Sportino Inowrocław - BT Wózki Pruszków 86:58 (relacja)

Koszykarze Sportino Inowrocław pokonali w meczu XXIX kolejki BT Wózki Pruszków 86:58. Zwycięstwo to zapewniło inowrocławianom pewne trzecie miejsce po rundzie zasadniczej. Podopieczni Bartłomieja Przelazłego z kolei, będą musieli walczyć o utrzymanie pierwszoligowego bytu w fazie play-out.

Mateusz Stępień

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy głównie dzięki skutecznej grze Tomasza Wojdyły prowadzili po pięciu minutach 11:2. Pruszkowianie odrobili co prawda później część start, jednak na parkiecie wciąż przeważali gracze z Inowrocławia. Dobrze pod koszem radził sobie wspomniany Wojdyła, który w ciągu dziesięciu minut zdobył dla swojej drużyny 10 punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną kujawskiego zespołu 19:11. Początek drugiej odsłony ponownie należał do Sportino. Podopieczni Bartłomieja Przelazłego nie zamierzali jednak zbyt szybko składać broni i po kilku skutecznie zakończonych akcjach doprowadzili już nawet do wyniku 31:29. Przez ostatnie 2.5 minuty team z Pruszkowa nie zdołał zdobyć już kolejnych punktów co wykorzystali gracze Jacka Winnickiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:29.

Trzecia kwarta była wyrównana tylko na początku. Później do głosu doszli inowrocławianie. Bardzo dobrą grę kontynuował Wojdyła (19 punktów w całym meczu). W szeregach zespołu z Pruszkowa natomiast, prym w zdobywaniu punktów wiedli Jakub Dłoniak (15) oraz Artur Bajer (14). W ostatnich dziesięciu minutach koszykarze z Inowrocławia kontrolowali grę. Czwartą kwartę, podobnie jak poprzednią Sportino wygrało różnicą 10 oczek, co dało im w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo nad pruszkowianami 86:58. Jednym z głównych mankamentów w sobotnim spotkaniu w szeregach gospodarzy były rzuty wolne (17/34 ? 50%). Pruszkowianie z kolei, w tym elemencie spisywali się bardzo dobrze - 13/14 (skuteczność 92%). Inowrocławska drużyna była wyraźnie lepsza w grze na "deskach" - 32:23, a także zapisała na swoim koncie zdecydowanie więcej asyst 23:7.

Zespół z Inowrocławia w sobotę pokonał pruszkowian w pełni zasłużenie. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostała do rozegrania jeszcze jedna kolejka, która odbędzie się w środę. Podopiecznych Jacka Winnickiego czeka wyjazd do Rzeszowa na mecz z tamtejszą Resovią, z kolei drużyna z Pruszkowa będzie gościła we własnej hali Tarnovię 4YOU Tarnowo Podgórne.

Sportino Inowrocław - BT Wózki Pruszków 86:58 (19:11, 20:20, 23:13, 24:14)

Sportino: Tomasz Wojdyła 19, Lewis Lofton 14, Grzegorz Mordzak 12, Sławomir Nowak 11, Michał Kułyk 9, Wojciech Majchrzak 8, Michał Gabiński 7, Hubert Wierzbicki 4, Michał Świderski 2, Łukasz Żytko 0, Artur Robak 0.

BT Wózki: Jakub Dłoniak 15, Artur Bajer 14, Michał Wołoszyn 6, Grzegorz Malewski 6, Adrian Suliński 5, Marcin Matuszewski 5, Dominik Czubek 5, Paweł Bogdanowicz 2, Michał Aleksandrowicz 0, Paweł Bacik 0, Łukasz Kwiatkowski 0, Przemysław Rduch 0.