Premiership: Man Utd nie sprostał Middlesbrough

Po bardzo emocjonującym meczu Middlesbrough zremisowało na Riverside Stadium z Manchesterem United 2:2 w 33. kolejce Premiership.. Remis ten oznacza, że Czerwone Diabły mają już tylko trzy punkty przewagi nad drugą Chelsea Londyn i sprawa mistrzostwa Anglii jest cały czas otwarta.

Bartosz Zimkowski

Od początku meczu obie drużyny narzuciły dość wysokie tempo gry i po 10. minutach goście cieszyli się ze zdobytego gola. Michael Carrick zagrał wzdłuż czwartego metra, nogę dołożył Cristiano Ronaldo i zdobył swojego 27. gola w Premiership w tym sezonie.

Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Alfonso Alves wykorzystując dogranie z głowy Jeremiego Aladiere'a. Dla Brazylijczyka była to dopiero pierwsza bramka w tym sezonie, a warto zauważyć, że Alves jest najdroższym piłkarzem w historii Middlesbrough.

Po zmianie stron ponownie nacierało Middlesbrough, które bez respektu podeszło do mistrza Anglii i w 56. minucie już prowadziło. Niemal bliźniaczą akcję przeprowadzili gospodarze. Ponownie futbolówkę głową zgrał Aliadiere, sam na sam z Edwinem Van der Sarem wyszedł Alves i mierzonym strzałem pokonał Holendra.

Po chwili mogło być 3:1, ale w 74. minucie było już 2:2. Prawą flanką urwał się rezerwowy Park Ji-sung, wyłożył piłkę na piątym metrze Waynowi Rooney'owi. Reprezentant Anglii okazji nie zmarnował, chociaż pomógł mu obrońca, który zmienił lot piłki myląc tym samym Marka Schwarzera.

W końcówce oba zespoły miały okazję do zadania decydującego ciosa. Szanse miał Rooney, ale także Tuncay Sanli. Ostatecznie jednak więcej goli nie padło i Boro, które tydzień temu pechowo przegrało z Chelsea Londyn 0:1 tym razem urwało punkty Man Utd.

Natomiast w drugim niedzielnym meczu Everton wymęczył zwycięstwo z ostatnim zespołem ligi - Derby County. The Toffees walczące o czwarte miejsce wygrały 1:0 i do Liverpoolu tracą tylko trzy punkty.