Heniek ZPoczty - lubi

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Trochę szkoda Sebastiana, ale fakt, ze wygląda znacznie gorzej niż na początku rozgrywek. Więcej rzucał lepiej jakoś to wyglądało. Decyzja zrozumiała całkowicie. Może w klubie o mniejszym "ciśnieniu" wróci i poprawi swoją dyspozycję. Trzymaj się młody i pracuj - a wszystko będzie możliwe.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  A nie ma ehf 21 handball? :))
  Sporo punktów straciłeś, ale miałeś przewagę, więc luzik :))

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Na ten moment skład F4 LM: Barcelona, Veszprem, Kielce i Flensburg. Jakoś nie wierzę w rozegranie całych rozgrywek. Powtórzy się sytuacji z poprzedniej edycji LM.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  I nie jest to koniec bardzo zaskakujących wyników w tej edycji CL.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Kielce Wyborcza- Czarek mógł złamać rękę. Wszystkiego dowiemy się po badaniach - powiedział po meczu Talant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.

  Udało nam się dowiedzieć, że po dokładnych badaniach okazało się jednak, że uraz nie jest poważny. Cezary Surgiel na szczęście nie ma złamania ani pęknięcia, ale stłuczenie kości. Czeka go kilka dni przerwy. Kielecki wychowanek nie pojedzie na środowy (godz. 20.45), wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z Flensburgiem. Na lewym skrzydle obok Angela Fernandeza będzie grał zapewne uniwersalny rozgrywający Michał Olejniczak

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  A oszołom 1947 pisał wielokrotnie że w Kielcach nie ma klimatu do piłki ręcznej. Gdy kilka lat temu Iskra wróciła ze Skopje na tarczy (bodaj - 10), na drugi dzień w hali na treningu zjawiło się setki kibicow i im zazpiewalo ,,jasteśmy z wami"...
  - Tu początek sezonu ligowego, pierwszy mecz, przegrywają - 2 i ijazda po bandzie, wywalanie tych, którzy jeszcze wczoraj rano byli ,,najlepszym składem od lat, najlepszym trenerem, najlepszym prezesem" itd. A to pierwszy mecz sezonu gdzie jeszcze wszystko sie może zdarzyć. Bo to tylko sport. Gdy klubowi w Kielcach zajrzała bieda w oczy ogłoszono zbiórkę, zebrano coś okolo 780 tys zł dla ratowania klubu. I nikt z wracających nie pyta co się stało z tymi pieniędzmi, bo na pewno pójdą w całości dla dobra klubu. Tam w grajdole dochodzą się gdzie jest część kasy z karnetów za przerwany sezon przez pandemię. Gdy ,,zagubili" gdzieś swoje dwie kibicowskie szturmowki dwa lata skladali się na nową. Nigdy w życiu nie widziano tam oprawy meczowej godnej SL czy CL - bo ,,nie ma pieniedzy". Jedyną godną uwagi była ta na powitanie Syprzaka (jeśli to był on na tym przeďcieradle).
  - Tak , zaiste. W Kielcach nie ma klimatu dla piłki ręcznej. Jest za to w Płocku. Taki swoisty raczej klimat -- jak cala Wisła po awarii Czajki.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Przyszły sezon bedzie inny ale bardzo sprawiedliwy. Liczyć się będzie forma z całego sezonu a nie szczęście i dyspozycja dnia w Play-Off. Każda strata punktów bedzie bolesna dla każdego. Nawet różnice bramkowe będą miały duże znaczenie. Mam nadzieję że mimo obecnej sytuacji na świecie uda się rozegrać sezon płynnie.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Wisła1947 jesteś już męczący jak wrzód na d***e. Zmień płytę. Niektórzy trolle chociaż coś snisznego napiszę a Ty klepiesz aby klepać. Patrząc na wszystko z boku to widzę że to Kielce od dekady biorą wszystko co można w kraju plus wygrana w LM. Patrząc na ubiegłe sezony to Wisła potrafiła tracić punkty w sezonie zasadniczym. Martwił bym się o Wisłe na Twoim miejscu a nie rywala bo może się okazać że Święta Wojna na koniec sezonu może być meczem o pietruszkę bo Mistrz już będzie znany. Nigdzie też nie widziałem żeby ktoś tu robił mistrza z Walthera bo przyszedł do Puław.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Vive w zmienionym składzie, odmłodzonym i z większym udziałem Polaków wygrywa sparingowy turniej. Nie jest to żadna miara potencjału, jednakże miło obserwuje się rozwój wydarzeń. Miało być bankructwo, rywale mieli zepchnąć Kielce na walkę o środek tabeli, natomiast to inni mają poważne problemy. Gdybym 10 lat przegrywał i był poniżany, to bym słowem się nie zająknął o "stolicy" itp Jestem przekonany, że w tym sezonie Vive będzie biło się o mistrza i zrobi wszystko, żeby udowodnić oponentom, że brak szacunku do rywala kończy się tragicznie. Jaki prezes, taki klub. Jacy kibice, taki klub. Jacy zawodnicy, taki klub. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Pozdrowienia dla trepów :)

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Sponsor jak sponsor. Nazwa mogłaby być o wiele gorsza. Cieszy fakt, że jest to polska grupa piwowarska. W dodatku jest też świętokrzyski akcent - jednym z piw Van Pura jest jędrzejowski Strzelec. Wszystkim walącym bez opamiętania w klawiaturę przypominam - mistrzem Polski w piłce ręcznej zostaje się na parkiecie, a nie w necie. Nawet mi się rymnęło :))

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Maxi mam nadzieję że w przypadku porażki Wisły z "Łomżą" w MP znikniesz. Tym razem na wieki a nie kilka tygodni. To miejsce to bagno. Możecie się z siebie nawzajem śmiać i obrażać a wszystko i tak zweryfikuje parkiet. Skoro Kielce takie słabe to liczę na zmianę na tronie. W innym przypadku będzie można się czuć rozczarowanym.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Beka z Kielc ze strony Płocka. Z jednej strony normalne, z drugiej strony to Kielce będą mogły mieć bekę jak na koniec sezonu znów będą mieli złote medale na szyi. Kielce przy utrzymaniu składu to wciąż faworyt na papierze do tytułów w kraju.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Żarty żartami, ale grupa VAN PUR to jakby nie patrzeć bardzo mocny zawodnik w browarnictwie, ogromna większość ich sprzedaży to zagranica, produkują horrendalną ilość piwa dla dyskontów w całej europie, są też bardzo poważnym graczem w Afryce (tam jest piwo VAN PUR, które w Polsce zniknęło na rzecz Łomży). Jest to największy polski browar (w sensie takim, że właścicielami są Polacy, a nie wielkie koncerny). Można zrobić ciekawy eksperyment, jak będziecie gdzieś na wakacjach np. w Chorwacji i kupicie jedno z tańszych piw w dyskoncie to istnieje spora szansa, że traficie na wyrób Van Pur-a (zwykle nazwy kojarzące się z Niemcami). Jeśli faktycznie przez 4 lata zapewniają nam stabilność finansową, to mogą dawać nazwę jaka im się podoba, nawet Kustosz Vive Kielce, czy Argus Vive Kielce. Fakt, że w nazwie będzie Łomża, daje wyraźny sygnał, że chcą się promować w Polsce, bo eksport tego piwa nie jest za duży. No chyba, że planują wejść ze swoją marką na rynki zachodnie. Generalnie bardzo mnie to zaskoczyło, bo byłem przekonany, że wszystko wskazuje na Sołowowa i jego spółkę chemiczną, ale najważniejsze stało się faktem. Klub jest stabilny, nie ma zaległości i utrzymuje obecny skład w niezmienionej formie. To zaś oznacza, że w perspektywie kolejnych lat będziemy mogli realnie myśleć o wygraniu MP, PP i LM. Teraz z czystymi i spokojnymi głowami, trenować a sukcesy przyjdą same.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Ale zawiść z niektórych wychodzi. Może być i Łomża Kielce. Może być Durex Płock, Osram Puławy czy Biedronka Kalisz. Ważne że w tym trudnym czasie są sponsorzy który mogą zasilić klubową kasę konkretnymi sumami. Aktualnie nawet "warzywniaki" są na wagę złota.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  To jeszcze trochę potrwa. Niestety nic się na to nie poradzi, zapewne jeszcze parę różnych wątków się w tej kielecko-płockiej dyskusji się urodzi. Te wszelkie uszczypliwości to żenada.Już niedługo będzie w Mielcu prolog, później Puchar Polski i liga, wszystko będzie jasne. Żadne zaklęcia nic nie pomogą, zobaczymy czy ten żebrak bez nazwy ugnie się przed Wielką Potęgą no bo pdobno jest moc. No na koniec taka mała przestroga dla kibiców z Płocka,- im bardziej uszczypliwe są wasze wpisy na temat kieleckiej drużyny tym większy wstyd dla ukochanego klubu po ewentualnej porażce. No bo z kim byście przegrali z bankrutem bez nazwy, pieniędzy i kibiców za to z prezesem który nie ma pojęcia o prowadzeniu klubu.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Wszyscy zawodnicy dotarli już do Kielc, a pierwszy trening już w czwartek.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  ZKS Wisła: Proszę Cię skończ z tym mistrzostwem przy zielonym stoliku. W wielu sportach przy równej liczbie punktów patrzy sie na inne statystyki które decydują o kolejności. W tych lepiej wyglądały Kielce. W bezpośrednim dwumeczu też było rozstrzygnięte wyraźnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Rozumiem wasze wojny Płocko - Kieleckie ale mam wrażenie że gdyby to Wisła prowadziła w tabeli różnicą bramek to nawet słowem byś nie wspomiał o zielonym stoliku tylko odwoływał byś się do tabeli.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  No pewnie, że zazdroszczę. Czytam Twoje wpisy od kwietnia, nie tylko na tym portalu. Są bardzo merytoryczne i rzetelne. Dzięki Tobie nie muszę sięgać po inne źródła. Dziękuję Ci. Masz zadatki na wspaniałego felietonistę. Zainspirowaleś mnie do oglądania zmagań Wisły, w końcu to klub, który prawdopodobnie zastąpi klub z Kielc w Lm. Nie ma co się interesować tym śmiesznym "klubikiem" jak to nazywasz z "powiatowej miejscowości". W jednych klubach przychodzą gwiazdy jak Dawydzik czy D. Fernandez, z innych uciekają Karacic, Wolff czy Tournat. Czytałem na tym twiterze o którym wspomniałeś, ze Tournat nie dotarł do Kielc i nie chce grać w Kielcach. W Skopje akcja fanów przyniosła sukces - Igor będzie w Vardarze. Dosyć już tego zebrania, dziadostwa. Dumna stolica jest tylko jedna...

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Fajnie, że taki turniej się odbędzie, ale porównywanie dyspozycji zespołów, które sezon przygotowawczy zaczynają/zaczęły z 3 tygodniową różnicą to kompletny bezsens. Cokolwiek się nie wydarzy widzę 2 scenariusze. Pierwszy - wygrywa Płock i wtedy Kielce zrzucają na późny okres przygotowawczy, drugi - wygrywają Kielce i wtedy Płock rzuca na zmęczenie długim okresem przygotowawczym.

 • Heniek ZPoczty lubi Komentarz

  Nie wiem czy to dobra wiadomość dla kibiców oreln wisełki. Dodatkowe w sezonie upokorzenie od Mistrza Polski :)