywali wtedy pierwszoplanowych ról. Tutaj były to poza Dawidem Konarskim pierwszoplanowe postacie drużyny. Drużyny , która jest dużo młodsza niż 4 lata temu . Kwolek, Kochanowski, Śliwka , Szalpuk czy niemłody,ale debiutant Schulz to było zapleccze tej ekipy.
Moim zdaniem Vital Heynen dysponował najsłabszą kadrą niż Raul Lozano 12 lat temu, gdzie na ławce dysponował bardzo dobrymi i doświadczonymi graczami. Do dziś pamiętam kluczowy mecz z Rosją , kiedy to Wlazłego i Świderskiego zastąpili Grzegorz Szymański i Piotr Gruszka. Tutaj Michał Kubiak czy Bartosz Kurek nie mieli wartościowych zmienników doświadczonych na poziomie MŚ. Tym większy szacunek dla tej ekipy za ten niesamowity sukces.
Bartosz Kurek to historia na film. Cztery lata temu wielki nieobecny- pominięty . Dziś MVP turnieju , który doprowadził nas do MŚ. Człowiek, który był jednym z najbardziej krytykowanych siatkarzy przez lata odrodził się w najważniejszym momencie już na samym turnieju. Zresztą to co się wydarzyło pomiędzy spotkaniami z Francją, a pierwszym z Serbią to prawdziwa tajemnica sportu,ale metamorfoza tego zespołu w tak krótkim czasie była niesamowita. Wygrywaliśmy kluczowe mecze w najważniejszym momencie. Dojrzałość mentalna tej ekipy i to tych najmłodszych w kadrze, którzy zbytnio nie popadali w euforię po 1/2 tylko mówili,że oni nie przyjechali wygrać tu półfinału. Jeśli naprawdę piłkarrze mieli by brać przykład z siatkkarzy to powinni popatrzeć na ich spokój, opanowanie, koncentrację na osiągnięciu celu i podejścia do kolejnych spotkań. Ogromne gratulacje !!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.