WTA Miami: Awans Serbek

Rozstawiona z dwójką Ana Ivanovic i grająca z numerem czwartym Jelena Jankovic awansowały do trzeciej rundy turnieju WTA w Miami (z pulą nagród 3,77 mln dol.), choć druga z Serbek miała spore kłopoty z pokonaniem stosunkowo nisko notowanej Sofii Arvidsson ze Szwecji.

Jarosław Kowal

Dramatyczny pojedynek Jankovic z Arvidsson zakończył się dopiero po dwuipółgodzinnej walce. W decydującym, trzecim, secie Szwedka prowadziła już 5-1 i wydawało się, że sensacja jest nieunikniona. Wówczas tajemnicze pokłady sił wydobyła z siebie 23-letnia Serbka, wygrała 6 kolejnych gemów, a cały mecz 6:7(7), 6:2, 7:6(9). Było to zdecydowanie najciekawsze sobotnie spotkanie II rundy.

Druga z serbskich tenisistek, wiceliderka światowego rankingu WTA podobnych problemów nie miała. Ana Ivanovic dosłownie zmiotła z kortu Francuzkę Emilie Loit, oddając jej jeden w pierwszym i dwa gemy w drugim secie. - Będę się starała koncentrować na każdym meczu z osobna i utrzymać wysoki poziom - zadeklarowała po meczu zwycięska Serbka.

Kolejną rywalką urodzonej w Belgradzie tenisistki będzie Amerykanka Lindsay Davenport (nr 32.), która w sobotę rozgromiła inną tenisistkę znad Loary - Camille Pin. - To będzie ciężki mecz. Davenport to wielka mistrzyni! - komplementowała swoją rywalkę Ivanovic.

Swoje spotkania wygrały także inne wysoko rozstawione zawodniczki. Rosjanka Anna Czakwetadze (nr 5.) uporała się z Tamirą Paszek z Austrii, Daniela Hantuchova (nr 7.) ograła reprezentantkę Wenezueli Milagros Saquerę, a Katerina Bondarenko z Ukrainy nie sprawiła większych kłopotów kolejnej z Rosjanek - Jelenie Dementiewej (nr 10.).

Z turniejem pożegnała się za to turniejowa dwunastka Nicole Vaidisova. 18-letnia Czeszka musiała uznać wyższość swojej rówieśniczki, Rosjanki Alisy Klejbanowej, która w rankingu WTA sklasyfikowana jest na 83. pozycji.

Przypomnijmy, że w zawodach nie ma już żadnej z Polek. Swoje mecze drugiej rundy przegrały Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska.