Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Racja, w pełni się zgadzam. Jak się zobaczy nazwiska na rozegraniu czy na środku to klasa światowa. Ale przyjmujący to albo młode chłopaki albo nie do końca spełnieni starsi (jak Biereżko). Czyli z Rosją wygrać można tylko dobrym serwisem - jak źle przyjmą to im rozgrywający i środkowi nie pomogą. Albo pomogą za mało.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Najpopularniejszy nie znaczy najlepszy. W Rosji to zdecydowanie najpopularniejszy gracz, ale nikt nie uważa go za najlepszego przyjmującego. W ogóle ciekawe jest to, że Rosja na pozycji rozgrywających na 5 graczy, którzy zjadają naszych wszystkich rozgrywających, zaś na przyjęciu właśnie mają lekki problem, bo oprócz Volkova nie mają gwiazd, a ten młody zawodnik też może mieć swoje wachania formy.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Przede wszystkim nie jesteśmy na Ty, Panie "Kajlo". Okej, może trochę przesadziłem, więc napisze inaczej. Śledzę uważnie ligę Rosyjską i uważam, że Kobzar, Kowaliow i Pankow są na poziomie Łomacza, Drzyzgi i Żygadły. Z tą różnicą, że wyżej wymienieni Rosjanie punktują często zagrywką i blokiem. Grankin i Butko poza zasięgiem naszych. Może Komenda i Janusz się rozwiną, ale narazie to nuta przyszłości, pozdrawiam.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Konarski miał świetny początek w Turcji - co mecz był liderem Ziraatu, grał równo i dobrze/b.dobrze. Z czasem było jednak coraz gorzej - może to wynika z przemęczenia? Albo rywale go "przeczytali"? Tak czy inaczej uważam, że nie powinno go być w składzie na LN, powinniśmy sprawdzić innych atakujących. Konarski dobrze się zapowiadał ale nigdy nie był i nie będzie siatkarzem na poziomie światowym, na poziomie medalu MŚ czy IO. Jeżeli Konarski dostanie powołanie na MŚ to widzę go tylko w roli zmiennika Kaczmarka, Muzaja albo Schulza.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Wilfredo Leon nie przedłuży kontraktu z Zenitem Kazań. Siatkarz wydał oświadczenie

  Próbujesz powiedzieć, że w lidze włoskiej są lepsze zarobki niż w lidze rosyjskiej? Ciekaw jestem skąd masz takie dane. Ja mam wrażenie, że pod względem wysokości kontraktów są to zbliżone ligi. W obu ligach bowiem są 2-3 kluby płacące znakomicie (tylko do tej pory Zenit był nie do przebicia), a pozostałe kluby płacą dobrze, ale bez sum bajońskich. Ciekaw jestem skąd masz dane na temat tego, że 4 klub włoski płaci 7 razy więcej swoim zawodnikom od 4 klubu w Rosji i skąd wiesz, że 7 klub włoski płaci 17 razy więcej od 7 klubu rosyjskiego. Ja raczej zakładałem, że kontrakty bywają porównywalne. Co oczywiście nadal nie zmienia faktu, że polskie najlepsze kluby mogą konkurować (pod względem kontraktów i może nie tylko) z 4-5 zespołami lig włoskiej i rosyjskiej niestety. Co do samej sytuacji, myślę że Zenit, gdyby chciał, mógłby podbić ofertę Leona do takiej, jaką ten otrzymał z Włoch, ale może Zenit już jest poirytowany faktem, że rzekomo tylko Leonowi ma zawdzięczać wszelkie tytuły i chcą udowodnić, że wcale tak nie jest (bo jak wiemy krążą takie opinie), zaś sam zawodnik może mieć już dość odległości rosyjskich, kilku stref czasowych i pokonywania tysięcy kilometrów na mecze. Włochy są dużo mniejsze obszarowo, kontrakt porównywalny lub lepszy, a poziom sportowy również gwarantuje grę o najwyższe cele.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Cucine Lube - PGE Skra: trudna misja bełchatowian - na włoskiej ziemi zagrają o być albo nie być

  Choć bardzo mocno kibicuję w tym wypadku Skrze, to niestety nie widzę szans na sukces w tej misji.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  W Perugii pewnie nie są szczęśliwi z tego wyniku. Będą mieli wyprawę do Nowosybirska.

 • Wino1901 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Uff... Sprawiedliwości stało się zadość :) "Motywacji ekipie z Bielgorodu"?

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Brawo Palacy !!! Brawo !!
  Dlaczego Bartman nie gra już w reprezentacji ??? Zapomnieli o nim ??

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Puchar CEV: Asseco Resovia Rzeszów spróbuje zatrzymać rosyjskie natarcie

  Mimo, że kibicuję Resovii i w takich starciach zawsze trzymam kciuki za polską drużynę, to jednak nie ma co się oszukiwać - nie widzę szans dla Resovii. Zwłaszcza, że Belogorie będzie podrażnione po odpadnięciu z walki o pierwszą czwórkę Superligi. To dla nich ostatni w tym sezonie ważny Puchar, więc rzucą wszystko na zwycięstwo w nim. Moim zdaniem. I moim zdaniem zdobędą Puchar CEV.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: Lokomotiw Nowosybirsk poległ w Belgii. Rosjanie mają nóż na gardle

  No zobaczymy :)

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: Lokomotiw Nowosybirsk poległ w Belgii. Rosjanie mają nóż na gardle

  Trochę mnie to zaskoczyło. Mam nadzieję, że Lokomotiv pokaże na co go stać. #GoLokomotiv

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Pan Krebok mówi ,ze Trener Reprezentacji nie powinien łączyć obowiazków tylko ,cytuję : "ma organozować sympozja,konferencje ,szkolenia" ... A proszę wobec tego powiedzieć ,który to z naszych byłych trenerów reprezentacji to robił ???

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Bzdura - a poza tym Trener nazywa się Vital Heynen - nie Hayden !

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Mocne słowa o polskich siatkarzach: "Są ciągle zmęczeni, nie mają pasji, nie chcą trenować"

  W wielu kwestiach mogę się zgodzić, natomiast, biorąc pod uwagę osiągnięcia trenerskie pana Kreboka (czy choćby wspomnianego pana Kowala), zadziwia mnie zaniżanie kompetencji, kunsztu i osiągnięć Heynena. Tak naprawdę osiągnięcia każdego trenera można w ten sposób zdezawuować, no bo:
  1) przecież Rezende miał Gibę, Murillo, Sergio, młodego Rezende, co z Niego za trener? z takimi zawodnikami każdy by osiągnął sukcesy, które osiągnął Rezende,
  2) Alekno? Nie rozśmieszajcie mnie - miał Tetuchina, Michajłowa, Verbowa, Muserskiego, Grankina - On powinien stawać na pierwszym miejscu każdej imprezy.

  Serio? Takim językiem i w taki sposób rozmawia trener, profesjonalista? Pomijając fakt, że dla mnie jedynym zawodnikiem mistrzowskiej klasy z wymienionych w kadrze Niemiec, był Grozer natomiast Kampa, Fromm, Kaliberda, Schoeps to zawodnicy dobrzy, profesjonaliści, ale nie ekstraklasa. Heynen stworzył dla tych "średniaków" system i ten system wdrożył, podnosząc ich możliwości jako zespołu. Niemcy, z Heynenem, w swych najlepszych czasach, czytali grę, mieli świetne ustawienia, doskonale ustawiali się w obronie itd.

  Dla mnie ten wywiad to potok kompleksów i jadu człowieka, który nie osiągnął w swym fachu sukcesów o jakich marzył i próbuje obarczać każdego, ale nie siebie. Bardzo irytujący wywiad i w swych założeniach (argumentacji) absurdalny... Ciekawe też ile meczów w całym sezonie grał pan Krebok, a ile meczów gra się dzisiaj, ale za Jego czasów, punkty zdobywało się tylko przy własnej zagrywce, więc w to akurat, że było ciężej, mogę uwierzyć...

  W kwestii zagrywki, też się zgadzam. Trudno oczekiwać, żebyśmy mieli zagrywkę, jeśli jej nie ćwiczymy... Co do zawodników, ogólnie, też się zgadzam.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Trochę mi to wygląda na marudzenie emeryta p.t. "kiedyś to było dobrze a teraz ta mechanizacja" albo "Kiedyś siatkarze byli pracowici a teraz są leniwi" - no dajcie spokój... A umniejszanie zasług Heynena przy jednoczesnym chwaleniu Kowala to lekka przesada - i przy tym zachwyt Sordylem, bo się załapał do ligi rumuńskiej? Nie wiem też co takiego pokazał Gruszka - przez pół roku oglądał kadrę jako asystent nieudanego trenera? Może i polskim trenerom trzeba dawać szansę (może odpalą ci bez doświadczenia jak kiedyś Antiga) ale twierdzenie, że już są tacy super a włoscy tacy okropni to bajdurzenie. Ja uważam, że to, że prezesi najlepszych klubów zatrudniają najlepszych trenerów zamiast ściągać na siłę za ciężkie pieniądze "gwiazdy" jest fantastyczną sprawą dla polskiej siatkówki - bo korzystają na tym nasi młodzi siatkarze.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Może to i prawda, ale trzeba spróbować, poddać się obróbce trenerów dalece lepszych niż p. Krzyształowicz, rzucić wyzwanie Serie A. Najgorzej zadowolić się statusem młodejzdolnej i wtopić się w smutną średnią ligową.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Czołowe ligi świata wymienią się gwiazdami? Earvin Ngapeth ma zastąpić Wilfredo Leona w Zenicie Kazań

  Też tak uważam. Podobną taktykę stosował Anderson i Jemu się udało. Teraz władze Zenitu, widząc taktykę, pokazują, spoko Wilfredo, nie jesteś niezastąpiony. Myślę, że Zenit podwyższy trochę kontrakt, a Leon zostanie w klubie, ale zobaczymy jak będzie.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Leon zostanie w Zenicie, to jest pewne na bank, nie pójdzie grać za mniejsze pieniądze, w Zenicie ma wszystko, począwszy od kasy, po najlepszych zawodników i trenera na świecie.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Nie sądzę, żeby taki trener jak Alekno wziął na siebie takiego zakapiora i kryminalistę jak Ngapeth (a kto wie, czy zaraz nie wsadzą go do więzienia, to się należy jak psu zupa). Znany z wielkich umiejętności, ale i trudnego charakteru Maruf miał krótką karierę w Zenicie.
  Do tego warto sobie przypomnieć jak wyglądał epizod Ngapetha w Kuzbassie Kemerowo.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Kolejny zwrot w sprawie przyszłego reprezentanta Polski? "La Gazzetta dello Sport": Wilfredo Leon opuści Zenit Kazań

  Ja myślę, że Wilfredo podkręca kontakt z Zenitem. Podobnie jak to czynił Mathew...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  I dobrze się stało wole tego Heynena niż miałby nim zostać Kowalik albo Gruszka..

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Tylko abym naszym gwiazdą nie przeszkadzało jego podejście za ostre jak bedzie ich opieprzał. I może on w końcu postawi na młodych tylko naprawdę młodych typu Śliwka Kochanowski i skłąd który nie przegrał 48 spotkań, a podziękuje zasłużonym odejść.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Z ulgą i radością przyjmuję tę wiadomość,inny wybór byłby niedorzeczny.Mam nadzieję,że będzie mu dane pracować spokojnie do IO,bo ma wszelkie trenerskie kwalifikacje,nie będzie tak jak jego poprzednicy uczył się jak prowadzić reprezentację i myślę ,że będzie wiedział jak "kupić"naszych graczy.Teraz jeszcze rozwiązać umowę z Belgami,oby bez komplikacji,dobrać sobie sztab i do pracy!!!Czy naprawdę to musiało trwać tak długo,do Mś zostało mało czasu,a nasz zespół trzeba odbudować niemal od podstaw i jeśli ktoś miałby tu pomóc to tylko Vital.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  oby w końcu bo ostatnich latach mizeroty (w stosunku do oczekiwań) znów wróciliśmy do walki o medale. Zdecydowanie najlepszy kandydat. Przecież jakby Gruszka został to by były naprawdę jakieś jaja.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.