Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Inauguracja Stoczni Szczecin po omacku. Ciemność, chaos i gwizdy

  To prawda, jednak Espadon to była zupełnie inna drużyna i zupełnie inne aspiracje od Stoczni. Stocznia to nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski, ale już beze mnie. Ja się mocno zawiodłem i nie chodzi mi tylko o organizację.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Multum pieniędzy wydano na zawodników, a nie potrafią hali doprowadzić do stanu, na jaki chce preferować zespół.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Inauguracja Stoczni Szczecin po omacku. Ciemność, chaos i gwizdy

  Do tej pory cieszyłem się, że powstaje nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Do wczoraj. I nie tylko z powodów organizacyjnych. Z kibicami siatkówki, przedstawicielami sportu akademickiego, zawsze można było, mniej lub bardziej konstruktywnie, porozmawiać. Z kibicami Stoczni Szczecin (nauczonych chyba kibicowania Pogoni, w czym nie ma niczego złego, ale wymiana poglądów odbywa się na zupełnie innym poziomie i argumenty padają zupełnie inne) niestety porozmawiać się nie dało. Rozłożyli mnie na łopatki, ale w takiej dyskusji nie miałem ochoty się ścigać. Oni mieli pretensje do zawiedzionych kibiców, że Ci są zawiedzeni. Ktoś może sobie to wyobrazić. Odlajkowałem stronę Stoczni Szczecin. Nie jest to miejsce dla mnie. Ze swojej strony życzę powodzenia i nie chcę podejmować żadnych rozmów z nikim ze Szczecina. Nie potrafię na takim wysokim poziomie rozmawiać.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  zachodnio pomorskie siatkówką stoi ... pełna profeska :D

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Działacze spotkali się z Heynenem w PZPS. Nie zabrakło również Ryszarda Czarneckiego

  Nie zrozumiałeś co napisałem, choć wydaje mi się, że napisałem całkiem jasno. Oczywiście, że to czego życzył sobie elekt nie jest prawem, zwłaszcza, że elekt nakłaniał do złamania Konstytucji. Komorowski złamał Konstytucję, bo przystał na prośbę Dudy - oświadczył publicznie, że przystając na prośbę prezydenta-elekta nie powoła nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, mimo, że nic mu w tym nie przeszkadza. Na prośbę prezydenta-elekta złamał więc zapis o tym, że nowych sędziów ma wybrać niezwłocznie, w najszybszym możliwym terminie. Jeśli nie rozumiesz tak prostej rzeczy, to nie mamy o czym dyskutować. To nie jest forum polityczne, ale niestety zarówno propagandyści PiS-u jak i propagandyści PO mocno wciskają swoje hasła (jednocześnie pokazując swój poziom i wiedzę). Prezydent Komorowski miał obowiązek niezwłocznie powołać nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucujnego. Konstytucyjny obowiązek i żaden stan zawieszenia wówczas nie działał. Powołanie sędziów jest obowiązkiem, a nie "ruchem radykalnym".

  O tym, że wybór jest niekonstytucyjny może zadecydować tylko Trybunał Konstytucyjny, do końca kadencji Komorowskiego nikt nie zgłosił niekonstytucyjności wyboru sędziów, więc Komorowski miał obowiązek powołać sędziów. Jeśli miał wątpliwości, miał obowiązek niezwłocznie zgłosić to do Trybunału Konstytucyjnego. Nie zrobił ani tego, ani tego. Złamał więc Konstytucję. I od niego się zaczęło.

  Ja nie zaprzeczam temu, że Duda złamał Konstytucję. Oczywiście, że złamał, ale umożliwił mu to Komorowski nie powołując sędziów. Przeczytaj ze zrozumieniem, co piszę. Jestem przeciwnikiem zarówno PO jak i PiS-u wiem, że PiS złamał Konstytucję wielokrotnie. Piszesz, że Duda miał obowiązek powołać sędziów. Komorowski miał ten sam obowiązek. Obaj tego obowiązku nie wykonali. Są tak samo winni, a przypominam, że od tego się zaczęło.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Działacze spotkali się z Heynenem w PZPS. Nie zabrakło również Ryszarda Czarneckiego

  Ja żadnej granicy nie dostrzegam. Piszesz o łamaniu najwyższego prawa... To ja przypomnę od czego się zaczęło. W 2015 roku wybrano sędziów Trybunału Konstytucyjnego, za kadencji ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zgodnie z Konstytucją, urzędujący prezydent MUSI NIEZWŁOCZNIE powołać nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, chyba, że poweźmie wątpliwości co do konstytucyjności ich wyboru (wówczas NIEZWŁOCZNIE musi zgłosić sprawę do Trybunału Konstytucyjnego), a jeśli nikt czegoś takiego nie zgłosi, musi powołać tych sędziów (do zakończenia kadencji Komorowskiego nikt nie zgłosił oficjalnie niekonstytucyjności). Ówczesny prezydent-elekt nawołuje aby Komorowski nie powoływał tych sędziów, żeby to On jako nowo wybrany prezydent, dokonał tych nominacji, czyli de facto nawołuje do złamania Konstytucji. Nawołuje, aby ówczesny prezydent złamał zapis Konstytucji o NIEZWŁOCZNYM powołaniu nowych sędziów. Komorowski wiedział, że przegrał wybory, wiedział, że pozycja PO jest zagrożona i co robi? Łamie zasady Konstytucji i nie powołuje sędziów, choć ma taką możliwość. To jest POPiS pogardy dla państwa wpisany w obie te partie. Chcecie stawiać Dudę przed Trybunałem Stanu (owszem, zasłużył) postawcie najpierw swoich. To jest jedna klika z mojej perspektywy, mająca ten sam cel - władzę i pogardę dla Konstytucji... Kolesie, którzy w ramach spektaklu łamią zasady Konstytucji, jedni i drudzy... W mojej opinii. Od Komorowskiego wszystko się zaczęło, On pierwszy złamał Konstytucję. I ja o tym pamiętam. I patrząc na fanatyzm zwolenników obu partii, też nie widzę różnicy...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Darmowe nachlanie się, ogrzanie w blasku złota przecież to Rychu /co ma leniwego syna/ żałosna , groteskowa postać......

 • Wino1901 lubi Komentarz

  a kto za tego buca pracuje w Brukseli on jest w tylewizji w radio na imprezach i tam gdzie sa korzysci

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Jakim cudem ten nieudacznik został vice prezesem PZPS

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Richard to mój ulubieniec. Rządy się zmieniają a on i jego rodzina wciąż u żłoba.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Przyczepiło się g.... do okrętu i krzyczy płyniemy. Mam dość tego gościa

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Działacze spotkali się z Heynenem w PZPS. Nie zabrakło również Ryszarda Czarneckiego

  Polityka w sporcie była od dawna i o romansie siatkówki z PO, gdy rządziło PO również od dawna wiedzieliśmy. Niestety sporty niszowe są uzależnione od polityki, co pokazał np. zeszły rok, gdy władze PiS postanowiły zaatakować siatkówkę i zniszczyć jeden z klubów (Lotos Trefl Gdańsk), bo siatkówka była przyczółkiem PO. PZPS musiał jakoś zareagować i stąd nagły flirt z Czarneckim i obozem władzy. Czy słusznie czy nie, każdy może ocenić sam, tylko:
  1) jednak flirt siatkówki z PO był bardziej naturalny, bo jednak Papke był siatkarzem, Niemczyk-Wolska była siatkarką. Porównywanie Ich wiedzy do wiedzy i świadomości siatkarskiej obatela świadczy o poziomie merytorycznym wyborców PiS. Dlaczego nie władują do struktur siatkarskich kogoś, kto jest z PiS-u, ale grał w siatkę przez wiele lat, był w niej? Bo nie ma nikogo takiego?
  2) Sytuacja z obatelem jest szczególnie irytująca, bo jest to człowiek, który kreuje się na kibica siatkówki, a nie ma podstawowej wiedzy. Nie wiedział nawet czy Polska wygrała choć raz Ligę Światową, a kreuje się na znawcę, eksperta i wiernego kibica. Przegrał politycznie wszystko, co mógł przegrać i zamiast uczciwie przyznać "zostałem wyznaczonym do tej roli i postaram się zrobić jak najwięcej dla polskiej siatkówki"; (bo w Jego dobre intencje wierzę), to kreuje się na eksperta, kibica i specjalistę, a wiadomo było, że chodzi tylko o znalezienie obatelowi ciepłej posadki,
  3) to akurat za rządów PO odnosiliśmy największe sukcesy, niemal co rok jakiś medal, czasem dwa w jednym roku, gdy zaczął rządzić PiS wpadliśmy to w kryzys (co uważam nie miało nic wspólnego z tym, kto akurat rządzi), piszę gwoli ścisłości.

  I od siebie - jak przeczytałem ten porąbany artykuł, obiecałem sobie, że nie wejdę w dyskusję i zobaczę co takiego odwalił obatel. Okazało się, że nic nie odwalił. Po prostu wypił szampana, jak pewnie wszyscy, a nawet jeśli sam pił, to chyba normalne jest picie szampana w takiej sytuacji, czyli to wp próbuje podrażnić kibiców i nabić sobie czytelność, ale, złudnie, miałem nadzieję, że kibice się na to nie złapią. Czytam komentarze i co czytam? Znów PiS-owscy propagandyści atakują "płatnych zdrajców narodu", obrażają ludzi i próbują zrównać poziom obatela z poziomem platformerskich działaczy na rzecz siatkówki. I po prostu musiałem napisać co o tym myślę, bo naprawdę porównywanie wiedzy Papkego w dziedzinie siatkówki do porównywania wiedzy Czarneckiego po prostu obraża mnie jako kibica (niezależnie od poglądów politycznych, a od siebie dodam, że dla mnie PO i PiS to dawne AWS, czyli kolesie, którzy przejęli władzę tworząc absurdalny spór i dzieląc Polskę na pół)...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Zgadzam się, to temat "poboczny", okołosportowy.
  Wspólnie nie wiemy, jak to było z tym wywiadem (kto do kogo poszedł?), choć różnimy się w hipotezach na ten temat.
  A ta historia ma swoje zakończenie:

  Jan Sokal to jeden z najlepszych lekarzy, jakich znam i ufam mu w stu procentach – mówi w Sport_pl podwójny mistrz świata, Michał Kubiak. - Nie komentuję wywiadów innych osób, w tym mojego ojca. Każdy ma prawo do własnego zdania i trzeba je uszanować. Z mojej strony tyle. Każdy ojciec obawia się o zdrowie swoich dzieci, szczególnie znając przeszłość ich problemów zdrowotnych – dodaje przyjmujący polskiej kadry

  .
  [podkreślnik zamiast kropki, bo zaraz usuną...]

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Stary Kubiaku nie szukaj sensacji na siłę. Każdy ojciec by się cieszył z sukcesu syna a Ty szukasz dziury w całym. Jakby nie był na siłach to by nie grał nikt go nie zmuszał.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Gdyby odmówił gry to by nie grał. Dlaczego wtedy tatuś siedział cicho? Bo dopiero teraz można się domagać czegośc?

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Ojciec Michała Kubiaka: Stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany

  To jest Ich osobista sprawa jak to rozwiążą pomiędzy sobą i w tej kwestii na nic nie liczę, bo to mnie nie obchodzi, napisałem tylko jak ja bym zareagował. Co do kwestii samego wywiadu - do tej pory ojciec Michała nie był publiczną osobą i nie zauważyłem, żeby dziennikarze latali po rodzicach naszych siatkarzy, więc sytuacja dla mnie co najmniej zaskakująca (jakoś nie widziałem, żeby dawał wywiad po pierwszym Mistrzostwie Świata syna, więc wnioskuję, że to jednak On szukał kontaktu, ale mogę się mylić). Ja odczytuję słowa Kubiaka-seniora jako pretensje do trenera i lekarza kadry, a takie wyrzuty uważam za krzywdzące...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  To nie kadet, junior..Michał ma 30 lat, współdecyduje. Tym większy szacunek dla Niego. No i oczywiście życzenia przezwyciężenia problemów.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Nie sądzę, aby trener przystawił Michałowi pistolet do głowy, mówiąc masz grać nawet chory

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Ojciec Michała Kubiaka: Stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany

  Mogę zrozumieć troskę ojca, tylko nie wiem dlaczego idzie z tym do mediów, no ale może chce mieć swoje 5 minut, Jego prawo (pewnie On zna swoje motywacje). Uważam jednak, że Michał jest dorosłym człowiekiem i na pewno nie wyglądało to tak, że trener mówił: "Michał musisz grać i nie obchodzi mnie Twoje zdrowie". Chodzi mi o to, że na pewno w procesie decyzyjnym brał udział sam Michał i naprawdę nie można ściągać z Niego odpowiedzialności, ani w takiej sytuacji decydować za Niego. Nawet jeśli teraz "zapłaci" za tę sytuację, to ma złoty medal, kolejny w karierze. Gdyby ktoś za Niego decydował, nie zagrałby i Polacy nie uzyskaliby tego medalu, to ciekawe, czy Michał byłby szczęśliwy. Nie próbujmy wchodzić w czyjeś buty i decydować za niego, co jest dla Niego dobre i czego ma chcieć od życia. Ja życzę, żeby konsekwencje były jak najmniejsze i życzę zdrowia. Ja bym się zirytował, gdyby moi rodzice komentowali publicznie i podważali moje decyzje, dodatkowo nie wyobrażam sobie, żeby w tak istotnym momencie mojej kariery ktokolwiek decydował za mnie i nie brał mojego zdania pod uwagę...

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Marek Bobakowski: Bartosz Kurek jak Robert Lewandowski. Przed nim najtrudniejsze (komentarz)

  No ja mam inne zdanie i osobiście wyżej cenię Mistrzostwo Świata w piłce siatkowej i naprawdę mogę być uznany za głupiego, nie mam z tym problemu. Niech każdy sportowiec pracuje na chwałę swojego sportu i nie ma co robić z ich pracy ataku w inny sport. Dla mnie najcenniejszy jest medal olimpijski (tak osobiście).

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Marek Bobakowski: Bartosz Kurek jak Robert Lewandowski. Przed nim najtrudniejsze (komentarz)

  No cenniejsze byłyby dla kibiców piłki nożnej, dla kibiców siatkówki nie. Zapewniam, że to zależy od sympatyków danego sportu (ewentualnie tego, który sport się bardziej lubi). Dla mnie osobiście piłka nożna jest strasznie nudna i czekanie na jakikolwiek "punkt", w domyśle gol, kilkanaście minut, czasem godzinę mnie wykańcza, ale to mnie i to tylko moja perspektywa, siatkówka jest dla mnie o wiele bardziej dynamiczna i każda akcja musi zakończyć się punktem. Przy piłce nożnej nie ogarniają mnie żadne emocje, czasem mnie wręcz usypia, ale to dotyczy mnie i moich preferencji, proszę nie brać tego do siebie. Chcę tylko zaznaczyć, że pisanie iż przy piłce jest znacznie więcej emocji, nie jest trafne w mojej opinii, (jedyna różnica jest taka, że znacznie więcej ludzi się nią emocjonuje), tak jak nie jest trafne porównywanie Kurka do Lewandowskiego, sukcesów piłki nożnej, do sukcesów piłki siatkowej.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Marek Bobakowski: Bartosz Kurek jak Robert Lewandowski. Przed nim najtrudniejsze (komentarz)

  Panie Macieju ma Pan rację, ale z drugiej strony, jak ktoś słusznie zauważył, siatkówka jest sportem bardziej technicznym. Widać to choćby na lekcjach wf-u, kiedy w piłkę raczej grają wszyscy i z kopaniem piłki nie ma problemu, a z piłką siatkową jednak problem jest. Sposoby odbicia rękoma itd, powodują, że siatkówka jest znacznie bardziej wymagającym sportem, dlatego też nie każdy daje radę w ogóle w nim brać udział no i stąd konkurencja jest niższa. Nie zmienia to jednak faktu, że porównywanie osiągnięć piłkarzy do siatkarzy, to jak ocenianie wartości dzieł Andy'ego Warhola do dzieł zespołu Queen. Kompletnie inne dzieła i jakiekolwiek porównanie będzie bezsensowne, mimo, że tematem jest sztuka. Tak samo z siatkówką i piłką nożną - zupełnie różne dyscypliny, ale z dziedziny sportu. Moim zdaniem oczywiście.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.