Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Matej Kazijski chce zamieszać w Polsce. "Głód zwyciężania nawet rośnie"

  Wymieniam z pamięci (wspominając o "podeszłym" wieku w sporcie i trzymaniu poziomu sportowego): Dawid Murek (już tu wspomniany), Paweł Zagumny, Nikola Grbić, Emanuele Birarelli, Sergio, Wiliam Priddy, Krzysztof Ignaczak... I pewnie jeszcze kilku by się znalazło. Nie mówię, że to jest coś powszechnego, bo jednak nie. Jak to mówią "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym" i nie wiem jak będzie w przypadku Kazijskiego, Żygadły, ale oby grali jak najlepiej i jak najdłużej.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Ale nagrody indywidualne sa przyznawane chyba tylko za final6

 • Wino1901 lubi Komentarz

  to lansowanie Grebennikowa - przyznawanie mu nagrody indywidualnej na każdym kolejnym turnieju bez względu na prezentowaną przez niego formę - zaczyna się robić żenujące

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Matej Kazijski chce zamieszać w Polsce. "Głód zwyciężania nawet rośnie"

  Na pewno ten zespół i ten skład nie jest budowany w perspektywie na wiele lat, ale dwa lata w dobrej formie wszyscy zakontraktowani siatkarze powinni jeszcze dać radę pociągnąć. Kazijski ma 34 lata, 36 lat to jeszcze może być bardzo dobra gra. Tetuchin grał do ponad 40 lat i grał na najwyższym poziomie. Oczywiście zobaczymy jak będzie, ale myślę, że może być dobrze, a nawet bardzo dobrze...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Ja tam myślę, że on i za 2 lata będzie lepszy od 99% przyjmujących w plus lidze. O ile będzie u nas jeszcze grał.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: jak oni grają! Francja pokonała USA po niesamowitym meczu

  Nie, nie rozpędziłem się, a szacunku do dzieci-śmieci nie mam :) Żeby wygrać Mistrzostwo Świata trzeba umieć coś więcej niż gwiazdorzyć, obrażać i prowokować przeciwników, farbować i żelować włosy, być kimś więcej niż chamem i prostakiem :) Wiem, że nie potrzebujesz moich gwarancji, natomiast zapewniam Cię, że Francja nie zdobędzie Mistrzostwa Świata. I Panusie Żelusie pokroju N'Gapetha, Le Roux nigdy nie osiągną klasy Michajłowa, czy Muserskiego ;)

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: jak oni grają! Francja pokonała USA po niesamowitym meczu

  Naprawdę tak żałosny zespół jak Francja jest Twoim faworytem do finału Mistrzostw Świata? Rosja pokazała co prawdziwe siatkarskie potęgi robią z gwiazdeczkami, gdy im na tym zależy. Mogę Ci zagwarantować, że Francja nie zostanie Mistrzem Świata. Francja nie gra dobrze żadnego turnieju docelowego - musi się pocieszyć ochłapami po potęgach. Faworytami do MŚ będą dla mnie Rosjanie, Włosi, Brazylijczycy, Amerykanie (w takiej kolejności)... Na pewno MŚ nie zostanie Francja... :)

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: Francuzi najlepsi w fazie grupowej. Na deser zbili Rosjan

  A do autorów artykułu - Francuzi "zbili" Rosjan na koniec fazy grupowej, a Rosjanie zbili francuskie gwiazdeczki w finale turnieju... ;)

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: Francuzi najlepsi w fazie grupowej. Na deser zbili Rosjan

  Szukałem tego mistrzunia "anal-yzy", który stwierdził, że: "po prostu Rosja jest bardzo solidna, ze słabszymi nie ma żadnego problemu wygrywać - stracili najmniej setów ze wszystkich drużyn, jednak z mocniejszymi kadrowo drużynami już nie jest tak kolorowo"... Lubię patrzeć na matolstwo i życzeniowość niektórych rusfobów :)

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Całkowicie skopali ceremonię zakończenia, imho. Ta cała formuła - latania po schodach, brak hymnu, najlepsi zawodnicy w kadrze TV... całkowicie zabrali ekscytację kto będzie wybrany, bo przy pierwszej osobie widzę już nawet MVP turnieju. Sam punkt gdzie to się odbywało... Kibice musieli chyba z lornetkami oglądać ceremonię, żeby wyłapać sportowców wśród tych przekradających się pracowników, wolontariuszy przybijających piątki i noname'ów. Nawet w TV był problem, a co dopiero na żywo. Wszystko na siłę przedłużane i bez sensu (a "zapropsował" to wszystko koleś, który wcześniej narzekał na okazywanie radości zawodników podczas meczu i za długie zwlekanie z zagrywkami). A co jakby ktoś miał lekką kontuzję nogi? Też musiałby się przemęczać i leźć po tych schodach, bo prezesi i VIP'y tyłków już ruszyć nie chcą na chwilę? Nie zapomnijmy też o ustawianiu zawodników na lewo i prawo, bo sami nie ogarniali gdzie mają stać/iść. Najlepsze jak trzymali ich wszystkich w rządku przez dziesięć minut, żeby kapitan Rosji musiał powiedzieć jedno zdanie do publiczności. Tak jak cały turniej fajnie im wyszedł... tak zakończenie... ta muzyka na końcu, brak konfetti. MASAKRA. Widać było po twarzach, że wszystkim zawodnikom emocje już opadły przez ten cyrk. A Puchar to chyba ważył tonę, bo nie za bardzo mogli to udźwignąć... a co dopiero napić się z tego łyk szampana ;-) Po co kombinować nad czymś co było dobre? Na boisku, na podestach, w rządku... z konfetti w tle. Szybko i sprawnie, gdzie emocje jeszcze są - z podawaniem medali i przekazywaniem pucharów, gdzie można oglądać tych sportowców :-) To było to.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Wygrały drużyny ,które właściwie nie ruszały się z Europy, to też coś znaczy...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Brawo Rosja, grali jak z nut!!

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: przerwany sen Francuzów. Rosjanie po pięciu latach znów zwycięscy!

  Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy.
  W pierwszej kolejności, zaznaczam, że w komentarzu, na który odpowiedziałeś, nie porównywałem reprezentacji Polski do reprezentacji Rosji, tylko porównywałem reprezentację Polski do wszystkich reprezentacji, które wzięły udział w F6. I to porównywałem w jednym konkretnym aspekcie, a mianowicie w aspekcie potraktowania finałów F6. Wszystkie inne reprezentacje F6 potraktowały docelowo i na ten turniej przygotowały najwyższą formę, oraz najlepsze na tę chwilę składy (no i tu musiałem zaznaczyć reprezentację Rosji, bo ktoś mógłby zarzucić mi, że przecież Kowaliew nie jest najlepszym rosyjskim rozgrywającym, a na pewno jest za Butką i Grankinem, stąd wymienienie Rosjan w tej konkretnej kwestii). Porównanie miało więc miejsce, jednak w tym konkretnym aspekcie - Polska przyjechała bez swych najlepszych (i najbardziej stabilnych) zawodników (czyli bez Konarskiego i bez Kubiaka), ponadto polscy zawodnicy byli pod formą.
  Optymizm zaś czerpię stąd, że oczywiście Polska zagrała fatalnie w F6 i tego się nie da ukryć, ale jak pisałem wyżej, nie potraktowaliśmy F6 jako turniej docelowy dla nas. Samo wzięcie udziału w tym turnieju, potraktowaliśmy jako nagrodę, za dotychczasowe występy. Tym samym nie ma co popadać w panikę, ani czarnowidztwo, bo zupełnie inaczej mógłby wyglądać ten turniej, gdyby byli z nami Konarski i Kubiak, i gdybyśmy zagrali jak w pierwszych dwóch turniejach. Może na Rosjan to byłoby wciąż za mało, ale myślę, że na USA mogłoby wystarczyć (choć oczywiście pewności nie mam). Nie wiem więc gdzie u mnie brak "realizmu", powiedziałbym raczej, że u "czarnowidzów" brak obiektywizmu, bo wszyscy widzieli, jak Polska grała przez pierwsze dwa tygodnie (a nawet trzy) i jak później nasza forma zjechała. Warto tu również porównać jeszcze jedną kwestię - na początku LN reprezentacja Rosji była pod kreską i grała właśnie u nas (dodatkowo bez Vołkowa). Wówczas to my byliśmy górą. Oczywiście uważam, że Rosja ma większy potencjał niż Polska, zmierzam jednak do tego, że tak to wygląda, gdy gra zespół bez formy, przeciw zespołowi w najwyższej formie (W F6 Rosja w formie rozjechała Polaków bez formy).
  A jeśli chodzi konkretnie o porównanie reprezentacji Polski do reprezentacji Rosji, to pokusiłem się o coś takiego i pod tym artykułem, tylko trochę niżej i napisałem coś takiego: "Moim zdaniem Rosjanie nie mieli rewelacyjnego przyjęcia, natomiast mieli świetnych przyjmujacych-atakujących. Kliuka, Vołkow, Michajłow praktycznie zawsze są zagrożeniem, nieważne czy piłka wystawiana z 5 metra, czy z 1 metra od siatki. U nas piłka z 5 metra to wystawa głównie do atakującego i niestety nie klasy Michajłowa, czy Atanasijevica, a pozostali atakujący (np. Śliwka, Kwolek) to modlitwa nie o punkt, ale o to, żeby nie zepsuli i żeby była szansa na powtórzenie akcji. Niestety trochę inny potencjał w ataku mamy, więc musimy budować trochę inny styl...Mamy Kubiaka i to jest jakaś nadzieja...".
  Dalej więc nie rozumiem wtrętu na temat tego, że przydałby mi się "realizm" (bo mam wrażenie, że mam go w odpowiednich proporcjach) i nie rozumiem tu zarzutu porównywania reprezentacji Polski, do reprezentacji Rosji... a optymizm nie bierze się z niczego i moim zdaniem ma solidne podstawy.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: przerwany sen Francuzów. Rosjanie po pięciu latach znów zwycięscy!

  Tu się zgadzam. Liczyłem już powoli na jakąś stabilizację. Ufam Heynenowi, ale miałem nadzieję powoli poznawać zarys reprezentacji...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Tak patrze sobie na Kliuke i Wolkova czy innych Boyer,Patch to porównując ich do naszych młodych Kwolków,Szalpuków to niestety odstajemy fizycznie. Oni wszyscy mają niesamowity potencjał w ataku spokojnie atakują nad blokiem. Niestety my takich graczy nie mamy no jedyny który ma porządny wyskok to jest Kurek no i Leon. I nie wiem jak ci nasi gracze są czy byli szkoleni że mało jaki polski gracz potrafi porządnie z wyskoku serwować. Jedyny gracz którego stać na serie z zagrywki to jest Bieniek no chyba że po mocnej zagrywce zacznie bawić się w baloniki.
  Coś czuje że na mundialu nasz maks to będzie druga faza grupowa i na tym się skończy. I nie zdziwię się jak na mistrzostwach dalej będzie żąglować składem trener w jedyn meczu Kurek a w następnym Konarski. Nie rozumiem czemu po tak kapitalnym meczu Kurka z Rosją nie zagrał ani minuty z USA, przecież czas na selekcje był na 5 turniejach.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Gdyby nasze talenty grały tak jak Kliuka i Vołkow to o ile byśmy byli wyżej.

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: przerwany sen Francuzów. Rosjanie po pięciu latach znów zwycięscy!

  Macie rację, przyznajmy jednak, że nasze najlepsze chwile były na początku VNL (nasza najlepsza gra). Poza tym wszyscy, oprócz nas, budowali formę w trakcie turnieju na jego finały, najlepszy skład szykowali na finały (Rosja jedynie z trzecim rozgrywającym), u nas brakowało naszych najlepszych zawodników (Kubiaka i Konarskiego). Ciekaw jestem jakby wyglądała nasza reprezentacja, gdyby zagrała tak jak podczas pierwszych dwóch tygodni i czy to by wystarczyło na coś więcej. Liczę, że tak i na tym buduję jakiś optymizm. Czy słusznie? Zobaczymy...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Ech, u Ruskich złoci juniorzy Kliuka i Wołkow ciągną reprezentację aż miło. Złoto w ME (tam zresztą Wołkow został najlepszym przyjmującym), złoto w LN. Odważnie z tego rocznika wchodzą też Własow, Poljetajew i Pankow. Nasi złoci wyglądają przy nich mizernie. Kwolek najsłabszy zawodnik F6 LN, Kochanowski bardzo przeciętny, gdy rywale mocni, Fornal poza kadrą. O Ziobrowskim, Masłowskim czy Kozubie nawet nie warto wspominać.
  Wielkie gratulacje dla Rosji, ale i wielkie zazdro!

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Patrząc dziś na grę Rosji to my przy nich w ciemnej d... jesteśmy.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Potężna zagrywka i dobre przyjęcie gwarantują sukcesy.
  Polska niestety nie dysponuje ani jednym ani drugim.
  Brawa dla obu zespołów.

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Brawo, brawo Rosja!!!

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Liga Narodów: przerwany sen Francuzów. Rosjanie po pięciu latach znów zwycięscy!

  Moim zdaniem Rosjanie nie mieli rewelacyjnego przyjęcia, natomiast mieli świetnych przyjmujacych-atakujących. Kliuka, Vołkow, Michajłow praktycznie zawsze są zagrożeniem, nieważne czy piłka wystawiana z 5 metra, czy z 1 metra od siatki. U nas piłka z 5 metra to wystawa głównie do atakującego i niestety nie klasy Michajłowa, czy Atanasijevica, a pozostali atakujący (np. Śliwka, Kwolek) to modlitwa nie o punkt, ale o to, żeby nie zepsuli i żeby była szansa na powtórzenie akcji. Niestety trochę inny potencjał w ataku mamy, więc musimy budować trochę inny styl...Mamy Kubiaka i to jest jakaś nadzieja...

 • Wino1901 lubi Komentarz

  Zagrywka kosmos na miejscu trenera od tego bym zaczynał .... gdzie Śliwa do kliuki czy volkowa

 • Wino1901 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gratulacje dla Rosji!!!
  Bardzo mnie cieszy ten wynik. Ciekawe gdzie są Ci "analytycy", co to głosili, że Rosja przegrywa z dobrymi, a wygrywa ze słabymi. Gdy pisałem, że Rosjanie będą dla nas trudniejszym zespołem do pokonania od Amerykanów, śmiano się ze mnie. Wczoraj już wieszano Francuzom złote medale i naprawdę sądzono, że gwiazdorstwo wygra z profesjonalizmem (taka złośliwość nieobiektywna z mojej strony). Zwróćcie jednak uwagę, że Rosja ma patent na Francję w meczach o stawkę...

 • Wino1901 napisał/a komentarz do Vital Heynen przed Final Six Ligi Narodów: Mamy jedną przewagę nad rywalami

  To proszę o źródło. Z tego wywiadu i poniższych słów nie wynika, że Kaczmarek został wykluczony w całym sezonie:
  "Czy to oznacza, że Kaczmarek został w tyle w wyścigu o pozycję pierwszego atakującego?

  Na razie jest poza kadrą, postanowiłem dać szansę innym graczom, którzy są w takiej samej sytuacji jak on - muszą zbierać doświadczenie. Nie ukrywam, że trudno było mi powiedzieć mu: ".

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.