Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • PiSB napisał/a komentarz do Afera w LM. Językoznawczyni tłumaczy, dlaczego zachowanie sędziego było rasistowskie

  4A cóż to, jakiemuś Panu Redaktorowi omsknęła się ręka i spadła na "delete" nad moim komentarzem? To była po prostu analiza sytuacji, spokojna i rzeczowa, niemniej takie rzeczy nie mogą tu iść, jak propaganda i poprawność polityczna poszła pełną parą? Zniesmaczające, mocno zniesmaczające. Ciekawe, czy teraz znów pisanie prawdy się nie spodoba i skasują także ten komentarz? Pani określana mianem znawczyni może mówić półprawdy, mogą się też przemycić rozmaite nienawistne komentarze - byle "we właściwym" propagadnowym kierunku pozostawały. Natomiast zdroworozsądkowa analiza - a, to już nie, przeszkadza, jak widać....

 • PiSB napisał/a komentarz do Afera w LM. Językoznawczyni tłumaczy, dlaczego zachowanie sędziego było rasistowskie

  Gratuluję szybkości i dziękuję za polubienie komentarza. Niestety, chyba Redakcja nie lubi sensownych komentarzy i logiki analizy sytuacji, bo już komentarz mój usunięto, jak sprawdzę pocztę będę wiedział, czy chociaż na tyle mieli uczciwości by poinformować mnie o tym i czy postarali się jakoś uzasadnić.

 • PiSB napisał/a komentarz do Ligue 1. Paris Saint-Germain pozbyło się skrzydłowego. Hiszpan został dyscyplinarnie wyrzucony z klubu

  hoho. Muzułmanin bierze się za porządki moralne "wielkich zachodnich Europejczyków gwiazdorów"... ;-) Kto tu się oburza, gdy łajdaczą się liczne gwiazdy? Gdyby ktoś z katolików spróbował napiętnować - jaki jad by się posypał. No, ale jak właściciel PSG "nie zamierzał narażać na szwank dobrego imienia klubu" (w czymś, co jak napisałem, na potęgę się dzieje i nie wolno z katolickich pozycji tego piętnować) - ooo, to już inna sprawa. Smutnych, delikatnie ujmując, dożyliśmy czasów...

 • PiSB napisał/a komentarz do Skandal podczas derbów Krakowa. Kolejne derby wstydu przy Kałuży 1

  Owszem jestem zniesmaczony, jeżeli faktycznie aż tak się prof. Filipiak wyrażał; choć nie napiszę zbulwersowany czy oburzony, bo weźmy jednak poprawkę na to, że są emocje, że w grze są pieniądze własne zainwestowane (w Krakowie przynajmnniej najnormalniej - po obu stronach Błoń nie jest to wysysanie miejskiego garnuszka). Trzeba wziąć poprawkę na to. Dlaczego innych od tej strony nie komentujecie?
  Tu właśnie jest pies pogrzebany. Skandal, to ta nachalna tu propaganda na rzecz Wisły, manipulacje w tym kierunku - a i może przeciw Cracovii, nie tylko za Wisłą. To jest skandal.

 • PiSB napisał/a komentarz do Węgrzy awansowali na Euro. Specjalne gratulacje od Mateusza Morawieckiego

  @PiSB: POPRAWKA! Poprawiam - miało być "oj, bidny/bidna maraska, tylko jakoś zamieniłem autorstwo głównego komentarza, który popieram i odpowiedzi nań, która mnie zadziwiła. Niestety, nie mogę jakoś wyedytować tej mojej wypowiedzi, więc muszę w ten sposób sprostować. Przepraszam Kolegę sajok (Koleżankę?) - a właściwie obie te Osoby, także od loginu «maraska», za to zamieszanie.

 • PiSB napisał/a komentarz do Węgrzy awansowali na Euro. Specjalne gratulacje od Mateusza Morawieckiego

  POPRAWKA! Poprawiam - miało być "oj, bidny/bidna maraska, tylko jakoś zamieniłem autorstwo głównego komentarza, który popieram i odpowiedzi nań, która mnie zadziwiła. Niestety, nie mogę jakoś wyedytować tej mojej wypowiedzi, więc muszę w ten sposób sprostować. Przepraszam Kolegę sajok (Koleżankę?) - a właściwie obie te Osoby, także od loginu «maraska», za to zamieszanie.

 • PiSB napisał/a komentarz do Węgrzy awansowali na Euro. Specjalne gratulacje od Mateusza Morawieckiego

  oj, bidny sajoku.... Za mało wiesz, by nawet swoją lewacką kontrpropagandę siać. Naprawdę można było trafniej dobrać z historii postaci, przywołaniem których sprawniej byś ten swój piasek w koła, kij w szprychy czy kwas na oczy serwował; przecież np. byli Węgrzy walczący z Polakami. Adm. M. Horthy, bo zapewne o niego Ci chodzi - to między innymi w 1939 nie dopuścił do przejścia Wehrmachtu przez terytorium Węgier przeciw Polsce (nawet kazał zaminować trasy na wypadek, gdyby chcieli przejść siłowo); ponadto wpuszczał i umożliwiał pobyt oraz podążanie dalej uchodźców z Polski, zwłaszcza z terytoriów zaatakowanych przez Sowiety, zgadzał się przez rok na funkcjonowania polskiego poselstwa w Budapeszcie itd. Cóż, trzeba wiedzy i rozumu, by móc korzystać z historii a do tego poziom gimbazy nie wystarcza. Może na szczęście, bo co się martwić, gdy ślepakami strzelają kiepscy prowokatorzy przeciw faktycznie najlepiej funkcjonującemu na przestrzeni historii sojuszowi Polski.

 • PiSB napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Robert Lewandowski nie tylko strzela. Thomas Mueller zwrócił uwagę dziennikarzom

  Pewnie wie o tym R. Lewandowski, jak-że wielu ciągnie sobą m.in. dziennikarzy, którym pozwala zarobić na chleb wierszówką - ale wyobrazić sobie choćby w przybliżeniu jak wielu, na jaką skalę i ile tego chleba, to pewnie nie jest w stanie. Niemniej tym razem - to chociaż sensownego coś jest na początku, co nie jest typową sieczką, czyli to wynurzenie T. Muellera, też nie jakoś na nagrodę Nobla, ale jednak jakaś ciut inna myśl, słuszne zwrócenie uwagi. Dodam więc, że faktycznie w tym roku ma pecha R. Lewandowski (odwołanie Złotej Piłki, podkradzenie mu Złotego Buta przez sędziów nagle namiętnie gwiżdżących karne we Włoszech - a wcześniej jeszcze, w moim przekonaniu, "średnio" Bayern grał na pomoc w pobiciu rekordu w Niemczech). Jakkolwiek też nie trawię za bardzo wszelkich tych medialnych jazd z bożyszczem i jeszcze bardziej pompowania bożyszcza - to jednak trzeba przyznać. Ostatnia szansa - lub jedna z ostatnich - na wskoczenie półkę wyżej dla R. Lewandowskiego. Ch. Ronaldo jednak nawet z reprezentacją jakiś ogólnoeuropejski sukces ma, no i klubowy. L. Messi - przynajmniej o znaczeniu europejskim i światowym ma te tytuły klubowe. Jeżeli R. Lewandowski ma wskoczyć na wyższą półkę, to musi coś o podobnym zakresie osiągnąć. Nie wystarczą niemieckie tytuły. Tak więc - budowanie siły propagandą w stylu teraz T. Muellera, to naprawdę pozytyw - i trzeba przyznać, że chyba dobra zmiana w Niemczech, Bayernie, czy choćby u samego tego zawodnika: wcześniej nie umieli uznać wiodącej roli R. Lewandowskiego (może też i Riberry a zwłaszcza A. Robbena - jakkolwiek pewnie też trzeba tu zauważyć rozwój samego R. Lewandowskiego także, jako mający wpływ na uznanie go za lidera). Jakkolwiek - budowanie wokół niego świadomości, że jest liderem i potentatem wszechstronnym jest dobre, buduje i jego i zespół.

 • PiSB napisał/a komentarz do Wybory prezydenckie 2020. Marek Wawrzynowski: Walka PO z PiS zmieniła infrastrukturę, ale nie sport [FELIETON]

  A ja dość pozytywnie oceniam ten artykuł. Przyda się - w dobie wzajemnego "naparzania" dwóch głównych grup politycznych w społeczeństwie. Teraz zaś jest obawa, że w końcówce "wyścigu prezydenckiego" pójdą na całość. Zwracam jednak uwagę na to, że akurat chyba wybory prezydenckie to nie najlepsza okazja do podnoszenia tego typu kwestii, jeżeli chodzi o pomoc w rozwoju sportu, ze względu na dość ograniczoną wpływ Prezydenta na władzę wykonawczą. Nie twierdzę, że w ogóle chybiony pomysł. Dlatego, że jakiś tam wpływ ma Prezydent, więc jest okazja podnieść kwestie. Poza tym - skierowanie dyskusji na rzeczową o sporcie, może być udanym "odciągnięciem okładających się w bójce" od naparzanki, więc też jest jakiś sens. Może się uda podnieść sensowną dyskusję. Jednak jeżeli ktoś chciałby ściśle rozumować właśnie przez pryzmat prezydenckich wyborów, to jest to temat, za który trudno rozliczać Prezydenta, w zakresie jego możliwości to rzecz trochę poboczna, choć zawsze mając inicjatywę ustawodawczą, zawsze może próbować jakiś trend wzniecić.
  Ponadto - co do samej tematyki przebudowy sportu, to także nawet na władzę ustawodawczą jako taką (Sejm Senat i Prezydenta) i to w połączeniu z wykonawczą złożyć cały ciężar. Oczywiście, że w takim zestawieniu rozumując, to już faktycznie jest już bardzo istotny wpływ i możliwość realnych decyzji i można stawiać już takie "zarzuty lub pytania, inicjatywy", jakie Autor podaje. Nawet pewnie trzeba. Jednak - do całościowej szansy rozwiązania, to trzeba wciągnąć do wspólnego działania nawet nie tylko samorządy, ale także po prostu zaangażowanie społeczeństwa. Jeżeli - póki nam jeszcze gender mózgów nie przepalił, że społeczeństwo się nie będzie liczyć, tylko dyktat ideologów - nie wciągnie się w te decyzje zmian nastawienia rodziców, ich podejścia np. do zajęć wu-efu, to obawiam się, że nawet przy porozumieniu wszystkich wymienionych szczebli władzy łącznie z samorządami i przy ich dobrych decyzjach, zmiany postępować będą powoli.

 • PiSB napisał/a komentarz do Wybory 2020. Zbigniew Boniek włożył kij w mrowisko. Ostry wpis szefa PZPN

  @Monika Fika: Gratuluję wpisu, bardzo trafny!

 • PiSB napisał/a komentarz do Afera w USA. Były polski minister sportu pod ostrzałem ludzi Donalda Trumpa

  Przed chwilą napisałem komentarz i coś go nie widzę. W takim razie krótko: dlaczego ten artykuł nie jest oznaczony jako propaganda wyborcza przeciw A. Dudzie? W. Bańka został - jak wiemy - szefem WADA'y po! tych sprawach, za które WADA jest atokowana w omawianym raporcie, nieprawdaż?

 • PiSB napisał/a komentarz do Serie A. Arkadiusz Milik zadedykował gola ojcu. Piękne słowa Polaka

  Łyżka dziegciu? Może nawet więcej? Niestety, Panie Milik, wpis chyba trochę kłamliwy? Dedykacja dla ojca? Czy może raczej - dla publiczności? Gdyby najpierw napisana była po polsku można by mieć pewność, że to głównie dedykowane ojcu (bo chyba nie są w domu niemieckojęzyczni - wtedy mogłoby być po niemiecku najpierw faktycznie, jeżeli to Ślązacy niemieckojęzyczni). W każdym razie - najpierw - po włosku, potem angielsku, potem po polsku, to widać że chodzi o odbiorców. Owszem, może ojcu powiedział o tym bezpośrednio, nim jeszcze opublikował w mediach i wtedy już mniej bolesne, że w mediach kolejność jak dla zyskiwania jak największej publiki (choć i wtedy "bardziej wiarygodne" byłoby, gdyby dedykując ojcu - na pierwszym miejscu uczyniłby to w języku, w którym z nim się komunikuje.

 • PiSB napisał/a komentarz do Wielkie oszustwo Roberta Gadochy

  Dodam zaś - a tak faktycznie, to jak zagłosowałem, tak uważam: najwięcej, to pamiętam R. Gadochę z gry - i to należałoby jednak częściej przypominać, nawet jeżeli rozumiem, "ogórki" no i nie twierdzę, że nie można o tej sprawie napisać, zwłaszcza jak jest np. data odpowiednia; na pewno dla kadry było to bolesne - cokolwiek to było (czy faktycznie jeden z kolegów "na boku przytulił" i był nieszczery, czy też przeciwnie, został oczerniony a koledzy uwierzyli). Cóż. Rozumiem, że dla nich bolesne - i nie zazdroszczę, bo jakby bez rozwiązania. Jednak z punktu widzenia kibica - to rzecz zapewne mniej bolesna, choć też taka - natomiast fenomenalną naprawdę na tamte czasy grę R. Gadochy (i jego niemożliwość wypłynięcia na światowe areny z tą grą tak do końca, bo go PRL blokował, podobnie jak paru innych najwybitniejszych, choć może nie tak nowatorskich) - warto jednak chyba przede wszystkim eksponować.

 • PiSB napisał/a komentarz do Wielkie oszustwo Roberta Gadochy

  Mam pytanie do Pana Redaktora - a na jakiej to podstawie jest taki pewien, że jednak R. Gadocha wziął te pieniądze? A na przykład nie - że wziął te pieniądze ten "kręcący się przy reprezentacji" (może "opiekun z ramienia", czyli agent służb)? Może jednak to było 24 tysiaki, które sobie ten pan przywłaszczył a rzucił, że R. Gadocha wziął 18 - więc nikt nie zwraca uwagi, że i on "za fatygę" przytulił, zresztą twierdzi że mniej. Może jeszcze inaczej to było, może i 24 wziął R. Gadocha - ale może to Ayala w ogóle zmyślał? Tak naprawdę, to jest słowo na przeciw słowa, nie wiadomo, nawet jeżeli poszlaki na niekorzyść wzmacnia jego milczenie i odsunięcie się. Ostrożny byłbym z kończeniem jednak artykułu sugestią, jak Pan Redaktor - zwłaszcza że to tylko R. Gadocha złodziej a p. Boćwiński to uczciwy i wiarygodny świadek. Dla mnie - nie wiadomo i to w odniesieniu do każdego.

 • PiSB napisał/a komentarz do Homoseksualny związek w FC Barcelona. Piłkarka i jej partnerka wyczekują dziecka

  a co przeszkadzał mój komentarz, że został usunięty? Zawierał tylko protest przeciwko wrzucaniu ideologii antynormalnościowej i prohomoseksualnej do wiadomości sportowych. O co redakcji chodzi, kto wie?

 • PiSB napisał/a komentarz do Homoseksualny związek w FC Barcelona. Piłkarka i jej partnerka wyczekują dziecka

  cóż. Zaglądam tu po informacje - myślałem, że chociaż w wiadomościach sportowych nie będzie dezinformacji. Tu jest co najmniej jedna: jakie dwie mamy? Jedna będzie rodzić rączki, nóżki, druga korpus? Druga na chrzestną się zapisała? Poza tym - zwykle jednak podajecie wiadomości o obojgu rodzicach. Tymczasem - tu nic o ojcu, skąd to dziecko się wzięło. Dlaczego wykrzywiacie normalny świat takimi informacjami?

 • PiSB napisał/a komentarz do Piętnaście lat temu "Dudek dance" dał zwycięstwo Liverpoolowi w Lidze Mistrzów

  Dobrze, że chociaż w artykule dość dużo uwagi poświęcone jest obronie, jaką wykonał J. Dudek w dogrywce. "Wszyscy" bowiem, jak w tytule - "Dudek dance, Dudek dance". Oczywiście, że kluczowe interwencje i duża zasługa wygrania finału jest polskiego bramkarza - ale decydujący wkład zaczął się wcześniej. Gdzieś z początku II połowy dobra obrona strzału dość zaskakującego, kąśliwego - gdyby wtedy Milan wszedł na 0-4, to prawdopodobnie byłby ten moment, który wspomina Crespo: - Po tej obronie Dudka wiedziałem, że możemy już powiedzieć pucharowi bye, bye. Tak, też miałem podobne odczucie, choć dla mnie to raczej wtedy było odczucie, że Liverpool wychodzi na dominację, przełamuje przeciwnika, który jednak jeszcze coś może (ale oczywiście, nawet na stadionie nie byłem - oglądałem w telewizji - Crespo "widział od środka", "był w tym meczu"). Niemniej dla mnie duży wkład J. Dudka w przełamanie wyniku, w podniesienie się Liverpoolu, to była właśnie już ta obrona z początku II połowy, choć jeszcze nie genialna, jednak właśnie sygnalizująca zmianę "oblicza meczu". Później — oczywiście, że dalej szło w tym samym rytmie ze strony całego zespołu, ze strony J. Dudka momentami genialnie, momentami intuicyjnie w transie. Oczywiście, że - jak jest to zacytowane - tu widać też, ile trener, który ma autorytet, może zrobić np. w przerwie meczu, bo cytowana przemowa R. Beniteza, też fantastycznie "wkładała" się w ten mecz i była znacząca... Na pewno jeden z niezapomnianych finałów i to w dodatku z kluczowym udziałem Polaka. Raz jeszcze, po latach, gratulacje dla J. Dudka, dla Zwycięzców.

 • PiSB napisał/a komentarz do Koronawirus. Duża akcja Legii Warszawa. Klub pomoże potrzebującym

  No i chyba jest pocieszająca wiadomość też, że jednak jakaś reakcja na pojedynczego "zwykłego żuczka" jest w portalu. To na pewno nas, użytkowników cieszy. Zniknął już bowiem ten znak zapytania, o którym piszę w poprzednim komentarzu sprzed niewiele ponad kwadransa (tak więc, nie jest on już aktualny). Dzięki więc - bo jak napisałem, nie chodzi o mnie, to cieszy po prostu zapewne wszystkich użytkowników, gdy okazuje się, że na drobne choćby interwencje, jednak reagujecie.

 • PiSB napisał/a komentarz do Koronawirus. Duża akcja Legii Warszawa. Klub pomoże potrzebującym

  Szan. Panie T. Skrzypczyński - albo PT Redakcjo! Skąd ten znak zapytania w przynęcie, jaką stanowią sygnalizowane tytuły na głównej stronie? Czyżby chodziło o to, że to D. Mioduski ogłasza a przecież nie można za bardzo pozytywnie o nim. Czy powątpiewanie chcecie zasiać, bo to Legia - czy dlatego, że ZHR? A może sądzicie, że więcej osób do przeczytania artykułu skłoni nie informowanie o akcji Legii/D. Mioduskiego, tylko sugerowanie powątpiewania w tę akcję?

 • PiSB napisał/a komentarz do Koronawirus. Paolo Maldini z synem wśród wyleczonych

  Tak?! Wyleczeni? Jaka w takim razie terapia zastosowana jest skuteczna, co należy podać, w jakich dawkach, jak to jest przy grypach i innych chorobach wirusowych? Który lekarz powie, że go wyleczył - i teraz może leczyć następnych? To może raczej napiszcie prawdę a nie "bujajcie" ludzi "ku pokrzepieniu serc"? Jeżeli wyleczony - to chyba tylko przez Pana Boga, więc napiszcie. Terapia zastosowana przez ludzi, co najwyżej można stwierdzić, że wspomogła proces ozdrowieńczy - a może nawet tylko nie zaszkodziła, nie za dużo zaszkodziła. Można napisać, że są już zdrowi, że już nie mają koronawirusa, że walka zakończyła się radością, "zwycięstwem" w postaci wyzdrowienia. I tyle.

 • PiSB napisał/a komentarz do Dariusz Tuzimek: Co by tu panowie jeszcze naprawić? (felieton)

  Również nie jestem fanem Zb. Bońka, jakkolwiek też i nie jakimś wrogiem. Doceniam wiele rzeczy, które zrobił - i wiele mnie wk.... Tym razem jednak - choć i za mocno mi "pachnie" ten powrót do przeszłości komuną - to nie jego pomysł wywraca mi wnętrzności — tylko namiętność wszystkich tych pismaków, którzy rzucili się w te pędy, by wykpiwać, atakować, wybrzydzać, wytykać. Robią to z taką gorliwością, jakby... właśnie, z jakichś racji bardzo im zależy na tym, by utrzymać patologię obecnych nazw. Panie Tuzimek - a może np nazwę liga zarezerwuje się do tych lig, gdzie można zatrudniać zawodowców? Może - po prostu chodzi o odróżnienie szczebla centralnego od regionalnego? Faktycznie, nie do końca tak to dzieli Zb. Boniek tylko PRL dokładnie odtwarza - ale można przecież lekko zmienić, idąc w którymś z powyżej zaznaczonych kierunków. To, że wprowadza się gdzieś jakąś granicę, jakiś "przełom" między poziomami bardziej zaawansowanymi a tymi bliższymi amatorstwa: można zrozumieć i nawet w takim kształcie, jak proponuje Zb. Boniek.
  Natomiast absolutnie nie da się logicznie wytłumaczyć oprócz celów chamskiej i nachalnej komercji — tego patologicznego nazewnictwa, jakie jest obecnie, biorąc pod uwagę POLSKĄ HISTORIĘ. Nie, nie wykluczam bowiem, że takich przedziałów można wprowadzić i dwa a nie tylko jeden (między ligami i klasami). Można. Może być w jednej randze tylko jeden poziom. Ekstraklasa właśnie. Niemniej ligi wtedy - powinny mieć inną nazwę. Choćby nawet - szczebel. Ale przez wszystkie te lata wkurzał mnie szwindel zrobiony kiedyś, "by lepiej produkt się sprzedawał", to "awansowano" ligi, zachowując tę nazwę.

 • PiSB napisał komentarz na tablicy Stefan Siarzeski

  Dzięki za polubienie mojego komentarza. 10:20 stwierdzam jednak, że już jest usunięty, natomiast żadnego śladu nie ma, czy nie spodobał się autorowi, czy jakaś cenzura coś wymyśliła; ciekaw jestem, co by to mogło być powodem. Jeżeli jakoś łatwo znajdę gdzie i kogo zapytać wprost, dlaczego ten komentarz usunięty, to to zrobię. Jednak póki co - raz jeszcze dzięki, pozdrawiam - i miłego dnia mimo wszystko życzę!

 • PiSB napisał komentarz na tablicy Antoni Walendzik

  Dzięki za polecenie mojego komentarza. 10:20 stwierdzam jednak, że już jest usunięty, natomiast żadnego śladu nie ma, czy nie spodobał się autorowi, czy jakaś cenzura coś wymyśliła; ciekaw jestem, co by to mogło być powodem. Jeżeli jakoś łatwo znajdę gdzie i kogo zapytać wprost, dlaczego ten komentarz usunięty, to to zrobię. Jednak póki co - raz jeszcze dzięki, pozdrawiam - i miłego dnia mimo wszystko życzę!

 • PiSB napisał komentarz na tablicy gmk38

  Dzięki za polecenie mojego komentarza. 10:20 stwierdzam jednak, że już jest usunięty, natomiast żadnego śladu nie ma, czy nie spodobał się autorowi, czy jakaś cenzura coś wymyśliła; ciekaw jestem, co by to mogło być powodem. Jeżeli jakoś łatwo znajdę gdzie i kogo zapytać wprost, dlaczego ten komentarz usunięty, to to zrobię. Jednak póki co - raz jeszcze dzięki, pozdrawiam - i miłego dnia mimo wszystko życzę!

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.