Dwa gole Emmanuela Olisadebe w Chinach

W sobotnie popołudnie odbyły się spotkania 2. kolejki chińskiej ekstraklasy. Henan Jianye podjął na stadionie Czengczou Hanghai zespół Liaoning FC. W szeregach gospodarzy pojawił się były reprezentant Polski - napastnik Emmanuel Olisadebe.

Wojciech Święch

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla miejscowych. Już w 1. minucie gola dla gości zdobył Jéfferson Feij?o. Wynik na 2:0 dla Liaoning FC podwyższył w 8. minucie reprezentant Australii, Ryan Griffiths. Jednak 120 sekund później kontaktową bramkę dla Henan Jianye strzelił z rzutu karnego Josen. W 20. minucie przyjezdni znowu prowadzili różnicą dwóch goli, po tym jak futbolówkę do bramki skierował Wang Xinxin.

Jednak zaraz po przerwie nadzieję kibicom Henan Jianye na wywalczenie przynajmniej jednego punktu dał Olisadebe. W 48. minucie pokonał on bramkarza rywali. W ten sposób Nigeryjczyk z polskim obywatelstwem zdobył swojego pierwszego gola w chińskiej lidze i zaczął swoją grą spłacać 500 tysięcy dolarów amerykańskich, które włodarze klubu z miasta Czengczou wyłożyli podobno na niego. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w 89. minucie pojedynku. Wówczas Olisadebe strzelił swojego drugiego gola.

Henan Jianye - Liaoning FC 3:3 (1:3)
0:1 - Jéfferson 1'
0:2 - Griffiths 8'
1:2 - Josen (k.) 10'
1:3 - Xinxin 20'
2:3 - Olisadebe 48'
3:3 - Olisadebe 89'